Jump to content

Apple iPhone 5C


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή θα μου πρότεινες να το αγοράσω? Ή να πάρω κανένα Asus zenfone max! Ευχαριστώ

 

Εγώ πάντως δεν θα το πρότεινα. Πάρε ένα iPhone 5 από εδώ καλύτερα μεταχειρισμένο με τα ίδια λεφτά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 279
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μεταχειρισμένο και από εδώ ακόμα χειρότερα χαχαχα διαβάζω το εξής Οι συσκευές As Is grade είναι:

● Με μεταχειρισμένη την πλακέτα

● Με πλήρως καινούρια αυθεντική Apple μπαταρία

● Με πλήρως καινούρια αυθεντική Apple οθόνη

● Με πλήρως καινούριο αυθεντικό Apple εξωτερικό περίβλημα

● Έχουν περάσει όλα τα τεστ αξιοπιστίας και ελέγχου της Apple

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένο και από εδώ ακόμα χειρότερα χαχαχα διαβάζω το εξής Οι συσκευές As Is grade είναι:

● Με μεταχειρισμένη την πλακέτα

● Με πλήρως καινούρια αυθεντική Apple μπαταρία

● Με πλήρως καινούρια αυθεντική Apple οθόνη

● Με πλήρως καινούριο αυθεντικό Apple εξωτερικό περίβλημα

● Έχουν περάσει όλα τα τεστ αξιοπιστίας και ελέγχου της Apple

 

Άσε με να έχω άλλη άποψη για τις μεταχειρισμένες συσκευές. Έχω αλλάξει πάνω από 50 iPhone μεταχειρισμένα στα τόσα χρόνια.

Μόνο μια φορά μου έτυχε ένα 5s gold με υγρασία και φυσικά το πήρε πίσω το παιδί.

 

Ανακατασκευασμένα που δίνει η Apple στους πελάτες τις με πρόβλημα ναι τα εμπιστεύομαι.

Από eBay δεν τα εμπιστεύομαι

Εσυ αποφασίζεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό από την Apple είναι!! Είναι A classes ανακατασκευασμενο!! Και όχι B ή C! Εδώ ανακατασκευασμενο πουλάει και η plaisio public κτλ! Οπότε γιατί όχι
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό από την Apple είναι!! Είναι A classes ανακατασκευασμενο!! Και όχι B ή C! Εδώ ανακατασκευασμενο πουλάει και η plaisio public κτλ! Οπότε γιατί όχι

 

Αφού το έχεις αποφασίσει και προσπαθείς ακόμα και να μας πείσεις ότι είναι καλό τότε τι το ρωτάς;

Εγώ δεν θα το έπαιρνα.

Πέρυσι είχα διαβάσει άσχημα περιστατικά με ανακατασκευασμένα από πλαίσιο πάντως αν αυτό σου λέει κάτι.

Τα παίρνει μια εταιρεία και τα προωθεί στην αγορά. Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες αλλά κρατά μικρό καλάθι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα.

 

Προσφατα εκανα αλλαγη σε iphone 5c καλωδιοταινια on/off και volume up/down (μια ταινια για ολα) και πισω καπακι.

Όταν άνοιξα ξανα το κινητο παρατηρησα τις εξης συμπεριφορες.

 

1. η μπαταρια δεν δειχνει σωστο ποσοστο παρα μονο οταν κλεισει το κινητο και ξανανοιξει. σαν να ανανεωνεται το ποσοστο κατ αυτον τον τροπο

 

2. οταν το εχω συνδεδεμενο στον υπολογιστη ανα περιπου 1 λεπτο κανει επανεκκινηση

 

3. στην πρωτη χρηση μετα απο πληρη φορτιση κανει επανεκκινηση και μετα ειναι ενταξει.

 

η μπαταρια αλλαχτηκε και το κινητο εχει ιδια συμπεριφορα.

 

προσπαθησα να επαναφερω το Iphone στις εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα δεν τα καταφερα λοφω συνεχω επανεκκινησεων.

 

υπαρχει κατι το οποιο δεν εχω κανει σωστα η καποια ρυθμιση που μου εχει διαφυγει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Προσφατα εκανα αλλαγη σε iphone 5c καλωδιοταινια on/off και volume up/down (μια ταινια για ολα) και πισω καπακι.

Όταν άνοιξα ξανα το κινητο παρατηρησα τις εξης συμπεριφορες.

