Jump to content

Apple iPhone 5C


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να προχωρήσουμε λίγο τη συζήτηση, μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση πως κάτι τόσο οφθαλμοφανές στους περισσότερους από εμάς ακόμη και πριν την έλευση της συγκεκριμένης συσκευής να μην μπορούσαν να το αντιληφθούν τα εξείδικευμένα τμήματα και στελέχη της Apple. Μήπως κρύβεται κάτι άλλο από πίσω; και τι θα μπορούσε να ήταν αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 279
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να προχωρήσουμε λίγο τη συζήτηση, μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση πως κάτι τόσο οφθαλμοφανές στους περισσότερους από εμάς ακόμη και πριν την έλευση της συγκεκριμένης συσκευής να μην μπορούσαν να το αντιληφθούν τα εξείδικευμένα τμήματα και στελέχη της Apple. Μήπως κρύβεται κάτι άλλο από πίσω; και τι θα μπορούσε να ήταν αυτό;

 

 

Αποκλειεται να μην τοχουν δει.δεν ειναι τυφλοι.

Πραγματικα δε μπορω να σκεφτω τι μπορει να κρυβεται απο πισω.ισως να εχουν στο μελλον κατι αλλο.να το ξαναβγαλουν πιο φθηνο,ισως δεν ξερω.αν και η απλ δεν εχει τετοια στρατηγικη.μπορει να βγαλουν μια συσκευη ξανα πλαστικη αλλα με ανωτερα χαρακτηριστικα και οχι το περσινο μοντελο σε πλαστικο.γιατι αυτο ηταν το 5c.το 5αρι σε πλαστικο.οποτε καποιος εδωσε κατι παραπανω και πηρε το 5ς.ειναι λιγοι αυτοι που πηραν το 5c απο αποψη.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε μια προσωπική εκτίμηση θεωρώ πως είμαι πειραμα για το πόσο θα ήταν αποδεκτή μια συσκευή από πλαστικό στο μέλλον τυπου 3G/3GS
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε μια προσωπική εκτίμηση θεωρώ πως είμαι πειραμα για το πόσο θα ήταν αποδεκτή μια συσκευή από πλαστικό στο μέλλον τυπου 3G/3GS

 

Βεβαιως και θελουμε.αλλωστε αυτο ειναι το νοημα του φορουμ.η ανταλλαγη αποψεων και οχι το φαγωμα σαν τα σκυλια.

Ναι.

Μπορει ναναι και αυτο.δε θα μου προξενουσε εντυπωση.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου εκτίμηση είναι ότι το 5C θα δείξει τα δόντια του με την έλευση του νέου μοντέλου. Θα γίνει η πιο φθηνή επιλογή iPhone, που κοντράρει άμεσα των ανταγωνισμό. Όχι σε Specs, αλλά στο τι μπορεί να κάνει κάποιος με αυτό. Ήδη βλέπω πολλούς να δίνουν περισσότερη σημασία στο πως τρέχει ένα λειτουργικό.

Το μέγεθος της οθόνης δεν ξέρω πόσο θα αντέξει ως στάνταρ ακόμα.

Και επιπλέον βλέπω και το iPod Touch να παίρνει πόδι εντελώς. Παιδικό-εφηβικό iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Βάσει αναφορών, δεν νομίζω να συντηρήσει το line up του iPhone 5C, το τι θα κάνει δεν το γνωρίζω, Η αγορά όντως στρέφεται στην ευχρηστία, κι όχι στα υψηλότερα αχρείαστα για τους περισσότερους χαρακτηριστικά. Έχουμε δρόμο φημών μπροστά μας :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι έπεσαν έξω. Όλοι κάνουν λάθη. Το συγκεκριμένο ήταν στην τιμολόγηση. Με μια καλύτερη τιμή θα μπορούσε να σταθεί στην αγορά. Με 100 ευρώ λιγότερα μόνο από το ανώτερο του ποιος θα γυρίσει να τα δώσει?

