Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβως,αλλη φορα μακρια απο iOS για εμενα.Αμα ειναι να καιει συσκευες και να σπανε τα νευρα μου με το itunes προτιμω δεκα φορες ενα δικαρτο κινεζικο.Εγω απλα

το προχωραω να δω αμα θα λυθουν bugs,γιατι θεματακια εχει.

 

Δυστυχώς εγώ έχω δοκιμάσει πολλές φορές να πάω σε άλλες εταιρείες αλλά δεν άντεξα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς εγώ έχω δοκιμάσει πολλές φορές να πάω σε άλλες εταιρείες αλλά δεν άντεξα

 

Το Ιδιο και εγω. Εδωσα (βλακεια μου) το 7 plus 128 που ειχα και πηρα το s7 edge. Το οποιο σε δυο εβδομαδες το πουλησα. Πηρα το se (γιατι δεν ειχα ορεξη να ξαναδωσω 1079)...και κατεληξα με 5s. :lol::lol::lol: Δεν πειραζει, θα την παλεψω με το 5s και θα παω για το επετειακο 8αρι το Σεπτεμβρη. Την οθονη την συνηθιζω παροτι απο τα plus η διαφορα σε ιντσες ειναι μεγαλη, αλλα τη μπαταρια δεν γινεται να την συνηθισω. Και εννοειται τελος στις αναβαθμισεις στο 5s γιατι το καιει η apple σιγα σιγα οπως ειπες και εσυ Τασο.

 

-edit-

Σκεφτομαι να δοκιμασω το nokia android οταν βγει. Την αγαπαω αυτη την εταιρια. Τελος τα μονα android που ευχαριστηθηκα και με εκαναν να μη θελω να γυρισω στο ios ειναι τα htc.

Edited by enwsiths

Proud to be Blackberry addict...

Devices: Main device: iPhone 11 Pro Max, 2nd devices: iPhone SE (1st gen), BlackBerry Passport

Eternal love: Blackberry 9700, NOKIA N900

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια καλημερα,μια ερωτηση θα ηθελα να κανω,προσφατα αγορασε η κοπελα μου καινουργιο κιν το 5s αλλα διαπιστωσα οτι το power button ειναι λιγο πως να το πω χαλαρο για να κανει αυτο το κλικ ρε παιδι μου στο να κλεισει η συσκευη μπαινει πολυ μεσα(δεν ειναι στιβαρο),οποιος το εχει μπορει να το δει λιγο και να μου πει ετσι ωστε να το στειλουμε πισω για αντικατασταση(να μην χασουμε το doa που εχει η συσκευη).

Ευχαριστω.

Edited by Area51
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,μια ερωτηση θα ηθελα να κανω,προσφατα αγορασε η κοπελα μου καινουργιο κιν το 5s αλλα διαπιστωσα οτι το power button ειναι λιγο πως να το πω χαλαρο για να κανει αυτο το κλικ ρε παιδι μου στο να κλεισει η συσκευη μπαινει πολυ μεσα(δεν ειναι στιβαρο),οποιος το εχει μπορει να το δει λιγο και να μου πει ετσι ωστε να το στειλουμε πισω για αντικατασταση(να μην χασουμε το doa που εχει η συσκευη).

Ευχαριστω.

 

Σίγουρα έχει πρόβλημα η μήπως είναι η ιδέα σου; Είχες άλλη παρόμοια συσκευή να δεις αν όντως έχει θέμα η συγκεκριμένη;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει πρόβλημα η μήπως είναι η ιδέα σου; Είχες άλλη παρόμοια συσκευή να δεις αν όντως έχει θέμα η συγκεκριμένη;

Καλησπερα,απο λειτουργικο προβλημα μηδεν λειτουργει αψογα αλλα το Power button με ενοχλει λιγο μιας και ειναι ολοκαινουργια η συσκευη,εχω μια συσκευη παλια βεβαια ενα 4s(και να φανταστεις χωρις service και τετοια η συσκευη ποτε) αλλα το Power button του ειναι πολυ στιβαρο για να κανει αυτο το κλικ δεν χρειαζεται να μπει τοσο μεσα το Power button,δεν ξερω γιαυτο θα ηθελα να το δει καποιος που το εχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tη εννοω οταν λεω το power button δεν ειναι τοσο στιβαρο?

Εδω μπορειτε να δειτε ενα βιντεο δειτε απο το 2:22 και να φανταστεις παιζει λιγο ποιο πολυ απο το κουμπι του βιντεο.

