Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαλάρωσε.

5000+ κάτοικοι είναι κωμόπολη. Ποια χωριά;

 

Άλλες κάνουν CA σε χωριά των 400 κατοίκων όντως.

 

Αλλά 3G+ παντού... κρίμα για την περίπτωση του πλατάνου όπως κι άλλων κεραιών που δεν θα πάρουν για την ώρα 4G όπως πατρίδα, γαλαταδες, παλαιφυτο, νησί, Σταύρος κλπ λόγω συνεγκαταστασης με την Vodafone και δεν έχει άλλο χώρο για Αλλά panel με αυτή την νομοθεσία... :(

Edit: έτσι όπως έρχεται όμως το σήμα από Βέροια, Μαγούλα και Ραχια καθώς και Γουρνοσοβο, 3-5 πηγάδια και Κάτω Βέρμιο που δίνει σήμα στην πατρίδα να περνάει καλά το 4G (τουλάχιστον στο μισό χωριό - μου θυνιζει το Αιγίνιο) ...

Link to comment
Share on other sites

Να πάρουμε σαμσουνγκ να σωθούμε... Από τι να σωθούμε άραγε;

Επειδή ειπώθηκε για τα xiaomi, φίλε μου τα xiaomi με global version υποστηρίζουν κανονικά την b 20, οπότε τι πρόβλημα να υπάρχει. Πλέον τα καταστήματα όλα φέρνουν την έκδοση με την 800 άρα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αλλά 3G+ παντού... κρίμα για την περίπτωση του πλατάνου όπως κι άλλων κεραιών που δεν θα πάρουν για την ώρα 4G όπως πατρίδα, γαλαταδες, παλαιφυτο, νησί, Σταύρος κλπ λόγω συνεγκαταστασης με την Vodafone και δεν έχει άλλο χώρο για Αλλά panel με αυτή την νομοθεσία... :(

Edit: έτσι όπως έρχεται όμως το σήμα από Βέροια, Μαγούλα και Ραχια καθώς και Γουρνοσοβο, 3-5 πηγάδια και Κάτω Βέρμιο που δίνει σήμα στην πατρίδα να περνάει καλά το 4G (τουλάχιστον στο μισό χωριό - μου θυνιζει το Αιγίνιο) ...

 

Μα ο Πλάτανος δεν έχει 4g;

Στο Olympus πιάνει κανονικά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι! Η παρολίγον χρεοκοπημενη WIND, να βάζει 4G+ σε χωριά!
Δηλαδή τι λογική είναι αυτή μιτσομ τα χωριά δεν πρέπει να έχουν 4 G /4G+ VDSL μάλλον θα νομίζεις ότι ακόμα στα χωριά μιλάνε με τέτοια τηλέφωνα

 

Έχεις την εντύπωση ότι ο χωριάτης πληρώνει λιγότερα από εσένα....και αφού πληρώνει το ίδιο έχει ίδια δικαιώματα στην εποχή του Λεωνίδα η Σπάρτη είχε 4000 χιλιάδες είδες ο χωριάτης Λεωνίδας. Τι έκανε!!!

 

9e18404c21e2fbbf0e13e5f030aa4d75.jpg

 

 

Χαλάρωσε.

5000+ κάτοικοι είναι κωμόπολη. Ποια χωριά;

 

Άλλες κάνουν CA σε χωριά των 400 κατοίκων όντως.

και έλεγα δεν θα το πει κάποιος ακριβώς αυτό 5000+ κωμόπολη 10000+ πόλη

 

 

Πάρτε ρε παιδιά κάνα Samsung να σωθείτε...για Xiaomi σε συνδυασμό με wind θα βλέπετε το 4G με το κυαλι

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν έχεις Samsung με 200€-250€ πέτα το στα σκουπίδια γιατί θα είναι για κλωτσιές ενώ με 200-250€ περνεις αξιολόγο τηλέφωνο xiaomi.

 

 

Μόνο εάν δώσεις 500€+ θα πάρεις της προκοπής Samsung κανόνας αυτό.

 

 

Μάλλον δεν έχεις ίδεα τι είναι global version γιατί εάν ήξερες δεν θα έκανες το παραπάνω σχόλιο

 

 

Πάντως δεν είναι φαγητό και δεν τρώγεται

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

@ oxxy

Ωραίο τηλέφωνο το παραπάνω!

Και σε καφέ χρωματάκι, ταιριάζει και με την επίπλωση!

