Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είχα την ακριβώς αντίθετη εμπειρία σε Αμμουλιανη, Όρμο Παναγίας, Νέα Ρόδα, με φοβερό και σταθερό 4g και μάλιστα σε περιοχές γεμάτες Έλληνες και τουρίστες.

Ούτε ένα δευτερόλεπτο δεν με πρόδωσε το δίκτυο και μιλάμε για πολλή χρήση με βιντεοκλησεις, σερφαρισμα, YouTube.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα την ακριβώς αντίθετη εμπειρία σε Αμμουλιανη, Όρμο Παναγίας, Νέα Ρόδα, με φοβερό και σταθερό 4g και μάλιστα σε περιοχές γεμάτες Έλληνες και τουρίστες.

Ούτε ένα δευτερόλεπτο δεν με πρόδωσε το δίκτυο και μιλάμε για πολλή χρήση με βιντεοκλησεις, σερφαρισμα, YouTube.

 

Εσύ μιλάς για παραθαλάσσιες περιοχές. Δες λίγο τον χάρτη (αν δεν γνωρίζεις που είναι η Βαρβάρα). Ειναι χωριό της ορεινής Χαλκιδικής.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μιλάς για παραθαλάσσιες περιοχές. Δες λίγο τον χάρτη (αν δεν γνωρίζεις που είναι η Βαρβάρα). Ειναι χωριό της ορεινής Χαλκιδικής.

Γνωρίζω πού βρίσκεται η Βαρβάρα.

Εγώ έγραψα την εμπειρία μου στα συγκεκριμένα σημεία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω πού βρίσκεται η Βαρβάρα.

Εγώ έγραψα την εμπειρία μου στα συγκεκριμένα σημεία.

 

Κι εγώ την δική μου εμπειρία σε συγκεκριμένο σημείο.:)

Παμ' παρακατω.

Link to comment
Share on other sites

Βότση Καλαμαριά σίγουρα αναβάθμιση! Band 7 δεν υπήρχε. 1ος όροφος μέσα σε σπίτι σε στενό. Δουλεύει πολύ καλά πάντως! Δεν ξέρω αν έχει μπει band 7 και σε άλλες περιοχές.70f943eab2a8b3091bb3510e863067c6.jpg45e5d4594ad5131038fe34ac814809c0.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην Βαρβάρα δεν έχει 3G ακόμα... το Η+ το βγάζει δειλά δειλά (1 γραμμη) Από Ασπροβαλτα σε 3G only και 4G (χωρίς δυνατότητα σύνδεσης) Επίσης Από Ασπροβαλτα σε 4G only... Υπομονή μέχρι να μπει σύντομα... Εκεί πριν 2 χρόνια το μόνο που έπιανα απο ραδιόφωνα ήταν της ΕΡΤ Από Παγγαίο (off topic) δε ξερω αν έχει αλλάξει τίποτα... αλλα μόνο η Cote έχει full σήμα θυμάμαι Από εκεί... Ούτε καν η Voda.. .
Link to comment
Share on other sites

Βότση Καλαμαριά σίγουρα αναβάθμιση! Band 7 δεν υπήρχε. 1ος όροφος μέσα σε σπίτι σε στενό. Δουλεύει πολύ καλά πάντως! Δεν ξέρω αν έχει μπει band 7 και σε άλλες περιοχές.70f943eab2a8b3091bb3510e863067c6.jpg45e5d4594ad5131038fe34ac814809c0.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα τσεκαρω εκει αν κατεβω.Θα παρω το F2G σαν 2η αν μπορεσω να την εχω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γύρισε ο ξάδερφος μου πριν και θα κάνει κι άλλη διαδρομή μετα προς Αθήνα να δει Διάφορα... Έχουμε και λεμε...

Από Ορεστιάδα μέχρι μετά την Αλεξανδρούπολη πριν τις στροφές 4G κανονικά... λίγο 2G για 4km (πριν τον Κόμβο για Σαππες) και μετά πάλι 4G μέχρι Ασπροβαλτα... Άλλαξε προς το καλύτερο...

