Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω απλά τα καταστήματα ανεξαρτήτως εταιρίας δεν τα εμπιστεύομαι :)

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω απλά τα καταστήματα ανεξαρτήτως εταιρίας δεν τα εμπιστεύομαι :)

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

 

Επαυξάνω. Προσπάθεια να κερδίσουν τον πελάτη μαζί με ράδιο αρβύλα και ημιμάθεια είναι εκρηκτικός συνδυασμός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, όσες φορές ρώτησα σε κατάστημα πήρα σωστές απαντήσεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, όσες φορές ρώτησα σε κατάστημα πήρα σωστές απαντήσεις.
Σε κάποιο παράλληλο σύμπαν χα χα χα χα χα χα χα χα

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω, επιμένω σε αυτό που λέω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω, επιμένω σε αυτό που λέω.
Μάλλον θα είναι το 1% που τυχαίνει να έχει κάποιον ενημερωμένο. Είτε wind, public, γερμανο, ΟΤΕ, Vodafone κατάστημα έχω μπει ελάχιστοι ξέρουν έστω και τα βασικά σε τεχνικά θέματα.

 

Σε ποιά πόλη της Ελλάδος είναι αυτό αν επιτρέπετε;

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη, αλλά και σε καταστήματα άλλων πόλεων γνώριζαν.

Θα συμφωνήσω όμως ότι σε πολλές περιπτώσεις και σε όλες τις εταιρείες υπάρχουν ενημερωμένοι υπάλληλοι αλλά και το αντίθετο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tα καταστήματα ενημερώνονται. Τώρα αν ο υπάλληλος είναι αδιάφορος είναι άλλο πράγμα. Επίσημη ενημέρωση για κάλυψη υπάρχει.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Tα καταστήματα ενημερώνονται. Τώρα αν ο υπάλληλος είναι αδιάφορος είναι άλλο πράγμα. Επίσημη ενημέρωση για κάλυψη υπάρχει.

 

Το θέμα είναι αν η ενημέρωση που έχουν είναι έγκυρη και ενημερωμένη. Δεν νομίζω ότι εν προκειμένω θα δουν 4G στη Λαμία μέσα στο Φεβρουάριο. Την άνοιξη πιθανό. Μακάρι να κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω απλά τα καταστήματα ανεξαρτήτως εταιρίας δεν τα εμπιστεύομαι :)

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Στο συγκεκριμένο κατάστημα ρωτάω απο το 2015 και έπαιρνα σαφείς αρνητικές απαντήσεις εως τώρα.Αυτό σημαίνει οτι μέχρι τώρα τα λεγόμενά τους ήταν 100% αξιόπιστα.Τωρα είναι η πρώτη φορά που μου λένε κάτι θετικό,οπότε δεν έχω λόγο να ειμαι προκατειλλημένος για ψεύτικη ενημέρωση...

Απο την άλλη δεν μου το υπέγραψε κιόλας αυτο που είπε...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Τους έχω ικανούς να κάνουν Λαμια κι εκείνα τα νεκρα κομμάτια όπως και την Σκυρο και την Δυτική Μακεδονία και να μείνει εκτός τα μέρη μας!!! :@ Κάνα νεοτερο;;;
Link to comment
Share on other sites

Στο χωριό Μεσημέρι (Ν. Θεσσαλονίκης, διότι υπάρχει Μεσημέρι και στον Ν. Πέλλας έξω από την Έδεσσα), πολύ καλή κάλυψη.

 

28,45 - 5,64

ping 24ms

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο χωριό Μεσημέρι (Ν. Θεσσαλονίκης, διότι υπάρχει Μεσημέρι και στον Ν. Πέλλας έξω από την Έδεσσα), πολύ καλή κάλυψη.

 

28,45 - 5,64

ping 24ms

 

Καλό Μεσημέρι :p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τους έχω ικανούς να κάνουν Λαμια κι εκείνα τα νεκρα κομμάτια όπως και την Σκυρο και την Δυτική Μακεδονία και να μείνει εκτός τα μέρη μας!!! :@ Κάνα νεοτερο;;;

 

Σκυρος παει με την Ευβοια,αρα αν πανε Λαμια θα ακολουθησει το Καρπενησι και απο εκει Λιβαδεια,Θηβα και την αθηνων-λαμιας οπου μετα τον Αγιο στεφανο εως Σχηματαρι-Οινοφυτα εχει θεμα και απο εκει μεχρι την Λαμια.

