Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεν παίρνεις το lg g2?

Στα 300 ευρώ να μπλέκεις με κίνα και 1 μήνα αναμονής?

Επιπλέον νομίζω ότι το g2 είναι καλύτερο και δεν έχει τίποτα που να είναι κατώτερο του κινέζου.

 

και παιρνεις το LG κ μετα από ένα χρονο παυεις να εχεις υποστηριξη...2 φιλοι μου ειχαν LG και το μετανιωσαν πικρα..κ φυσικα με απομακρυναν από την συγκεκριμενη συσκευη...;) κ επειδή κ η SONY τα ιδια @@@ είναι από υποστηριξη (εχω το xperia P) για μενα το mi3 ηταν μονόδρομος.κ για τους αριθμολαγνους,37000+ επιασε στο antutu ο κινεζος μπροστα από το G2 και πολλα αλλα..;)

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και παιρνεις το LG κ μετα από ένα χρονο παυεις να εχεις υποστηριξη...2 φιλοι μου ειχαν LG και το μετανιωσαν πικρα..κ φυσικα με απομακρυναν από την συγκεκριμενη συσκευη...;) κ επειδή κ η SONY τα ιδια @@@ είναι από υποστηριξη (εχω το xperia P) για μενα το mi3 ηταν μονόδρομος.κ για τους αριθμολαγνους,37000+ επιασε στο antutu ο κινεζος μπροστα από το G2 και πολλα αλλα..;)

 

Δεν θέλω να αμφισβητήσω το γεγονός ότι η lg δεν έχει υποστήριξη για παλαιότερα μοντέλα, αλλά υπάρχει μια αλλαγή τον τελευταίο στην αντιμετώπιση της στους χρήστες της. Θα δώσει kitkat σε αρκετές παλαιές συσκευές, όπως το Optimus G.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τέλος η κουβέντα. Με 320 ευρώ που έχει το LG είναι η καλύτερη επιλογή. Για εμένα πάντα.Πω... Δεν το είχα καθόλου στο μυαλό αυτό. Τελευταία στιγμή ο φίλος νου το είπε. Ούτε κινέζους ούτε τίποτα. Γιατί τι έχει το xiaomi παραπάνω? Κ άλλο να το παραγγείλεις από Ελλάδα και αύριο να είναι σπίτι και άλλο σε 20 μέρες...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όπως το είπες... Τέλος η κουβέντα για το G2 το οποίο έχει το δικό του θέμα.

 

Ας συνεχίσουμε εδώ με τα της συσκευής του τίτλου και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

προσεξε τις παρτιδες και διαβασε για τα προβληματα του ...καλη τυχη ! (Για το Lg g2)

Δυστηχως δεν κατραφερα να παρω καλυτερη τιμη για το 64gb , βιαστηκα πολυ ...οποτε περιμενω το 16Gb που προσωπικα και τα 8 αρκετα μου ειναι απλα ετσι για το ****:lol::lol:το. Θα στειλουν το κινητο πρωτα και μετα την θηκη... Μαμημενο Paypal να μην εχεις ακυρωση

iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,συνχωρέστε με για τυχόν λάθη του post,σήμερα έγινα μέλος και ζητάω την κατανόηση σας.Οπως και εσείς έριξα και εγώ μια καλή ματιά στην κινέζικη αγορά και κατέληξα στο xiaomi Μι3.Οι ερωτήσεις που θέλω να σας κάνω είναι οι εξής(δεν χρειάζεται να μπείτε σε τρομερές λεπτομέρεις διότι έχω κάνει αγορές απο Κίνα απο ebay συνήθως)Πρώτον, αν μπορείτε να μου δώσετε κάποια link απο online shops που να είναι αξιόπιστα για να παραγγείλω το xiaomi(αλλά να είναι xiaomi:p).Δεύτερον τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω για να αποφύγω τελωνείο(δεν με νοιάζει ο χρονος που θα κάνει να έρθει αρκεί να αποφύγω τελωνείο και να έρθει σίγουρα το κινητό) και τρίτον, απο την έρευνα που έκανα είδα ότι βγαίνει το xiaomi mi3s, θα κάνει press conference η εταιρεία στις 9 Απρίλη.Αξίζει να περιμένω μιας που δεν πολυβιάζομαι ή να πάω για το Mi3?Αυτά,σας ευχαριστώ πολύ που βοηθάτε εμάς τους νέους στην κινέζικη αγορά.Καλό σας βράδυ!
Link to comment
Share on other sites