 

ΥΓ.Το βιντεο ειναι για androind Συσκευη αλλα μου κανει για το συμβαν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,απο λειτουργικο προβλημα μηδεν λειτουργει αψογα αλλα το Power button με ενοχλει λιγο μιας και ειναι ολοκαινουργια η συσκευη,εχω μια συσκευη παλια βεβαια ενα 4s(και να φανταστεις χωρις service και τετοια η συσκευη ποτε) αλλα το Power button του ειναι πολυ στιβαρο για να κανει αυτο το κλικ δεν χρειαζεται να μπει τοσο μεσα το Power button,δεν ξερω γιαυτο θα ηθελα να το δει καποιος που το εχει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tη εννοω οταν λεω το power button δεν ειναι τοσο στιβαρο?

Εδω μπορειτε να δειτε ενα βιντεο δειτε απο το 2:22 και να φανταστεις παιζει λιγο ποιο πολυ απο το κουμπι του βιντεο.

 

ΥΓ.Το βιντεο ειναι για androind Συσκευη αλλα μου κανει για το συμβαν

 

Βρες ένα άλλο 5s σύγκρινε το και βγάλε το ανάλογο συμπέρασμα. Δεν μπορούμε εμείς να ξέρουμε κατά πόσο έχει κενά η είναι φυσιολογικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η πηγαινε σε καποιο καταστημα και δες ειτε το 5s, ειτε το se, ωστε να μπορεις να συγκρινεις με το δικο σου.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις σας,Πηγα και ειδα απο κοντα σε καταστημα και οντος ειναι οπως τα λεω δλδ στο δικο μας 5s ειναι ποιο λασκα το κουμπι.Θα το στειλω αυριο στο καταστημα για αμεση αντικασταση αφου ειναι μεσα στο doa αλλα φοβαμαι μην μου πουνε ''κοιτα φιλε εγω το βλεπω μια χαρα''...:(
Link to comment
Share on other sites

Πηγα και ειδα απο κοντα σε καταστημα και οντος ειναι οπως τα λεω δλδ στο δικο μας 5s ειναι ποιο λασκα το κουμπι.Θα το στειλω αυριο στο καταστημα για αμεση αντικασταση αφου ειναι μεσα στο doa αλλα φοβαμαι μην μου πουνε ''κοιτα φιλε εγω το βλεπω μια χαρα''...:(

 

Δεν νομίζω. Αν φαίνεται ότι υπάρχει πρόβλημα

Φυσικά να φαίνεται όχι να ψάχνουμε αφορμή για πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Αν φαίνεται ότι υπάρχει πρόβλημα

Φυσικά να φαίνεται όχι να ψάχνουμε αφορμή για πρόβλημα

 

Κοιτα να πω οτι εχω την συσκευη(η κοπελα μου δλδ)κανενα 3-4μηνο να πω ενταξει αλλα ειναι 3 ημερων και γιαυτο μου εκανε εντυπωση εμενα και απο την αλλη δεν εχει κατι η συσκευη λειτουργικα ειναι αψογη γιαυτο με φοβηζει λιγο αυτο που λεω οτι μπορει να μην μου την αλλαξουν.

Τελος παντων σε(σας) ευχαριστω για τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να πω οτι εχω την συσκευη(η κοπελα μου δλδ)κανενα 3-4μηνο να πω ενταξει αλλα ειναι 3 ημερων και γιαυτο μου εκανε εντυπωση εμενα και απο την αλλη δεν εχει κατι η συσκευη λειτουργικα ειναι αψογη γιαυτο με φοβηζει λιγο αυτο που λεω οτι μπορει να μην μου την αλλαξουν.

Τελος παντων σε(σας) ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

Αφού υπάρχει πρόβλημα τότε πήγαινε το και ενημέρωσε μας για την έκβαση της υπόθεσης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αφού υπάρχει πρόβλημα τότε πήγαινε το και ενημέρωσε μας για την έκβαση της υπόθεσης

Ok,αυριο την στελνω και μολις ξεμπερδεψω με το ολο θεμα σας ενημερωνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,ενημερωση για το θεμα που ειχα.

Μου εστειλαν την συσκευη(χθες)πισω μετα τον ελεγχο λογω ενως θεματος με το Power button(ητανε λιγο χαλαρο και επαιζε δεξια αριστερα) λεγοντας(γραπτος)οτι εγινε ο καταλληλος ελεγχος και οτι δεν διαπιστωνεται καποια αλλοιωση της λειτουργιας πρωτον της συσκευης και δευτερον του κουμπιου.

