Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην Καρδιτσα απο χθες δειχνει να εστρωσε το σήμα.Τις προηγούμενες μερες ειχε τεράστιο πρόβλημα.Λογω εργασιων πιθανότατα,τα τηλέφωνα πολλες φορές δεν ειχαν καθολου σήμα.4g ακομα δεν φάνηκε,αλλα αναμένεται
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Στην Λαμία ξέρουμε αν κάνουν κάτι? Οι κερεες της πάντως έχουν γέμιση στολίδια τύμπανα κ πάνελς

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για ποιά κεραία μιλάς?Τη μεγαλη στον Προφήτη Ηλία?

Αυτη όντως δειχνει να εχει πάνω της αρκετα τυμπανα μικροκυματικής ζεύξης και καποια Micro πανελ μαζι με τα 900άρια ψηλά...

Λες να έφτασε η ωρα και για μας τους φτωχους που απολαμβανουμε ακομα το αρχαιο 3G της εταιρείας?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά σορού για τη μάλλον χαζή ερώτηση, αλλά πως γίνεται να έχω πιο γρήγορη ταχύτητα με το 3g από το 4g? Κατέβασα σε iPhone 7 την εφαρμογή ookla με προτιμώμενο server cosmote sa και σε 3g πιάνω περίπου 19 ενώ με το 4g περίπου 8! Πως γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Wind είναι...συνήθως το 3g είναι πιο γρήγορο από το 4g της

 

Στάλθηκε από το Hi10 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά σορού για τη μάλλον χαζή ερώτηση, αλλά πως γίνεται να έχω πιο γρήγορη ταχύτητα με το 3g από το 4g? Κατέβασα σε iPhone 7 την εφαρμογή ookla με προτιμώμενο server cosmote sa και σε 3g πιάνω περίπου 19 ενώ με το 4g περίπου 8! Πως γίνεται;

 

Εμένα μου έχει τύχει με 3G να δω 32 Mbps και με 4G λίγο πάνω από 10... Όσο η βασική κάλυψη του 4G, γίνεται από τη συχνότητα των 800 MHz, τέτοιες ταχύτητες θα αποτελούν συχνό φαινόμενο... :rolleyes:

 

Βάζει μια-δυο κεραίες με αυτή τη χαμηλή συχνότητα πάνω σε βουνά, που το σήμα τους ταξιδεύει πολλά χιλιόμετρα μακριά, "πλακώνουν" όλοι οι συνδρομητές πάνω σε αυτές και η WIND λέει πως έβαλε 4G... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει τύχει με 3G να δω 32 Mbps και με 4G λίγο πάνω από 10... Όσο η βασική κάλυψη του 4G, γίνεται από τη συχνότητα των 800 MHz, τέτοιες ταχύτητες θα αποτελούν συχνό φαινόμενο... :rolleyes:

 

Βάζει μια-δυο κεραίες με αυτή τη χαμηλή συχνότητα πάνω σε βουνά, που το σήμα τους ταξιδεύει πολλά χιλιόμετρα μακριά, "πλακώνουν" όλοι οι συνδρομητές πάνω σε αυτές και η WIND λέει πως έβαλε 4G... :wacko:

 

Α μάλιστα, κατάλαβα... σ ευχαριστώ πολύ και είχα τρομάξει μήπως έχει πρόβλημα το τηλέφωνο μου!

Link to comment
Share on other sites

Wind είναι...συνήθως το 3g είναι πιο γρήγορο από το 4g της

 

Στάλθηκε από το Hi10 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:lol::lol::lol::lol:

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα, κατάλαβα... σ ευχαριστώ πολύ και είχα τρομάξει μήπως έχει πρόβλημα το τηλέφωνο μου!

 

Δεν εχει θεμα η συσκευη,αν βαλεις μια καρτα αλλης εταιρειας βλεπεις παραπανω με 4G.Η Wind για να διορθωσει τα παραπονα στην επαρχια οτι δεν υπαρχει(το 3G/4G εδω πανω που ειμαι σε καποια χωρια δεν υπαρχει) και λογω μικρου φασματος και λιγοτερων κεραιων βαζει 4G B20 για να καλυψει πολλα σημεια ταυτοχρονα.Παλι καλα που κανει sharing network με την Voda και σε πολλα σημεια εχει βελτιωθει.Στο χωριο μου ειχαμε 2G μονο και στο διπλα χωριο για τηλεφωνο εβγαινες εξω στο μπαλκονι ή στο δρομο.Τωρα πλεον H+ μεσα/εξω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:
Ποιό πρόγραμμα είναι αυτό;