Ας κανει και την στερεα αν εχει σκοπο να τελειωσει απο κατω μια και καλη και να παει Αθηνα και οπου αλλου χρειαστει απλα για προσθηκη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Είχα 1,5 μήνα να ελέγξω το δίκτυο στην Αθήνα. Έβαλα πάλι κάρτα στην Q και αγόρασα το πακέτο countdown 1GB με 2€.

 

Προς μεγάλη μου έκπληξη, είδα ότι στο σπίτι μου κοντά στο Γηροκομείο Αθηνών, η WIND έχει βάλει καινούργια 4G κεραία!! Το ένα cell είναι το 9741 και το άλλο 9744. Το 41 έχει καλύτερο σήμα (95-100 dbm) και ταχύτητες 15 Mbps. Υποπτεύομαι ότι είναι 800αρα. Το άλλο έχει αδύναμο σήμα (115-122 dbm) και ταχύτητες 25 Mbps (πολύ καλά για αδύναμο). Υποπτεύομαι ότι είναι 2600! Δυστυχώς, ακόμα δεν κάνει 4G+. Θα δοκιμάσω και το βράδυ.

 

Το ωραίο είναι ότι πριν λίγες μέρες, η WIND τράβηξε οπτικές ίνες από το Αστικό Κέντρο του Γηροκομείου, προς την Πανόρμου και την οδό Λαρίσης. Δεν ξέρω αν συνδέσει κάποιο κτίριο (FTTB), αλλά υποπτεύομαι ότι θα μπει κι άλλη κεραία 4G στην περιοχή. Ίσως τράβηξε τις ίνες, για να έχει πιο μεγάλες ταχύτητες (2600?). Θα δείξει σε λίγο καιρό... Όμως υπάρχει σχολείο εκεί κοντά που σταματάει η ίνα, οπότε μου φαίνεται περίεργο να πήρε άδεια για κεραία...

 

Υ.Γ.1. Η συσκευή μου χωρίς root, δε δείχνει τις μπάντες, γι αυτό κάνω υποθέσεις. Δυστυχώς δεν έχω Mediatek CPU για να τις δω εύκολα.

 

Υ.Γ.2. Μέχρι τώρα, η WIND στην περιοχή μου

σερνόταν, με μια μακρινή 800αρα (1-3 Mbps) και μια κοντινή 1800 με μόνο 5 MHz bandwidth... Επιτέλους αναβάθμιση! Τόσα χρόνια τους έκραζα...

Link to comment
Share on other sites

Όμως υπάρχει σχολείο εκεί κοντά που σταματάει η ίνα, οπότε μου φαίνεται περίεργο να πήρε άδεια για κεραία...

 

Που είναι το περίεργο; :wacko: Έχει αλλάξει η νομοθεσία. ;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αύριο ελπίζω να δω 4G στο Μεσημερι καθώς θα κατέβω για Άγιο Αθανάσιο... Επίσης...

Λίγο πιο πριν αναφέρθηκα στο Μεσημέρι Θεσσαλονίκης.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πιο πριν αναφέρθηκα στο Μεσημέρι Θεσσαλονίκης.

 

Για το Μεσημέρι Έδεσσας λέω και Άγιο Αθαναοο πριν το Καϊμακτσαλάν επισης... Εδώ στο Μαυροβουνι βλέπει άνετα 4G Από Πιερία έχει πολύ καλό άνοιγμα...

