Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως όταν είδα τα αποτελέσματα που έβαλε ο Mark από όλες μου ήρθες στο μυαλό αυτό

 

 

https://m.youtube.com/watch?v=1AGTfNSGVa0

 

Γιατί προφανώς για άλλη μια φορά η wind την σφαλιάρα την έφαγε...

 

Ακριβώς :lol::lol::lol::lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τουλάχιστον έδωσε 2gb για να ευχαριστηθούμε το σούπερ δίκτυο της :p σε σχέση με την άλλη που έχει καλύτερο δίκτυο,δεν έδωσε τίποτε και έχει φάει το κράξιμο του αιώνα στο fb της..
Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται ότι η κόκκινη είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται ότι η κόκκινη είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!

 

Δεν παει καλα γενικοτερα οχι μονο του οτι δεν εδωσε δωρακι

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν παει καλα γενικοτερα οχι μονο του οτι δεν εδωσε δωρακι

Είναι η ιδέα μου , ή έχει παρατήσει το δίκτυο;;Ειδικά το 4G!Εσύ κάτι παραπάνω θα ξέρεις(λόγω δουλειάς).

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζεται η περιήγηση σε ένα κομμάτι της Ηλείας..... Πύργος κέντρο και σταθμό τρένου, Κρεστενα, Μακρισια, φράγμα Αλφειού παντού 4G από 800ώρες κεραίες

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είναι η ιδέα μου , ή έχει παρατήσει το δίκτυο;;Ειδικά το 4G!Εσύ κάτι παραπάνω θα ξέρεις(λόγω δουλειάς).

 

Εγώ βλέπω να έχει μεγαλύτερες ταχύτητες από όλα τα χρώματα.

 

Όσο για τα δωράκια, τόσα χρόνια δίνει. Το ότι πρώτη άρχισε να δίνει πρώτη τα κόβει δεν τη κάνει σε καμία περίπτωση απαράδεκτη, ειδικά όταν δίνει μια φορά το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περιοχή δεν βλέπω να περνάει το πασόκ :lol: αλλά την νδ :lol: την αφήνει αιώνες πίσω..
Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περιοχή δεν βλέπω να περνάει το πασόκ :lol: αλλά την νδ :lol: την αφήνει αιώνες πίσω..

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες τα τραγουδάκια είναι καλά?

Γιατί Κατερίνη δεν "παίζουν" με το super duper δίκτυο.....Θα περιμένω να πάω σπίτι με adsl να τα δω....

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες τα τραγουδάκια είναι καλά?

Γιατί Κατερίνη δεν "παίζουν" με το super duper δίκτυο.....Θα περιμένω να πάω σπίτι με adsl να τα δω....

Οουυυυυ έχει μέσα Αρβανιτάκη , ζαμπέτα, καζαντίδη κλπ.....

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Βότση Καλαμαριά. Στον ίδιο επιτάφιο πέρσι ίδια περιοχή είχε 30αρια. Βούλιαξε και ανατολικά η wind. Πλέον όλο 5αρια βλέπω σχέση με τα 20-30 πρό 1,5 χρόνου.992655ac224d2912b72581ed6b6356a8.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βότση Καλαμαριά. Στον ίδιο επιτάφιο πέρσι ίδια περιοχή είχε 30αρια. Βούλιαξε και ανατολικά η wind. Πλέον όλο 5αρια βλέπω σχέση με τα 20-30 πρό 1,5 χρόνου.992655ac224d2912b72581ed6b6356a8.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ξερω,πλεον σερνεται.Βοτση εισαι στον επιταφιο της Αγιας Αναστασιας ή αγιο ελευθεριο;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω,πλεον σερνεται.Βοτση εισαι στον επιταφιο της Αγιας Αναστασιας ή αγιο ελευθεριο;

Μήπως έχουν βλάβη;;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουν μαζέψει κόσμο συν τα δωράκια βούλιαξε δεν γίνεται να έχει βλάβη σχεδόν σε όλη τη Θεσσαλονίκη που έχουν πέσει στα ίδια επίπεδα οι ταχύτητες.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί , αλλά αυτό δείχνει την προχειρότητα της αναβάθμισης!

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και ίσως αυτό ήθελε να αποφύγει η κόκκινη και δεν έδωσε δώρα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ στα Χανιά παίζει μέσα στην πόλη με 20-30 Mbps εκτός από το λιμάνι που έπεσε περίπου στα 8-9 Mbps προχτές που ημουν για καφέ απόγευμα με αρκετή κίνηση απο κόσμο, χωρίς όμως κολλήματα σε σερφάρισμα και βιντεάκια ενώ στον Αποκόρωνα στο σπίτι μου είναι σταθερά στα 40-50 Mbps και στα γύρω χωριά γύρω στα 20. Η έχουν στήσει καλύτερα το δίκτυο στην περιοχή ή δεν έχει πολύ κίνηση. Θα επανέλθω με νέες μετρήσεις το καλοκαίρι που θα έχει βουλιάξει από κόσμο το νησί... Edited by Dimos_Vav

