Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω το LG G2. Το θεωρώ ένα από τα πιο αξίοπιστα κινητά, τουλάχιστον για τη γενία του. Παράλα αυτά για να απαντήσω σε όλους τους φίλους, όχι 4G δε πιάνω ούτε καν Η στον ΗΣΑΠ. Στο Μετρό το καταλαβαίνω να μην έχω αλλά στον ΗΣΑΠ όχι.

Τη θεωρώ απαράδεκτη τη wind στο θέμα δικτύου, αλλά παραμένω μονο και μόνο γιατί έχει καλά πακέτα σε καρτοκινητά.

Link to comment
Share on other sites

χαχα γιατί ρε μεγάλε τα ΧΙΑΟΜΙ τι έχουν;

Εχουν miui που είναι η μεγαλύτερη μούφα.

Δεν ακούς με τίποτα τον "κρυστάλλινο ήχο", ούτε με 3g to 3g.

Δεν εχουν συνήθως 800.

 

Αυτο με τον ήχο το έχει παρατηρήσει κανείς?

Μα με τίποτα να μην παίζει ο ωραίος ήχος που έχω με το κινέζικο, και βλέπω γενικά παράπονα σε όσους το καταλαβαίνουν με κλασική απάντηση απο τους υπόλοιπους ακυρους που τους μιλάνε για volte.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για την Κρήτη έχω ακούσει πολλά θετικά σχόλια όσον αφορά την κάλυψη 4g.

Μόνο με 800 και χαίρομαι ιδιαίτερα.

Πιάνει παντού

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω συνεχώς τις μπάντες και στην Αθήνα παίζει πολύ 800. Συνήθως μπαίνει μαζί με 2600 (πιθανόν για 4G+).

 

Το 1800 το χρησιμοποιεί η WIND σε υπάρχοντες σταθμούς, απλά για να κλείσει "τρύπες", αλλά οι ταχύτητες είναι πολύ χαμηλές (με B3).

 

800 είναι το βασικό layer των περισσότερων Ευρωπαϊκών δικτύων αλλά και της Wind. Το 1800 απλά αδειοδοτείται με μικρότερο κόστος και για αυτό ονομάζεται Παγκόσμια Μπάντα 4ης γενιάς. Για να υποστηρίζει 800 η συσκευή σου πρέπει να αδειοδοτηθεί από Ευρωπαϊκή αρχή.

 

έχω το LG G2. Το θεωρώ ένα από τα πιο αξίοπιστα κινητά, τουλάχιστον για τη γενία του. Παράλα αυτά για να απαντήσω σε όλους τους φίλους, όχι 4G δε πιάνω ούτε καν Η στον ΗΣΑΠ. Στο Μετρό το καταλαβαίνω να μην έχω αλλά στον ΗΣΑΠ όχι.

Τη θεωρώ απαράδεκτη τη wind στο θέμα δικτύου, αλλά παραμένω μονο και μόνο γιατί έχει καλά πακέτα σε καρτοκινητά.

 

Δε διαφωνώ ότι είναι αξιόπιστο. Απλά εγώ είδα το καλοκαίρι μια πολύ διαφορετική κατάσταση. Είχα σχεδόν σε όλη τη διαδρομή LTE (Samsung S5/LeMax2) πλην κάποιων συγκεκριμένων σταθμών. Δεν έχω κρατήσει το log file του GnetTrackPro. Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις μια άλλη συσκευή. Ειδικά Αθήνα δε θυμάμαι να πήγα κάπου και να μην είχα LTE, μόνο στου Γουδή είδα προβλήματα και δε κατάλαβα γιατί. :cry:

 

Εχουν miui που είναι η μεγαλύτερη μούφα.

Δεν ακούς με τίποτα τον "κρυστάλλινο ήχο", ούτε με 3g to 3g.

Δεν εχουν συνήθως 800.

 

Αυτο με τον ήχο το έχει παρατηρήσει κανείς?

Μα με τίποτα να μην παίζει ο ωραίος ήχος που έχω με το κινέζικο, και βλέπω γενικά παράπονα σε όσους το καταλαβαίνουν με κλασική απάντηση απο τους υπόλοιπους ακυρους που τους μιλάνε για volte.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο με 800 και χαίρομαι ιδιαίτερα.

