Jump to content

Apple iPhone 5C


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 5c σε σχέση με το 5 έχει διαφορετικό υλικό κατασκευής, περισσότερους χρωματισμους, μεγαλύτερο βάρος, καλύτερη μπαταρία και ίσως κάποια άλλη λεπτομερεια. Επίσημα το 5 σταμάτησε η παραγωγή του οπότε χαμηλότερη τιμή μεταπωλησης

Αδελφε μου ολα αυτα τα γνωριζω και σ'ευχαριστω ηθελα να μαθω απλα αν ο επεξεργαστης του 5c ειναι λιγο "κατωτερος" απο του 5... Δηλαδη στα σκρουτζομαγαζα το 5 εχει 510 ευρω και το 5c καθε μερα πεφτει τωρα εχει 571, 60 ευρω και θελω να καταληξω στο εξης, αξιζει το 60ρικο παρα πανω?? Και εμενα με απασχολησε το οτι σταματησε την παραγωγη του 5 γι'αυτο ρωτησα το παρα πανω... 510 για κατι που δεν ξανα βγαινει ή 570 ( χοντρα χοντρα ) για κατι καινουργειο?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 279
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αδελφε μου ολα αυτα τα γνωριζω και σ'ευχαριστω ηθελα να μαθω απλα αν ο επεξεργαστης του 5c ειναι λιγο "κατωτερος" απο του 5... Δηλαδη στα σκρουτζομαγαζα το 5 εχει 510 ευρω και το 5c καθε μερα πεφτει τωρα εχει 571, 60 ευρω και θελω να καταληξω στο εξης, αξιζει το 60ρικο παρα πανω?? Και εμενα με απασχολησε το οτι σταματησε την παραγωγη του 5 γι'αυτο ρωτησα το παρα πανω... 510 για κατι που δεν ξανα βγαινει ή 570 ( χοντρα χοντρα ) για κατι καινουργειο?

 

Ίδιο επεξεργαστή έχουν. Θα έπαιρνα 5c μόνο για το χρώμα αν ήθελα.

5αρι καινούργιο με τίποτα.

Στην θέση σου θα έπαιρνα ένα 5αρι μεταχειρισμένο γιατί θεωρώ το βάρος την κατασκευή και όλο το design πιο καλο απο το 5c

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ίδιο επεξεργαστή έχουν. Θα έπαιρνα 5c μόνο για το χρώμα αν ήθελα.

5αρι καινούργιο με τίποτα.

Στην θέση σου θα έπαιρνα ένα 5αρι μεταχειρισμένο γιατί θεωρώ το βάρος την κατασκευή και όλο το design πιο καλο απο το 5c

Φιλε μου αυτο που λες ειναι λογικο για το design του 5 ειναι σαφως ομορφετε απο το 5c αλλα δεν ξερω γιατι αλλα με εχεο τρελανει το blue οσο και να σου φαινεται περιεργο... θα το δω ομως κατσε να δω μηπως βγει καμοια φημη για το iphone 6

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Το γνωριζω αλλα φημες συγουρα θα βγουν πιο νωρις... θελω λιγο μεγαλυτερη οθονη.. φυσικα δικη μου γνωμη καποιοι μπορει να βολευονται με τις 4 ιντσες
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σχεδον 2 εβδομαδες τωρα με το 5C σε κιτρινο χρωμα (αν και πηγα για γαλαζιο, μου αρεσε παρα πολυ η ποιοτητα χρωματος του κιτρινου τελικα). Το μονο που εκανα (και δεν μετανοιωσα) ειναι οτι φλασαρα το τελευταιο carrier settings της voda χωρις 4G. Μεγαλη διαφορα στη διαρκεια μπαταριας. Οταν στρωσει η κατασταση με το 3G/4G θα το αλλαξω παλι. Κατα τ'αλλα, υπερευχαριστημενος σε ολα! Και κακως το συγκρινεται με το 5 σε θεμα εμφανισης. Εμενα δεν μου αρεσε το λευκο 5αρι, μου αρεσε το μαυρο αλλα ξεφλουδιζε σαν χαλβας...οποτε τωρα εχω αυτο που ηθελα, και σε χρωματακι (που ετσι κι αλλιως εβαζα θηκη με χρωμα σε ολα τα iphone που ειχα).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To macexperts,mobile14 καποια χρωματα τα πουλανε φθηνοτερα απο καποια αλλα πχ ασπρο.μαλλον δεν "τραβανε".