Για το τελευταίο η λογική λέει ότι μέχρι να είναι διαθέσιμο το όποιο MI-3S θα περάσει πολύύύύύς καιρός, οπότε αν χρειάζεσαι τώρα κινητό, δεν είναι καν δίλημμα. Τα πρώτα έχουν απαντηθεί ίσαμε 31907569017 φορές. Δες καταστήματα που έχουν εκπροσώπηση στο φόρουμζ ( τα επισημασμένα θέματα εδώ δλδ http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=22) και το ibuygou Edited by Teisos
ƒ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

παρήγγειλα χθες το βράδυ ένα Mi3. Είναι η πρώτη μου αγορά που κάνω από το internet.

Μου ήρθε email από το paypal η απόδειξη στην οποία λέει "Status:Completed".

Επίσης γράφει Shipping address - unconfirmed με πράσινα γράματα. Πειράζει αυτό;

Το tracking number που είναι; κι από που μπορώ να παρακολουθήσω την αποστολή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

παρήγγειλα χθες το βράδυ ένα Mi3. Είναι η πρώτη μου αγορά που κάνω από το internet.

Μου ήρθε email από το paypal η απόδειξη στην οποία λέει "Status:Completed".

Επίσης γράφει Shipping address - unconfirmed με πράσινα γράματα. Πειράζει αυτό;

Το tracking number που είναι; κι από που μπορώ να παρακολουθήσω την αποστολή;

 

Εγώ εχω paypal 5 χρόνια τώρα..πρεπει να βάλεις εναν τετραψήφιο κωδικό που στέλνουν στην κάρτα σου...φυσικά αυτό δεν ισχυει σε prepaid cards...δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα.

Το email με το tracking θα ερθει σε λιγες μέρες..υπομονή..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για καινούριο κινητό, είχα ένα iphone 3gs(άψογο αλλά πάλιωσε πια και σέρνεται), μετά πήρα ένα inew v3 για δύο βδομάδες, (παραπάνω δεν το άντεξα) και τώρα λέω να πάρω το m3. Θέλω να ρωτήσω βασικά αν έχει καλό σήμα gps και wifi, μιας και αυτή ήταν η ήττα μου με το inew v3 (πήγαινα στο δίπλα δωμάτιο και είχε με το ζόρι 1 γραμμή wifi. Το gps επίσης ό,τι γούσταρε έκανε). Γενικά από ό,τι βλέπω είναι τούμπανο το κινητό, έχετε παρατηρήσει κάτι αρνητικό; Να το χτυπήσω ή να δω και κάτι άλλο; Ξέρουμε μήπως τι sar δίνει; Ευχαριστώ. Edited by XtR
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι κάτοχος ενός xperia Neo V και ήρθε η ώρα να αλλάξω κινητό και εγώ. Έπειτα από ενδελεχές ψάξιμο κατέληξα στο xiaomi Mi3. Μπορεί κάποιο παιδί που το έχει στην κατοχή του να το συγκρίνει με το xperia Z: Και το λέω αυτό διότι είναι στη ίδια τιμή με το Sony και έχω βρεθεί σε δίλημμα. Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι κάτοχος ενός xperia Neo V και ήρθε η ώρα να αλλάξω κινητό και εγώ. Έπειτα από ενδελεχές ψάξιμο κατέληξα στο xiaomi Mi3. Μπορεί κάποιο παιδί που το έχει στην κατοχή του να το συγκρίνει με το xperia Z: Και το λέω αυτό διότι είναι στη ίδια τιμή με το Sony και έχω βρεθεί σε δίλημμα. Ευχαριστώ πολύ!