 

1. η μπαταρια δεν δειχνει σωστο ποσοστο παρα μονο οταν κλεισει το κινητο και ξανανοιξει. σαν να ανανεωνεται το ποσοστο κατ αυτον τον τροπο

 

2. οταν το εχω συνδεδεμενο στον υπολογιστη ανα περιπου 1 λεπτο κανει επανεκκινηση

 

3. στην πρωτη χρηση μετα απο πληρη φορτιση κανει επανεκκινηση και μετα ειναι ενταξει.

 

η μπαταρια αλλαχτηκε και το κινητο εχει ιδια συμπεριφορα.

 

προσπαθησα να επαναφερω το Iphone στις εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα δεν τα καταφερα λοφω συνεχω επανεκκινησεων.

 

υπαρχει κατι το οποιο δεν εχω κανει σωστα η καποια ρυθμιση που μου εχει διαφυγει?

 

Δεν θέλω να σε άγχωσε αλλά νομίζω έκαψες την μητρική.

Έχει ένα σημείο με κάποιες βίδες που σίγουρα δεν τις έβαλες όπως ήταν και πάει η μητρική

Ψαξτο όμως. Το έχω πάθει γι αυτό το λέω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε άγχωσε αλλά νομίζω έκαψες την μητρική.

Έχει ένα σημείο με κάποιες βίδες που σίγουρα δεν τις έβαλες όπως ήταν και πάει η μητρική

Ψαξτο όμως. Το έχω πάθει γι αυτό το λέω

 

 

οχι δεν εβαλα τις βιδες οπως ηταν εξ αρχης. αλλα παιζει ρολο αυτο στο να καει η μητρικη? ολη η δουλεια εχει γινει πολυ προσεγμενα και χωρις να ζορισω ουτε ενα εξαρτημα απο μεσα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μηπως φταίει η μπαταρια????

εχεις την προηγούμενη?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

ναι την εχω. την δοκιμασα και μου κανει χειροτερα νουμερα εκεινη. ανεβοκατεβαινει το ποσοστο της χωρις λογο ενω με την καινουρια τουλαχιστον πεφτει κανονικα απλα δεν το δειχνει μεχρι να κλεισω και να ανοιξω τη συσκευη παλι.

 

διαβασα καπου για battery calibration Και ακολουθησα καποιες οδηγιες αλλα δεν καταφερα να κανω κατι.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εβαλα τις βιδες οπως ηταν εξ αρχης. αλλα παιζει ρολο αυτο στο να καει η μητρικη? ολη η δουλεια εχει γινει πολυ προσεγμενα και χωρις να ζορισω ουτε ενα εξαρτημα απο μεσα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ναι την εχω. την δοκιμασα και μου κανει χειροτερα νουμερα εκεινη. ανεβοκατεβαινει το ποσοστο της χωρις λογο ενω με την καινουρια τουλαχιστον πεφτει κανονικα απλα δεν το δειχνει μεχρι να κλεισω και να ανοιξω τη συσκευη παλι.

 

διαβασα καπου για battery calibration Και ακολουθησα καποιες οδηγιες αλλα δεν καταφερα να κανω κατι.

 

Δεν είναι από την μπαταρία. Κάτι είναι από την μητρική.

Τι να σου πω εγώ έτσι είχα πάθει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι από την μπαταρία. Κάτι είναι από την μητρική.

Τι να σου πω εγώ έτσι είχα πάθει

 

Το κακό είναι ότι δεν είναι δικό μου.. :p :p

 

Παρατηρησα και μια αυξηση θερμοκρασιας στο πανω δεξια μερος εκει κοντα στην καμερα, όταν το ειχα στη φορτιση.

Οπότε μάλλον έχεις δίκιο.

Θα επανατοποθετησω παλι ολα τα εξαρτηματα και θα παραγγειλω και ενα σετακι πληρες βιδες να τις βαλω ολες σωστα μηπως και

βραχυκυκλωνει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι δεν είναι δικό μου.. :p :p

 

Παρατηρησα και μια αυξηση θερμοκρασιας στο πανω δεξια μερος εκει κοντα στην καμερα, όταν το ειχα στη φορτιση.

Οπότε μάλλον έχεις δίκιο.

Θα επανατοποθετησω παλι ολα τα εξαρτηματα και θα παραγγειλω και ενα σετακι πληρες βιδες να τις βαλω ολες σωστα μηπως και

βραχυκυκλωνει κατι.

 

Αν ειναι αυτό που σου λέω δεν διορθώνεται. Ειναι μόνιμη η βλάβη.