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από το κινητό μου,στην ΒΙ.ΠΕ Πατρών74409713f204a9d39306c273409b1afa.jpg

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καί στο ίδιο σημείο, από το Huawei router πού δίνει η wind, καλύτερα από το... σταθερό μου ADSL του ΟΤΕ

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτόbffa372705805ead36a4dd972976405e.jpg

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Τι λες τωρα;;; Για λίγο είδαμε 3G+ και Τώρα πάλι σκέτο 3G στο 1mbps... Πριν έβγαλε σχεδόν 10!!! Βέροια Κέντρο... Δε μας ξέχασαν το καλό πράγμα αργεί να γίνει...

https://ibb.co/eYO6qb

Link to comment
Share on other sites

Στην Καστοριά στο ξενοδοχείο Λιμναίο η wind έχει 4g,ωστόσο εντυπωσιάζει το Η+ της με 22Mbps download.

Σε ληψη 4g σε σχέση με τις άλλες δυο έρχεται δεύτερη.

Με εντυπωσίασε θετικά γιατι την περίμενα 3η και καταϊδρωμένη...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Στην Καστοριά στο ξενοδοχείο Λιμναίο η wind έχει 4g,ωστόσο εντυπωσιάζει το Η+ της με 22Mbps download.

Σε ληψη 4g σε σχέση με τις άλλες δυο έρχεται δεύτερη.

Με εντυπωσίασε θετικά γιατι την περίμενα 3η και καταϊδρωμένη...

 

H Wind έχει τέλεια κάλυψη στην Καστοριά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στην Καστοριά στο ξενοδοχείο Λιμναίο η wind έχει 4g,ωστόσο εντυπωσιάζει το Η+ της με 22Mbps download.

Σε ληψη 4g σε σχέση με τις άλλες δυο έρχεται δεύτερη.

Με εντυπωσίασε θετικά γιατι την περίμενα 3η και καταϊδρωμένη...

 

Προφανώς εχει να κάνει με την κίνηση στο δίκτυο. Σε πολλές περιοχές εχει πολύ καλές επιδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καρδίτσα ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση του EUTRAN?

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη, αλλα επειδη ψυλοαδυνατω να καταλαβω, γιατι καποιος στην επαρχια να εχει wind; Ποσο μαλλον σε νομους και μερη που δεν εχει καθολου καλυψη H+/4G που σημαινει οτι απλα δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις την υπηρεσια.

 

Προσφατα που δοκιμασα λιγο τη κατασταση, ακομα και εντος Αττικης σε σημεια ειναι τραγικη.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη, αλλα επειδη ψυλοαδυνατω να καταλαβω, γιατι καποιος στην επαρχια να εχει wind; Ποσο μαλλον σε νομους και μερη που δεν εχει καθολου καλυψη H+/4G που σημαινει οτι απλα δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις την υπηρεσια.

 

Προσφατα που δοκιμασα λιγο τη κατασταση, ακομα και εντος Αττικης σε σημεια ειναι τραγικη.

 

Στην Αθηνα ειναι μια χαρα, ποτε δεν ειχα προβλημα, μόνιμα 4G και με πολυ καλες ταχύτητες. Στην έπαρχια ομως, εκει που δεν εχει αναβαθμίσει ειναι τραγική, gprs μονο. Απο οτι εχω καταλαβει αναβαθμίζει σε τουριστικές περιοχές πρωτα και καποια στιγμη στο μελλον θα αναβαθμίσει και στις υπολοιπες.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη, αλλα επειδη ψυλοαδυνατω να καταλαβω, γιατι καποιος στην επαρχια να εχει wind; Ποσο μαλλον σε νομους και μερη που δεν εχει καθολου καλυψη H+/4G που σημαινει οτι απλα δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις την υπηρεσια.

 

Προσφατα που δοκιμασα λιγο τη κατασταση, ακομα και εντος Αττικης σε σημεια ειναι τραγικη.

 

Εντάξει, τα προβλήματα σε σημεία, όλοι οι παροχοι τα έχουν, ακόμα και εντός Αττικής...

 

Κι εγώ έχω εντοπίσει σημεία στα Νότια Προάστια, που η WIND σέρνεται, όπως και στα Βόρεια. Π.χ. στα Βριλήσσια, ακόμα και σε κτίρια που βρίσκονται πάνω στη Λεωφόρο Πεντέλης, μόνο ένας πάροχος παίζει καλά, αυτός που είναι πρώτος... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

 

Κι εγώ έχω εντοπίσει σημεία στα Νότια Προάστια, που η WIND σέρνεται,

 

Χαρακτηριστικό παράδειγμα το σπίτι μου...