Τοδα σημερα.πολυ ωραια κατασκευη.απο κοντα,στο χερι που λενε,αφηνει αλλη εντυπωση πολυ ωραια.κανενα τριξιμο,συμπαγες και ωραια ποιοτητα χρωματος.

Οσο για το πως δουλευει εκτος του οτι τοπιασα λιγο δεν εχω μετρο συγκρισης με αλλο ios τηλεφωνο.μονο pad...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Οι λεπτομέρειες όμως είναι αποθαρρυντικές.

 

Κάτι λέει για αποστολή σε 20 ημερες. Καταλαβατε τι συσκευή είναι και αν θα δουλεύει κανονικά Ελλάδα;;

Link to comment
Share on other sites

To έπιασα χωρίς αφαλό όπως και το 5S. Πρώτον πολύ ωραία αίσθηση, δεύτερον πολύ πιο ωραίο πιάσιμο από 5/5S, τρίτον με μια πιο χαμηλή τιμολόγηση θα έκανε πάταγο.

Μου θύμισε το 3G μου, συγκινήθηκα :p. Αν ήταν πιο φθηνό, θα το έπαιρνα πολύ εύκολα.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το είδα στα παμπλικ του Βόλου χθες σε γαλάζιο. Όμορφο, ωραία κατασκευή. Lag 0 έτρεχε άψογα το ios 7.
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

To macexperts,mobile14 καποια χρωματα τα πουλανε φθηνοτερα απο καποια αλλα πχ ασπρο.μαλλον δεν "τραβανε".

Τοδα σημερα.πολυ ωραια κατασκευη.απο κοντα,στο χερι που λενε,αφηνει αλλη εντυπωση πολυ ωραια.κανενα τριξιμο,συμπαγες και ωραια ποιοτητα χρωματος.

Οσο για το πως δουλευει εκτος του οτι τοπιασα λιγο δεν εχω μετρο συγκρισης με αλλο ios τηλεφωνο.μονο pad...

 

ΤΟ έχω περίπου 1 μήνα......... σε άσπρο χρώμα :)....ωραίο είναι και αυτό ... :cool:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σας άρεσε ε; Τι να πω... γούστα είναι αυτά, δεν το συγκρίνω με τα 5/5s, αλλά ακόμα και δίπλα από ένα iPod 5th gen να το δεις, φαίνεται τελείως ψεύτικο και δεν δείχνει με τίποτα τα χρήματα που κοστολογείται!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω επαιξα λιγο μαζι του και μου αρεσε παρα πολυ. Θα το ηθελα για δευτερο μαζι με ενα ταμπλετοφωνο ή εστω σαν πρωτο μαζι με ενα ταμπλετ. Εχει πολυ καλο δεσιμο και ειναι ομορφο. Πώς να το παρεις για δευτερο ομως οταν κοστιζει τα διπλα απο το πρωτο σου τηλεφωνο. Κριμα κριμα, θες μια δευτερη συσκευη εκτος android και αναγκαστικα πας σε windows phone...
Link to comment
Share on other sites

Εγω επαιξα λιγο μαζι του και μου αρεσε παρα πολυ. Θα το ηθελα για δευτερο μαζι με ενα ταμπλετοφωνο ή εστω σαν πρωτο μαζι με ενα ταμπλετ. Εχει πολυ καλο δεσιμο και ειναι ομορφο. Πώς να το παρεις για δευτερο ομως οταν κοστιζει τα διπλα απο το πρωτο σου τηλεφωνο. Κριμα κριμα, θες μια δευτερη συσκευη εκτος android και αναγκαστικα πας σε windows phone...

 

Πολύ σωστός. έχω το Z Ultra και θα το σκεφτόμουν σοβαρά αν ξεκινούσε από 450 και τα Χριστούγεννα το έβρισκες και κανα 280 έστω ως μεταχειρισμενο αλλά η Apple ζητάει περισσότερα από όσα έδωσα για το Sony

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το είδα στα παμπλικ του Βόλου χθες σε γαλάζιο. Όμορφο, ωραία κατασκευή. Lag 0 έτρεχε άψογα το ios 7.