Μετα την Ασπροβαλτα μέχρι και στην ανηφόρα μετα τον Λαγκαδά μόνο 2G ούτε καν 3G (παίζει να έκαναν τεστ και να είχαν κλειστό το 3G) μετά 4G μέχρι Κόμβο Αλεξανδρειας, λίγο 3G παλιό μέχρι μετά την Αλεξάνδρεια μετά Επίσης 3G+ μέχρι 8km πριν την Κρύα Βρύση (πολύ καλα βγάζει ο πλάτανος... Μετά λίγο παλιό 3G μέχρι έξω από την Κρύα Βρύση προς το χωριό μου και μετά 2G μέχρι το πατρικό σπίτι... Στο 2ο σπίτι σε μπαλκόνι και ταράτσα βγάζω 3G+ Από το πλάτανο με 1 γραμμή πλέον αντί για 3 που έβγαζα τα βράδια... Σε λίγο φεύγει για Αθήνα και θα έχω νέες μετρήσεις... Επίσης θα φύγει ο θείος μου Κοζάνη και θα δούμε για κάλυψη εκεί...

Υστερόγραφο: όπου έχει 4G και 3G+ το Ραδιόφωνο δεν κολλούσε ουτε 1 sec... Σε διαφορετική περίπτωση απότομα σταματούσε...

Edit: Να Ναι καλα τα 30GB να τα φάμε στις μετρήσεις... Επίσης: Β20 στο μεγαλύτερο τμήμα της διαδρομής και λίγο Β3 σε Αλεξανδρούπολη, Ορεστιάδα, Κομοτηνή, Ξάνθη, Καβάλα, Ασπροβαλτα και Β7 σε Καβάλα, Ξάνθη και Αλεξανδρούπολη... Καλό Καλοκαίρι ;)

Edit2: Αν και είμαι λίγο χάλια στην ζωγραφική σας δείχνω λίγο εδώ την κατάσταση για το πώς είναι... εδω τα screenshots:

 

https://ibb.co/g2VnPv

https://ibb.co/m5tJWa

https://ibb.co/kePgjv

https://ibb.co/nPW5Ba

 

Όπου μωβ είναι 4G όπου κίτρινο 2G όπου μπλε 3G+ και όπου πορτοκαλί το παλιό 3G...

Ξέχασα να αναφέρω ότι Στο μεγαλο τούνελ της Καβάλας πλέον μέσα πιάνει Η+ σε σχέση με 2G που ηταν πριν... Στην Κατερίνη τίποτα δεν έκαναν ακόμα αλλα με είπαν ότι είναι μέσα στο πρόγραμμα (για το τούνελ αναφέρω)...

Edit3: καταφωνη και ο θείος μου Από τον παλιό δρόμο ήρθε Θεσσαλονίκη... Από Θεσσαλονίκη μέχρι πριν την Νέα Πέλλα έβγαλε 4G μετα 3G+ μέχρι μετά την Καρυωτισσα μετά 2G μέχρι ακριβώς στην Κεραία της Κρύας Βρύσης (είχαμε μιλήσει για τα προβληματικά πάνελ) μετά παλιό 3G και μετα πάλι 2G...

Μωβ:4G

Μπλε:3G+

Κίτρινο: παλιο 3G

Πορτοκαλί:2G

Πάλι ζωγράφισα...

 

https://ibb.co/jM62Pv

https://ibb.co/jvZdxF

 

Κατα τα άλλα μια χαρά... Ασπροβαλτα Β20 τώρα δε ξέρω αν ήταν τεστ η μονίμως ανοιχτή εκείνη την ώρα...

 

Πάμε Σύμφωνα με τα logs την διαδρομή σε εφεδρικό κινητό πάντα...

Υστερόγραφο: Δεν ακουει ράδιο οπότε δεν έχουμε εμπειρία για το αν κάνει διακοπές εδώ...

Edited by AntonisDedos92
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το 4G της WIND με τρέλανε!Ενώ πιάνει συνήθως κοντά στα 10mbps στην Κερατέα(εξοχικό) έκανε περίπου 5 ώρες να κατεβάσει ενα αρχείο 2,1GB...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Edit3: καταφωνη και ο θείος μου Από τον παλιό δρόμο ήρθε Θεσσαλονίκη... Από Θεσσαλονίκη μέχρι πριν την Νέα Πέλλα έβγαλε 4G μετα 3G+ μέχρι μετά την Καρυωτισσα

 

Άρα η Νέα Χαλκηδόνα έχει πλέον 4g;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άρα η Νέα Χαλκηδόνα έχει πλέον 4g;

Για επίσημα δε ξέρω μάλλον τέλη του μήνα απλώς στα τεστ το κρατάει πολλές ώρες ανοιχτό...

 

 

Edit: λοιπόν έχουμε και λεμε: ξάδερφος φεύγει σε λιγο για Αθήνα, θείος για Κοζάνη Επίσης και 2 Αλβανοί γνωστοί μου φεύγουν Επίσης σήμερα τους Έχω αποστολή ο ένας μέσω Εγνατίας και ο άλλος μέσω Εδεσσας-Φλώρινας περιμένω αποτελέσματα Αύριο...

