Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σκάω και δεν εχω θεμα ιδιαίτερο με της τιμές..Μέχρι 50 τα δίνω χωρίς φόβο και πάθος,το θέμα είναι ότι αναγκάζομαι να είμαι χωρίς εταιρικό νούμερο..και να χρεώνω τους άλλους η οποίοι ψάχνουν για σημα η είναι με μηνύματα,χασατε κλήση..βλέπεις το να πέρνεις 16 χρόνια τηλέφωνο την wind και να ζητάς έναν αναμεταδοτη σήματος στο βουνό για 25/30 άτομα δεν κατάφερε να την πείσει να βάλει..

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δε μιλάτε με το σωστό άτομο τότε. Κάτι δε πάει καλά.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε για όλα φταίει ο ΟΤΕ.. Έχουμε μιλήσει και με τεχνικούς και με κοπέλες στην εξυπηρέτηση..Αφού το κινητό όλοι το αφήνουν πίσω όταν πάνε για δουλειές και όσοι είναι σε γραφεία έχουν πει τους πολυ συγγενείς να τους καλούν μέσω Viber..τουλάχιστον έχουμε wifi ανεξάρτητο

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε για όλα φταίει ο ΟΤΕ.. Έχουμε μιλήσει και με τεχνικούς και με κοπέλες στην εξυπηρέτηση..Αφού το κινητό όλοι το αφήνουν πίσω όταν πάνε για δουλειές και όσοι είναι σε γραφεία έχουν πει τους πολυ συγγενείς να τους καλούν μέσω Viber..τουλάχιστον έχουμε wifi ανεξάρτητο

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο αθέμιτος ανταγωνισμός και η ιδιωτική πρωτοβουλία είναι δυο παράγοντες που στην Ελλάδα ποτέ δεν λήφθηκαν υπόψιν και για αυτό είμαστε εκεί που είμαστε. Ας μην ανοίξουμε αυτή τη συζήτηση καλύτερα :)

Από εκεί και πέρα, πρότασή μου είναι να μιλήσετε με την εξυπηρέτηση πελατών και να ανοίξουν trouble ticket (έτσι θα το πείτε) στο οποίο θα αναφέρετε ότι επιθυμείτε απευθείας επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα, μιας και δεν έχει δοθεί λύσει στο πρόβλημά σας σε προηγούμενες προσπάθειες. Αν ζητήσουν περιγραφή, πείτε ότι αιτούμαστε την τοποθέτηση κεραίας στη μονάδα λόγω έλλειψης κάλυψης. Πολύ ευγενικά και όμορφα. Αν αρνηθούνε, θεωρώ ότι πρέπει να πέσει σκούπα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ο αθέμιτος ανταγωνισμός και η ιδιωτική πρωτοβουλία είναι δυο παράγοντες που στην Ελλάδα ποτέ δεν λήφθηκαν υπόψιν και για αυτό είμαστε εκεί που είμαστε. Ας μην ανοίξουμε αυτή τη συζήτηση καλύτερα :)

 

 

Από εκεί και πέρα, πρότασή μου είναι να μιλήσετε με την εξυπηρέτηση πελατών και να ανοίξουν trouble ticket (έτσι θα το πείτε) στο οποίο θα αναφέρετε ότι επιθυμείτε απευθείας επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα, μιας και δεν έχει δοθεί λύσει στο πρόβλημά σας σε προηγούμενες προσπάθειες. Αν ζητήσουν περιγραφή, πείτε ότι αιτούμαστε την τοποθέτηση κεραίας στη μονάδα λόγω έλλειψης κάλυψης. Πολύ ευγενικά και όμορφα. Αν αρνηθούνε, θεωρώ ότι πρέπει να πέσει σκούπα.

 

 

 

Ειναι σε στρατοπεδο απ οτι καταλαβα.Τα συμβολαια σε δημοσιες υπηρεσιες περνανε μεσω του κρατους απο οσο ξερω.Δεν μπορουν να αλλαξουν παροχο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι...Δυστυχώς,θα ξαναμιλήσω αυτές της μερες

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα δε διαφωνώ κάπου. Η κεραία εφόσον υπάρχει η βούλα του κράτους θα τοποθετηθεί κανονικά και με το νόμο. Η Cosmote τοποθετηθεί κανονικά κεραίες σε δημόσιες υπηρεσίες. Γιατί όχι και η Wind.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα δε διαφωνώ κάπου. Η κεραία εφόσον υπάρχει η βούλα του κράτους θα τοποθετηθεί κανονικά και με το νόμο. Η Cosmote τοποθετηθεί κανονικά κεραίες σε δημόσιες υπηρεσίες. Γιατί όχι και η Wind.

