Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ :)

για το ράδιο δε με ενδιαφέρει καθόλου, η μπαταρία, είναι αρκετά μεγαλύτερη με 3050 εναντι 2300 αλλά δεν ξέρω κατά πόσο έχει αντίκτυπο στο πόσο κρατάει το καθε ένα..

Αν έχετε και καμιά άλλη γνώμη, ακούω :)

 

φιλε η μπαταρια του mi3 δεν εχει καμια σχεση με ότι εχω δει μεχρι τωρα.. μακραν κορυφαια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το πήρα και εγώ χθες το μεσημέρι (από aliexpress 22 μέρες από την ημερομηνία παραγγελίας) και τώρα σας γράφω από αυτό. Οι μέχρι στιγμής εντυπώσεις είναι άριστες, έχω όμως ένα πρόβλημα και όποιος μπορεί ας βοηθήσει παρακαλώ.

 

Πρέπει κάτι να έκανα και δεν μπορώ να κάνω update με τίποτα. Συγκεκριμένα όταν πάω να ενημερώσω στην έκδοση 4.3.28 είναι κολλημένο στο 25% και το τηλέφωνο παγώνει εντελώς και δεν πατιέται τίποτα, οπότε αναγκάζομαι να κάνω reset. Το έχει πάθει κανείς άλλος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Οταν η αναβαθμιση παει στο 25% αστο να συνεχισει ,δουλευει υπογειως.Οποτε δεν εχεις προβλημα.

Πηγαινε και στο xiaomi-miui.gr ειναι η Ελληνικη κοινοτητα της miui..! ;)

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι κ γω να το αγορασω :rolleyes:

διαβασα κ γω για τα μαγαζια που ειναι εμπιστα αλλα θελω να ρωτησω ποια απο αυτα το στελνουν root κ με ελληνικη γλωσσα κ play store

αν μπορειτε να με βοηθησετε μιας κ δεν εχω κανει ποτε παραγγελια απο κινα κ αν μπορειτε να μου προτεινετε κ τα καταστηματα οπως κ τον τροπο αποστολης (τελωνειο δεν παιζει ετσι?)

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι κ γω να το αγορασω :rolleyes:

διαβασα κ γω για τα μαγαζια που ειναι εμπιστα αλλα θελω να ρωτησω ποια απο αυτα το στελνουν root κ με ελληνικη γλωσσα κ play store

αν μπορειτε να με βοηθησετε μιας κ δεν εχω κανει ποτε παραγγελια απο κινα κ αν μπορειτε να μου προτεινετε κ τα καταστηματα οπως κ τον τροπο αποστολης (τελωνειο δεν παιζει ετσι?)

σας ευχαριστω

 

http://www.merimobiles.com/xiaomi-mi-3-64gb-quad-core-2-3ghz-miui-v5-os-5inch-1920-1080-wcdma-smartphone_p/meri9614.htm?setCurrencyId=33

Τους το λες ότι θέλεις ελληνική γλώσσα και σου την βάζουν . Αποστολή με EMS (Χωρίς πρόβλημα)

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

http://www.merimobiles.com/xiaomi-mi-3-64gb-quad-core-2-3ghz-miui-v5-os-5inch-1920-1080-wcdma-smartphone_p/meri9614.htm?setCurrencyId=33

Τους το λες ότι θέλεις ελληνική γλώσσα και σου την βάζουν . Αποστολή με EMS (Χωρίς πρόβλημα)

 

Και να μην τους πεις τίποτα παλι έτσι το στελνουν

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα σήμερα το (Xiaomi-mi3 - 64 MB) - Silver και τα ακουστικά Piston με EMS με συνολικό κόστος (300,75 €) ή (409,68 $).

Για να δούμε πως θα έρθει. !!!!!!!

Εγώ ακόμα περιμένω....13 μέρες με την σημερινή αφότου φύγανε!!! :mad: :mad: :mad:

Ο ταχυδρόμος πέρασε και τίποτα ! Πότε θα δω επιτέλους το Mi3 μου!? :cry:

 

ΥΣ. Αν και η πληροφορία δεν είναι για εδώ, όποιος έχει πρόβλημα καθυστέρησης (στο δέμα ;) ) τηλεφωνεί στο 2106073000 και του λένε. Εμένα από 28/5 πετάει από Ζυρίχη (μάλλον 9 μέρες τώρα που πετάει πήγε μία βόλτα μέχρι την αφροδίτη και τώρα γυρνάει, αλλιώς δεν δικαιολογείται αυτή η καθυστέρηση LOL :) )