4G + πιάνει; :lol:

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@ oxxy

Ωραίο τηλέφωνο το παραπάνω!

Και σε καφέ χρωματάκι, ταιριάζει και με την επίπλωση!

4G + πιάνει; :lol:

Τι λες ρε μόνο 4G 4G+ έχει άπλετο χώρο από ότι βλέπεις να βάλεις chip μέσα και να πιάνει 5G μην σου πω και 10G

 

Είναι πλήρως αναβαθμίσιμο μην σου πω ότι ανάλογα το chip που θα βάλεις θα πιάνει και τον Θεό

 

 

Χε χεχεχε

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μα ο Πλάτανος δεν έχει 4g;

Στο Olympus πιάνει κανονικά.

 

Οχι,πολυ ασθενικα βγαινει.Το Olympus αν πας απο πισω βγαινεις 1μιση χιλιομετρο εξω απο τον Πλατανο στα δεξια.

Εκει και στα Τρικαλα που ειναι στην ευθεια απο το σχολειο του χωριου βγαζει απο Πιερια,απο Αιγινιο.

Το ιδιο και στη Vodafone γιατι στον πλατανο εχει συνεγκατασταση σε 2G/3G.Γι αυτο δεν θα μπει 4G και σε αλλα σημεια,οπου θα ειχαμε επιπλεον κεραιες.Και αυτο λογω νομοθεσιας για 6 κεραιοσυστηματα ανα σταθμο.Το Gprs,αν εμπαινες στο χωριο χανοταν μεχρι περυσι τετοια εποχη.

Οπου εχει συνεγκατασταση ειναι 2G-GSM 900 και 1800 και 3G-UMTS 2100 μεχρι H+ δυνατοτητες.3 κεραιες της Wind και 3 της Vodafone,αρα 6 συνολο.Η νομοθεσια λεει 6,οποτε 4G δεν μπορει να μπει.

Υποψην στο Κλειδι το 4G απο Πιερια χανεται.Και μεχρι τα διοδια στα Μαλγαρα χτυπαει η κεραια στο Ανατολικο με παλιο 3G και Gprs.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτά είναι! Η παρολίγον χρεοκοπημενη WIND, να βάζει 4G+ σε χωριά!

 

Γιατι Μητσο;

Τα ιδια δεν πληρωνεις σε 4G αν εισαι στο χωριο; Σε αλλη εταιρεια οπου ελεγες οτι οι συγγενεις σου στο χωριο εχουν θεμα στο σημα τα ιδια δεν πληρωνουν με εσενα στην αθηνα;

Δεν δικαιουνται να εχουν ιδιο σημα;

Δεν δικαιουμαι να εχω σημα στην Ημαθια οπου κινουμαι,οπως εχω στη Θεσσαλονικη; Δεν πληρωνω ιδιες τιμες οπως οι αλλοι που ξοδευουν στο 100% τις παροχες τους οταν εγω δεν μπορω να τις αξιοποιησω πληρως λογω καλυψης δικτυου;

Εφοσον πληρωνω τα ιδια με οσους εχουν Wind σε αναβαθμισμενη περιοχη και ξοδευουν οτι πληρωνουν στην εταιρεια σε σχεση με μενα οπου κινουμαι αναμεσα σε αναβαθμισμενες περιοχες και σε περιοχες με το παλιο δικτυο,δικαιουμαι να εχω και 4G+ με οπτικη ινα να διασυνδεονται οι κεραιες,με γερο backbone και core network και 300Mbps down και 100Mbps Upload στις περιοχες με το παλιο δικτυο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Οκ, εγώ πάντως όποτε ταξιδεύω και σταματάω για καφέ, έχω κανονικότατο 4g, έχω κάνει βιντεοκλήσεις, κλπ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είπα να κάνω μια δοκιμή να δω αν έχει αλλάξει τίποτα στην περιοχή μου (Άγιος Δημήτριος), αλλά τα ίδια...

http://www.speedtest.net/android/4022523429.png

 

Εννοείται 4G+ ούτε για δείγμα. Πιάνει ανάλογα με τα κέφια του είτε band 3 είτε 20. Με την 20 μπορεί να ξεπεράσει ελαφρώς τα 4 Mbps αν είσαι κοντά σε παράθυρο ή έξω.

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Χαλάρωσε.