Η αληθεια ειναι οτι η συσκευη δεν αντιμετωπιζε καποιο θεμα ουτε λειτουργικα μιας και ειναι καινουργια αλλα ουτε θεμα με το power button απλα οτι ειναι λιγο χαλαρο και παιζει λιγο δεξια η αριστερα αλλα κλεινει το κιν οχι οτι δεν κλεινει,απλα το εστειλα μηπως ειχε θεμα και καναμε αντικατασταση της,δεν ξερω ευχομαι να ειναι αληθεια και να μην αντιμετωπισουμε καποιο θεμα μελλοντικα γιατι οπως ανεφερα ειναι καινουργια η συσκευη.

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις ολων σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,ενημερωση για το θεμα που ειχα.

Μου εστειλαν την συσκευη(χθες)πισω μετα τον ελεγχο λογω ενως θεματος με το Power button(ητανε λιγο χαλαρο και επαιζε δεξια αριστερα) λεγοντας(γραπτος)οτι εγινε ο καταλληλος ελεγχος και οτι δεν διαπιστωνεται καποια αλλοιωση της λειτουργιας πρωτον της συσκευης και δευτερον του κουμπιου.

Η αληθεια ειναι οτι η συσκευη δεν αντιμετωπιζε καποιο θεμα ουτε λειτουργικα μιας και ειναι καινουργια αλλα ουτε θεμα με το power button απλα οτι ειναι λιγο χαλαρο και παιζει λιγο δεξια η αριστερα αλλα κλεινει το κιν οχι οτι δεν κλεινει,απλα το εστειλα μηπως ειχε θεμα και καναμε αντικατασταση της,δεν ξερω ευχομαι να ειναι αληθεια και να μην αντιμετωπισουμε καποιο θεμα μελλοντικα γιατι οπως ανεφερα ειναι καινουργια η συσκευη.

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις ολων σας.

Δεν προκειται να εχεις θεμα, αδικα αγχωνεσαι.

Κοιτα να το χαρεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αν αξίζει ακόμα το τηλ.;

Να το κάνω αλλαγή για την γυναίκα μου έχει ένα samsung A3 2016 και λέω να το αλλάξω με iphone 5s.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αν αξίζει ακόμα το τηλ.;

Να το κάνω αλλαγή για την γυναίκα μου έχει ένα samsung A3 2016 και λέω να το αλλάξω με iphone 5s.

Δεν ειμαι ειδικος αλλα το μονο που θα σου πω(και εγω στην κοπελα μου το πηρα)ειναι οτι οι επιδοσεις του δεν θυμιζουν κιν του 2013 ειναι τουμπανο.

Link to comment
Share on other sites

Το iPhone 5s πιστεύω έχει αισθητά καλύτερη κάμερα από το Samsung a3 2016, ειδικά βράδυ ή έστω σε χαμηλό φωτισμό. Είναι δυνατό δεν κολλάει, απλά έχει μικρότερη οθόνη, και δεν ξέρω πόσες ακόμα αναβαθμίσεις λογισμικού θα πάρει. Και ακόμα και αν πάρει δεν ξέρω αν θα τις "σηκώνει" χωρίς lag. Αν αξίζει εσύ θα το κρίνεις αναλόγως τη χρήση που το θες. Πάντως πιστεύω είναι μάλλον καλύτερο κινητό από το Α3 ακόμα και τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Τις τελαυταιες μερες εβγαλα το snapchat και πλεον το κινητο δεν κολλαει(πραγματικα κανει κολληματα η συγκεκριμενη εφαρμογη και ρουφαει την μπαταρια) καθως και με το που εβαλα την καρτα κοσμοτε,επιτελους ηρεμισε.Ειδα καλυτερη αυτονομια και πιο αργη πτωση της μπαταριας.Ωστοσο θα ηθελα να τονισω οτι εχω σημα καμπανα με κοσμοτε(4 με 5/5 ενω με Wind ειχα 1 με 2/5 σε 3G).Αμα βγαλω και το facebook απο τη συσκευη,θε ειχα ακομα καλυτερους χρονους.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τις τελαυταιες μερες εβγαλα το snapchat και πλεον το κινητο δεν κολλαει(πραγματικα κανει κολληματα η συγκεκριμενη εφαρμογη και ρουφαει την μπαταρια) καθως και με το που εβαλα την καρτα κοσμοτε,επιτελους ηρεμισε.Ειδα καλυτερη αυτονομια και πιο αργη πτωση της μπαταριας.Ωστοσο θα ηθελα να τονισω οτι εχω σημα καμπανα με κοσμοτε(4 με 5/5 ενω με Wind ειχα 1 με 2/5 σε 3G).Αμα βγαλω και το facebook απο τη συσκευη,θε ειχα ακομα καλυτερους χρονους.

