Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λόγω τρόμπας δεν ενεργοποιήθηκε τίποτα. Ενώ είναι σχεδόν έτοιμοι οι σταθμοί.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και η πρώτη μέτρηση έξω από Θεσσαλονίκη και Αθήνα! Αφού επεκτείνεται καλά είναι!!!

 

Βασικα απο Λουρο, ξεκινωντας απο Γιαννενα, και μετα για λευκαδα εχει σχεδον σε ολα τα σημεια 4G μεχρι καθισμα Λευκαδας που εφτασα. Συβοτα μερια μετα την Μεγα Αμμο, συγκεκριμενα Μικρη Αμμο εχει και εκει 4G πλεον που πριν δεν ειχε σχεδον ουτε 2G.

Link to comment
Share on other sites

Για Πάτρα ξέρουμε κάτι;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας τα τελευταία μυνήματα έκανα μια αναζήτηση δυκτίων εδώ στην Ηγουμενίτσα και βρήκα Wind LTE, δε μπορώ να συνδεθώ όμως μια κι έχω F2G με περσινή κάρτα που λογικά θέλει αλλαγή.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Ζάκυνθο μέσα στην πόλη και στον Λαγανά φουλ 4G, στην Πάτρα ακόμα τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

Ντροπή ρε παιδιά να μην έχει η Πάτρα. Καταλαβαίνω ότι θέλουν να καλύψουν τις τουριστικές περιοχές αλλά είναι αδιανόητο να μην καλύπτουν άμεσα μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές πόλεις.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Το χωριό μου απέχει 15-20 χλμ από το Κιλκίς με οπτική επαφή. Ξέρει κανείς τι εύρος έχει το 4g της wind; Με κεραίες να είναι στην περιοχή του Κιλκίς θα φτανει το σήμα στο χωριό μου;
Link to comment
Share on other sites

όλοι θέλουν να καλυφθούν οι περιοχές τους το συντομότερο δυνατόν. υπομονή!

 

Σίγουρα αλλά δεν μένω και σε κανένα χωριό. Στην Πάτρα είμαι. Οπότε εκτός από το να λες ότι όλοι θέλουν να έχει 4g η περιοχή τους καλύτερα να σκέφτεσαι και ποια περιοχή είναι αυτή.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για Λαρισα που ρώτησα σε κατάστημα είπανε τέλος του χρόνου. Άντε καλά , μεχρι τότε ποιος ζει ποιος πεθαίνει
Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστοι υπάλληλοι των καταστημάτων ειναι ενημερωμένοι πλήρως. Πόσο μάλλον σε χρονοδιαγράμματα που υποπτεύομαι πως οι ίδιοι τεχνικοί και υπεύθυνοι της wind δεν μπορούν να τηρήσουν ευλαβικά. Γι αυτό μην αγχώνεστε, δεν συμφέρει την εταιρία να το καθυστερήσει γιατί θα χάσει πελάτες.

Τώρα τα κριτήρια που επιλέγουν τις πόλεις, μονον οι ίδιοι τα ξέρουν.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Για Λαρισα που ρώτησα σε κατάστημα είπανε τέλος του χρόνου. Άντε καλά , μεχρι τότε ποιος ζει ποιος πεθαίνει

 

Φίλος μου που περνάει τις κεραίες μου είπε πως θα έχουμε συντομότερα. Δεν ξερω πότε ακριβώς

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο Βόλος θα ακολουθήσει μετά λογικά .

Εκεί στο βόλο έχετε προβλήματα με τους κατοίκους εεε??Εννοώ που ξηλώνουν τις κεραίες!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ο Βόλος θα ακολουθήσει μετά λογικά .

Και ολες οι τουριστικες περιοχες που το 90% εχει ακομα Gprs.Εγω θελω στην Ημαθια να πεσει 4G και στο κομματι της Βεροιας-Πλατυ αλλα και στα περιχωρα της Θεσσαλονικης(Νεα Ζωη,Αδενδρο,

