Jump to content

Apple iPhone 5C


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή καλύτερα το 5s;Σε λίγο καιρό βγαίνει το,6. Έτσι δεν είναι;έχω μπερδευτεί δεν ξέρω τι να κάνω.θα μου,φανεί εύκολο το iOs μετά το android σαν εμπειρία;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 279
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στη παρούσα φάση, διαφορές στην απόκριση και ταχύτητα εκτέλεσης λειτουργιών δεν θα δεις. Τουλάχιστον όχι άξιες αναφοράς.

Έχω στη διάθεσή μου τα iPhone 5 & 5S, οπότε μπορώ να κρίνω. Το προτέρημα του 5S είναι η αντοχή του σε μελλοντικές εκδόσεις του iOS, αλλά και των εφαρμογών του App Store.

Όσο αφορά το iPhone 6, μας χωρίζουν σχεδόν 6 μήνες από την επίσημη παρουσίασή του. Δεν νομίζω πως αξίζει να περιμένεις μισό χρόνο για ένα κινητό τηλέφωνο.

Σαν εμπειρία, προσωπικά θεωρώ πως το iOS είναι πολύ πιο εύκολο από το Android. Ωστόσο ενδέχεται να σε ξενίσει το γεγονός πως η διαχείριση όλων των ειδών των αρχείων γίνεται μέσω των αντίστοιχων εφαρμογών και του iTunes (από την πλευρά του ηλ. υπολογιστή) και όχι μέσω αυτόνομου file manager, όπως ίσως να έχεις συνηθίσει στο Android.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για το 5c ως κάτοχος μπορώ να σου πω οτι ειναι απροβλημάτιστο. Όμως το 5s ως νεώτερο έχει πλεονέκτημα σε επεξεργαστή, μπαταρία και ταχύτητα. Για πιο μελλοντικά θα κρατήσει πιο πολυ. Αλλα και το 6 αρι θα ναι τελειο. Όσο για τη μετάβαση απο android σε iOS , στη περίπτωση μου, μου πήρε το εξωφρενικό διάστημα των 2 μερών να το συνηθίσω
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Για το 5c ως κάτοχος μπορώ να σου πω οτι ειναι απροβλημάτιστο. Όμως το 5s ως νεώτερο έχει πλεονέκτημα σε επεξεργαστή, μπαταρία και ταχύτητα. Για πιο μελλοντικά θα κρατήσει πιο πολυ. Αλλα και το 6 αρι θα ναι τελειο. Όσο για τη μετάβαση απο android σε iOS , στη περίπτωση μου, μου πήρε το εξωφρενικό διάστημα των 2 μερών να το συνηθίσω

 

σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες την εμπειρία σου μαζί μας, οι απόψεις που έχουμε είναι μετρημένες στα δάχτυλα, σε τι χρώμα το έχεις πάρει;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μετα απο 4 μηνες με το 5S, μπορω να πω οτι μου λειπει το battery life που ειχα με το 5C (το οποιο ειχα σε κιτρινο!) . Ειλικρινα πολυ καλυτερο! Και ειδα και το πρασινο (lime θα το ελεγα) το οποιο με εχει τρελλανει, και ψηνομαι να κανω παλι την αλλαγη! Η κατασκευη του 5C δεν συγκρινεται με κανενα android αυτη τη στιγμη. Και δεν μιλαω ως fanboy, διοτι παραλληλα ειμαι με Ν5, το οποιο ειναι φανταστικο τηλεφωνο.

 

Σε οποιον σκεφτεται παντως το 5αρι, εγω προτεινω χιλιες φορες το 5C, για πολυ καλυτερη μπαταρια και χωρις αγχος για ξεφλουδισματα και σημαδια!

