Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και στο παρακάτω κανάλι στο youtube, https://www.youtube.com/user/kabriolett, μπορείτε να δείτε πως τα πάει το iOS 10 στο iPhone 5s όσοι δεν το έχετε περάσει ακόμα και σκέφτεστε αν θα περιμένετε ή όχι. Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και στο παρακάτω κανάλι στο youtube, https://www.youtube.com/ch...FST7lWlCCZ1c3w, μπορείτε να δείτε πως τα πάει το iOS 10 στο iPhone 5s όσοι δεν το έχετε περάσει ακόμα και σκέφτεστε αν θα περιμένετε ή όχι.

 

Δεν δουλεύει ο σύνδεσμος. :(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Φιλος ενδιαφερεται για μικρο πρακτικο κινητο και ζητησε την αποψη μου.

Αναμεσα σε 5s/SE τι πιστευετε ειναι καλυτερο? Για χαλαρη χρηση παντα.

Απο μπαταρια ειδα εχουν ιδιο φορτιο περιπου. Του προτινα το SE μιας και θα παρει περισσοτερες αναβαθμισεις και θα εχει καλυτερη μεταπωλητικη αξια σε περιπτωση αλλαγης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. Φιλος ενδιαφερεται για μικρο πρακτικο κινητο και ζητησε την αποψη μου.

Αναμεσα σε 5s/SE τι πιστευετε ειναι καλυτερο? Για χαλαρη χρηση παντα.

Απο μπαταρια ειδα εχουν ιδιο φορτιο περιπου. Του προτινα το SE μιας και θα παρει περισσοτερες αναβαθμισεις και θα εχει καλυτερη μεταπωλητικη αξια σε περιπτωση αλλαγης.

 

Αν θέλει για απλή χρήση και με λίγα λεφτά με το 5s θα κάνει την δουλειά του

Από άποψη υποστήριξης ακόμα έχει σίγουρα υπόλοιπο 2 έτη αναβαθμίσεις το 5s

Όποτε τίθεται μόνο θέμα ποσά χρήματα θέλει να διαθέσει

Σαν συσκευές είναι αρκετά κοντά δεν καταλαβαίνεις διαφορά σε μέτρια και χαλαρή χρήση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οι κατοχοι που το εχετε αυτη τη στιγμη,ποια εκδοση δουλευετε,ως πιο αποδοτικη?

Λιγο youtube,twitter,viber,bank apps και διαβασμα ιστοσελιδων η χρηση μου.

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στο SE θα πήγαινα χωρίς να λάβω υπόψιν το οικονομικό κομμάτι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Οι κατοχοι που το εχετε αυτη τη στιγμη,ποια εκδοση δουλευετε,ως πιο αποδοτικη?

Λιγο youtube,twitter,viber,bank apps και διαβασμα ιστοσελιδων η χρηση μου.

ευχαριστω!

 

Επειδη δουλευω πολυ Safari(ακομα και facebook ανοιγω,δεν βαζω το app γιατι δεν θελω) εχω να πω οτι με 9.3.5 φορτωνει σφαιρα ειδικα αμα εχεις καλη συνδεση στο ιντερνετ.Με wifi στο σπιτι ειναι μια χαρα,με 3G επισης αλλα με

4G ειναι αστραπη(εχω κοσμοτε αλλα και με Wind ειναι αψογα).

Για το βαιμπερ που δουλευω επισης κανενα θεμα δεν εχω,και κανω κανονικα κλησεις(viber out κυριως)

αλλα και τα μηνυματα μια χαρα.

Οσο για Youtube,ολα ενταξει,κανενα κολλημα και καμια καθυστερηση.Οσο για το iOS 10 δεν το περασα γιατι φοβαμαι για bugs και αλλα θεματα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σαν συσκευές είναι αρκετά κοντά δεν καταλαβαίνεις διαφορά σε μέτρια και χαλαρή χρήση

 

Πρέπει να ληφθεί στα υπόψιν ότι με το iOS 10 έχει ανοίξει ακόμα περισσότερο η διαφορά στην απόδοση ανάμεσα στις δύο συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ληφθεί στα υπόψιν ότι με το iOS 10 έχει ανοίξει ακόμα περισσότερο η διαφορά στην απόδοση ανάμεσα στις δύο συσκευές.

 

Αναμενόμενο θεωρώ πως είναι μιλάμε για 2 γενιές διαφορές hardware αν δεν κάνω λάθος.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο θεωρώ πως είναι μιλάμε για 2 γενιές διαφορές hardware αν δεν κάνω λάθος.

 

Δε ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά για εμένα παραμένει γρηγορότερο ακόμα και με IOS 10 από κάθε Android συσκευή που είχα. Μόνο το Lumia 930 μπορώ να πω ότι ήταν γρηγορότερο.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά για εμένα παραμένει γρηγορότερο ακόμα και με IOS 10 από κάθε Android συσκευή που είχα. Μόνο το Lumia 930 μπορώ να πω ότι ήταν γρηγορότερο.

 

Από την επόμενη έκδοση θα δείξει τα δόντια του . Σίγουρα είναι ένας χρόνος από τώρα, αλλά δεν είναι και ότι πιο featureproof για κάποιον που το αγοράζει τώρα

 

Γνώμη μου είναι να το πάρει κανείς μεταχειρισμένο του κουτιού αλλιώς να πάει στο SE.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Από την επόμενη έκδοση θα δείξει τα δόντια του . Σίγουρα είναι ένας χρόνος από τώρα, αλλά δεν είναι και ότι πιο featureproof για κάποιον που το αγοράζει τώρα

 

Γνώμη μου είναι να το πάρει κανείς μεταχειρισμένο του κουτιού αλλιώς να πάει στο SE.

