Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω ειμαι σε αυτο το διλλημα lg g2 h xiaomi mi3 και περισσοτερο με ενδιαφερει η ποιοτητα της φωτογραφιας

 

Το lg g2 - Μειονεκτήματα : 1) Δεν έχει διπλό Led flash , 2) Δεν έχει Ραδιόφωνο

Πλεονεκτήματα : 1) Έχει LTE , 2) Νεότερη έκδοση επεξεργαστή (801)

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το lg g2 - Μειονεκτήματα : 1) Δεν έχει διπλό Led flash , 2) Δεν έχει Ραδιόφωνο

Πλεονεκτήματα : 1) Έχει LTE , 2) Νεότερη έκδοση επεξεργαστή (801)

 

Κανεις λαθος στον επεξεργαστη τον 800 εχει και αυτο απλα στην εκδοση με lte.

Link to comment
Share on other sites

Το lg g2 - Μειονεκτήματα : 1) Δεν έχει διπλό Led flash , 2) Δεν έχει Ραδιόφωνο

Πλεονεκτήματα : 1) Έχει LTE , 2) Νεότερη έκδοση επεξεργαστή (801)

 

Κανεις λαθος στον επεξεργαστη τον 800 εχει και αυτο απλα στην εκδοση με lte.

Εδώ έχει ένα συγκριτικό τεστ των χαρακτηριστικών αυτών των δύο κινητών

http://www.phonearena.com/phones/compare/Xiaomi-Mi-3,LG-G2/phones/8193,7969

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια ακόμα ερώτηση...Αξίζει το ΜΙ3 την διαφορά στην τιμή από το Τ100s της THL;

 

Δηλαδή αυτά τα $130 δολλάρια παραπάνω για το 64αρι σε σχέση με το Τ100s αξίζει να τα δώσει κάποιος;

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια ακόμα ερώτηση...Αξίζει το ΜΙ3 την διαφορά στην τιμή από το Τ100s της THL;

 

Δηλαδή αυτά τα $130 δολλάρια παραπάνω για το 64αρι σε σχέση με το Τ100s αξίζει να τα δώσει κάποιος;

 

Για μενα αξιζει και με το παραπανω,τωρα ειναι αναλογα και με τη χρηση που κανεις.

Παντως θεμα ποιοτητας και υποστηριξης δεν τιθεται σε συγκριση με το mi3.

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα στο gizchina μία παρουσίαση της MiTv2 και έλεγαν ότι βρήκαν την τηλεόραση από αυτό το site -> http://www.powerplanetonline.com

Μετά από ψάξιμο, είδα ότι είναι κάποιο ισπανικό site, που δίνει το 16άρι στα 330€ με 2 χρόνια εγγύηση. Βέβαια είναι 100€ πάνω από το πιο φθηνό κινέζικο, αλλά εάν θέλει κάποιος τα 2 χρόνια, ας το έχει υπόψιν του.

Η μετάφραση του Google βγάζει τα εξής:

Και όπως πάντα, εγγύηση 2 ετών και 7 ημέρες την επιστροφή. Αποστέλλονται από την Ισπανία και τη δική του υπηρεσία.

 

 

Όλα τα στοιχεία στέλνονται από την Ισπανία, οπότε ξεχάστε τελωνειακών τελών. Και, όπως πάντα, η τελική τιμή, έξοδα αποστολής, all inclusive και με δύο χρόνια εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

καποιες συσκευες ειχαν προβλημα στο ακουστικο...

