Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως παιδιά στη Φθιώτιδα από Λαμία έως κ Πελασγία και στα παραλιακά σημεία που έχει πολύ κόσμο τώρα το καλοκαίρι, όπως ράχες, καραβόμυλος η κατάσταση με τη wind είναι τραγική. Παρόλο που δείχνει μερικές φορές 3G δεν υπάρχει ροή δεδομένων καθόλου και μετά πάει στο GPRS. Εκεί όμως που έχω απογοητευτεί πλήρως είναι ότι και μέσα στη Λαμία και στη Στυλίδα δεν έχεις κάλυψη!!! Δηλαδή έλεος ρε wind, άμα βγούμε από Αθήνα άχρηστα τα δεδομένα!!! Και για όσους αναρωτιούνται έχω 800 μπάντα στο κινητό. Πραγματικά έλεος!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Δεν έχει αναβαθμιστεί η Φθιώτιδα.

Link to comment
Share on other sites

Πήλιο Μηλιές Σιδηροδρομικό σταθμό.

1187119f4d961aa43ce9c4cc74fdffea.jpg

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βυζιτσα Πηλιου πλατεία

8204381d9bd10331ece255b91f951d3c.jpg

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος, λίγο πριν τις 11 το πρωί με φουλ κόσμο. Το κινητό μου δεν υποστηρίζει 4G+.

 

http://www.speedtest.net/android/3115795276.png

Link to comment
Share on other sites

Παραλία παλτση Πηλίου. Είσοδος.

Κάλυψη από Σκιάθο.e51ce8ee2c88aab12ec7c9e844ad7c03.jpg

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο Mediterranean Cosmos:

 

http://www.speedtest.net/android/3117087321.png

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παραλία παλτση Πηλίου. Είσοδος.

Κάλυψη από Σκιάθο.e51ce8ee2c88aab12ec7c9e844ad7c03.jpg

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

 

Είναι η μόνη με LTE εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η μόνη με LTE εκεί.
Not really. Cosmote 4g+ Band 3+20 από Σκιάθο (κάστρο) με πολύ δυνατό σήμα αλλά έτσι κι έτσι ταχύτητα λόγω configuration για κάλυψη μέχρι 100κμ.

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Πριν 3 εβδομάδες που ήμουν κάτω στην παραλία της Πάλτσης είχα λίγο UMTS μόνο με Cosmote
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Πριν 3 εβδομάδες που ήμουν κάτω στην παραλία της Πάλτσης είχα λίγο UMTS μόνο με Cosmote

 

-87dBm RSRP Band 3 είχα χθες. Μπορεί να κολλήσε η baseband του τηλεφώνου σου για κάποιο λόγο ή να μην υποστηρίζει το mode extended cell @lte. Γενικά είδα ότι ανέφερες προβλήματα σε παλτση, ποτιστικά και μελανή που είχα σε όλες 4g+ με κοσμοτε. :/

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα και άλλοι με Cosmote είχαν θέματα και στις 3 περιοχές. Με το ζόρι λίγο UMTS. Και με διάφορες μάρκες κινητών. Samsung, Sony, Apple, Huawei:confused:

Μόνο Wind έπιανε και κάπως στα ίδια με Wind ήταν και η Vodafone. Γι' αυτό και έλεγα πως μόνο με Wind έχεις LTE/UMTS εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Προμυρι στο δρόμο προς το χωριό. Μέσα στο χωριό δεν είδα όμως πρέπει να έχει κάλυψη.1ca61a0b3b15a90b587861ca9cd7cfc2.jpg

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μουρτιας Πήλιο. Πολύ ισχνό σήμα στην παραλία αλλά οκ λειτουργεί.74af6d035444b50c5ef6526f7df95c59.jpg0c8f4a2290c6b203d0f0be387e738464.jpg

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα και άλλοι με Cosmote είχαν θέματα και στις 3 περιοχές. Με το ζόρι λίγο UMTS. Και με διάφορες μάρκες κινητών. Samsung, Sony, Apple, Huawei:confused:

Μόνο Wind έπιανε και κάπως στα ίδια με Wind ήταν και η Vodafone. Γι' αυτό και έλεγα πως μόνο με Wind έχεις LTE/UMTS εκεί.

 

Και εγώ με S8+ και OP3T δεν είδα 4G στα Ποτιστικά και στου Πάλτση.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Λυρη παραλία. Δυνατό σήμα από Σκιάθο.

ca2db3938b574684ed188816de6ec2fc.jpg4c9c7fcb91d3f6c6912b22f9828b160d.jpg

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ με S8+ και OP3T δεν είδα 4G στα Ποτιστικά και στου Πάλτση.