Πιάνει παντού

 

Ό,τι δίνεις παίρνεις. Τα κινητά της ΧΙΑΟΜΙ μακάρι να είχαν μόνο τα προβλήματα που ανέφερες, αλλά κάποιοι μέσα στα φόρουμ μας τα βγάζουν ναυαρχίδες. Ούτε τα μισά χρήματα που κοστίζουν δεν αξίζουν. Άποψή μου. Από Κίνα μόνο Huawei.-

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Περιοχή:Άγιος Γεωργιος Βοιωτιας 10 λεπτά έξω από Λιβαδεια.Εδω και μισό χρονο..ή μόνη που έχει 4G εδώ.Παρολο που στην πόλη της Λιβαδειας ή κάλυψη ειναι 3G και H,H+...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φοβερή!Ή Wind!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://i.imgur.com/Os266Fv.jpg

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως η Wind δουλεύει αρκετά την b.20 και στην Αθήνα. Δεν επιμένω όμως πολύ γιατί πάνε πολλοί μήνες που είχα κινητό που μου έδειχνε τις μπάντες.

 

Sent from my XT1562

 

Οπως το λες. Και οι άλλοι έχουν αρχίσει σε αρκετό ποσοστό σε σχέση με πριν 1 χρόνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ό,τι δίνεις παίρνεις. Τα κινητά της ΧΙΑΟΜΙ μακάρι να είχαν μόνο τα προβλήματα που ανέφερες, αλλά κάποιοι μέσα στα φόρουμ μας τα βγάζουν ναυαρχίδες. Ούτε τα μισά χρήματα που κοστίζουν δεν αξίζουν. Άποψή μου. Από Κίνα μόνο Huawei.-

 

Συμφωνω σε μεγάλο ποσοστό στο σχόλιο σου.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Για να υποστηρίζει 800 η συσκευή σου πρέπει να αδειοδοτηθεί από Ευρωπαϊκή αρχή.-

 

Αυτο που λες το ξερεις, η το υποθετεις? Γιατι οι συχνοτητες χρεωνονται για την χρηση τους, οχι για την κατασκευη των τερματικων. Δεν το ξερω, αλλα μου ακουγεται απιθανο να συμβαινει. Επισηε η Β20 χρησιμοποιειται εκτος της Ευρωπης και στην Αφρικη, στο Καταρ, στο Κουβειτ, στα Η.Α.Εμιρατα, στην Ν. Καλειδονια στην Αυστραλια, στην Ρωσια κλπ. Δεν εχει καμμια λογικη να πληρωνουν ολοι αυτοι αδεια στην ΕΕ.

 

Παρε κι εναν χαρτη.

https://www.frequencycheck.com/bands/lte-band-20-800-dd

Μηπως να το ξανασκεφτεις αν κανεις λαθος?

 

Ό,τι δίνεις παίρνεις. Τα κινητά της ΧΙΑΟΜΙ μακάρι να είχαν μόνο τα προβλήματα που ανέφερες, αλλά κάποιοι μέσα στα φόρουμ μας τα βγάζουν ναυαρχίδες. Ούτε τα μισά χρήματα που κοστίζουν δεν αξίζουν. Άποψή μου. Από Κίνα μόνο Huawei.-

 

Θες να μου προτεινεις κι ενα ανταγωνιστικο μοντελο της Huawei στο Mi Max? 6,5 ιντσες, 3/32, FHD, και 180$. Βρες μου και το αγορασα χθες. Κι ας μην εχει Β20.

Για να μην σε κουραζω, γιατι δεν θα βρεις, βρες μου ενα ανταγωνιστικο στο redmi note 3 pro, special edition 3/32 sta 155$. Ουτε τετοιο θα βρεις. Γι αυτο εχουμε λυσσαξει ολοι οτι ειναι VFM. Καλυτερα βεβαια και θα βρεις, στην ιδια τιμη ομως οχι.

 

Κι αν δεν σου ειναι μεγαλος κοπος, πες μας κι εμας που ψηθηκαμε και αγορασαμε, τι προβληματα εχουν, που δεν τα εχουμε δει ακομα?

Edited by nininikos
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/1cc439f907c5f8a8182a8084f0d1af32.jpg

 

Βικτώρια, μόλις βγήκα από το σταθμό του τρένου. Δεν είναι άσχημα. Δυστυχώς μόνο μια στάση πήρα τον ηλεκτρικό και ήταν στο υπόγειο κομμάτι που πιάνει μόνο edge.

