Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναβαθμίζει τώρα την Λαμία?

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το βλέπω να γίνεται στον χάρτη η Ελλάδα μπλε και η Λαμία να μένει καφέ.

Link to comment
Share on other sites

Στροφή Τριλόφου, Θεσσαλονίκη:

Καμία μείωση ταχύτητας τουλάχιστον στις περιοχές που κινούμαι.

 

http://www.speedtest.net/android/3200134181.png

 

Καμία ταχύτητα δικτύου δε μειώνεται. Αυξάνονται οι χρήστες του. Πολύ καλή ταχύτητα παντελή!

Αναβαθμίζεται καθολικά η Θεσσαλία αυτή τη στιγμή. Πολλές κεραίες εκεί. Υπομονή. Καρδίτσα, Τρίκαλα, Λάρισα

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πυλαία Θεσσαλονίκης, σήμερα το μεσημέρι:

 

http://www.speedtest.net/android/3230817833.png

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πυλαία Θεσσαλονίκης, σήμερα το μεσημέρι:

 

http://www.speedtest.net/android/3230817833.png

 

Ανοίγουμε σαμπάνια να το γιορτάσουμε ή θα φύγεις 5 στενά ποιο κάτω να μετρήσεις πάλι μήπως έχουν γίνει από 92 mbps 12mbps γιατί η 2600αρα δεν φτάνει μέχρι εκεί και γυρνάει σε 800αρα :lol:

 

Πλάκα κάνω απλά τέτοιες ταχύτητες έχει μόνο σε πολύ συγκεκριμένα σημεία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμία ταχύτητα δικτύου δε μειώνεται. Αυξάνονται οι χρήστες του. Πολύ καλή ταχύτητα παντελή!

Αναβαθμίζεται καθολικά η Θεσσαλία αυτή τη στιγμή. Πολλές κεραίες εκεί. Υπομονή. Καρδίτσα, Τρίκαλα, Λάρισα

 

Μακάρι αλλά να κάνει καλύτερη δουλειά από αυτήν που έκανε βόρεια ελλαδα με τις τρυπαρες και τα κόλπα στους χάρτες. Άντε να κρατήσω την 30gb που εχω και να την ευχαριστιέμαι :)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καρδίτσα, Κατερίνη και Σέρρες είναι η πιο πρόσφατη ενημέρωση για την αναβάθμιση.

 

Άντε ανοίξτε σαμπάνιες :lol:

 

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Χμ..σήμερα το απόγευμα ωβρεθηκα Σέρρες για βόλτα και όντως κάτι γινεται τώρα

Δεν ξέρω αν φταίει το y6 max που δεν έπιασε 4g αλλά έχει την 800αρα και η πράσινη έπιανε κανονικά 4g

http://i63.tinypic.com/23qnf5.jpg

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Χμ..σήμερα το απόγευμα ωβρεθηκα Σέρρες για βόλτα και όντως κάτι γινεται τώρα

Δεν ξέρω αν φταίει το y6 max που δεν έπιασε 4g αλλά έχει την 800αρα και η πράσινη έπιανε κανονικά 4g

 

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν θα το ανοίξανε ακόμα. Μπορεί να το ενεργοποιούν το βράδυ μόνο για δοκιμή. Άσε που εκεί είχε το γνωστό αρχαίο που όλα τα ξηλώνουν οποτε πρώτα πρέπει να μπει το 3g που υποστηρίζει και τηλεφωνία και μετά το 4g.

 

Κάποια παιδιά είπαν ότι είχε νέο 3g. Άμα μιλήσω με κάποιον από εκεί και εχω εικόνα θα σου πω.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Max 20mb από την band 20 είναι της wind πατέντα η τόσο περιορίζεται λόγω αυτής της συχνότητας?

 

Της wind:rolleyes:

 

Εξαρτάτε παιδιά από τον φόρτο. Αργά την νύχτα την είδα να πιάνει 35mbps με το 30gb πακέτο που εχω μόνιμα ανοιχτό.