Βραχια,Ν.Χαλκηδονα,Αγ. Αθανασιο,

Γεφυρα,Κουφαλια,Χαλαστρα,Μαλγαρα.Αυτες οι περιοχες σε μεγαλο βαθμο εχουν Gprs ή Edge.Εχω περασει απο Αγ.Αθανασιο και εκει βλεπω με Wind αλλαγες σε 3G-Edge,μετα απο κει εχει gprs μεχρι το Πλατυ και την Αλεξανδρεια Ημαθιας.Αμα παει απο Πλατυ προς το Κλειδι και στα Μαλγαρα θα δει Gprs και στα Μαλγαρα θα δει Edge-3G οπου το 3G ειναι παναργο. Επισης να βαλουν και στο Λιτοχωρο οπου το 2G-3G ειναι μετριο.Στην Πλακα Λιτοχωρου το 2G της Wind ειναι ΠΑΤΟΣ.Ειχε τυχει να παω σε beach bar και να μη πιανει σχεδον καθολου.Η Λεπτοκαρυα ειχε 3G αφου μπεις μεσα στα ορια του χωριου.Οσοι ειναι κοντα στο Olympian Bay το 3G ειναι αρκετα μετριο και κυριως σε εσωτ. χωρους.Περυσι ετσι ηταν η κατασταση.Δεν ξερω αμα εκαναν βελτιωσεις αλλα ελπιζω να βελτιωσαν την κατασταση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εαν το κοιτούσαμε τουριστικά θα έπρεπε να έρθει το 4G πρώτα στον Βόλο και μετά στην Λάρισα.

Λόγω Σκιάθου και κρουαζιερόπλοιων ο τουρισμός έχει ανέβει κατακόρυφα εδω πέρα τώρα το καλοκαίρι και μέχρι τέλη Σεπτεμβρίου.

Δεν βαριέσαι... εαν είναι σαν την κάλυψη του 3G, είτε έρθει είτε δεν έρθει, απο γωνία σε γωνία θα το ψάχνουμε!

 

off topic

Εδω στον Βόλο το έχουν σύστημα να παραπονιούνται για τις κεραίες, να τις ξηλώνουν και μετά να παραπονιούνται που δεν έχουν σήμα! Ελληνικό παράλογο!

Βέβαια έχουν βρεί άλλο κόλπο τώρα. Τα σκάνε σε ιδιοκτήτες μονοκατοικιών και τοποθετούν τις κεραίες καμουφλαρισμένες. Υπάρχουν βέβαια και κάτι γατόνια γείτονες που τις ανακαλύπτουν και τις καταγγέλουν. Στην γειτονιά μου μαζέψαν υπογραφές και κατέβηκε η κεραία... για την ακρίβεια μου είπαν πως την κατέβασε ο Μπέος.

Αμφιβάλλω εαν οι περισσότερες τοποθετούνται μετά απο μελέτη.

Edited by Vasileios
Διόρθωση ανύπαρκτης παραπομπής.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Εαν το κοιτούσαμε τουριστικά θα έπρεπε να έρθει το 4G πρώτα στον Βόλο και μετά στην Λάρισα.

Λόγω Σκιάθου και κρουαζιερόπλοιων ο τουρισμός έχει ανέβει κατακόρυφα εδω πέρα τώρα το καλοκαίρι και μέχρι τέλη Σεπτεμβρίου.

Δεν βαριέσαι... εαν είναι σαν την κάλυψη του 3G, είτε έρθει είτε δεν έρθει, απο γωνία σε γωνία θα το ψάχνουμε!

 

off topic

Εδω στον Βόλο το έχουν σύστημα να παραπονιούνται για τις κεραίες, να τις ξηλώνουν και μετά να παραπονιούνται που δεν έχουν σήμα! Ελληνικό παράλογο!

Βέβαια έχουν βρεί άλλο κόλπο τώρα. Τα σκάνε σε ιδιοκτήτες μονοκατοικιών και τοποθετούν τις κεραίες καμουφλαρισμένες. Υπάρχουν βέβαια και κάτι γατόνια γείτονες που τις ανακαλύπτουν και τις καταγγέλουν. Στην γειτονιά μου μαζέψαν υπογραφές και κατέβηκε η κεραία... για την ακρίβεια μου είπαν πως την κατέβασε ο Μπέος.

Αμφιβάλλω εαν οι περισσότερες τοποθετούνται μετά απο μελέτη.

 

Αυτό φίλε δυστυχώς είναι Ελληνικό φαινόμενο 100%. Anyway ελπίζω και εγώ σύντομα να έχουμε παντού 4G.. πάντως μέχρι τώρα φαίνονται σημάδια προόδου!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε δυστυχώς είναι Ελληνικό φαινόμενο 100%. Anyway ελπίζω και εγώ σύντομα να έχουμε παντού 4G.. πάντως μέχρι τώρα φαίνονται σημάδια προόδου!

 

αχβαχ, όμως !

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε καρτοκινητο πως ενεργοποιουμε το 4g στελνουμε καποιο μηνυμα?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...