 

οσοι ειχατε θεμα απο που αγορασατε;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια. Είμαι έτοιμος να παραγγείλω το Mi3 από το Coolicool (μιας και έφεραν άσπρο) και δεν μου δίνει πουθενά την επιλογή για rootarisma και multilingual.. Αν το αφήσω χωρίς να ζητήσω κάτι (πχ στα σχόλια ή με email μετά) θα έχει και αγγλικό μενού; Δεν θέλω να μπλέξω με ρουταρίσματα κλπ. Θα μπορεί χωρίς rooting να πάρει την ΚιτΚατ όταν θα βγει επίσημα;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια. Είμαι έτοιμος να παραγγείλω το Mi3 από το Coolicool (μιας και έφεραν άσπρο) και δεν μου δίνει πουθενά την επιλογή για rootarisma και multilingual.. Αν το αφήσω χωρίς να ζητήσω κάτι (πχ στα σχόλια ή με email μετά) θα έχει και αγγλικό μενού; Δεν θέλω να μπλέξω με ρουταρίσματα κλπ. Θα μπορεί χωρίς rooting να πάρει την ΚιτΚατ όταν θα βγει επίσημα;

 

Ευχαριστώ!

Ρώτα τους. Εμένα όποτε τους έχω ρωτήσει, μου απάντησαν άμεσα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια. Είμαι έτοιμος να παραγγείλω το Mi3 από το Coolicool (μιας και έφεραν άσπρο) και δεν μου δίνει πουθενά την επιλογή για rootarisma και multilingual.. Αν το αφήσω χωρίς να ζητήσω κάτι (πχ στα σχόλια ή με email μετά) θα έχει και αγγλικό μενού; Δεν θέλω να μπλέξω με ρουταρίσματα κλπ. Θα μπορεί χωρίς rooting να πάρει την ΚιτΚατ όταν θα βγει επίσημα;

 

Ευχαριστώ!

 

Το μόνο που θα χρειαστεί να κάνεις αν το πάρεις με την επίσημη αγγλοκινέζικη είναι να περάσεις το play store που είναι πολύ εύκολο (μπορείς να το δεις πως γίνεται στον οδηγό του red rice γιατί είναι η ίδια διαδικασία για όλα τα xiaomi ) και να περάσεις και ένα πληκτρολόγιο που να έχει και ελληνικά από το play store και είσαι έτοιμος χωρίς ρουτ χωρίς τπτ . Έπειτα όλες οι αναβαθμίσεις θα είναι OTA αμέσως μόλις βγαίνουν .

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να τους ρωτήσω αλλά δεν απαντάνε... Θα το γράψω ως σχόλιο..

 

Τελευταία ερώτηση: τι είναι το "Add Customs Insurance(Customs Insurance offers premium protection and safety for your valuable items during internationl shipping. We will refund you the tax once package has been caught by the customs or you will undertake all) "

 

Να το επιλέξω ή όχι; Δεν μπορώ να καταλάβω αν σημαίνει πως θα περάσει αναγκαστικά από τελωνείο και θα πληρώσουν αυτοί τα κόστος ή αν θα πάρω κάτι πίσω αν το "ποιάσουν" στο τελωνείο...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά διάβασα τα περί customs insurance σε άλλο νήμα.

 

Το πήρα τελικά από Vickmall μιας και γενικά μου άρεσε η άμεση επικοινωνία μέσω chat. Επίσης μου έδωσαν ένα μικρό κουπόνι και πήρα και μια δερμάτινη θήκη με $7 από 12... Άντε να δούμε τι θα δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ήθελα να ρωτήσω τα παρακάτω γιατί δεν ξέρω και πολλά για την Xiaomi.

Το κινητό είναι με λειτουργικό android?

έχει εγκατεστημένο το google play?

το mui της xiaomi τι είναι?

το κινητό έρχεται με επιλογή γλώσσας τα Ελληνικά ή πρέπει να γίνει root?

θα πάρει αναβάθμιση σε kit - kat?

και γενικά οι εντυπώσεις σας για το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα στο mi3 και στο coolpad fi.Αξιζει τα 110 ευρω διαφορα?Σιγουρα ειναι καλυτερο και πολυ πιο ομορφο αλλα με προβληματιζει και η μπροστινη καμερα.Βγαζει καλες φωτογραφιες?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ήθελα να ρωτήσω τα παρακάτω γιατί δεν ξέρω και πολλά για την Xiaomi.