 

Sent from my XT1524

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες το ξερεις, η το υποθετεις? Γιατι οι συχνοτητες χρεωνονται για την χρηση τους, οχι για την κατασκευη των τερματικων. Δεν το ξερω, αλλα μου ακουγεται απιθανο να συμβαινει. Επισηε η Β20 χρησιμοποιειται εκτος της Ευρωπης και στην Αφρικη, στο Καταρ, στο Κουβειτ, στα Η.Α.Εμιρατα, στην Ν. Καλειδονια στην Αυστραλια, στην Ρωσια κλπ. Δεν εχει καμμια λογικη να πληρωνουν ολοι αυτοι αδεια στην ΕΕ.

 

Παρε κι εναν χαρτη.

https://www.frequencycheck.com/bands/lte-band-20-800-dd

Μηπως να το ξανασκεφτεις αν κανεις λαθος?

 

 

 

Θες να μου προτεινεις κι ενα ανταγωνιστικο μοντελο της Huawei στο Mi Max? 6,5 ιντσες, 3/32, FHD, και 180$. Βρες μου και το αγορασα χθες. Κι ας μην εχει Β20.

Για να μην σε κουραζω, γιατι δεν θα βρεις, βρες μου ενα ανταγωνιστικο στο redmi note 3 pro, special edition 3/32 sta 155$. Ουτε τετοιο θα βρεις. Γι αυτο εχουμε λυσσαξει ολοι οτι ειναι VFM. Καλυτερα βεβαια και θα βρεις, στην ιδια τιμη ομως οχι.

 

Κι αν δεν σου ειναι μεγαλος κοπος, πες μας κι εμας που ψηθηκαμε και αγορασαμε, τι προβληματα εχουν, που δεν τα εχουμε δει ακομα?

 

Όχι δεν κάνω. Είναι ή δουλειά μου.

Όταν αγόραζεις global chipset πληρωνεις και την άδεια χρήσης της συχνότητας. Για αυτό οι κινέζοι δεν δίνουν μία για υποστήριξη μπαντων. Και ακριβότερα τους έρχεται και πιο ακριβές κεραίες αγοράζουν.

 

Από εκεί και πέρα ότι δίνεις παίρνεις σε αυτή τη ζωή. Μία φορά την πατησα με κινέζικο εσωτερικής αγοράς ποτέ ξανά. Πολλοί λόγοι. Από bugs και baseband μέχρι υποστήριξη. Ειδικά ΧΙΟΜΙ που είναι και ακριβά.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161202/659035037d448ff673dd22009fc4c8ce.jpg

Στις στήλες Ολυμπίου Διός.

Καλούτσικα είναι... :)

 

Sent from my XT1524

Link to comment
Share on other sites

@Mark_K Λογικά θα είναι από 2600. Πολύ καλά. Δεν υποστηρίζει 4G+ το Moto Ε, έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Όχι. LTE cat 4 είναι και τα 2 Moto που έχω. Ειδικά το upload μου φαίνεται άριστο(Όχι ότι το download έχει πρόβλημα).

 

Έφαγα 900mb σήμερα, και σταματώ προς το παρόν τα speedtest...

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κάνω. Είναι ή δουλειά μου.

Όταν αγόραζεις global chipset πληρωνεις και την άδεια χρήσης της συχνότητας. Για αυτό οι κινέζοι δεν δίνουν μία για υποστήριξη μπαντων. Και ακριβότερα τους έρχεται και πιο ακριβές κεραίες αγοράζουν.

 

Από εκεί και πέρα ότι δίνεις παίρνεις σε αυτή τη ζωή. Μία φορά την πατησα με κινέζικο εσωτερικής αγοράς ποτέ ξανά. Πολλοί λόγοι. Από bugs και baseband μέχρι υποστήριξη. Ειδικά ΧΙΟΜΙ που είναι και ακριβά.

 

Στο πρωτο θεμα, δεν με επεισες. Αν ομως εννοεις οτι σε μια παραγγελια 50 εκατομμυριων τεμαχιων (λιγα λεω), η τιμη θα παει απο τα 10 σεντς στα 10,5, τοτε ναι, μπορει να εχεις δικιο, αν και συνεχιζω να αμφιβαλλω, αλλα βαριεμαι να το ψαξω. Οι Κινεζοι δεν ενδιαφερονται γιατι οι πωλησεις που κανουν εκτος των αγορων που απευθυνονται ειναι μηδαμινες. Αυτο οπως καταλαβαινεις εξηγει και το γεγονος οτι οι μικροι Κινεζοι κατασκευαστες υποστηριζουν μπαντες εκτος Κινας, ενω οι μαγαλοι και καταξιωμενοι, με γερο κομματι της πιτας, οχι. Αν δεν αποτελει προβλημα το κοστολογιο για τον μικρο, ποσο μαλλον για τον μεγαλο.