Άσε που όταν έρθουν οι βίδες δεν θα βγάζεις άκρη ποια μπαίνει που.

Η φάση όλη ειναι σ εκείνο το κομμάτι που ειναι από κάτω τα flex της οθόνης.

Έχει κάποιες βίδες επάνω σ ένα καπάκι. Ειναι κάποια από αυτές για γείωση και αν δεν μπουν σωστά βραχυκυκλώνει και πάει η μητρική

 

Δυστυχώς. Μετά σαν αποτέλεσμα έχει να τρώει την μπαταρία ανεξέλεγκτα να κάνει στο φλου επανεκκίνηση και να ζεστενεται χωρίς λόγο. Και μετά από restore

Μακάρι να μην έχεις κάτι τέτοιο αλλά συνήθως όλοι εκεί την πατάνε μετά από άνοιγμα του τηλεφώνου για αλλαγή κάποιων μερών

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι αυτό που σου λέω δεν διορθώνεται. Ειναι μόνιμη η βλάβη.

Άσε που όταν έρθουν οι βίδες δεν θα βγάζεις άκρη ποια μπαίνει που.

Η φάση όλη ειναι σ εκείνο το κομμάτι που ειναι από κάτω τα flex της οθόνης.

Έχει κάποιες βίδες επάνω σ ένα καπάκι. Ειναι κάποια από αυτές για γείωση και αν δεν μπουν σωστά βραχυκυκλώνει και πάει η μητρική

 

Δυστυχώς. Μετά σαν αποτέλεσμα έχει να τρώει την μπαταρία ανεξέλεγκτα να κάνει στο φλου επανεκκίνηση και να ζεστενεται χωρίς λόγο. Και μετά από restore

Μακάρι να μην έχεις κάτι τέτοιο αλλά συνήθως όλοι εκεί την πατάνε μετά από άνοιγμα του τηλεφώνου για αλλαγή κάποιων μερών

 

Θέλω να ελπίζω ότι απλά βραχυκυκλώνει και δεν έχει καει. θα περιμένω τις βίδες και όλο και κάποια άκρη θα βγάλω.

Και η αληθεια είναι ότι δεν εχω βάλει 2 βίδες σε εκείνες τις υποδοχές. Δυστυχώς που να το ξερω ο άμοιρος ότι έχουν βάλει τη γείωση εκεί οι αθεόφοβοι. :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ελπίζω ότι απλά βραχυκυκλώνει και δεν έχει καει. θα περιμένω τις βίδες και όλο και κάποια άκρη θα βγάλω.

Και η αληθεια είναι ότι δεν εχω βάλει 2 βίδες σε εκείνες τις υποδοχές. Δυστυχώς που να το ξερω ο άμοιρος ότι έχουν βάλει τη γείωση εκεί οι αθεόφοβοι. :cry: :cry:

 

Ενημέρωσε μας για νεότερα αλλά νομίζω η ζημιά έγινε δεν διορθώνεται.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το πηγα σε τεχνικο/ηλεκτρονικο. μου ειπε οτι ηταν σπασμενα καποια σημεια μεσα στη μητρικη πλακετα καποιες επαφες τελος παντων οι οποιες δεν φαινονταν με το ματι και ηταν στο σημειο τροφοδοσιας. τις γεφυρωσε μου ειπε και το κινητο οταν το ελαβα δεν ειχε κανενα προβλημα. διορθώθηκε και το προβλημα του ποσοστου της μπαταριας και τον επανεκκινησεων. ευτυχως τελος καλο ολα καλα! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά γείας σας.

Εγώ έχω το εξής πρόβλημα στο 5c, μετα απο 600 κυκλους πλήρης φόρτισης με την κανονική του μπαταρία , φούσκωσε άρχισε να κλείνει να θέλει να σύνδεσης φορτιστεί για να ανοιξει, πετάχτηκε η οθόνη λίγο πάνω και δεν λειτουργούσε το home button. Αφού πήρα μια μπαταρία καινουργια αυθεντική υποτίθεται με 8 euro για το 5c μου ήρθε τελείως αφόρτιστη . Οταν το άνοιξα και τοποθέτησα την καινούργια το κινητό άνοιξε μια χαρά η οθόνη επανήλθε στην θέση τις και το home button λειτούργησε κανονικά , με το battery life μου εδειξε οτι ηταν τελικα η μπαταρια του iphone 5 με τα 1430 Mah και οχι η 1510 mah του 5c

το πρόβλημα μου είναι ότι έτρεξα το battery life μετά την τοποθέτηση τις καινούργια μπαταρίας και μου εμφάνισε ότι η κατάσταση τις μπαταρίας είναι PERFECT με 2% wear level...... μετά την επομενη μέρα και μετα απο μια πληρης φορτιση έπεσε στο GOOD με 8% wear level. να εμπιστευτώ το app battery life και να αρχίσω να ψάχνω για καινούργια μπαταρία πάλι ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γείας σας.