 

Την μέρα μπορεί να πέσει και στα 9 στα ίδια σημεία.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Max 20mb από την band 20 είναι της wind πατέντα η τόσο περιορίζεται λόγω αυτής της συχνότητας?

 

Έχω πιάσει και 60 Mbps από 800αρα, αλλά πρέπει να είσαι κοντά στην κεραία... Αυτά τα 15-20 Mbps με φουλ σήμα, είναι η πιο συχνή ταχύτητα της WIND. Ίσως να φταίει που οι 800αρες παίζουν με πολύ δυνατό σήμα, ώστε να καλύψουν όσες περισσότερες περιοχές γίνεται, με λιγότερο κόστος...

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβετε πόσο παλιό είναι το δίκτυο στην Πτολεμαΐδα... Σε φωτογραφία η πρώτη κεραία της τότε telestet μέσα στην πόλη...7e94af63ae3f5952e43afa1ef8b33108.jpg

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα ποια εννοείς αυτή είναι η κεντρική με μόνο Ε επί τόσα χρόνια...

 

https://ibb.co/cBmgTk

 

Και αντίστοιχα της Κοζάνης που το Ή είναι διακοσμητικό με ταχύτητες Ε!!!

 

https://ibb.co/cQe1Tk

Link to comment
Share on other sites

Τι στικακια είναι αυτά ρε παιδιά της Πτολεμαΐδας?

 

omni directional antennas. Απίστευτο. Αρχαία ευρήματα. Πραγματικά αφού λειτουργεί ακόμη ανάψτε λαμπάδα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι στικακια είναι αυτά ρε παιδιά της Πτολεμαΐδας?
20 χρόνια πίσω είναι το δίκτυο στην Πτολεμαΐδα από θέμα ίντερνετ κινητής τηλεφωνίας

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1ma40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 15-20 Mbps με φουλ σήμα, είναι η πιο συχνή ταχύτητα της WIND. Ίσως να φταίει που οι 800αρες παίζουν με πολύ δυνατό σήμα, ώστε να καλύψουν όσες περισσότερες περιοχές γίνεται, με λιγότερο κόστος...

Με ~62dbm b20 κοιτωντας ενα σταθμο στην αρκαδια μου εδωσε ~32mbps πριν λιγες εβδομαδες.

Tragic

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Όπου δεν έχει αναβαθμίσει έτσι είναι.

Βέβαια κάποια μέλη υποστηρίζουν ότι με αυτές τις ταχύτητες κάνουν μια χαρά την δουλειά τους. lol:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Στην πόλη του Κιλκίς υπάρχει 4g.

Στον υπόλοιπο νομό όχι ακόμη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Omni GSM με φουλ ισχύ. Πρέπει το timesharing να τερματίζει σε πανηγύρι με περισσότερα από 8 άτομα.
Link to comment
Share on other sites

Στην πόλη του Κιλκίς υπάρχει 4g.

Στον υπόλοιπο νομό όχι ακόμη.

Στο κέντρο της πόλης δεν είχε απόψε 4g ούτε καν 3g καλο.Βάλε τις συντεταγμένες που δίνω στο screenshot και δες που ήμουν ακριβώς..

Χθες ήμουν Σέρρες βόλτα και πιο πίσω ανέβασα και απο εκεί μέτρηση.Η διαφορά χαώδης..

 

 

Στάλθηκε από το Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Στο κέντρο της πόλης δεν είχε απόψε 4g ούτε καν 3g καλο.Βάλε τις συντεταγμένες που δίνω στο screenshot και δες που ήμουν ακριβώς..

Χθες ήμουν Σέρρες βόλτα και πιο πίσω ανέβασα και απο εκεί μέτρηση.Η διαφορά χαώδης..

 

 

Στάλθηκε από το Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου δεν το αμφισβητώ, ήξερα όμως ότι στην πόλη μέσα είχε, το είχαν γράψει και άλλα μέλη...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...