Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα μπα μπα φτιάξανε το Παγκράτι και Καισαριανή σιγά σιγά :lol:

 

wind-23-05-2020.jpg

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    2021

  • p_k

    1324

  • cmvr

    1734

  • Nikolas14

    1030

Πολύ ωραία, πριν πώς είχε η κατάσταση;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία, πριν πώς είχε η κατάσταση;
Είχε γύρω στο 45αρι αλλά πλέον με b7 σκέτη βαράει αλύπητα. Βελτιώνεται το πράγμα. Αν αποφασίσουν να βάλουν και CA θα είναι χάρμα και είδα ότι και Καισαριανή είναι σούπερ ντουπερ από όπου περασα.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Είχε γύρω στο 45αρι αλλά πλέον με b7 σκέτη βαράει αλύπητα. Βελτιώνεται το πράγμα. Αν αποφασίσουν να βάλουν και CA θα είναι χάρμα και είδα ότι και Καισαριανή είναι σούπερ ντουπερ από όπου περασα.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και προς Βύρωνα το δίκτυο ήταν ανέκαθεν πολύ πυκνό. Η δόμηση βέβαια πιο πυκνή. Στεναχώρια μου το γεγονός ότι το ΜΙΜΟ θα βοηθούσε κυρίως σε πόλεις όπως η Αθήνα. Η Wind δε την τιμάει αυτή τη τεχνολογία.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και προς Βύρωνα το δίκτυο ήταν ανέκαθεν πολύ πυκνό. Η δόμηση βέβαια πιο πυκνή. Στεναχώρια μου το γεγονός ότι το ΜΙΜΟ θα βοηθούσε κυρίως σε πόλεις όπως η Αθήνα. Η Wind δε την τιμάει αυτή τη τεχνολογία.

 

Όπως και να έχει το βελτίωσαν με αποτελέσματα να είναι η ταχύτερη σε πολλά σημεία. Αν έκανε τα ίδια και στις προβληματικές περιοχές νότια της Αθήνας και θα ήταν μια χαρά λύση για αρκετό κόσμο που τους ενδιαφέρουν οι υπηρεσίες τους ιδιαίτερα σε συνδυαστικά με σταθερή.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει το βελτίωσαν με αποτελέσματα να είναι η ταχύτερη σε πολλά σημεία. Αν έκανε τα ίδια και στις προβληματικές περιοχές νότια της Αθήνας και θα ήταν μια χαρά λύση για αρκετό κόσμο που τους ενδιαφέρουν οι υπηρεσίες τους ιδιαίτερα σε συνδυαστικά με σταθερή.

 

Βεβαίως. Αν και στην Αθήνα την βρήκα αρκετά προβληματική σε κεντρικές περιοχές σε εσωτερικούς χώρους. Όλες έχουν τρύπες λόγω δόμησης αλλά η Wind παρά έχει. Μοναστηράκι και να μην έχω σήμα;

Η φάση με τη wind στην Αθήνα είναι ότι έχει σχεδιάσει δίκτυο για lowband ενώ θα έπρεπε να έχει σχεδιάσει δίκτυο για Β7. Όπως και με το 5g ο σκοπός είναι να πάνε σε Ν78.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πως εξηγείται αυτό;

Είναι απο κεραία στην Τήνο στην περιοχή Αετοφωλιά. Παίζει να είναι μεταχειρισμένος εξοπλισμός απο την Τουρκία; https://postimg.cc/v44TrVTh

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου είχαν μείνει μερικά gb από τα 50gb που είχα βάλει με 10.40€ το σύνδεσα με το pc μέσω usb Hotspot όπου έκανα ένα speedtest. Πολύ καλές ταχύτητες με 2ca

IMG-20200523-102121-01-01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραιότατα! Περιοχή;

 

Ρέθυμνο. Γενικά όπου και να πάω και στα ορεινά αν και με b20 η Wind έχει ένα κλικ καλύτερες ταχύτητες από την κόκκινη υποθέτω λόγο λιγότερων συνδρομητών στο δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

Όποιος κι αν είναι ο λόγος, το αποτέλεσμα μετράει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πως εξηγείται αυτό;

Είναι απο κεραία στην Τήνο στην περιοχή Αετοφωλιά. Παίζει να είναι μεταχειρισμένος εξοπλισμός απο την Τουρκία; https://postimg.cc/v44TrVTh

 

Βλακειες του Netmonster. Και στην Σάμο που πήγα αρχές Φλεβάρη, έδειχνε ότι οι κεραίες είναι στην Τουρκία. Αλλά εκεί τουλάχιστον ήταν πιο κοντά. :p

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

τελικα υπαρχει καποια εμπιστη εφαρμογη για να βλεπουμε τις μπαντες που ενοενι γιατι το netmonster και εμενα μου ατα χλαει
Link to comment
Share on other sites

Αν δουλεύουν. Δεν γίνεται σε όλες τις συσκευές.