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα απο το ibuygou που εχω κανει την παραγγελεια για το κινητο μου εστειλαν τι ακολουθο λινκ για ρομ..τι ειναι αυτο να το βαλω??http://goo.im//devs/ibotpeaches/miuiandroid/releases/4.4.4m/miuiandroid_multi_cancro_4.4.4_jb-4.3.zip
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα περιμένω....13 μέρες με την σημερινή αφότου φύγανε!!! :mad: :mad: :mad:

Ο ταχυδρόμος πέρασε και τίποτα ! Πότε θα δω επιτέλους το Mi3 μου!? :cry:

 

ΥΣ. Αν και η πληροφορία δεν είναι για εδώ, όποιος έχει πρόβλημα καθυστέρησης (στο δέμα ;) ) τηλεφωνεί στο 2106073000 και του λένε. Εμένα από 28/5 πετάει από Ζυρίχη (μάλλον 9 μέρες τώρα που πετάει πήγε μία βόλτα μέχρι την αφροδίτη και τώρα γυρνάει, αλλιώς δεν δικαιολογείται αυτή η καθυστέρηση LOL :) )

 

Μάλλον ετυχες στην περίπτωση :) τυχαίνει καμια φορα

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια καλημερα απο το ibuygou που εχω κανει την παραγγελεια για το κινητο μου εστειλαν τι ακολουθο λινκ για ρομ..τι ειναι αυτο να το βαλω??http://goo.im//devs/ibotpeaches/miuiandroid/releases/4.4.4m/miuiandroid_multi_cancro_4.4.4_jb-4.3.zip

 

Κάτσε να δεις πως θα ερθει το κινητο και πράττεις αναλογα

Link to comment
Share on other sites

http://www.merimobiles.com/xiaomi-mi-3-64gb-quad-core-2-3ghz-miui-v5-os-5inch-1920-1080-wcdma-smartphone_p/meri9614.htm?setCurrencyId=33

Τους το λες ότι θέλεις ελληνική γλώσσα και σου την βάζουν . Αποστολή με EMS (Χωρίς πρόβλημα)

 

δηλαδη μονο αυτο το καταστημα το στελνει με ελληνικη γλωσσα κ play store?αν το παραγγειλω απο αλλου θα πρεπει να κανω εγω την διαδικασια?για το 16αρι ενδιαφερομαι..

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος απο τους κατόχους αν μπορεί να απαντησει, όταν το τηλέφωνο φορτίζει και φτανει 100% βγάζει ειδοποίηση οτι είναι πλήρως φορτισμένο η οχι;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα περιμένω....13 μέρες με την σημερινή αφότου φύγανε!!! :mad: :mad: :mad:

Ο ταχυδρόμος πέρασε και τίποτα ! Πότε θα δω επιτέλους το Mi3 μου!? :cry:

 

ΥΣ. Αν και η πληροφορία δεν είναι για εδώ, όποιος έχει πρόβλημα καθυστέρησης (στο δέμα ;) ) τηλεφωνεί στο 2106073000 και του λένε. Εμένα από 28/5 πετάει από Ζυρίχη (μάλλον 9 μέρες τώρα που πετάει πήγε μία βόλτα μέχρι την αφροδίτη και τώρα γυρνάει, αλλιώς δεν δικαιολογείται αυτή η καθυστέρηση LOL :) )

 

Κανά 20ήμερο δεν θέλει από Κίνα με την αργή μεταφορική?? Άντε με το καλό να σου έρθει doc.

Link to comment
Share on other sites

Κανά 20ήμερο δεν θέλει από Κίνα με την αργή μεταφορική?? Άντε με το καλό να σου έρθει doc.

Με την απλή ναι....μόνο που εγώ έχω πληρώσει για EMS :mad:

Θα περιμένω τι να κάνω..... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Με την απλή ναι....μόνο που εγώ έχω πληρώσει για EMS :mad:

Θα περιμένω τι να κάνω..... :blink:

 

Είχα κάνει παράλληλα παραγγελία με ems από meri και postnl από world, το postnl ήρθε ~4 εργάσιμες νωρίτερα...

Αναμονή και προσπάθησε να μην το πολύ σκέφτεσαι και να σε χαλάει για μερικές μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Με την απλή ναι....μόνο που εγώ έχω πληρώσει για EMS :mad:

Θα περιμένω τι να κάνω..... :blink:

 

Στο tracking number σε ποια φαση σου γραφει οτι ειναι ;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος απο τους κατόχους αν μπορεί να απαντησει, όταν το τηλέφωνο φορτίζει και φτανει 100% βγάζει ειδοποίηση οτι είναι πλήρως φορτισμένο η οχι;

 

Αλλάζει η ένδειξη στη μπαταρία από charging, σε charged.

Link to comment
Share on other sites

Μην βιάζεστε, όλα θέλουν τον χρόνο τους...