 

Στο δευτερο σκελος της απαντησης σου, καταλαβαινεις οτι δεν μπορεις να εισαι αντικειμενικος κριτης με μια φορα που την πατησες, οποτε η γνωμη σου δεν εχει βαρυνουσα σημασια. Εγω για να φτασω να αγοραζω κινεζικα και δη Xiaomi, Ξερεις ποσες φορες την πατησα με αγορες απο την Ελληνικη αγορα? Δεν θες να μαθεις.

 

PS, ειναι κι εμενα η δουλεια μου τα RF κατα μια εννοια.

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο θεμα, δεν με επεισες. Αν ομως εννοεις οτι σε μια παραγγελια 50 εκατομμυριων τεμαχιων (λιγα λεω), η τιμη θα παει απο τα 10 σεντς στα 10,5, τοτε ναι, μπορει να εχεις δικιο, αν και συνεχιζω να αμφιβαλλω, αλλα βαριεμαι να το ψαξω. Οι Κινεζοι δεν ενδιαφερονται γιατι οι πωλησεις που κανουν εκτος των αγορων που απευθυνονται ειναι μηδαμινες. Αυτο οπως καταλαβαινεις εξηγει και το γεγονος οτι οι μικροι Κινεζοι κατασκευαστες υποστηριζουν μπαντες εκτος Κινας, ενω οι μαγαλοι και καταξιωμενοι, με γερο κομματι της πιτας, οχι. Αν δεν αποτελει προβλημα το κοστολογιο για τον μικρο, ποσο μαλλον για τον μεγαλο.

 

Στο δευτερο σκελος της απαντησης σου, καταλαβαινεις οτι δεν μπορεις να εισαι αντικειμενικος κριτης με μια φορα που την πατησες, οποτε η γνωμη σου δεν εχει βαρυνουσα σημασια. Εγω για να φτασω να αγοραζω κινεζικα και δη Xiaomi, Ξερεις ποσες φορες την πατησα με αγορες απο την Ελληνικη αγορα? Δεν θες να μαθεις.

 

PS, ειναι κι εμενα η δουλεια μου τα RF κατα μια εννοια.

 

Με τον ίδιο τρόπο που το κινητό σου είναι δέκτης είναι και πομπός. Πρέπει να έχεις άδεια για να χρησιμοποιήσεις το uplink, με τον ίδιο τρόπο που η εταιρεία το χρησιμοποιεί. Η συχνότητα λειτουργίας είναι αδειοδοτημένη και πληρώνεις για να πάρεις τα modules/services. Περισσότερες οι συχνότητες; Μεγαλύτερο το κόστος.

 

Ο καθένας μπορεί να κάνει τις επιλογές του. Κινητά που δε προορίζονται για αγορά εγχώρια Ευρωπαϊκή δεν έχουν ελεγχθεί και ως εκ τούτου η λειτουργία τους δε μπορεί να εγγυηθεί.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με τον ίδιο τρόπο που το κινητό σου είναι δέκτης είναι και πομπός. Πρέπει να έχεις άδεια για να χρησιμοποιήσεις το uplink, με τον ίδιο τρόπο που η εταιρεία το χρησιμοποιεί. Η συχνότητα λειτουργίας είναι αδειοδοτημένη και πληρώνεις για να πάρεις τα modules/services. Περισσότερες οι συχνότητες; Μεγαλύτερο το κόστος.

 

Ο καθένας μπορεί να κάνει τις επιλογές του. Κινητά που δε προορίζονται για αγορά εγχώρια Ευρωπαϊκή δεν έχουν ελεγχθεί και ως εκ τούτου η λειτουργία τους δε μπορεί να εγγυηθεί.