5000+ κάτοικοι είναι κωμόπολη. Ποια χωριά;

 

Άλλες κάνουν CA σε χωριά των 400 κατοίκων όντως.

 

Δεν είναι όλες οι περιοχές τόσο μεγάλες. Πχ ο Άγιος Αθανάσιος Πέλλας έχει 500 κατοίκους και θα πάρει 4G+, όπως λέει η λίστα...

Link to comment
Share on other sites

Είπα να κάνω μια δοκιμή να δω αν έχει αλλάξει τίποτα στην περιοχή μου (Άγιος Δημήτριος), αλλά τα ίδια...

http://www.speedtest.net/android/4022523429.png

 

Εννοείται 4G+ ούτε για δείγμα. Πιάνει ανάλογα με τα κέφια του είτε band 3 είτε 20. Με την 20 μπορεί να ξεπεράσει ελαφρώς τα 4 Mbps αν είσαι κοντά σε παράθυρο ή έξω.

 

Sent from my XT1580

Το είχα πει και εγώ για την ευρύτερη περιοχή εκεί απαράδεκτο Μαρκ να μην έχει γίνει τίποτα τόσο καιρό.

 

Εάν κάποιος πάει για μπάνιο προτιμότερο είναι να ανάψει μια φωτιά και να στείλει σήματα καπνού πιο γρήγορα θα πάνε...

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλες οι περιοχές τόσο μεγάλες. Πχ ο Άγιος Αθανάσιος Πέλλας έχει 500 κατοίκους και θα πάρει 4G+, όπως λέει η λίστα...

Ναι, αλλά είναι τοπ τουριστικός προορισμός τον χειμώνα με το χιονοδρομικό του Βόρα, δεν είναι απλά τα πράγματα.

Κάτι σαν την Αράχωβα ας πούμε, οπότε καλώς μπαίνει 4g+.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλες οι περιοχές τόσο μεγάλες. Πχ ο Άγιος Αθανάσιος Πέλλας έχει 500 κατοίκους και θα πάρει 4G+, όπως λέει η λίστα...
Γιατί επιμένεις στην χαζομάρα που είπες για χωριο - πολη

 

Ένα δίκτυο κοιτάζει να έχει πλήρη γενική κάλυψη άσχετος εάν είναι χωριό η πόλη ακόμα να καταλάβεις ότι το κριτήριο σου είναι λάθος

 

 

Εάν ήταν σωστή η δικιά σου λογική ζητώ που καήκαμε θα ήταν π. χ 1000 Mbps σύνδεση ίντερνετ στης πόλης και 1 Mbps στα χωριά δεν είναι αυτό το κριτήριο.

 

 

κριτήριο είναι η πλήρη κάλυψη και όχι διάκριση ανάμεσα σε χωριά και πόλης

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Γιατί επιμένεις στην χαζομάρα που είπες για χωριο - πολη

 

Ένα δίκτυο κοιτάζει να έχει πλήρη γενική κάλυψη άσχετος εάν είναι χωριό η πόλη ακόμα να καταλάβεις ότι το κριτήριο σου είναι λάθος

 

 

Εάν ήταν σωστή η δικιά σου λογική ζητώ που καήκαμε θα ήταν π. χ 1000 Mbps σύνδεση ίντερνετ στης πόλης και 1 Mbps στα χωριά δεν είναι αυτό το κριτήριο.

 

 

κριτήριο είναι η πλήρη κάλυψη και όχι διάκριση ανάμεσα σε χωριά και πόλης

 

Απλά μου έκανε εντύπωση. Εγώ πιστεύω ότι μια απλή 800αρα καλύπτει άνετα πολλά χωριά και με ικανοποιητικες ταχύτητες. Το 4G+ θα ήταν υπερβολή και πέταμα χρημάτων. Ειδικά από τη στιγμή, που υπάρχουν περιοχές σε Αθήνα - Θεσσαλονίκη που σέρνονται και το έχουν ανάγκη πρώτα αυτές...

 

Αν είναι τουριστικές περιοχές, καλώς θα μπει 4G+. Αυτοί που σχεδιάζουν το δίκτυο, σίγουρα θα ξέρουν καλύτερα από μας.