 

Μπορεί να έτυχε. Έδωσα και μέτρηση στο φόρουμ της πράσινης.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετόχι Πηλίου στο πανηγύρι. Ευτυχώς φέτος δεν είναι για τα πανηγύρια.

fc2a39949795a78b99d1d583f2834181.jpg

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια διαδρομή από Αργαλαστη έως ποτιστικά. Ο χάρτης είναι σωστός αν και σε αρκετά σημεία οριακό σήμα.

9b5d200c686cd0ae16494a9339a91ead.jpgfbfd58adbd153f4ca784abfcf6dc9002.jpg6751919bec36bcd12f65da06d43faef3.jpg

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη ο χάρτης είναι ανάποδα και μπερδεύει.

Φαίνονται τα Ποτιστικά να είναι Παγασητικός και η Μηλίνα Αιγαίο ☺☺☺

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βαρβιτσα Λακωνίας, πάνω από 1000 μέτρα υψόμετρο. Πέρσι η WIND ήταν η πρώτη που έβαλε 4G. Λίγο πεσμένη τη βλέπω, αλλά ίσως να έχει θυσιάσει τις ταχύτητες για να έχει αυξημένο σήμα στα βουνά... Το σήμα είναι 3/5 σκάλες. Το 3G πιάνει 9 Mbps εδώ με 4/5 σκάλες.

 

http://www.speedtest.net/android/3122442377.png

Link to comment
Share on other sites

Στη Χαλκηδονα Θεσσαλονικης στο κεντρικο δρομο απο Θεσσαλονίκη προς Πέλλα, δε βρηκα 4G.
Link to comment
Share on other sites

Στη Χαλκηδονα Θεσσαλονικης στο κεντρικο δρομο απο Θεσσαλονίκη προς Πέλλα, δε βρηκα 4G.

 

Ακομα δοκιμες κανουν.Λογικα σε πρωτη φαση απο Β20 θα παιξει.Η Vodafone παντως σε Κλειδι,Πλατανο,Τρικαλα,Πλατυ Ημαθιας παιζει γυρω στα -114dBm με 2/5 γραμμες.Για Χαλκηδονα δεν ξερω,αλλα θα εχει.Θα τσεκαρω προς τα εκει,η Wind εχει H+ στα χωρια αυτα,για Πλατυ δεν ειμαι σιγουρος εχει κεραια με Edge σε ολο το χωριο και ειναι προς τα εργοστασια στην χαλκηδονας-Βεροιας.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Βαρβιτσα Λακωνίας, πάνω από 1000 μέτρα υψόμετρο. Πέρσι η WIND ήταν η πρώτη που έβαλε 4G. Λίγο πεσμένη τη βλέπω, αλλά ίσως να έχει θυσιάσει τις ταχύτητες για να έχει αυξημένο σήμα στα βουνά... Το σήμα είναι 3/5 σκάλες. Το 3G πιάνει 9 Mbps εδώ με 4/5 σκάλες.

 

http://www.speedtest.net/android/3122442377.png

Και καλα να λες, στα ορεινα της αρκαδιας πανω απο 7mbps απο b20 φετος το καλοκαιρι ανοιγω σαμπανια.

Το 3g (οπου εχει) ειναι σταθερα γρηγοροτερο.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Άγιος Λαυρέντιος , Πήλιο....δύσκολο 4G από 20 μπάντα, στο ίδιο σημείο Vodafone Επίσης από 20αρα πήγαινε σουπερ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δοκιμές κάνουν... Όταν παίζει 4G έρχεται εδω με μια γραμμη και συνδέεται κατευθείαν...

 

Καταλαβα,και εγω με vodafone στο πλατυ με 1-2 γραμμες ειμαι.Απο θεσσαλονικη βλεπω.Η Wind εχει ενα μηνα με H+,μεχρι τοτε Gprs και Edge.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Άγιος Λαυρέντιος , Πήλιο....δύσκολο 4G από 20 μπάντα, στο ίδιο σημείο Vodafone Επίσης από 20αρα πήγαινε σουπερ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να μας πεις πιο αναλυτικά την εμπειρία σου; η wind καλύπτει από άλλο σημείο το χωριό σε σχέση με τη Vodafone. Η Vodafone καλύπτει από τα Χάνια Πηλίου ενω η Wind από τη στροφή Δρακειας. Θεωρητικά η κάλυψη της Wind σε 4η γενιά πρέπει να είναι πολύ καλύτερη εκτός και αν έπεσες σε βλάβη. Μιλάς για εσωτερικό ή εξωτερικό χωρο; Χαμηλές ταχύτητες ή/Και κάλυψη; Σε ποιο σημείο του χωριού; πολύ περίεργο.

Αν και το ξαναλέω. Η Wind παίζει σε πολύ χαμηλή ένταση ακόμη. Έχει αέρα ακόμη για κάλυψη 10-20dB χαλαραααααα

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...