 

Εννοειται λαγκ μηδεν.απλα δεν τογραψα μιας και μονο το ipad mini εχω να το συγκρινω και οχι με αλλο iphone στην κατοχη μου

 

Σας άρεσε ε; Τι να πω... γούστα είναι αυτά, δεν το συγκρίνω με τα 5/5s, αλλά ακόμα και δίπλα από ένα iPod 5th gen να το δεις, φαίνεται τελείως ψεύτικο και δεν δείχνει με τίποτα τα χρήματα που κοστολογείται!

 

 

Να σου πω και γω πριν το πιασω το κοροιδευα αλλα θεωρω πως εχει πολυ καλυτερη κατασκευη απο ο,τι φαινεται στα βιντεο ή στην tv

 

Εγω επαιξα λιγο μαζι του και μου αρεσε παρα πολυ. Θα το ηθελα για δευτερο μαζι με ενα ταμπλετοφωνο ή εστω σαν πρωτο μαζι με ενα ταμπλετ. Εχει πολυ καλο δεσιμο και ειναι ομορφο. Πώς να το παρεις για δευτερο ομως οταν κοστιζει τα διπλα απο το πρωτο σου τηλεφωνο. Κριμα κριμα, θες μια δευτερη συσκευη εκτος android και αναγκαστικα πας σε windows phone...

 

Μα ναι και γω για δευτερο το κοιτω.σιγουρα τωρα ειναι απαγορευτικη η τιμη του αλλα μετα τις γιορτες;ηδη ειναι 550 στο σκρουτζ (σε σοβαρα μαγαζια).ισως βεβαια να μην πεσει και ποτε....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Το groupon το δίνει 499€ για όποιον ενδιαφέρεται.. Επίσης στην Κύπρο τιμή λιανικής 549€!

 

Yπάρχει ανάλογο του skroutz στην Κύπρο ; Το κυπριακο Public το έχει 539 !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να σου πω και γω πριν το πιασω το κοροιδευα αλλα θεωρω πως εχει πολυ καλυτερη κατασκευη απο ο,τι φαινεται στα βιντεο ή στην tv/QUOTE]

 

Μα για να εκφέρω άποψη φρόντισα να έχω επαφή με όλες τις συσκευές που αναφέρω παραπάνω, και σε καμία περίπτωση δεν σου δίνει την αίσθηση του ότι πληρώνεις παίρνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Μα για να εκφέρω άποψη φρόντισα να έχω επαφή με όλες τις συσκευές που αναφέρω παραπάνω, και σε καμία περίπτωση δεν σου δίνει την αίσθηση του ότι πληρώνεις παίρνεις.

 

Ναι η τιμολογηση ειναι ενα θεμα.....οχι,τετοια αισθηση δεν εχω και γω.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μερικές ερωτήσεις!

Θέλω να αλλάξω συσκευή αυτή την εβδομάδα, ήμουν έτοιμος για 5 αλλά το σκέφτομαι εδώ και 3 μέρες και μάλλον θα πάω στο 5C. Στην αρχή ομολογώ με ξένιζε πολύ το γεγονός ότι είναι πλαστικό, όπως και το ότι δεν υπάρχει full white ή full black μοντέλο (παρ' όλα αυτά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι κάτι ήξεραν γιατί μάλλον τα full χρώματα θα φαίνονταν και φτηνά, έτσι?) και για να πω την αλήθεια ήθελα το 5 λόγω της εμφάνισης, του iOS 6 και της μεγάλης γκάμας θηκών, αλλά μάλλον θα πάρω το C, μιας και τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει να μου αρέσει πολύ και θεωρώ ότι από τη στιγμή που θα το χρησιμοποιώ με θήκη δεν έχει νόημα να πιλατεύω το υλικό κατασκευής του πίσω μέρος. Θα ήθελα να μου πείτε λίγα λόγια, αν αξίζει βασικά ειδικά σε σύγκριση με το 4S που είχα 2 χρόνια και δε το άλλαζα με κανένα! Επίσης αν πιστεύετε ότι θα αρχίσουν να φτιάχνονται θήκες και για αυτό, γιατί κακά τα ψέματα αλλά για 5/5S υπάρχουν τα πάντα!