 

Σε αυτό συμφωνώ.Πρέπει να λυθεί αυτό το θέμα.Και επι της ευκαιριας καλο θα ηταν να κανει και μια αναβαθμιση στην περιοχη εκείνη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήμουν παραλία Θεσσαλονίκη. Με 4G έπιασε 60 download..

Κατά την διάρκεια της ημέρας ενώ είχα σήμα με ήρθαν 2 μυνήματα ότι είχα κλήσεις. Με πήρανε και έλεγε κλειστό ενώ είχα σήμα...

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαστε σίγουροι, δεν έχεις μπει σε κάποιο κρυφό μενού να επιλέξεις κάποια ρύθμιση του στυλ force lte only, έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήμουν παραλία Θεσσαλονίκη. Με 4G έπιασε 60 download..

 

 

Κατά την διάρκεια της ημέρας ενώ είχα σήμα με ήρθαν 2 μυνήματα ότι είχα κλήσεις. Με πήρανε και έλεγε κλειστό ενώ είχα σήμα...

 

 

 

Σε ποιο σημειο? Στο καφε του ομιλου το 3G ειναι ανυπαρκτο.Γυρναει σε Edge.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο σημειο? Στο καφε του ομιλου το 3G ειναι ανυπαρκτο.Γυρναει σε Edge.

 

Έξω από Tribeca.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις μίλησα πάλι με εκπρόσωπο για επαγγελματίες. Δεν υπάρχει ξεκάθαρο πλάνο για αναβαθμίσεις στην Β. Ελλάδα. Οπότε όσοι πιστοί μεταπηδήστε στα άλλα δίκτυα να ησυχάσετε :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Ίσως σημαίνει ότι πολύ απλά μέσα στο '16, μην περιμένετε να δείτε τίποτα διαφορετικό στη Β. Ελλάδα... :p Δε γίνεται να αναβαθμίσει όλη την Ελλάδα, εκτός από το κομμάτι που έχει τεράστιο πρόβλημα... :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα ήμουν παραλία Θεσσαλονίκη. Με 4G έπιασε 60 download..

Κατά την διάρκεια της ημέρας ενώ είχα σήμα με ήρθαν 2 μυνήματα ότι είχα κλήσεις. Με πήρανε και έλεγε κλειστό ενώ είχα σήμα...

 

Αν είχες το κινητό σε LTE Only, λογικό να μη χτυπήσει, γιατί προς το παρόν το 4G στην Ελλάδα δε διαθέτει υπηρεσίες φωνής. Αν δεν το είχες, τότε φταίει η συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή του πού ακριβώς φταίει αν το δίκτυο ήταν προσωρινά υπερφορτωμένο;

 

Έχω κι εγώ 4G κινητό, που είναι "μάπα" και μερικές φορές όταν με καλούν, αυτό μένει σταθερά σε 4G και δε χτυπάει. Το ίδιο έκανε και με την "κόκκινη" που δοκίμασα. Οπότε το φταίξιμο είναι του κινητού μου και όχι του παρόχου... :rolleyes: Φτιάχνει μόνο αν το έχω σε 2G/3G only.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, οκ, σε γενικές γραμμές δεν το κόβω όμως για προβληματικό software τηλεφώνου, αλλά για δικτυακό θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβετε στη Θεσσαλονίκη στο ένα τετράγωνο έχεις 4G και στο άλλο σε βγάζει E. Αν είναι να φταίνε τα κινητά για οπου δεν πιάνει σήμα η wind Τότε έχουμε το καλύτερο ανέκδοτο για το 2016.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβετε στη Θεσσαλονίκη στο ένα τετράγωνο έχεις 4G και στο άλλο σε βγάζει E. Αν είναι να φταίνε τα κινητά για οπου δεν πιάνει σήμα η wind Τότε έχουμε το καλύτερο ανέκδοτο για το 2016.