Επεξεργαζω ήδη κάποια αποτελέσματα Από την προηγούμενη διαδρομή του ξαδέρφου μου Που πήγε Πρέβεζα πριν 4 μέρες και θα τα στείλω εδώ προσεχώς μπορεί και αργα το βράδυ και για τα υπόλοιπα Αύριο...

Για καταγραφή βάζετε τα network monitor , cell widget και netmonitor cell signal logging Αλλά επειδή δε μπορώ να στείλω kmz και με το ζόρι τα φορτώνει γι αυτό τα ζωγραφίζω... Και μου στέλνουν κάθε μισή ώρα αναφορά τηλεφωνικώς... αυτα για την ώρα...

Edited by AntonisDedos92
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ ήμουν στο Φεστιβάλ Βαρβάρας, στο ομώνυμο χωριό στην ορεινή Χαλκιδική.

Wind H+ στα "λόγια" (no 4G δοκιμασμένο σε s7 edge και στο mifi το huawei που δίνει η ίδια). Σχεδόν εικονικό σήμα. Το google.gr έκανε περίπου 5 λεπτά για να ανοίξει (προσοχή αναφέρομαι στην αρχική σελίδα της google, όχι σε αναζήτηση) και φόρτωνε μόνο τα γράμματα. To λογότυπο της google δεν το είδαμε ποτέ.:rolleyes:

Φυσικά δε μπορούσες να κάνεις τπτ. Κανα μήνυμα στο messenger αν ήσουν τυχερός θα έπαιρνες μετά από κανα μισαωρο. To speedtest έβγαζε το κλασσικο network communication issues. Μόλις πλάκωσε και ο κόσμος έπεσε η αυλαία για τη wind.

 

Ευτυχώς είχαμε την πράσινη και κάναμε τη δουλειά μας με ταχύτητες 4G περί τα 30Mbps και ήμασταν άρχοντες.

Για άλλη μια φορά η wind έλαμψε δια της απουσίας της.

Καληνύχτα Κεμάλ... Αυτός ο κόσμος δεν θα αλλάξει ποτέ.

Ο χαρτης της wind δινει 4g καλυψη;

Link to comment
Share on other sites

Ο χαρτης της wind δινει 4g καλυψη;

Ντεμέκ δείχνει αν και δείχνει να είναι σε εκείνο το κενό σημείο που δεν είναι μπλε μάλλον... Έχω πολύ καιρό να πάω και μάλλον θα βάλω σύντομα αποστολή η θα πάω εγώ να δω στα ορεινά...

Edit: και για το 3G Επίσης...

Edit2: και οι 4 ήδη φύγανε περιμένω αποτελέσματα ...

Εντωμεταξύ μόλις τώρα βλέπουμε απο τις κάμερες ασφαλείας από πασίγνωστο nightclub στην Κρύα Βρύση Πελλας ότι μετα τις 1 το βράδυ καθε βράδυ περνάει το βανακι της wind για τεστ και ήδη πέρασε μολις τώρα... Το nightclub βλέπει απέναντι την κεραία... αναμένεται να δούμε τεστ και σήμερα... το υλικό είναι απόρρητο και δεν ανεβαίνει δυστυχώς...

Edit3: "άστραψε και βροντηξε" για 3 δευτερόλεπτα 3G+ και 4G και αυτη τη στιγμή δεν εκπέμπει καθόλου η κεραία... τα λαμπάκια δεν αναβουν...

Για νεότερο στέλνω...

Edit4: κακο αυτό... Δεν έχει σήμα εδώ και 7 λεπτά Από καμία κεραία... μαζικό τεστ βλέπω...

 

https://ibb.co/danC7F

 

Sim1: Q Sim2: Wind

Μόνο επείγουσες κλήσεις...

Edit5: επανήλθαν όλες χωρις καμία αλλαγή ακόμα... στέλνω το βράδυ...

Edited by AntonisDedos92
Link to comment
Share on other sites

Ντεμέκ δείχνει αν και δείχνει να είναι σε εκείνο το κενό σημείο που δεν είναι μπλε μάλλον... Έχω πολύ καιρό να πάω και μάλλον θα βάλω σύντομα αποστολή η θα πάω εγώ να δω στα ορεινά...

Edit: και για το 3G Επίσης...

Edit2: και οι 4 ήδη φύγανε περιμένω αποτελέσματα ...