Link to comment
Share on other sites

Ορεινή Νάξος, Κόρωνος. Η αναβαθμισμένη wind σε 4G. Εντάξει παρά το Ε που ήταν μέχρι 1,5 χρόνο πριν κάτι είναι και αυτό.1c2747d7483815be77fa3ae51bdbb2cb.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ορεινή Νάξος, Κόρωνος. Η αναβαθμισμένη wind σε 4G. Εντάξει παρά το Ε που ήταν μέχρι 1,5 χρόνο πριν κάτι είναι και αυτό.1c2747d7483815be77fa3ae51bdbb2cb.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλα ειστε,τοσο να ειχα την εκανα και κυριο νουμερο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειστε,τοσο να ειχα την εκανα και κυριο νουμερο.
Δηλαδή Νικόλα δεν τα πιάνεις αυτά τα νούμερα στην περιοχή σου;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειστε,τοσο να ειχα την εκανα και κυριο νουμερο.

 

Ενός φίλου μου είναι, εγώ έχω cosmote. Ακριβώς τα ίδια η cosmote βγάζει 100αρια στη χειρότερη. Η βοδαφον στα ίδια δεν έχει 4G, μόνο στη πόλη.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ενός φίλου μου είναι, εγώ έχω cosmote. Ακριβώς τα ίδια η Κορέα βγάζει 100αρια στη χειρότερη.

Ποια Κορέα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποια Κορέα;
Οχου και εσύ κεραία ήθελε να πει. με τέτοια ασυλληπτη ταχύτητα όταν θα έχει πολλή κόσμο σε τουριστική περιοχή θα γίνει της Κορέας

 

 

γλώσσα λανθάνουσα αλήθειαν λέγει

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή Νικόλα δεν τα πιάνεις αυτά τα νούμερα στην περιοχή σου;

 

Στο σπιτι εχω γυρω στα 18-20Mbps Down.Και 8Mbps Up.

Στη πιερια πιανω οσο το speedtest στη Ναξο.Ειδικα τωρα το καλοκαιρι Το ιδιο και στον Πλατανο Ημαθιας και στα γυρω χωρια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ορεινή Νάξος, Κόρωνος. Η αναβαθμισμένη wind σε 4G. Εντάξει παρά το Ε που ήταν μέχρι 1,5 χρόνο πριν κάτι είναι και αυτό.1c2747d7483815be77fa3ae51bdbb2cb.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ε ρε και να πλάκωσει κόσμος με τηλεσκόπιο θα βλέπετε 4G

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι λογική είναι αυτή μιτσομ τα χωριά δεν πρέπει να έχουν 4 G /4G+ VDSL μάλλον θα νομίζεις ότι ακόμα στα χωριά μιλάνε με τέτοια τηλέφωνα

 

Έχεις την εντύπωση ότι ο χωριάτης πληρώνει λιγότερα από εσένα....και αφού πληρώνει το ίδιο έχει ίδια δικαιώματα στην εποχή του Λεωνίδα η Σπάρτη είχε 4000 χιλιάδες είδες ο χωριάτης Λεωνίδας. Τι έκανε!!!

 

9e18404c21e2fbbf0e13e5f030aa4d75.jpg

 

 

και έλεγα δεν θα το πει κάποιος ακριβώς αυτό 5000+ κωμόπολη 10000+ πόλη

 

 

Αν έχεις Samsung με 200€-250€ πέτα το στα σκουπίδια γιατί θα είναι για κλωτσιές ενώ με 200-250€ περνεις αξιολόγο τηλέφωνο xiaomi.

 

 

Μόνο εάν δώσεις 500€+ θα πάρεις της προκοπής Samsung κανόνας αυτό.

 

 

Μάλλον δεν έχεις ίδεα τι είναι global version γιατί εάν ήξερες δεν θα έκανες το παραπάνω σχόλιο

 

 

Πάντως δεν είναι φαγητό και δεν τρώγεται

 

Νομίζω έχετε μπερδέψει ορισμένα πράγματα.

Ο πελάτης δεν αγοράζει τεχνολογία αλλά σύνδεση στο Ίντερνετ.

Επομένως είναι αδιάφορο πως το πετυχαίνει. Δεν πρέπει να τον ενδιαφέρει και το 4G η 4G+.

 

Το 4G+ Θα μπει εκεί που υπάρχει ανάγκη χωρητικότητας. Και συνήθως δεν είναι τα χωριά.

 

Και στο κάτω κάτω κάτσε με εσυ με 15 Mbps 4G+ και άσε εμένα με 50 απλό 4G.

 

Η τεχνολογια δεν πρέπει να γίνεται φετίχ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...