 

Το ίδιο πρόβλημα παρατηρώ με το instagram εδώ και πολύ καιρό

Το βάζω στην συσκευή και αρχίζουν οι καθυστερήσεις στα γραφικά, στο άνοιξε κλείσε των εφαρμογών

Το σβήνω και πάει σφαίρα η συσκευή

Κάτι γίνεται με το iPhone 7 εδώ και καιρό δεν έχει διορθωθεί

Από ότι βλέπουμε όμως όλες οι δημοφιλείς εφαρμογές έχουν προβλήματα και δεν βλέπω να τα λύνουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα παρατηρώ με το instagram εδώ και πολύ καιρό

Το βάζω στην συσκευή και αρχίζουν οι καθυστερήσεις στα γραφικά, στο άνοιξε κλείσε των εφαρμογών

Το σβήνω και πάει σφαίρα η συσκευή

Κάτι γίνεται με το iPhone 7 εδώ και καιρό δεν έχει διορθωθεί

Από ότι βλέπουμε όμως όλες οι δημοφιλείς εφαρμογές έχουν προβλήματα και δεν βλέπω να τα λύνουμε

 

Το ινσταγκραμ ναι,εχει θεματακια αλλα δεν το σβηνω.Πιανει πολυ χωρο(δεδομενα) και απλα οταν θα το αναβαμθισω(οχι μολις βγει η επομενη,αλλα μετα απο 2-3 ανανεωσεις) το σβηνω και το ξαναπερναω.Το Facebook επισης,αν και θα το σουταρω.Με safari με βολευει περισσοτερο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το ινσταγκραμ ναι,εχει θεματακια αλλα δεν το σβηνω.Πιανει πολυ χωρο(δεδομενα) και απλα οταν θα το αναβαμθισω(οχι μολις βγει η επομενη,αλλα μετα απο 2-3 ανανεωσεις) το σβηνω και το ξαναπερναω.Το Facebook επισης,αν και θα το σουταρω.Με safari με βολευει περισσοτερο.

 

Εφτασα 7% με 4 ωρες και 15 λεπτα χρηση και 7 ωρες αναμονη με 30 λεπτα 3G και την υπολοιπη ωρα wifi.Ανοιξα Youtube,facebook,

instagram,e-radio και επαιξα ενα 20 λεπτο.

https://goo.gl/photos/qUxHmqBXh1hKDHbi8

https://goo.gl/photos/4EQaCWJegybXATPG8

Και κατω απο το 20% low power mode.Με την αλλη καρτα σε 2G ημουν -2 ωρες.Για να πετυχεις τελικα ελαχιστη καταναλωση για σημα θελει να εχεις καλο 3G ή εστω 2G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα καποια trick και ναι οντως κανουν δουλεια.Μετα απο ξηλωμα facebook & Snapchat η μπαταρια ειναι ακομα καλυτερη.Μονο μειον οτι χανω την δυνατοτητα live video αλλα χαλαλι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα καποια trick και ναι οντως κανουν δουλεια.Μετα απο ξηλωμα facebook & Snapchat η μπαταρια ειναι ακομα καλυτερη.Μονο μειον οτι χανω την δυνατοτητα live video αλλα χαλαλι.

 

Τα γνωστά προβλήματα πάντα

Στο τέλος θα μένουμε με τις μαμά εφαρμογές μόνο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα γνωστά προβλήματα πάντα

Στο τέλος θα μένουμε με τις μαμά εφαρμογές μόνο

 

Ακριβως,εχω facebook απο safari γιατι ξερω οτι το app εχει θεματα.

Το snapchat το πεταξα,γιατι το βαρεθηκα.Ηταν μοδα αλλα με τα instagram stories,τα live video τα μηνυματα που δεν σβηνονται απο μονα τους(τα direct messages στο instagram ειναι καλυτερα).Εκανα δυο φορες σβησιμο και επανεγκατασταση τη τελευταια εκδοση και ηρεμισε,

ρυθμιζοντας ολα τα permissions.Μια εκανα στο messenger,Google Photos και στο e-radio.Εκανα και μια αποφορτιση μεχρι να σβησει.Ολα καλα και η αυτονομια εστρωσε ακομα και τωρα που αλλαξα sim(εβαλα τη Wind) ειμαι μια χαρα.Θα κανω μια πληρη φορτιση σημερα και θα το δουλεψω μεχρι το 20% κανονικα,χωρις low power mode.Εκλεισα τα εφε και δουλευει ακομα καλυτερα.Καθως και πλεον αφηνω στο multitsaking τα apps ανοιχτα(γρηγορη φορτιση και δεν καταναλωνω ασκοπα μπαταρια).Θα δοκιμασω αυριο να κανω χρηση αλλα με 3G μονιμα ανοιχτο.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...