Link to comment
Share on other sites

Προς μεγάλη μου έκπληξη, είδα ότι στο σπίτι μου κοντά στο Γηροκομείο Αθηνών, η WIND έχει βάλει καινούργια 4G κεραία!! Το ένα cell είναι το 9741 και το άλλο 9744. Το 41 έχει καλύτερο σήμα (95-100 dbm) και ταχύτητες 15 Mbps. Υποπτεύομαι ότι είναι 800αρα. Το άλλο έχει αδύναμο σήμα (115-122 dbm) και ταχύτητες 25 Mbps (πολύ καλά για αδύναμο). Υποπτεύομαι ότι είναι 2600! Δυστυχώς, ακόμα δεν κάνει 4G+. Θα δοκιμάσω και το βράδυ.

 

Δοκίμασα πριν λίγο στο μπαλκόνι, που το σήμα της 9744 ανεβαίνει αρκετά. Επίσης, βλέπω ότι ακόμα και όταν έχω τα data κλειστά, ακόμα και με οριακό σήμα μέσα στο σπίτι, το κινητό προτιμά αυτό το cell. Που σημαίνει ότι η WIND το έχει σε προτεραιότητα, άρα πιθανότατα είναι 2600.

 

Τεσπα... Μέχρι πριν λίγο καιρό, η μεγαλύτερη ταχύτητα που είχα με τη WIND στην περιοχή μου, ήταν 30 Mbps. Τώρα πλησιάζει τα 50. Καλά πάμε. :) Έβαλα τη SIM και στην πρώτη μου συσκευή, αλλά και πάλι δεν έδειξε 4G+... Ίσως το ενεργοποίησουν αργότερα.

 

https://pasteboard.co/H5xqmK1.jpg

 

Υ.Γ. Έπιασα κι άλλη καινούργια κεραία με οριακό σήμα, όσο ήμουν μέσα στο σπίτι με κλειστά data. Είχε το "όνομα" 25363. Απ' ό,τι φαίνεται, η WIND γεμίζει την Αθήνα με 2600! Επιτέλους...

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα πριν λίγο στο μπαλκόνι, που το σήμα της 9744 ανεβαίνει αρκετά. Επίσης, βλέπω ότι ακόμα και όταν έχω τα data κλειστά, ακόμα και με οριακό σήμα μέσα στο σπίτι, το κινητό προτιμά αυτό το cell. Που σημαίνει ότι η WIND το έχει σε προτεραιότητα, άρα πιθανότατα είναι 2600.

 

Τεσπα... Μέχρι πριν λίγο καιρό, η μεγαλύτερη ταχύτητα που είχα με τη WIND στην περιοχή μου, ήταν 30 Mbps. Τώρα πλησιάζει τα 50. Καλά πάμε. :) Έβαλα τη SIM και στην πρώτη μου συσκευή, αλλά και πάλι δεν έδειξε 4G+... Ίσως το ενεργοποίησουν αργότερα.

 

https://pasteboard.co/H5xqmK1.jpg

 

Υ.Γ. Έπιασα κι άλλη καινούργια κεραία με οριακό σήμα, όσο ήμουν μέσα στο σπίτι με κλειστά data. Είχε το "όνομα" 25363. Απ' ό,τι φαίνεται, η WIND γεμίζει την Αθήνα με 2600! Επιτέλους...

 

Στην Ριανκούρ που είναι κάθετη της Λαρίσης, Αχαΐας και Βελεστίνου ποιο μέσα στενά έχει 4G+ :) .

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λίγο έξω απ την Λαμία η καιρεα της μοσχοκαριας είχε 4g να μία φότο κ μια μετρησηe54dcfba475bd7874b54a289754a176d.jpg2d1abb447bd37c42c833a82de78f6aea.jpg

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λίγο έξω απ την Λαμία η καιρεα της μοσχοκαριας είχε 4g να μία φότο κ μια μετρηση....

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αρα οι πληροφορίες που μου ειπαν στο καταστημα Wind Λαμίας ήταν ακριβείς!!!!!!!

Επιτέλους!!!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τα επιτέλους θα έπρεπε κανονικά να αντικατασταθούν με μπράβο δεδομένων των πόρων που έχουν στη διάθεσή τους οι τεχνικοί. :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τα επιτέλους θα έπρεπε κανονικά να αντικατασταθούν με μπράβο δεδομένων των πόρων που έχουν στη διάθεσή τους οι τεχνικοί. :)

Μπράβο επιτέλους...:p

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...