 

Τσάμπα ειρωνευεσαι, γιατί το έχει αναφέρει κι άλλος αυτό, το ότι η συσκευή του δε χτυπάει μερικές φορές όταν έχει 4G και φυσικά δε φταίει η WIND... Εγώ σου λέω ότι έχω δει ακριβώς το ίδιο και με την "κόκκινη", ακόμα και σε χωριά που το δίκτυο δεν έχει κίνηση και πιάνει 4G.

 

Εκτός κι αν εσύ έπεσες στην περίπτωση, που στην περιοχή δεν έπιανες 3G και το 2G είχε "φουλαρει" και δε χτύπησε...

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ 4G κινητό, που είναι "μάπα" και μερικές φορές όταν με καλούν, αυτό μένει σταθερά σε 4G και δε χτυπάει. Το ίδιο έκανε και με την "κόκκινη" που δοκίμασα. Οπότε το φταίξιμο είναι του κινητού μου και όχι του παρόχου... :rolleyes: Φτιάχνει μόνο αν το έχω σε 2G/3G only.

 

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με το Microsoft Lumia 640LTE και με το που πήρα το Huawei P9 όλα O.k. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα ειρωνευεσαι, γιατί το έχει αναφέρει κι άλλος αυτό, το ότι η συσκευή του δε χτυπάει μερικές φορές όταν έχει 4G και φυσικά δε φταίει η WIND... Εγώ σου λέω ότι έχω δει ακριβώς το ίδιο και με την "κόκκινη", ακόμα και σε χωριά που το δίκτυο δεν έχει κίνηση και πιάνει 4G.

 

Εκτός κι αν εσύ έπεσες στην περίπτωση, που στην περιοχή δεν έπιανες 3G και το 2G είχε "φουλαρει" και δε χτύπησε...

 

Κοιτά. Όταν στήνεις δίκτυο στα 800 επειδή δεν εχεις κάλυψη, όταν θα γίνει η κλήση και θα χρειαστεί να γίνει πτώση σε 3G/2G (το οποίο δεν υπαρχει για αυτο βάζεις 800) η κλήση θα πέσει.

 

Απο την άλλη η κόκκινη θα σου ρίξει την κλήση σε 2100 (που ειναι πολύ πιο πυκνό) η σε 900 3G.

Επίσης αν προσέξεις γυρνά εύκολα σε 3G γιατι δεν θελει να χάνεις κλήση.

Όποτε αν το πέτυχες μια φορά με την κόκκινη δεν ειναι ο κανόνας, σε σχεση με τη Μπλε.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά. Όταν στήνεις δίκτυο στα 800 επειδή δεν εχεις κάλυψη, όταν θα γίνει η κλήση και θα χρειαστεί να γίνει πτώση σε 3G/2G (το οποίο δεν υπαρχει για αυτο βάζεις 800) η κλήση θα πέσει.

 

Απο την άλλη η κόκκινη θα σου ρίξει την κλήση σε 2100 (που ειναι πολύ πιο πυκνό) η σε 900 3G.

Επίσης αν προσέξεις γυρνά εύκολα σε 3G γιατι δεν θελει να χάνεις κλήση.

Όποτε αν το πέτυχες μια φορά με την κόκκινη δεν ειναι ο κανόνας, σε σχεση με τη Μπλε.

 

Όμως εγώ το έχω δει σε περιοχές που είχα φουλ σήμα 2G και 3G, αλλά το κινητό δε χτύπησε. Ακόμα και όταν ήταν συνδεδεμένο με 4G από 1800.

 

Εγώ ποτέ δεν έχω δει σημεία που η WIND πιάνει 4G και δεν έχει τουλάχιστον 2G.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με το Microsoft Lumia 640LTE και με το που πήρα το Huawei P9 όλα O.k. ;)

 

Γλίτωσες! :) Έχω δει και άλλον που ανέφερε το ίδιο, με συσκευή Elephone P9000 Lite.

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ ποτέ δεν έχω δει σημεία που η WIND πιάνει 4G και δεν έχει τουλάχιστον 2G.

Και εγώ μία από τα ίδια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με το Microsoft Lumia 640LTE και με το που πήρα το Huawei P9 όλα O.k. ;)

 

Εγώ με L950 δεν είχα ποτέ τέτοιο θέμα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μία από τα ίδια!

 

Στο Βόλο Ηλία πως τα παει; :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...