 

Αρχιζεις να τα λες λιγο καλυτερα και χαιρομαι. Οπως λοιπον σου ειπα και πριν, οι συχνοτητες εκχωρουνται εναντι τιμηματος για την ΧΡΗΣΗ τους. Uplink, Downlink δεν εχει σημασια, αφορα ΧΡΗΣΗ, δεν ενδιαφερει αν ειναι απο Η προς την κεραια του παροχου. Στην Ελλαδα, οπως και οπουδηποτε αλλου, αυτο το πληρωνουν οι παροχοι και το τελικο κοστος καταληγει στον καταναλωτη μεσω της χρησης της υπηρεσιας. Η κατασκευη τερματικου δεν νομιζω οτι εχει καποια σχεση μ αυτο. Ακομα κι αν ειναι ετσι ομως και το κοστος καθοριζεται απο τον ΑΡΙΘΜΟ συχνοτητων, να σου παραθεσω κι ενα παραδειγμα του REDMI NOTE 3 PRO, που αποτελει και το αντικειμενο της κουβεντας μας, μιας και εχει να κανει με την συμβατοτητα του δικτυου της Wind αλλα και των αλλων παροχων στα 800Mhz, που την χρησιμοποιουν, η θα την χρησιμοποιησουν στο αμεσο μελλον, μιας και την εχουν ηδη πληρωσει.

REDMI note 3 pro για την Κινεζικη αγορα. Β1, Β3, Β5, Β7, Β8, Β38, Β39, Β40, Β41. ( 9 στο συνολο)

REDMI note 3 pro Special edition ( για την αγορα της Taiwan, με υποστηριξη Β20 και CE Mark), B1, B2, B3, B4, B5, B7, B8, B20, B28, B40 (10 στο συνολο).

Θες να μου προσδιορισεις και την διαφορα στο κοστος? Κι αν δεν βαριεσαι, δωσε κι ενα λινκ.

 

Επι του δευτερου θεματος τωρα, να σε πληροφορησω οτι ειδικα η Xiaomi εχει στην γκαμμα της εκδοσεις International, που εχουν CE. Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να σου πω κατι αλλο. Θα πρεπει να ξερεις τι ειναι το πιστοποιητικο συμμορφωσης.,

Ενδεικτικα, τα:

REDMI 3S international,

REDMI note 3 pro Special edition,

Mi Note 2

Ειναι τετοια..

 

Σου συνιστω να παρεις στα χερια σου ενα απ αυτα. Μπορει να αλλαξεις γνωμη. Πιστεψε με, θα εκπλαγεις. Και θα δικαιολογησεις κι εμας τους υπολοιπους.

Link to comment
Share on other sites

όταν σε ενα κινητό που είναι σε 4g η 3g , κάνει κλήση και το σήμα πέφτει σε 2g και δεν έχει καν δεδομένα παρότι το 3g σήμα είναι καλό, τί μπορεί να φταίει; Δεν θα έπρεπε να πέφτει σε 3g και να έχει και δεδομένα;

έχει σχέση καθόλου με την έλλειψη voLTE? γιατί παλαιότερο κινητό μου που είχε μόνο 3g με την κλήση εμένα σε 3g και είχα δεδομένα.

ρωτάω για να ξέρω τι να κοιτάξω να έχει το επόμενο κινητό μου εαν υπάρχει κάτι που λείπει σε αυτό που έχω τώρα;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://i65.tinypic.com/nnjlu1.jpg

Στην πλατεία της Κομοτηνής..Δε θα το έλεγα και καλά.

ΗWind δεν εχει ακόμα 4G+??

 

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by miselakos
Όχι συγκρίσεις έχουμε πει
Link to comment
Share on other sites

@miselakos Στην Κομοτηνή ψάχνετε 4G+;; Από τη WIND;; :lol: :lol:

 

Στην Κεντρική & Βόρεια Ελλάδα, υπάρχουν ακόμα ολόκληροι νομοί, που παίζουν με παλιό 3G (<1 Mbps)! Οπότε τυχεροί είστε όσοι πιάνετε απλό 4G, έστω και με 20 Mbps. Το 4G+ μάλλον θα μπει αργότερα. Πολύυυ αργότερα... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα..Καλά κρασιά δηλαδή..

 

Εντάξει, κι εγώ έχω μανία με τα speedtests, αλλά αν το καλοσκεφτείς, ακόμα και με 10 Mbps, δεν υπάρχει κάτι που να μη μπορείς να κάνεις. Η WIND ενδιαφέρεται για την κάλυψη σε πρώτη φάση και προς το τέλος του '17, όταν θα έχει αναβαθμίσει όλη την Ελλάδα, ίσως ασχοληθεί και με τις ταχύτητες.