Εγώ παράγγειλα από Merimobiles το 64άρι στις 15/5

Επειδή μου ζήτησαν να γίνει EMS, απαντούσαν μία φορά την ημέρα, μέχρι να τα βρούμε, το κινητό έφυγε (shipped) 23/5

Το http://trackitonline.ru/ (που φαίνεται πολύ καλό και αναλυτικό) βγάζει....

23.05.2014 09:11 Speedpost Electronic notification of shipment - Greece

26.05.2014 11:25 Elta EMS Arrival at international place of exchange Singapore O2

26.05.2014 11:47 Speedpost Sorting -

26.05.2014 12:29 Elta EMS Accepted from sender

26.05.2014 12:29 Elta EMS Accepted from sender Ips

26.05.2014 13:29 Elta EMS Send item abroad (Export) Singapore O2 GREECE

26.05.2014 17:15 Speedpost Arrival at Airport -

26.05.2014 23:19 Speedpost Update item information -

27.05.2014 13:00 Speedpost Handed over to Airline/Transporter -

27.05.2014 23:00 Speedpost Send item abroad (Export) -

 

Τώρα περιμένω να αλλάξει το στάτους, ώστε να το παραλάβω μετά από 2-3 ημέρες :D

 

Στο tracking number σε ποια φαση σου γραφει οτι ειναι ;

 

Εκεί έχει κολλήσει. Με τα ΕΛΤΑ που μίλησα μου είπαν σήμερα ή δευτέρα λογικά θα ενημερωθεί το status. Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από έμενα! Τελικά θα μπω και εγώ στην παρέα σας μιας και παράγγειλα το 64αρι από vickmall. Μου το έχουν στείλει από 10 μαιου βέβαια και ακόμα ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Και το tracking status λέει despatched to overseas ακόμη. Ούτε καν έχουν ανοίξει το σάκο εδώ στο αεροδρόμιο. Αθάνατη ελληνική γραφειοκρατια.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από έμενα! Τελικά θα μπω και εγώ στην παρέα σας μιας και παράγγειλα το 64αρι από vickmall. Μου το έχουν στείλει από 10 μαιου βέβαια και ακόμα ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Και το tracking status λέει despatched to overseas ακόμη. Ούτε καν έχουν ανοίξει το σάκο εδώ στο αεροδρόμιο. Αθάνατη ελληνική γραφειοκρατια.

 

26 μέρες και δεν έχουν ανοίξει τον σάκο ακόμη; Λίγο κουφό δεν είναι; Τόσοι άλλοι που παραλαμβάνουν από Κίνα εδώ μέσα, σε τόσες μέρες τουλάχιστον έχει φτάσει κάπου πιο κοντά στην παραλαβη.. Όχι τίποτα άλλο αλλά και εγώ που το έχω παραγγείλει από Vickmall, εδώ και 3 μέρες γράφει το ίδιο status "despatched to overseas".. Άρα να ξαναμπώ μετά από κανά μήνα να δω!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το βλέπω πιθανό διότι σε αυτό το διάστημα είχαμε εκλογές δυο Κυριακές οπότε ποιος θα κάτσει να ασχοληθεί? Περιμένω όμως αυτήν την εβδομάδα, αρχές επομένης να ξεκολλήσει το status. Η δική σου παραγγελία κατά πάσα πιθανότητα να φτάσει κανονικά και νωρίτερα από τη δική μου. Εγώ σε 5 ημέρες κλείνω έναν μήνα!
Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι και εγώ για το κινητό... εννοείται το 64άρι για να έχω αρκετό χώρο. Το κινητό ξεφεύγει και είναι media center πλέον. Θα προτιμήσω το merimobiles αντί του ibuygoo μιας και με το δεύτερο δεν έμεινα ευχαριστημένος με το service.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανένας για ποιο λόγο η μπροστινή κάμερα βγάζει φωτογραφίες σαν να είναι καθρέφτης; Λίγο άκυρο μου φάνηκε.

 

Δεν μπόρεσα να βρω κάποια ρύθμιση που να το αλλάζει αυτό το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλα η μπαταρια είναι αλλου, εβγαλα το τηλεφωνο από το φορτιστη στις 16:00 ανοιχτο wifi συνεχεια αλλα δεν το πολυχρησιμοποιησα 1-2 τηλεφωνα πηρα και λιγο viber, και κοιταω τωρα και είναι ακομα 99% :wacko: :wacko: :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλα η μπαταρια είναι αλλου, εβγαλα το τηλεφωνο από το φορτιστη στις 16:00 ανοιχτο wifi συνεχεια αλλα δεν το πολυχρησιμοποιησα 1-2 τηλεφωνα πηρα και λιγο viber, και κοιταω τωρα και είναι ακομα 99% :wacko: :wacko: :wacko:

 

Αρκεί η ένδειξη να ανταποκρίνεται και στην πραγματικότητα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...