 

Μιλάμε για κινητό του 13 οπότε το 17 θα τα έχει βγάλει τα ψωμιά του. Συμφωνώ με το ότι δεν είναι featureproof αλλά εξαρτάται πιστεύω σε τι τιμή το αγοράζει κάποιος. Εγώ για παράδειγμα το πήρα (φέτος) στα 240 σφραγισμέμο, για μένα είναι καλή τιμή που θέλω να κρατήσω για 2 χρόνια....

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για κινητό του 13 οπότε το 17 θα τα έχει βγάλει τα ψωμιά του. Συμφωνώ με το ότι δεν είναι featureproof αλλά εξαρτάται πιστεύω σε τι τιμή το αγοράζει κάποιος. Εγώ για παράδειγμα το πήρα (φέτος) στα 240 σφραγισμέμο, για μένα είναι καλή τιμή που θέλω να κρατήσω για 2 χρόνια....

 

Εσένα τότε θα σε καλύψει, απλά αν κάποιος είναι σίγουρος ότι οι ίντσες αυτές του είναι επαρκείς και ότι θα κρατήσει τη συσκευή του για τουλάχιστον 2 χρόνια, το SE είναι μονόδρομος ειδικά τώρα που έχει πέσει η τιμή του.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,πως μπορω να παρω back up φωτογραφιες και βιντεο στο pc και να μπορω να τα βλεπω μεσα απο τον υπολογιστη.Εχω Windows στον υπολογιστη.

Και επισης πως μπορω να ελεγχω την ενταση των ειδοποιησεων μεσα απο την οθονη κλειδωματος με τα volume buttons.Οσο για τη μπαταρια που κολλαει το ποσοστο εκανα το εξης,απενεργοποιησα την αυτοματη ρυθμιση ωρας,την ενεργοποιησα και εκανα επανεκκινηση.Παντως εφτιαξε και οποιος εχει θεματα ας το κανει(σε 9.3.5 δουλεψε).

 

Εβαλα το iOS 10 επιτελους για να δω τις επιδοσεις.Αρκετα καλες αλλαγες που κανουν καλυτερη την εμπειρια χρησης.Μονο παραπονο ειναι το slide to unlock αλλα χρησιμοποιω touch id οποτε δεν με ενοχλει.Θεμα συνηθειας ειναι αυτη η αλλαγη.Οαο για επιδοσεις,την περασα OTA χωρις restore και κανενα θεμα.Ωραια εγιναν το control center οπως και τα widegts.Οσο για τον χωρο,εκανα backup,επαναφορα οτι ειχα και αυξηθηκε ο χωρος που ειναι διαθεσιμος απο τα 4,5GB στα 8GB.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,πως μπορω να παρω back up φωτογραφιες και βιντεο στο pc και να μπορω να τα βλεπω μεσα απο τον υπολογιστη.Εχω Windows στον υπολογιστη.

 

Εγώ έχω κάνει το απλό και μπακαλίστικο (ισως) . Εχω βάλει το google photos οπότε έχω το google drive sync με το pc μου.

Έχω πάρει και 100gb στο drive και είμαι άνετος.

 

Τα σβήνεις απο το iphone και δεν θα έχεις θέμα χώρου μετά.

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έχω ένα 5s το οποίο εμφάνισε καμένα pixels στην πίσω κάμερα.Τί μου προτείνετε να κάνω???Το κινητό δεν το έχω πάνω από 4 μήνες.Το πάω στο κατάστημα ή κατευθείαν σε επίσημο service.Θα μου το επισκευάσουν ή θα προτείνουν αντικατάσταση με refurbished.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by kremmydass

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ότι και να κάνουν... σίγουρα θα αποτελεί καλύτερη λύση από το να το κρατήσεις έτσι. Επέστρεψε το στο κατάστημα αγοράς για να το προωθήσουν εκείνοι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Το iphone της κοπέλας μου τα έπαιξε σου έλαβε ενα sms με αλαμπουρνεζικα. Δεν δουλεύει καλά το viber, αλλα και πολλές εφαρμογές. Καταλαβαίνετε την γκρίνια. Σας παρακαλώ βοηθήστε με ;) διάβασα ότι υπήρχε παρόμοιο sms τον Μάιο του 15 σε restart μορφή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σκεφτομαι να κανω πισωγυρισμα στο ios 9.3.5 απο την 10 γιατι νιωθω οτι κολλαει.Αξιζει να κανω υποβαθμιση ή οχι; Χωρια απ αυτο παρατηρω οτι το wifi κολλαει οταν ανοιγει και φυσικα η μπαταρια πεφτει πιο γρηγορα...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να κανω πισωγυρισμα στο ios 9.3.5 απο την 10 γιατι νιωθω οτι κολλαει.Αξιζει να κανω υποβαθμιση ή οχι; Χωρια απ αυτο παρατηρω οτι το wifi κολλαει οταν ανοιγει και φυσικα η μπαταρια πεφτει πιο γρηγορα...

 

Έκλεισε η επιλογή να γυρίσεις πίσω σε 9.3.5 πριν μερικές ημέρες.

Κάπου το είχε πάρει το μάτι μου

Δυστυχώς δεν προλάβατε οποίος ενδιαφέρεται να πάει προς τα πίσω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...