Το κινητό είναι με λειτουργικό android?

έχει εγκατεστημένο το google play?

το mui της xiaomi τι είναι?

το κινητό έρχεται με επιλογή γλώσσας τα Ελληνικά ή πρέπει να γίνει root?

θα πάρει αναβάθμιση σε kit - kat?

και γενικά οι εντυπώσεις σας για το κινητό.

 

Το κινητό είναι πολύ καλό σε όλα του και σε πολύ καλη τιμή, η miui είναι android απλα με διαφορετικό interface, τώρα για τα υπολοιπα, root, googleplay και ελληνικα αν το ζητησεις απο κει που θα το πάρεις μπορεί να σου ερθει έτοιμο, κιτ κατ ναι θα πάρει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

εχει led notification?

 

η μπαταρια ειναι ενσωματωμενη? ποσο κραταει με μετρια χρηση? βγαζει 2 μερες?

 

Ναι εχει led notification, η μπαταρια ειναι ενσωματωμενη και εγω με μετρια χρηση εχω φτασει σχεδον 3 μερες, 2 μερες και 20 ωρες για την ακριβεια αλλα με 15% ακομα μπαταρια, πραγματικα δεν εχω ξαναδει καλυτερη αυτονομια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αποφασισα να το παρω :cool::cool:

Μερικες αποριες

1)Πως ειναι ο ηχος του(Τοσο στις κλησεις οταν μιλαμε οσο και οταν μας καλουνε το ηχειο του)

2)Το gps του πως ειναι?

3)Η καμερα του

 

Ευχαριστω εκ των προτερων:D:D

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση και απο εμενα οποιος ξερει η εκδοση με τα 64gb βγαινει σε ασημι χρωμα? το εχει παρει κανεις? γιατι απο minideal και vickmall που το βλεπω δεν το εχει το ασημι εχει μονο λευκο και μαυρο. Επισης καποια αξιοπιστη προταση για αγορα εκτος απο αυτα τα 2 site υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αποφασισα να το παρω :cool::cool:

Μερικες αποριες

1)Πως ειναι ο ηχος του(Τοσο στις κλησεις οταν μιλαμε οσο και οταν μας καλουνε το ηχειο του)

2)Το gps του πως ειναι?

3)Η καμερα του

 

Ευχαριστω εκ των προτερων:D:D

 

Ο ηχος του ειναι καλος και στις 2 περιπτωσεις, οχι ο καλυτερος που εχω ακουσει αλλα δεν θα εχεις προβλημα, το gps του αψογο, τοσο σε πλοηγηση οσο και σε κλειδωμα, βλεπει 18-19 δορυφορους σε μερικα δευτερολεπτα και το μοναδικο κινητο που περασε απο τα χερια μου το οποιο κλειδωνει και μεσα στο σπιτι, η καμερα του οχι η καλυτερη αλλα πολυ καλη, κανει την δουλεια της και με το παραπανω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση και απο εμενα οποιος ξερει η εκδοση με τα 64gb βγαινει σε ασημι χρωμα? το εχει παρει κανεις? γιατι απο minideal και vickmall που το βλεπω δεν το εχει το ασημι εχει μονο λευκο και μαυρο. Επισης καποια αξιοπιστη προταση για αγορα εκτος απο αυτα τα 2 site υπαρχει?

 

Δεν το εχω δει πουθενα σε ασημι το 64αρι, εγω το εχω σε μαυρο, αξιοπιστη και σιγουρη για μενα, merimobiles, ειδικα για xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα tracking number από Vickmall... Άντε να έρχεται σιγά σιγά!!!

 

Θα τους έγραφα και εδώ στο νήμα τους αλλά είναι κλειδωμένο. Ξέρει κανείς γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...