Ένα lumia με τιμή iphone είναι μάλλον αποτυχία.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω πως είναι θέμα τιμής. Αν διατηρούσε το iPhone 5 στην τιμη του 5C και δημιουργούσε μία συσκευή στα προτυπα του iPhone 4 στην τιμή των 300-350€ Για τα δικά μας δεδομένα, πιστεύω πως θα αντλούσε χρήστες από το android, αυτής της κατηγορίας budget :) Δεν μου βγάζει κάποιος απο το μυαλό πως δεν το γνωρίζει η Apple, πιθανολογώ πως δεν θέλει! Άλλες απόψεις επί του θέματος;
Link to comment
Share on other sites

...δηλ. όσοι αγόρασαν το 5c και όχι το ''συλλεκτικό'' 5αρι έπραξαν λάθος..????:D

'' Όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια''.....:X

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως το 5c μου αρεσει πολυ σαν στυλακι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως το 5c μου αρεσει πολυ σαν στυλακι.

 

 

Παραδοξως και μενα.υπερτιμολογημενο αλλα μαρεσει.πρωτα το κοροιδευα.τοδα απο κοντα (το μπλε) και τις προαλλες οπως ειπα ειδα και το ασπρο και ηταν τσιλικο(οπως λεγαμε μικροι....)

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

σε μένα κόλλησε το κίτρινο, ισως έβλεπα πολλές ταινίες bruce lee (Αεκ δεν είμαι) any way έχω δει από κοντά, το λευκό και το μπλε κι ομολογώ πως η ποιότητα του πλαστικού είναι εφάμιλλη του 3GS :)
Link to comment
Share on other sites

σε μένα κόλλησε το κίτρινο, ισως έβλεπα πολλές ταινίες bruce lee (Αεκ δεν είμαι) any way έχω δει από κοντά, το λευκό και το μπλε κι ομολογώ πως η ποιότητα του πλαστικού είναι εφάμιλλη του 3GS :)

 

 

Πιστευω καλυτερη απο 3gs...γουστα ειναι αυτα. ;)

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι ωραίο, είναι Apple και η εμπειρία χρήσης είναι επιπέδου Apple να μου το θυμάστε όταν βγουν τα μεγάλα και αυτό πάει γύρω στα 350-400€ στα Skroutz θα κάνει θραύση, γιατί έχει πολύ στυλάκι.

Μόνο μη το κάψει τελείως καταργώντας το και βάζοντας το 5S να παίζει το ρόλο του "φθηνού" και βασικού.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι ωραίο, είναι Apple και η εμπειρία χρήσης είναι επιπέδου Apple να μου το θυμάστε όταν βγουν τα μεγάλα και αυτό πάει γύρω στα 350-400€ στα Skroutz θα κάνει θραύση, γιατί έχει πολύ στυλάκι.

Μόνο μη το κάψει τελείως καταργώντας το και βάζοντας το 5S να παίζει το ρόλο του "φθηνού" και βασικού.

 

Ενδιαφέρουσα άποψη για να δούμε τι σχεδιάζει η εταιρεία.. λογικά από τις φήμες θα γνωρίζουμε αρκετά σύντομα.. :)

Link to comment
Share on other sites

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι ωραίο, είναι Apple και η εμπειρία χρήσης είναι επιπέδου Apple να μου το θυμάστε όταν βγουν τα μεγάλα και αυτό πάει γύρω στα 350-400€ στα Skroutz θα κάνει θραύση, γιατί έχει πολύ στυλάκι.

Μόνο μη το κάψει τελείως καταργώντας το και βάζοντας το 5S να παίζει το ρόλο του "φθηνού" και βασικού.

Θέλω να πιστεύω Μάνο ότι η άπλ δεν θα υιοθετήσει τη λογική που λέει "το ακριβό με τη μεγάλη οθόνη και το φτηνό με τη μικρή".

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα..Συγγνώμη ποσο αξιόπιστα είναι να κάνεις μια παραγγελία για ενα κινητό στο ebay και να μην είναι κινέζικο???

 

Καλημέρα σας, θέλει ιδιαίτερη προσοχή στη περιγραφή του προς πώληση iPhone όπως, αν είναι factory unlocked, αν το λειτουργικό του είναι iOS, εαν είναι σφραγισμένο κι αν ο seller διαθέτει paypal. Τέλος μπορείτε να του ζητήσετε το IMEI της συσκευής ή το serial number.