 

Sent from my Galaxy S10e

Ναι, σωστά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το Netmonster μετά τις τελευταίες 2 αναβαθμίσεις δεν μου δείχνει πλέον καθόλου CA σε Honor 8x με Android 10 ενώ τον περασμένο μήνα δούλευε κανονικά. Αν ξαναφτιάξει σε επόμενη αναβάθμιση βλέπουμε. Πάντως ότι εφαρμογή δικτύου και να έχω δοκιμάσει στο κινητό μου τελευταία καμία δεν δείχνει ένδειξη για CA σε κανένα δίκτυο από τα 3.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Το Netmonster μετά τις τελευταίες 2 αναβαθμίσεις δεν μου δείχνει πλέον καθόλου CA σε Honor 8x με Android 10 ενώ τον περασμένο μήνα δούλευε κανονικά. Αν ξαναφτιάξει σε επόμενη αναβάθμιση βλέπουμε. Πάντως ότι εφαρμογή δικτύου και να έχω δοκιμάσει στο κινητό μου τελευταία καμία δεν δείχνει ένδειξη για CA σε κανένα δίκτυο από τα 3.

 

Πάρε τηλέφωνο στη Huawei για καταχώριση προβλήματος.

Εγώ από το Mate 9 και το P9 για αυτό έφυγα. Αναβάθμιση; έρχεται CA. Αναβάθμιση; Χάνεται CA.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το Netmonster μετά τις τελευταίες 2 αναβαθμίσεις δεν μου δείχνει πλέον καθόλου CA σε Honor 8x με Android 10 ενώ τον περασμένο μήνα δούλευε κανονικά. Αν ξαναφτιάξει σε επόμενη αναβάθμιση βλέπουμε. Πάντως ότι εφαρμογή δικτύου και να έχω δοκιμάσει στο κινητό μου τελευταία καμία δεν δείχνει ένδειξη για CA σε κανένα δίκτυο από τα 3.

Αν θυμάμαι καλά, δεν έχεις αγοράσει από Κίνα διαφορετικό μοντέλο του 8X από αυτό που πουλάνε εδώ; Ίσως έχει να κάνει. Το netmonster έχουμε πει ότι λέει βλακείες επανειλημένα. Δεν είναι να στηρίζεσαι σε αυτό. Σου γράφει CA ενώ δεν κάνει καν.

Link to comment
Share on other sites

Το μοντέλο που έχω είναι το L22 ενώ επίσημα έχει έρθει εδώ το L21. Τα χαρακτηριστικά τους είναι τα ίδια (και οι μπάντες του 4G αλλά και τα υπόλοιπα) εκτός από το NFC που δεν έχει το δικό μου. Δεν εννοούσα όμως ότι μετά από αναβάθμιση του Android δεν μου δείχνει τώρα CA, αλλά μετά την τελευταία έκδοση της εφαρμογής Netmonster. Μάλλον κάτι άλλαξαν και δεν μου δείχνει καθόλου τελευταία. Είναι κάποιος άλλος που να έχει παρατηρήσει το ίδιο με την πιο πρόσφατη έκδοση της εφαρμογής;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο στη Huawei για καταχώριση προβλήματος.

Εγώ από το Mate 9 και το P9 για αυτό έφυγα. Αναβάθμιση; έρχεται CA. Αναβάθμιση; Χάνεται CA.

 

Πολυ περιοργο.. Ποτε δεν ειχα θεμα με ca με το p9.. Εχω δει κινητό 160 ευρο του 2016*να κανει ca απο την cosmote (huawei)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος πάει Πέραμα να τον ενημερώσω ότι η Wind παραμένει άθλια. Αλλού οριακό από 800αρα με ταχύτητες της πλάκας γύρω στα 7 με 8 mbps αλλού μη λειτουργικό και αλλού 3mbps το πολύ. Καλύτερα γύρισμα σε 3G σε κάποια σημεία.

 

Στον Πειραιά είδα από τα σημεία που πέρασα και 50αρια και δυνατά upload Και σε άλλα μη κεντρικά σημεία 10αρια.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...