Εντωμεταξύ μόλις τώρα βλέπουμε απο τις κάμερες ασφαλείας από πασίγνωστο nightclub στην Κρύα Βρύση Πελλας ότι μετα τις 1 το βράδυ καθε βράδυ περνάει το βανακι της wind για τεστ και ήδη πέρασε μολις τώρα... Το nightclub βλέπει απέναντι την κεραία... αναμένεται να δούμε τεστ και σήμερα... το υλικό είναι απόρρητο και δεν ανεβαίνει δυστυχώς...

Edit3: "άστραψε και βροντηξε" για 3 δευτερόλεπτα 3G+ και 4G και αυτη τη στιγμή δεν εκπέμπει καθόλου η κεραία... τα λαμπάκια δεν αναβουν...

Για νεότερο στέλνω...

Edit4: κακο αυτό... Δεν έχει σήμα εδώ και 7 λεπτά Από καμία κεραία... μαζικό τεστ βλέπω...

 

https://ibb.co/danC7F

 

Sim1: Q Sim2: Wind

Μόνο επείγουσες κλήσεις...

Edit5: επανήλθαν όλες χωρις καμία αλλαγή ακόμα... στέλνω το βράδυ...

 

Καλα παμε παντως.Εμενα μια βδομαδα ο πατερας μου στη θεσσαλονικη επαιζε πενα η Wind.Και Πλατανο εγινε καλη δουλεια,απλα εχει θεμα η εναλλαγη απο 2G σε 3G.

Γενικοτερα παντως δεν μου εκανε παραπονα,μαλλον θα βαλουμε 15GB γιατι αξιζει.Πιο αξιοπιστη και απο τη Vodafone θα γινει η Wind σιγουρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άρα η Νέα Χαλκηδόνα έχει πλέον 4g;

 

Λογικα ναι,ο πατερας μου περναει απο εκει οταν παει Ημαθια.Αν δεν δει 4G θα ναι απο 800.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο στο Λευκαδιτι Δωρίδος με 800 Wind 24/45,20/17,60 upload

http://www.speedtest.net/my-result/6515500938

Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλλιθέα Νόμου Μαγνησίας. Με πολύ χαμηλό σήμα.

Φίλε τι έγινε στα Λεχωνια; έχεις κάλυψη; Πολύ χαμηλή ένταση στις κεραίες της η wind...b9061733c93c47e4eb9ca50683b5ca27.jpg

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η Νεα Χαλκηδονα ειχε μεινει πολυ πισω στο ινερνετ πολυ σημαντικη η αναβαθμιση της καθοτι ειναι κεφαλοχωρι 20 χλμ απο Θεσσαλονικη και κομβος που καθημερινα περνανε χιλιαδες ΙΧ και φορτηγα λεωφορεια κλπ.

 

Τωρα για την Βαρβαρα που γραφουν καποιοι γιατι να βαλει 4G κεραια η εταιρεια?

αφου δεν εχει ουτε 300 κατοικους μιλαμε για ορεινο χωριο με ξυλοκοπους ποιος θα παει στην Βαρβαρα ρε παληκαρια?

Τελευταια φορα που την επισκεφτηκα ηταν πριν τριαντα χρονια οταν υπηρετουσα στα ΛΟΚ και γυρω απο την Βαρβαρα καναμε πορειες μεσα στο δασος και το βουνο.

Link to comment
Share on other sites

Λεπτοκαρυα Πιεριας στο παραλιακο δρομο.

4G 1 με 3/5 και αυτο με 2Mbps Down.Στο τελος κρασαρε το τεστ.

3G με 1,5Mbps.Εχει κινηση το δικτυο αλλα ανεκτο ειναι.Η Vodafone παει 5-7Mbps Down.Μια χαρα ειναι γενικοτερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η Νεα Χαλκηδονα ειχε μεινει πολυ πισω στο ινερνετ πολυ σημαντικη η αναβαθμιση της καθοτι ειναι κεφαλοχωρι 20 χλμ απο Θεσσαλονικη και κομβος που καθημερινα περνανε χιλιαδες ΙΧ και φορτηγα λεωφορεια κλπ.

 

Τωρα για την Βαρβαρα που γραφουν καποιοι γιατι να βαλει 4G κεραια η εταιρεια?

αφου δεν εχει ουτε 300 κατοικους μιλαμε για ορεινο χωριο με ξυλοκοπους ποιος θα παει στην Βαρβαρα ρε παληκαρια?

Τελευταια φορα που την επισκεφτηκα ηταν πριν τριαντα χρονια οταν υπηρετουσα στα ΛΟΚ και γυρω απο την Βαρβαρα καναμε πορειες μεσα στο δασος και το βουνο.