 

1776f403ac98c94e141ca862466fc745.jpg

 

Δοκίμασα για πλάκα με 2 κάρτες wind στο ταπεινό μου Motorola και το S7. Θυμήθηκα που λέγανε κάποια παιδιά πως παίζει ρόλο και η συσκευή, για να δω αν θα έχει διαφορά ένα καλό τηλέφωνο με ένα πιο φθηνό σε τέτοιες αρκετά άσχημες από πλευράς σήματος συνθήκες. Αλλά δυστυχώς δεν...

Καταλαβαίνω πως βρίσκομαι σε "τρύπα" αλλά από το 13 που το παρακολουθώ δεν έχει αλλάξει κάτι.

Τουλάχιστον έχει H+ που φτάνει σε εξωτερικό χώρο μέχρι 10-12 Mbps και καλύπτεσαι κάπως να κάνεις τη δουλειά σου.

 

Sent from my Honor 6X

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, τα προβλήματα σε σημεία, όλοι οι παροχοι τα έχουν, ακόμα και εντός Αττικής...

 

Κι εγώ έχω εντοπίσει σημεία στα Νότια Προάστια, που η WIND σέρνεται, όπως και στα Βόρεια. Π.χ. στα Βριλήσσια, ακόμα και σε κτίρια που βρίσκονται πάνω στη Λεωφόρο Πεντέλης, μόνο ένας πάροχος παίζει καλά, αυτός που είναι πρώτος... :rolleyes:

 

Συμφωνώ απόλυτα, και εγώ με cote πχ μέσα στο σπίτι στα Μελίσσια και δεν καλοέχει σήμα, μπορεί από 4G+ να σε πάει σε 3G, να πέσει η κλήση σου εάν ήταν VoLTE και άλλα ωραία, ωστόσο σε γενικές γραμμές κάνεις αξιοπρεπώς τη δουλειά σου.

 

Αλλά, πραγματικά, άντε στην Αθήνα, έστω ότι παλεύεται λίγο η κατάσταση, εντάξει δεν έχει ταχύτητες αλλά και πάλι, δεν δημιουργούνται τα απίστευτα προβλήματα χρήσης που βλέπεις στην επαρχία σε σημείο που επί της ουσίας δεν έχεις υπηρεσίες data.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα, και εγώ με cote πχ μέσα στο σπίτι στα Μελίσσια και δεν καλοέχει σήμα, μπορεί από 4G+ να σε πάει σε 3G, να πέσει η κλήση σου εάν ήταν VoLTE και άλλα ωραία, ωστόσο σε γενικές γραμμές κάνεις αξιοπρεπώς τη δουλειά σου.

 

Αλλά, πραγματικά, άντε στην Αθήνα, έστω ότι παλεύεται λίγο η κατάσταση, εντάξει δεν έχει ταχύτητες αλλά και πάλι, δεν δημιουργούνται τα απίστευτα προβλήματα χρήσης που βλέπεις στην επαρχία σε σημείο που επί της ουσίας δεν έχεις υπηρεσίες data.

 

Εδω σωστος εισαι και επειδη ειμαι Θεσσαλονικη θα σου πω το εξης.

Μεσα στην πολη,το 3G ειναι σφαιρα,το 4G μια χαρα,απλα σε καποια σημεια που εχουν θεματα σε καλυψη εχει χαμηλες ταχυτητες.

Αν βγουμε ομως στα περιχωρα αλλαζει το πραγμα.Οσο πας Χαλκιδικη και παραλιακα κανενα θεμα.Αν πας προς Κιλκις,Βεροια,Καβαλα,Κατερινη εχει θεματα.Στα ορια του νομου(Νεα Χαλκηδονα,Κουφαλια,Λαγκαδα,λιμνη Βολβη και τα γυρω χωρια) εχουν θεμα καλυψης.

Τωρα πλεον η εθνικη απο Θεσσαλονικη-Κατερινη εχει 4G,αν πας απο τον παλιο το αιγινιο εχει προβλημα και απο κλειδι εως αλεξανδρεια στην εγνατια η καλυψη δεν ειναι συνεχης.Θα εχεις παλιο 3G σε καποια σημεια.

Για βεροια,ακομα Gprs/3G.