 

Φίλε μου, μπορώ πολύ εύκολα να σου πω πως το mi2 που είχα (2 εκδόσεις πριν το Mi3) ήταν ΚΛΑΣΕΙΣ ανώτερο από το Ζ. Οπότε υποθέτω πως δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης.... Μόνο και μόνο να δεις το λογισμικό και την οθόνη του Ζ θα ξενερώσεις άπειρα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, μπορώ πολύ εύκολα να σου πω πως το mi2 που είχα (2 εκδόσεις πριν το Mi3) ήταν ΚΛΑΣΕΙΣ ανώτερο από το Ζ. Οπότε υποθέτω πως δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης.... Μόνο και μόνο να δεις το λογισμικό και την οθόνη του Ζ θα ξενερώσεις άπειρα...

 

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου! Βοηθησες να καμψω τις αμφιβολιες μου! Μονο και μονο η adreno 330 πιστευω οτι κανει μεγαλη τη διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για καινούριο κινητό, είχα ένα iphone 3gs(άψογο αλλά πάλιωσε πια και σέρνεται), μετά πήρα ένα inew v3 για δύο βδομάδες, (παραπάνω δεν το άντεξα) και τώρα λέω να πάρω το m3. Θέλω να ρωτήσω βασικά αν έχει καλό σήμα gps και wifi, μιας και αυτή ήταν η ήττα μου με το inew v3 (πήγαινα στο δίπλα δωμάτιο και είχε με το ζόρι 1 γραμμή wifi. Το gps επίσης ό,τι γούσταρε έκανε). Γενικά από ό,τι βλέπω είναι τούμπανο το κινητό, έχετε παρατηρήσει κάτι αρνητικό; Να το χτυπήσω ή να δω και κάτι άλλο; Ξέρουμε μήπως τι sar δίνει; Ευχαριστώ.

 

χτυπα το αφοβα φιλε...!το κινητο ειναι ολα τα λεφτα!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι και εγώ στην αναζήτηση νέου κινητού και μάλλον κατέληξα στο mi3 μιας και το mi3s φαίνεται να αργεί ακόμα.Έχω διαβάσει εδώ πολλές εντυπώσεις και είναι στην πλειονότητα τους θετικές.Κάποιος που το έχει και το χρησιμοποιεί καιρό μπορεί λίγο να μας πει για την μπαταρία του,πόσες ώρες κρατάει και με τι χρήση.

 

Επίσης ξέρει κανείς ποιό από τα μαγαζιά το έχει στην καλύτερη τιμή αυτή την εποχή?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

χτυπα το αφοβα φιλε...!το κινητο ειναι ολα τα λεφτα!! ;)

 

Ας γίνει έτσι λοιπόν!! Από που το παίρνουμε;;; Ξέρει κανείς σε ποιο μαγαζί παίζει καλή τιμή αυτό το καιρό; Θενξ!

 

edited: Το χτύπησα από τοκ! Άντε να δούμε!!! Αυτή η αναμονή θα με σκοτώσει πάλι! Την τελευταία φορά έκανε 1 μήνα παρα δύο μέρες και δεν είχαμε και πάσχα ανάμεσα! :(

Edited by XtR
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι και εγώ στην αναζήτηση νέου κινητού και μάλλον κατέληξα στο mi3 μιας και το mi3s φαίνεται να αργεί ακόμα.Έχω διαβάσει εδώ πολλές εντυπώσεις και είναι στην πλειονότητα τους θετικές.Κάποιος που το έχει και το χρησιμοποιεί καιρό μπορεί λίγο να μας πει για την μπαταρία του,πόσες ώρες κρατάει και με τι χρήση.

 

Επίσης ξέρει κανείς ποιό από τα μαγαζιά το έχει στην καλύτερη τιμή αυτή την εποχή?

 

Ας γίνει έτσι λοιπόν!! Από που το παίρνουμε;;; Ξέρει κανείς σε ποιο μαγαζί παίζει καλή τιμή αυτό το καιρό; Θενξ!