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά όντως θα φανεί στο μέλλον. Πάντως εδώ είμαστε όταν κάνεις την μετάβασή.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες την εμπειρία σου μαζί μας, οι απόψεις που έχουμε είναι μετρημένες στα δάχτυλα, σε τι χρώμα το έχεις πάρει;

 

 

Να σαι καλα! Και εσένα η συνδρομή σου στα θέματα iPhone ειναι πολυτιμη! Όσο για το δικό μου 5c, το έχω στο κλασσικό μπλε ( αν και το κίτρινο ίσως να ειναι το πιο όμορφο). Πραγματικά εξαιρετικό το 5c τουλάχιστο για μένα και τη χρήση που κάνω (πολυ internet, εφαρμογες, λίγα παιχνίδια και μουσική ή video). Αυτό πού μου κάνει εντύπωση και συγκρίνοντας το με το samsung ace2 που είχα πριν, ειναι η ποιότητα κατασκευής του! Καμία σχέση. Εν τέλει και αυτό τα λέει όλα, απο τη στιγμή που έκανα τη μετάβαση στη apple άρχισα να ασχολούμαι με την τεχνολογια των κινητών, να διαβάζω forum όπως αυτό και γενικά να ψάχνομαι. Αναμένω με ανυπομονησία το 6 αρι που θα ναι top!

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Χμ....στη τιμή που πρωτοκυκλοφόρησε 639 €, πριν 5 μήνες

 

Πολλά δεν είναι; iPhone 5 καινούργιο παίρνεις με λιγότερα. Μόνο λίγο μικρότερη μπαταρία έχει.

Λέω για όταν το πήρες το τηλέφωνο.

Σίγουρα στο Skroutz θα εβρισκες και το 5s στα ίδια χρήματα τότε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα καινούριο και δεν ήθελα τα skroutzομάγαζα επειδή είχα ακούσει για μη συμβατότητα κάποιων συσκευών που φέρνουν απο εξωτερικό.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει το iphone 5C σε σχέση με το 5S? Μιλάω για το σήμερα. Υπάρχουν χτυπητές διαφορές όπως πχ του 5 με του 4 ειδικά όσον αφορά κάποια προγράμματα ή ακόμα δεν βλέπουμε μεγάλες διαφορές;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ο νέος επεξεργαστής του 5s πιστεύω οτι θα δείξει τις δυνατότητες του πιο μελλοντικά. Για την ώρα οι διάφορες ειναι πολυ μικρές. Φυσικά να μην ξεχνάμε το Touch ID, την εμφάνιση του 5c που σε πολλούς δεν ειναι αποδεκτή αλλα και τη διάφορα τιμής.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει το iphone 5C σε σχέση με το 5S? Μιλάω για το σήμερα. Υπάρχουν χτυπητές διαφορές όπως πχ του 5 με του 4 ειδικά όσον αφορά κάποια προγράμματα ή ακόμα δεν βλέπουμε μεγάλες διαφορές;

 

Δεν αξίζει για μένα μην βλέπεις μονο το σήμερα. Σε 2 μήνες θα βγει το iOS 8 θα αρχίσει να δείχνει τα δόντια του ο επεξεργαστής του 5s. Τα αλλα θα μείνουν πίσω. Για 5/5s υπάρχουν και περισσότερα αξεσουάρ για 5c ειναι μικρή η γκάμα.

Δώσε κάποια χρήματα παραπάνω και πάρε ένα τηλέφωνο που θα σε παει 2 χρονια χωρίς προβλήματα με κολληματα και καθυστερήσεις. Το 5c οσο περνάει ο καιρός θα μένει πίσω ειναι φυσικό επακόλουθο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, θέλει ιδιαίτερη προσοχή στη περιγραφή του προς πώληση iPhone όπως, αν είναι factory unlocked, αν το λειτουργικό του είναι iOS, εαν είναι σφραγισμένο κι αν ο seller διαθέτει paypal. Τέλος μπορείτε να του ζητήσετε το IMEI της συσκευής ή το serial number.