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Στο χωριό μου το Τεφελι 30χλμ νοτια του Ηρακλείου μέτρησα σήμερα με WIND f2g με ookla. Έχει 43,77 down και 19,64 up, και ping 25 ms. Μπράβο wind. Πιστεύω ότι ήρθαν ξανά και αναβαθμισανε τις ταχύτητες γιατί 6 μήνες πριν θυμάμαι στην κιου είχα 5 με 6 down με 4g. Πριν 1,5 με 2 βδομάδες στην κιου ειχα 40αρια(το πολύ 41mbps) στην ίδια συσκευή με ookla και hyper . Πάντως όταν μέτρησα και έβγαζε η κιου 5 με 6 down με 4g τα μετρουσα με το doogee y 100 plus. Τα 41 στην κιου και τα 43,77 στην wind down τα έβγαλα με τη συσκευη oukitel U7 Plus. Δεν ξέρω μπορεί να φταίνε οι διαφορετικές συσκευές στις μετρήσεις, αλλά να έχουν τόση διαφορά, πως γίνεται? Από 5 με 6 down να πηγαίνει 41 με 43,77 mbps;Πιστεύω το πιθανότερο να ήρθανε και δεύτερη φορά και αναβαθμισανε τις ταχύτητες πριν 1 με 2 μήνες. Πέρυσι το Μάρτιο του 2016 έβαλαν 3g και 4g. Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Στο χωριό μου το Τεφελι 30χλμ νοτια του Ηρακλείου μέτρησα σήμερα με WIND f2g με ookla. Έχει 43,77 down και 19,64 up, και ping 25 ms. Μπράβο wind. Πιστεύω ότι ήρθαν ξανά και αναβαθμισανε τις ταχύτητες γιατί 6 μήνες πριν θυμάμαι στην κιου είχα 5 με 6 down με 4g. Πριν 1,5 με 2 βδομάδες στην κιου ειχα 40αρια(το πολύ 41mbps) στην ίδια συσκευή με ookla και hyper . Πάντως όταν μέτρησα και έβγαζε η κιου 5 με 6 down με 4g τα μετρουσα με το doogee y 100 plus. Τα 41 στην κιου και τα 43,77 στην wind down τα έβγαλα με τη συσκευη oukitel U7 Plus. Δεν ξέρω μπορεί να φταίνε οι διαφορετικές συσκευές στις μετρήσεις, αλλά να έχουν τόση διαφορά, πως γίνεται? Από 5 με 6 down να πηγαίνει 41 με 43,77 mbps;Πιστεύω το πιθανότερο να ήρθανε και δεύτερη φορά και αναβαθμισανε τις ταχύτητες πριν 1 με 2 μήνες. Πέρυσι το Μάρτιο του 2016 έβαλαν 3g και 4g.

Να μας εξηγήσει ο φιλόσοφος παρακαλώ. Πολύ θέλω να μας πει την άποψή του επί αυτής της τοποθέτησης. Για εμένα τελείωσαν οι τεχνικές συζητήσεις μιας και το επίπεδο τού φόρουμ είναι πάτος. Καλό Πάσχα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί , αλλά αυτό δείχνει την προχειρότητα της αναβάθμισης!

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και ίσως αυτό ήθελε να αποφύγει η κόκκινη και δεν έδωσε δώρα.

 

Η κόκκινη που κολλάει πάλι;

Τι σχέση έχει η μια με την άλλη;

Link to comment
Share on other sites

40,49 / 21,76 στο Κάτω Σχολαρι Θεσσαλονίκης. :)

Καλή Ανάσταση σε όλους!

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

off topic

μιας και λέγατε για δώρα να πω ότι η ολλανδική voda ζήταγε 1€ για 3γίγα αυτή την εβδομάδα.

Άριστα για αυτούς μιας και είναι ακριβά εκεί οι τηλεπικοινωνίες.

Η φτηνότερη κάρτα (voda) δινει 100 λεπτά (όχι τριλεπτα) και 1 γίγα με 15€ (τώρα σε προσφορά 7.5€ μόνο όμως σε καινούργια νούμερα)

Τα δίνει όμως και σε περιαγωγή χωρίς καμία επιπλέον χρέωση.

 

wind με xiaomi, δυτικά ελάχιστα εξω από τα Χανιά προχτές το βράδυ (00:30)

43/24 grnet και 46,7/24 με hyper.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

wind με xiaomi, δυτικά ελάχιστα εξω από τα Χανιά προχτές το βράδυ (00:30)

43/24 grnet και 46,7/24 με hyper.

 

Πολύ καλά drdedus! :)

Xαίρομαι όταν ακούω νέα από το αγαπημένο μου νησί!:)

Καλή Ανάσταση!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ανάσταση από τα προβλήματα σε όλους όσους το έχουν ανάγκη.

Να συζητάμε τα αγαπημένα μας θέματα χωρίς στενοχώριες κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...