 

edited: Το χτύπησα από τοκ! Άντε να δούμε!!! Αυτή η αναμονή θα με σκοτώσει πάλι! Την τελευταία φορά έκανε 1 μήνα παρα δύο μέρες και δεν είχαμε και πάσχα ανάμεσα! :(

 

Με το καλό να έρθει :)

Την καλύτερη τιμή έχει αυτή την στιγμή το spemall (για το 64άρι πάντα) με 438.99$ .Μάλιστα είχα ανεβάσει πιο παλιά ένα excel αρχείο που τσέκαρε αυτόματα τις τιμές από καμιά 15αριά μαγαζιά και σου μετέτρεπε τις τιμές σε €, αρκεί να είχες Office 2013. Θα το ανεβάσω και πάλι... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μαγαζί δεν το είχα πάρει χαμπάρι. Αν είναι αξιόπιστο αξίζει!!!

 

 

Μακριά απο dhgate και ghdeal ..!!!! Ένας τύπος πουλάει παρόμοιο κινητό με τον παραπανω για 340 δολαρια . Και το πρόβλημα με τον κλώνο είναι οτι δεν παιρνει κανένα λογισμικό του xiaomi m3 . Οπότε είναι εντελώς άχρηστο και μένει με την κινεζική εκδοση. Ο φίλος μου παλεύει με dispute μήπως πάρει τα λεφτά πίσω αλλά το dhgate σφυρίζει αδιάφορα!

Link to comment
Share on other sites

Μακριά απο dhgate και ghdeal ..!!!! Ένας τύπος πουλάει παρόμοιο κινητό με τον παραπανω για 340 δολαρια . Και το πρόβλημα με τον κλώνο είναι οτι δεν παιρνει κανένα λογισμικό του xiaomi m3 . Οπότε είναι εντελώς άχρηστο και μένει με την κινεζική εκδοση. Ο φίλος μου παλεύει με dispute μήπως πάρει τα λεφτά πίσω αλλά το dhgate σφυρίζει αδιάφορα!

Στο site βέβαια γράφουν

Όπως και να έχει στο 64άρι, το spemall είναι κατά 1$ πιο φθηνοί αυτή την στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω,στο Mi3 επειδή ενδιαφέρομαι για το 16αρι, μπορώ αν θέλω να αγοράσω ένα micro usb stick όπου πχ θα έχω ταινίες μέσα ώστε να τις βλέπω στο κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω,στο Mi3 επειδή ενδιαφέρομαι για το 16αρι, μπορώ αν θέλω να αγοράσω ένα micro usb stick όπου πχ θα έχω ταινίες μέσα ώστε να τις βλέπω στο κινητό?

 

ναι γινετε..(otg)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 16άρι πήρα! Λογικά για τις εφαρμογές είναι καλά! Τραγούδια ταινίες και τέτοια δεν βάζω, ελπίζω να μου φτάνει!

Το άηφων (16άρι) μόνο στο στρατό είχα καταφέρει να το γεμίσω που είχα όοοοτι παιχνίδι βρήκα για να περνάει η ώρα στην σκοπιά!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδες.απευθυνομαι κυριως σε οσους εχετε εμπειρια από ανατολίτικες αγορες.

επιτελους η κινηταρα φτανει...αλλά...εβαλα το tracking number στη μηχανη αναζητησης των ΕΛΤΑ κ ειδα καπου να λεει 'εισαγωγή στο τελωνειο'.

τι παιζει εδώ?μπαινουν όλα γενικα στο τελωνειο ή από δευτερα-τριτη που θα το παρω με περιμενει καμια ψυχρολουσια??:cry:

πιστευω ότι όλα θα είναι οκ αλλα θεωρησα καλο να μου πει κ καποιος πιο εμπειρος την γνωμη του (κ να κανουμε καναν ερανο αν είναι :lol:)

αντιγραφω από ΕΛΤΑ:

Στοιχεία Για Αριθμό Αποστολής : χχχχχχχχχχ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ 12-04-2014 18:48 ΚΔΤ ΑΘΗΝΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 12-04-2014 12:42 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 12-04-2014 09:15 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 12-04-2014 06:58 IPS

 

η αποστολή είναι με EMS όπως φαινεται κ παραπανω.

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...