 

Σας ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μερικές ερωτήσεις!

Θέλω να αλλάξω συσκευή αυτή την εβδομάδα, ήμουν έτοιμος για 5 αλλά το σκέφτομαι εδώ και 3 μέρες και μάλλον θα πάω στο 5C. Στην αρχή ομολογώ με ξένιζε πολύ το γεγονός ότι είναι πλαστικό, όπως και το ότι δεν υπάρχει full white ή full black μοντέλο (παρ' όλα αυτά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι κάτι ήξεραν γιατί μάλλον τα full χρώματα θα φαίνονταν και φτηνά, έτσι?) και για να πω την αλήθεια ήθελα το 5 λόγω της εμφάνισης, του iOS 6 και της μεγάλης γκάμας θηκών, αλλά μάλλον θα πάρω το C, μιας και τις τελευταίες μέρες έχει αρχίσει να μου αρέσει πολύ και θεωρώ ότι από τη στιγμή που θα το χρησιμοποιώ με θήκη δεν έχει νόημα να πιλατεύω το υλικό κατασκευής του πίσω μέρος. Θα ήθελα να μου πείτε λίγα λόγια, αν αξίζει βασικά ειδικά σε σύγκριση με το 4S που είχα 2 χρόνια και δε το άλλαζα με κανένα! Επίσης αν πιστεύετε ότι θα αρχίσουν να φτιάχνονται θήκες και για αυτό, γιατί κακά τα ψέματα αλλά για 5/5S υπάρχουν τα πάντα!

 

Σας ευχαριστώ πολύ :)

 

Σίγουρα θα έχει καλύτερη υποστήριξη αφού το 5 σταμάτησε να παράγεται.

Θήκες σίγουρα θα βγουν αλλά δεν νομίζω τόσο μεγάλη πληθώρα γιατί 5/5s είχαν μεγαλύτερη απήχηση.

Σε σχέση με το 4s έχει διάφορες αλλά εγώ δεν θα το έπαιρνα. Θα πήγαινα σε 5s με λίγα παραπάνω χρήματα και εκεί όντως η διάφορα από 4s σε 5s είναι παρά πολύ μεγάλη σε όλους τους τομείς.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σημερα συναντησα μια φιλη και περιεργαστηκα το 5c για πρωτη φορα απο κοντα.

Ομολογω πως την κοροιδευα στην αρχη που δεν δινει 100 ευρω επανω να παει στο 5s και οτι θα δωσει τοσα λεφτα για πλαστικο μονο και μονο για να ειναι μπλε!

Περιμενα λοιπον ενα πλαστικο τυπου samsung στην καλυτερη περιπτωση ετσι οπως το εβλεπα απ τα διαφημιστικα... Ε... Επαθα πλακα οταν το επιασα στα χερια μου. Μιλαμε η ποιοτητα του δεν υπαρχει για πλαστικη συσκευη!

Οτι και να πω δεν περγραφει την αισθηση που αφηνει στο χερι. Ιδιαιτερη μνεια χρειαζεται για τους διακοπτες (mute, volume) που ενω περιμενα να ''παιζουν'' (οπως σε ολα τα κινητα πλαστικης κατασκευης), αυτοι ηταν σαν βιδωμενοι στο σασι!

Τελος, απ οτι ειδα το χρησιμοποιει χωρις θηκη και το ριχνει χυμα στην τσαντα, το αφηνει στα τραπεζια κλπ.

Το εγειρα λοιπον λιγο στο φως περιμενωντας να δω γρατζουνιες. Τιποτα ομως!

Το lumia920 που ειχε πριν ειχε γινει χαλια! Δεν θελω να φανταστω τι θα γινοταν αν ειχε samsung!:p

Well done apple.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελος, απ οτι ειδα το χρησιμοποιει χωρις θηκη και το ριχνει χυμα στην τσαντα, το αφηνει στα τραπεζια κλπ.

Το εγειρα λοιπον λιγο στο φως περιμενωντας να δω γρατζουνιες. Τιποτα ομως!

 

Θα δεις σύντομα, πήγαινε δες πως έχουν (ήδη) γίνει οι συσκευές που έχουν για το κοινό στα μεγάλα καταστήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...