 

Ααα και το iPhone το official κινέζικο είναι (Made in China) :)

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Να ξεθάψω λίγο το θέμα... Έχω εδώ και 4 μήνες το 5c σε μπλε. Έχοντας χάσει !!! το Samsung αποφάσισα να δοκιμάσω για πρώτη φορά την apple και κατέληξα στο 5c μη θέλοντας να δώσω + 100 € για το 5s. Έχω μείνει πολυ ευχαριστημένος. Όμορφο, εξαιρετικά ποιοτικό παρά το πλαστικό , γρήγορο με καλύπτει σχεδόν απόλυτα και απροβλημάτιστα. Αν και κατακρινεται ειναι παρά πολυ καλό, αλλα λίγο ακριβό. Και μια ερώτηση, μου βγάζει τη λάμψη που ειναι για θέματα ακοής και ενώ την απ ενεργοποιώ απο τις ρυθμίσεις δεν φεύγει. Γιατί αραγε?
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Να ξεθάψω λίγο το θέμα... Έχω εδώ και 4 μήνες το 5c σε μπλε. Έχοντας χάσει !!! το Samsung αποφάσισα να δοκιμάσω για πρώτη φορά την apple και κατέληξα στο 5c μη θέλοντας να δώσω + 100 € για το 5s. Έχω μείνει πολυ ευχαριστημένος. Όμορφο, εξαιρετικά ποιοτικό παρά το πλαστικό , γρήγορο με καλύπτει σχεδόν απόλυτα και απροβλημάτιστα. Αν και κατακρινεται ειναι παρά πολυ καλό, αλλα λίγο ακριβό. Και μια ερώτηση, μου βγάζει τη λάμψη που ειναι για θέματα ακοής και ενώ την απ ενεργοποιώ απο τις ρυθμίσεις δεν φεύγει. Γιατί αραγε?

 

δικίμασε ένα restart της συσκευής κάπου θα έχει κολλήσει Home+Power buttons μέχρι να δεις το μήλο και άφησέ το να κάνει επανεκκίνηση, λογικά θα διορθωθεί! Το iPhone 5c έχει την καλύτερη μπαταρία σε απόδοση και χωρητικότητα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά.Είμαι κάτοχος ενός sony xperia sole.Και σκέφτομαι να παω σε iphone.Είμαι ανάμεσα στο 5c και το 5s.Μου αρεσει το C αλλά φοβάμαι οτι θα κολλάει επειδή είναι πιο αδύναμο απο το S.Tι λέτε? ισχύει? να παω σε 5S η δεν μασαει πουθενά το 5C?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μασαει πουθενα. Αν σου αρεσει, χτυπα το!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι κάτοχος ενός sony xperia sole.Και σκέφτομαι να παω σε iphone.Είμαι ανάμεσα στο 5c και το 5s.Μου αρεσει το C αλλά φοβάμαι οτι θα κολλάει επειδή είναι πιο αδύναμο απο το S.Tι λέτε? ισχύει? να παω σε 5S η δεν μασαει πουθενά το 5C?

 

Εάν έχεις τη δυνατότητα να αγοράσεις το iPhone 5S, που είναι και το τελευταίο μοντέλο τότε καλύτερα να επενδύσεις σε αυτό. Εννοείται πως το iPhone 5c είναι αξιόλογη συσκευή αλλά με τεχνολογία δύο ετών πίσω :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι κάτοχος ενός sony xperia sole.Και σκέφτομαι να παω σε iphone.Είμαι ανάμεσα στο 5c και το 5s.Μου αρεσει το C αλλά φοβάμαι οτι θα κολλάει επειδή είναι πιο αδύναμο απο το S.Tι λέτε? ισχύει? να παω σε 5S η δεν μασαει πουθενά το 5C?

 

Σε βάθος χρόνου το 5s θα αποδίδει καλύτερα αν έχεις τα χρήματα πάρε αυτο. Το 5c θα μείνει γρηγορότερα πίσω αφου εχει το ίδιο hardware με το iPhone 5. Βέβαια ειναι καλό τηλέφωνο κανεις δεν αμφιβάλλει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...