Κιλκις επισης σε παρομοια κατασταση σε χαλκηδονα,κουφαλια,πολυκαστρο θα βρεις 3G παλιο.Αν βγεις εξω απο το χωριο και στην εθνικη εχει Edge στο υψος του πολυκαστρου.Κιλκις παλιο δικτυο και ελαχιστο 4G(1-2 κεραιες εβαλαν στην B20).Καβαλα απο Δερβενι εως την ασπροβαλτα και στην εθνικη και στον παλιο εχει θεμα με το 3G.Στο στενο της ρεντινας βγαινει και εκτος δικτυου.Περυσι τα Χριστουγεννα πηγα Πτολεμαιδα-Αμυνταιο-Φλωρινα.Και στην εγνατια οδο πανω,και εκτος στη διαδρομη για Φλωρινα Gprs και παλιο 3G.H+ λιγο στο Πολυμυλο ειχα και στα γιαννιτσα οταν κατεβηκα μεσω Εδεσσας.Η εδεσσα με παλιο 3G ακομα την ειχα δει.Και δυστυχως δεν αλλαξε τιποτα ακομα.Οσο για την αλλη που εχει 4G+ εδω πανω παιζει μονη της και ειναι νο.1.Γιατι εχει καλυψη παντου,3G ακομα και στα χωρια της Θρακης πανω στα βουνα.Οι αλλες εχουν Edge μεσα και αν βγεις προς τα εξω και κατεβαινεις θα δεις 3G.

Εγω σπιτι μου το 4G ειναι στα 20Mbps με την Wind.Αλλη δινει 40αρια με B20,65-70Mbps με B3 και εξω χτυπαει ακομα και 100.

Με iPhone 5s που πιανει 100/50 max στο 4G.

Αν ερθεις Θεσσαλονικη,παρε Wind για δεδομενα να δεις το ποσο καλα ειναι.Αν βγεις εξω απο την πολη,θα δεις καλυτερα και γιατι φωναζουμε εδω μεσα.Προτιμω να ειμαι οπως ειστε στην πελλοποννησο και στη στερεα με χαμηλες ταχυτητες παρα με το παλιο δικτυο.Αλλα το οτι εχτισαν δικτυο απο την αρχη εχει σημασια.Και εκαναν δουλεια στα δυομιση χρονια.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικό παράδειγμα το σπίτι μου...

 

Δοκίμασα για πλάκα με 2 κάρτες wind στο ταπεινό μου Motorola και το S7. Θυμήθηκα που λέγανε κάποια παιδιά πως παίζει ρόλο και η συσκευή, για να δω αν θα έχει διαφορά ένα καλό τηλέφωνο με ένα πιο φθηνό σε τέτοιες αρκετά άσχημες από πλευράς σήματος συνθήκες. Αλλά δυστυχώς δεν...

Καταλαβαίνω πως βρίσκομαι σε "τρύπα" αλλά από το 13 που το παρακολουθώ δεν έχει αλλάξει κάτι.

Τουλάχιστον έχει H+ που φτάνει σε εξωτερικό χώρο μέχρι 10-12 Mbps και καλύπτεσαι κάπως να κάνεις τη δουλειά σου.

 

Sent from my Honor 6X

 

Και πιο κάτω στη Γλυφάδα, υπάρχουν περιοχές που έχει 4G μόνο από 1800, με αστείες ταχύτητες και σε εσωτερικό χώρο αν πιάνεις έστω και οριακό 3G, θα πρέπει να είσαι ευχαριστημένος...

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Χθες η νύχτα ήταν ωραία αλλά μόνο για λίγο... με το κρύο που είχε έκαναν κάτι τεστ αλλά κράτησε αρκετά από τις 2 παρά το βράδυ μέχρι πριν τις 6 το πρωί... Πιο αναλυτικά:

Διαδρομή χωριό - Βέροια μετά Βέροια - Νάουσα - Σκυδρα - Έδεσσα και Έδεσσα - Κρυα Βρύση - χωριό

Σε όλο το μήκος της διαδρομής δεν είχε κενα σημεία ούτε στο 3G+ ούτε στο 4G... Δυστυχώς δεν εκπεμπαν internet... Την άλλη φορά αν ξαναπετυχω θα γυρίσω και τα υπόλοιπα κομμάτια...