Εγώ έχω το εξής πρόβλημα στο 5c, μετα απο 600 κυκλους πλήρης φόρτισης με την κανονική του μπαταρία , φούσκωσε άρχισε να κλείνει να θέλει να σύνδεσης φορτιστεί για να ανοιξει, πετάχτηκε η οθόνη λίγο πάνω και δεν λειτουργούσε το home button. Αφού πήρα μια μπαταρία καινουργια αυθεντική υποτίθεται με 8 euro για το 5c μου ήρθε τελείως αφόρτιστη . Οταν το άνοιξα και τοποθέτησα την καινούργια το κινητό άνοιξε μια χαρά η οθόνη επανήλθε στην θέση τις και το home button λειτούργησε κανονικά , με το battery life μου εδειξε οτι ηταν τελικα η μπαταρια του iphone 5 με τα 1430 Mah και οχι η 1510 mah του 5c

το πρόβλημα μου είναι ότι έτρεξα το battery life μετά την τοποθέτηση τις καινούργια μπαταρίας και μου εμφάνισε ότι η κατάσταση τις μπαταρίας είναι PERFECT με 2% wear level...... μετά την επομενη μέρα και μετα απο μια πληρης φορτιση έπεσε στο GOOD με 8% wear level. να εμπιστευτώ το app battery life και να αρχίσω να ψάχνω για καινούργια μπαταρία πάλι ?

 

Ίσως η μπαταρία που αγόρασες ήταν μούφα. Θα φανεί σε μερικές φορτίσεις.

Μην ασχολείσαι και πολυ. Δούλεψε το και με τις μέρες θα το καταλάβεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

τελικά έμεινε εκεί στο 7% το wear level φυσική φθορά αν είχε κάτσει καιρό αχρησιμοποίητη. οποτε είμαι μια χαρά και μετά ότι είναι θα το δείξει αν είναι καλή
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
εκανα restore στη ios 10 και μου βγαζει συνεχεια error -1 ti einai auto re paidia κολλησε το κινητο στο εικονιδιο συνδεση με itunes
Link to comment
Share on other sites

εκανα restore στη ios 10 και μου βγαζει συνεχεια error -1 ti einai auto re paidia κολλησε το κινητο στο εικονιδιο συνδεση με itunes

Καλημέρα. Στο google ου έψαξα μου βγάζει πως σημαίνει πρόβλημα στο hardware. Εδώ έχει επεξήγηση για κάποια errors. Για το error 1 διάβασε εδώ. Για ρίξε και εσύ μια ματιά στο google, γιατί από ότι βλέπω υπάρχουν και βίντεο που σου λέει πως να το φτιάξεις (δεν τα άνοιξα για να δω με τι τρόπο φτιάχνεται, απλά το είδα στα αποτελέσματα).

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγή μπαταρίας πρέπει να δω μόνο για αυθεντική για να μην έχω θέματα ή και με 3rd party είμαι καλυμμένος? Αν γνωρίζει κανείς κανένα μαγαζί από Θεσσαλονίκη αξιόπιστο ας μου στείλει ένα πμ.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στο google ου έψαξα μου βγάζει πως σημαίνει πρόβλημα στο hardware. Εδώ έχει επεξήγηση για κάποια errors. Για το error 1 διάβασε εδώ. Για ρίξε και εσύ μια ματιά στο google, γιατί από ότι βλέπω υπάρχουν και βίντεο που σου λέει πως να το φτιάξεις (δεν τα άνοιξα για να δω με τι τρόπο φτιάχνεται, απλά το είδα στα αποτελέσματα).

Ευχαριστώ για το χρόνο που αφιερωσες από όσο είδα και εγώ είναι hardware. Πρώτα θα πάει μέσω εγγύησης στη Vodafone και μετά βλέπουμε. Είναι 1 μισή χρόνων τηλέφωνο και δε έχω απόδειξη αγοράς. Χάθηκε και μ κάνουν μανουρα τα κεντρικά τους ....για να δούμε

 

Envoyé de mon Nexus 6P en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...