Μια χαρά κόσμο έχει η βαρβαρα..και είναι και χωριό παραδοσιακό με ξενώνες κτλ

Μαζεύει αρκετό κόσμο..και τουρίστες το δάσος και ο καταρράκτης της...Η cosmos γιατί έχει 4g εδώ και 3 χρόνια εκεί πάνω..με δικιά τους κεραία... Γιατί έχει χώσει μελετημένα πόσες κεραίες 1800 και 2600 στην περιοχή..και πχ ο μια 800αρα ανά 30 km

 

Στάλθηκε από το X9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λεπτοκαρυα Πιεριας στο παραλιακο δρομο.

4G 1 με 3/5 και αυτο με 2Mbps Down.Στο τελος κρασαρε το τεστ.

3G με 1,5Mbps.Εχει κινηση το δικτυο αλλα ανεκτο ειναι.Η Vodafone παει 5-7Mbps Down.Μια χαρα ειναι γενικοτερα.

Μια χαρά είναι αν Μίλα με για το 2010 και όχι για 4g και 3g

 

Στάλθηκε από το X9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά κόσμο έχει η βαρβαρα..και είναι και χωριό παραδοσιακό με ξενώνες κτλ

Μαζεύει αρκετό κόσμο..και τουρίστες το δάσος και ο καταρράκτης της...Η cosmos γιατί έχει 4g εδώ και 3 χρόνια εκεί πάνω..με δικιά τους κεραία... Γιατί έχει χώσει μελετημένα πόσες κεραίες 1800 και 2600 στην περιοχή..και πχ ο μια 800αρα ανά 30 km

 

Στάλθηκε από το X9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά είναι αν Μίλα με για το 2010 και όχι για 4g και 3g

 

Στάλθηκε από το X9006 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε σχεση με 0,5-1Mbps σε 3G-UMTS ειναι μακραν καλυτερα.Δευτερον πρεπει να αξιοποιηθει ολο το φασμα.

Η Wind βαζει 800αρες για τη καλυψη.Αυτο με χαλαει,αν και τωρα αρχιζει να διορθωνει τα χαλια της με τις 800αρες οι οποιες δεν καλυπτουν τον κοσμο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω για την wind ; βρέθηκα σε έκακτη βλάβη σε πελάτη στην β. Ελλάδα και ο χάρτης ήταν τύπης σωστός. Φουλ κοκκικο στην εταιρια. Τίποτα άλλο άλλο δεν εχω να πω.

 

βρε ουστ !!!!!!

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με 0,5-1Mbps σε 3G-UMTS ειναι μακραν καλυτερα.Δευτερον πρεπει να αξιοποιηθει ολο το φασμα.

Η Wind βαζει 800αρες για τη καλυψη.Αυτο με χαλαει,αν και τωρα αρχιζει να διορθωνει τα χαλια της με τις 800αρες οι οποιες δεν καλυπτουν τον κοσμο.

Με τέτοια ένταση στις κεραίες της μόνο για κάλυψη δε βάζει 800. Οι χαζομάρες που λέγανε κάποιοι για Ραδιόφωνο κτλ πάνε στο καλάθι των αχρήστων. Wind band 20 10dB τουλάχιστον Κάτω από το μέγιστο. Μόνο η Κοσμοτε έχει φτάσει το 100% της έντασης.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοια ένταση στις κεραίες της μόνο για κάλυψη δε βάζει 800. Οι χαζομάρες που λέγανε κάποιοι για Ραδιόφωνο κτλ πάνε στο καλάθι των αχρήστων. Wind band 20 10dB τουλάχιστον Κάτω από το μέγιστο. Μόνο η Κοσμοτε έχει φτάσει το 100% της έντασης.
Απλά οι χάρτες θέλουν λίγο μάζεμα σε κάποιες περιοχές!

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk (mobilemaps.freesite.host - Σύγκριση χαρτών κάλυψης)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Με το που ξυπνάω πάλι τεστ δεν έχει σήμα... Καλημέρα...

https://ibb.co/bPCFSF

https://ibb.co/cHSh7F

Edit: επανήλθαν όλες αναμένεται μετρήσεις σήμερα που Έχω ρεπό και έχω πολλά να στείλω... περίπου πριν το απόγευμα...

Link to comment
Share on other sites

c4c1bd587f2e8a9465ed36416cf221de.jpg

Σημερινό δεύτερο πόδι Χαλκιδικής στον Αρμενιστή 4/5 γραμμές 4G.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...