Πάμε λίγο στις μπάντες: Από 3G+ Όλες ακόμα στο 2100

Από 4G ανάλογα το μέρος δηλαδή:

Βέροια 1 800+1800+2600

Βέροια 2 800+1800+2600

Βέροια 3 800+1800+2600

Μαγούλα 800+1800+2600

Πατρίδα 800+1800

Νάουσα 1 800+1800+2600

Νάουσα 2 800+1800+2600

Άγιος Νικόλαος 800+1800

Γουρνοσοβο 800

Λουτροχωρι 800

Ριζο 800+1800

Σκυδρα 800+1800+2600

Μαυροβουνι 800+1800+2600

Μεσημέρι 800+1800+2600

Καρύδια 800+1800+2600

Κρυα Βρύση 800+1800+2600

Γαλαταδες 800+1800

Παλαιφυτο 800+1800

Και στην ταράτσα όταν γύρισα είδα σίγουρα 800αρια ανοιχτά και από Γιαννιτσά μεριά και από Αλεξάνδρεια αλλά εκείνη την ώρα ίσα που πρόλαβα είχαν κλείσει... Μακάρι να μείνει στο 3CA Γιατί το καλό πράγμα αργεί λίγο ακόμα...

Για να επιλέξουμε την μπάντα που θέλουμε ανοιγουμε το Network signal guru αφού το έχουμε rootαρισμενο το κινητό αλλιώς δεν δουλεύει και κλειδωνουμε σε μια συγκεκριμένη μπάντα εκεί που είναι τσεκαρισμένο όλα... Στο τέλος των μετρήσεων τα επιλεγεις ξανα όλα... Αυτα λοιπόν...

Υστερόγραφο: Στο 2G όλα ήταν Ε και Τώρα όλα έχουν γυρίσει όπως ήταν πριν δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Χθες η νύχτα ήταν ωραία αλλά μόνο για λίγο... με το κρύο που είχε έκαναν κάτι τεστ αλλά κράτησε αρκετά από τις 2 παρά το βράδυ μέχρι πριν τις 6 το πρωί... Πιο αναλυτικά:

Διαδρομή χωριό - Βέροια μετά Βέροια - Νάουσα - Σκυδρα - Έδεσσα και Έδεσσα - Κρυα Βρύση - χωριό

Σε όλο το μήκος της διαδρομής δεν είχε κενα σημεία ούτε στο 3G+ ούτε στο 4G... Δυστυχώς δεν εκπεμπαν internet... Την άλλη φορά αν ξαναπετυχω θα γυρίσω και τα υπόλοιπα κομμάτια...

Πάμε λίγο στις μπάντες: Από 3G+ Όλες ακόμα στο 2100

Από 4G ανάλογα το μέρος δηλαδή:

Βέροια 1 800+1800+2600

Βέροια 2 800+1800+2600

Βέροια 3 800+1800+2600

Μαγούλα 800+1800+2600

Πατρίδα 800+1800

Νάουσα 1 800+1800+2600

Νάουσα 2 800+1800+2600

Άγιος Νικόλαος 800+1800

Γουρνοσοβο 800

Λουτροχωρι 800

Ριζο 800+1800

Σκυδρα 800+1800+2600

Μαυροβουνι 800+1800+2600

Μεσημέρι 800+1800+2600

Καρύδια 800+1800+2600

Κρυα Βρύση 800+1800+2600

Γαλαταδες 800+1800

Παλαιφυτο 800+1800

Και στην ταράτσα όταν γύρισα είδα σίγουρα 800αρια ανοιχτά και από Γιαννιτσά μεριά και από Αλεξάνδρεια αλλά εκείνη την ώρα ίσα που πρόλαβα είχαν κλείσει... Μακάρι να μείνει στο 3CA Γιατί το καλό πράγμα αργεί λίγο ακόμα...

Για να επιλέξουμε την μπάντα που θέλουμε ανοιγουμε το Network signal guru αφού το έχουμε rootαρισμενο το κινητό αλλιώς δεν δουλεύει και κλειδωνουμε σε μια συγκεκριμένη μπάντα εκεί που είναι τσεκαρισμένο όλα... Στο τέλος των μετρήσεων τα επιλεγεις ξανα όλα... Αυτα λοιπόν...

Υστερόγραφο: Στο 2G όλα ήταν Ε και Τώρα όλα έχουν γυρίσει όπως ήταν πριν δυστυχώς...

 

Αν γινει ετσι το τελικο στησιμο και μπει εξ αρχης 1800/2600 θα ειναι τελεια.Ειδικα αν εχουμε 4G B3 10mhz.Ειναι θεμα χρονου να αναβαθμιστει η περιοχη,και αν γινει αυτη η κινηση θα αλλαξει σημαντικα η εικονα του δικτυου εδω πανω.Ειδικα αν αναβαθμιστουν και οι Σερρες,Εδεσσα,Αριδαια,Κιλκις,Δραμα.Αλλα να υπαρχει καλυψη και σε ολα τα χωρια,οχι μονο στα αστικα κεντρα και στα μεγαλα χωρια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...