 

Από εκεί που είχαμε μόνο EDGE με τη "WIND-άρα", τώρα τα 10-20 Mbps είναι πολυτέλεια. :p

Link to comment
Share on other sites

@miselakos Στην Κομοτηνή ψάχνετε 4G+;; Από τη WIND;; :lol: :lol:

 

Στην Κεντρική & Βόρεια Ελλάδα, υπάρχουν ακόμα ολόκληροι νομοί, που παίζουν με παλιό 3G (<1 Mbps)! Οπότε τυχεροί είστε όσοι πιάνετε απλό 4G, έστω και με 20 Mbps. Το 4G+ μάλλον θα μπει αργότερα. Πολύυυ αργότερα... :rolleyes:

 

 

Στην Θράκη όπου έβαλαν 4g η χαμηλότερη που έχω πιάσει στα άκρα των πόλεων (Ξάνθη, Κομοτηνή, Αλεξανδρούπολη) με τον εξοπλισμό της δουλειάς και τα τηλεφωνά μου ειναι 20mbps , στο κέντρο το 80άρι ειναι χάλαρο και στα ενδιάμεσα έχει 60άρια.

 

Οι συσκευές μου ειναι η asus zenfone 2 και lenovo phab plus. Τα ίδια και με το Νότε 4 της δουλειάς. Φυσικά δεν έχω ανέβει εδώ και για συντήρηση σε πελάτες αρκετό καιρό αλλά όταν ανέβηκε συνεργείο μας πρόσφατα επαληθεύσαν τις μετρήσεις μου.

 

Σε συγκριτικά με τις άλλες έχει καλύτερη κάλυψη μέσα σε αυτές τις πόλεις. Άμα δεν αλλάξουν τα φώτα στις τιμές με την αναβάθμιση μια χαρά ειναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντάξει, κι εγώ έχω μανία με τα speedtests, αλλά αν το καλοσκεφτείς, ακόμα και με 10 Mbps, δεν υπάρχει κάτι που να μη μπορείς να κάνεις. Η WIND ενδιαφέρεται για την κάλυψη σε πρώτη φάση και προς το τέλος του '17, όταν θα έχει αναβαθμίσει όλη την Ελλάδα, ίσως ασχοληθεί και με τις ταχύτητες.

 

Από εκεί που είχαμε μόνο EDGE με τη "WIND-άρα", τώρα τα 10-20 Mbps είναι πολυτέλεια. :p

 

Εγώ κάνω υποχρεωτικά speedtest λόγο πελατολογίου. Η αλήθεια ειναι ότι στην Αθήνα υπάρχει ποιο σοβαρό πρόβλημα από όλες τις εταιρίες σε σχέση με την επαρχία που ειναι ποιο άδεια τα δίκτυα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ρεντινα νεο 3g με 6 download και 2 uploaded

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Έχει εικόνα κανένας από το νέο LTE στο Πήλιο; Έμαθα αλλάξαν σχεδόν όλοι σταθμοί στο Πήλιο σε LTE. Δε ξέρω αν έχουν ενεργοποιηθεί, για αυτό σας ρωτάω. :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτό που λέγαμε λίγες ημέρες πριν για τον ΗΣΑΠ. Μόλις έκανα τη διαδρομή ομόνοια - νέο Φάληρο. Από ομόνοια μέχρι Θησείο είχα Η. Μετά το Θησείο έπιασε LTE. Το έριξε σε Ε στον ταύρο που είναι και κάπως κλειστά. Μετά την Καλλιθέα έπιασα ξανά LTE μέχρι το τέλος της διαδρομής. Το σήμα παίζει από μισό μέχρι full στην ένδειξη της συσκευής. Εννοείται ότι άνοιγα και έβλεπα πράγματα και δεν είχα πρόβλημα. Ταχύτητες 15-20. Οπότε, για το συγκεκριμένο κομμάτι της διαδρομής που μπορώ να μιλήσω, έχει κανονικά LTE. Αν κάποιος δεν πιάνει, να κοιτάξει τη συσκευή του(αν είναι ευρωπαϊκό μοντέλο, και αν έχει κάποιο πρόβλημα).

 

Στο νέο Φάληρο που κατέβηκα μέτρησα αυτό :

[ATTACH]66310[/ATTACH]

 

Sent from my XT1524

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...