 

Ααα και το iPhone το official κινέζικο είναι (Made in China) :)

 

μονο με το ΙΜΕΙ μπορουμε να ειμαστε εξασφαλισμενοι οτι το κονητο δεν ειναι κλεμμενο κοκ? πως μπορω να εξασφαλιστω οσο πιο πολυ γινεται

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

μονο με το ΙΜΕΙ μπορουμε να ειμαστε εξασφαλισμενοι οτι το κονητο δεν ειναι κλεμμενο κοκ? πως μπορω να εξασφαλιστω οσο πιο πολυ γινεται

 

Kαλημέρα σας, το όσο πιο πολύ γίνεται είναι δύδκολο, μπορείς να ελέγξεις με το IMEI πως η συσκευή είναι υπαρκτή. Καλό θα είναι να κάνετε αγορές από άτομα που γνωρίζετε, υπάρχει πληθώρα συσκευών προς πώληση δεν έιναι ανάγκη να απευθυνθείτε στον απατεώνα. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τώρα που το 5c 32gb έχει πέσει στα 480€ περίπου σε σχέση με το αντίστοιχο 5s 32gb που έχει 670€ περίπου, νομίζω ότι συμφέρει η αγορά του.

190€ διαφορά δεν είναι και λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το 5c 32gb έχει πέσει στα 480€ περίπου σε σχέση με το αντίστοιχο 5s 32gb που έχει 670€ περίπου, νομίζω ότι συμφέρει η αγορά του.

190€ διαφορά δεν είναι και λίγα.

 

Δεν είναι λίγα αλλά δεν είναι η ίδια συσκευή. Έχει διαφορά σε πολλά σημεία το 5s.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ελπιζω οτι δεν θα κολλησει το 5 στο iOS 8. Γιατι; Γιατι εχει την ιδια μνημη με το 5s. 1 γκιγκα ραμ. Θα δουμε το Σεπτεμβρη.
Take five..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το μοντέλο αλλά πρόσεξα πως στο Public ούτε στο Πλαίσιο ή σε άλλο γνωστό κατάστημα το πουλάει. Αλλά θέλω να το δω απο κοντά, ξέρετε που μπορεί να το έχουν στη βιτρίνα ας πούμε; Η να το ρισκάρω μέσω YouTube reviews.. Δεν ξέρω, καμία ιδέα; Σε κίτρινο το σκέφτομαι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το μοντέλο αλλά πρόσεξα πως στο Public ούτε στο Πλαίσιο ή σε άλλο γνωστό κατάστημα το πουλάει. Αλλά θέλω να το δω απο κοντά, ξέρετε που μπορεί να το έχουν στη βιτρίνα ας πούμε; Η να το ρισκάρω μέσω YouTube reviews.. Δεν ξέρω, καμία ιδέα; Σε κίτρινο το σκέφτομαι.

 

το ειχα δει πριν λιγο καιρο στο public Νεας Σμυρνης. μπορεις να τους παρεις τηλ και να ρωτησεις αν το εχουν ακομα ή σε καποιο αλλο υποκαταστημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το μοντέλο αλλά πρόσεξα πως στο Public ούτε στο Πλαίσιο ή σε άλλο γνωστό κατάστημα το πουλάει. Αλλά θέλω να το δω απο κοντά, ξέρετε που μπορεί να το έχουν στη βιτρίνα ας πούμε; Η να το ρισκάρω μέσω YouTube reviews.. Δεν ξέρω, καμία ιδέα; Σε κίτρινο το σκέφτομαι.

 

 

Public Athens Metro Mall στον Αγ. Δημητριο

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα

 

Πήρε η γυναίκα μου το Μάιο το 5C. Εδώ και ενάμιση μήνα όταν την παίρνουν τηλέφωνο δεν μπορεί να απαντήσει σύροντας το δάκτυλο στην οθόνη. Δεν το κάνει πάντα αλλά αρκετές φορές, ειδικά όταν είναι σβηστή η οθόνη. Έχει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα?

Κατά τα άλλα το touch screen δουλεύει μια χαρά.

Η έκδοση του λειτουργικού είναι 7.1.2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...