Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσυ ξερεις καλύτερα δεν υπάρχει λόγος να σε αμφισβητισω κιόλας. Απλα καμια φορα συμβαίνουν

καιαυτά, αυτο ειναι ισως το τιμημα της ηβης και της εβδομαδιαος αναβάθμισης

 

Ενδεχομένως και να έτυχε. Τι να πω. Όπως και να έχει παραμένει η καλύτερη εμπειρία που έχω με Android.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια SOS!! εσπασα την οθονη για μεγαλη μου ατυχια κ απροσεξια μαζι :cry: ,ψαχνω να βρω να την αντικαταστησω,ξερει κανενας τη διαδικασιας αποσυρναμολογησης και συναρμολογησης?ειναι ευκολο?μια βοηθεια παιδιαα:!::!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χτες παραλεβα και εγω :)

Να ρωτισω ποια ειναι τα πρώτα πραγματα που πρεπει να κανω? Διαγραφη κατι , καποιο update κτλ

Τελος.. "μενου" δεν θα εχω ε?

εαν θέλεις ''μενου'' υπάρχει και αυτό

είναι αρκετά παραμετροποιησιμο

https://play.google.com/store/apps/details?id=JakedUp.AppDrawer&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Να Αναφέρω πρώτο πρόβλημα της dev είναι το 3g

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; Ποιο είναι το πρόβλημα;

 

Δεν βρισξει αμεσως τα 3g δικτια αμα το απενεργοποιησεις και ενεργοποιησεις

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν έχει αναφερθεί και απαντηθεί νωρίτερα, αλλα δεν βρήκα κάτι.

Eχω αγγλοκινέζικη,

 

πως μπορώ να έχω ελληνικά στα μενού; (ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ ΑΓΓΛΟΚΙΝΕΖΙΚΗ)

με morelocale 2 μονο?

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

εαν θέλεις ''μενου'' υπάρχει και αυτό

είναι αρκετά παραμετροποιησιμο

https://play.google.com/store/apps/details?id=JakedUp.AppDrawer&hl=el

 

πως ακριβως το παραμετροποιεις αδερφε? εμενα μου το βγαζει μονο με τα μεγαλα γραμματα. πως μπαινεις στα settings για να τα αλλαξεις?

 

ακυρο το βρηκα.

Edited by ggkogkas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω να βάλω την αγγλοκινέζικη ρομ v6 και είμαι λίγο άσχετος , τι είναι όλα αυτά τα TD WCDMA PhilippinesWCDMA IndiaWCDMA/CDMA ChinaWCDMA HKWCDMA TaiwanWCDMA SingaporeWCDMA Malaysia , ποιό επιλέγω; Αξίζει να την βάλω ή να βάλω την ελληνική , πάντος αυτή που έχω μέχρι στιγμής δηλαδή όπως μου ήρθε από όταν το αγόρασα multi language(έκδοση miui-kxdcnbe18.0 λέει) δεν μου έχει εμφανίσει κάποιο πρόβλημα. Οπότε γενικός αξίζει να κάνεις αλλαγή; Έχει κάποια πλεονεκτήματα;
Link to comment
Share on other sites

πως ακριβως το παραμετροποιεις αδερφε? εμενα μου το βγαζει μονο με τα μεγαλα γραμματα. πως μπαινεις στα settings για να τα αλλαξεις?

 

ακυρο το βρηκα.

 

Καλησπέρα παιδιά θέλω να βάλω την αγγλοκινέζικη ρομ v6 και είμαι λίγο άσχετος , τι είναι όλα αυτά τα TD WCDMA PhilippinesWCDMA IndiaWCDMA/CDMA ChinaWCDMA HKWCDMA TaiwanWCDMA SingaporeWCDMA Malaysia , ποιό επιλέγω; Αξίζει να την βάλω ή να βάλω την ελληνική , πάντος αυτή που έχω μέχρι στιγμής δηλαδή όπως μου ήρθε από όταν το αγόρασα multi language(έκδοση miui-kxdcnbe18.0 λέει) δεν μου έχει εμφανίσει κάποιο πρόβλημα. Οπότε γενικός αξίζει να κάνεις αλλαγή; Έχει κάποια πλεονεκτήματα;

 

καλησσπερα. για εμενα την ελληνικη ειναι παρα πολυ καλη. απο εκει και περα σε αυτο που ρωτας WCDMA/CDMA China ειναι αυτη που ψαχνεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αν έχει αναφερθεί και απαντηθεί νωρίτερα, αλλα δεν βρήκα κάτι.

Eχω αγγλοκινέζικη,

 

πως μπορώ να έχω ελληνικά στα μενού; (ΘΕΛΩ ΜΟΝΟ ΑΓΓΛΟΚΙΝΕΖΙΚΗ)

με morelocale 2 μονο?

 

Βασικα αν εχεις αγγλοκινεζικη τοτε δεν θα εχεις ελληνικα στα μενου αλλιως δεν θα λεγοταν αγγλοκινεζικη rom αλλa multilanguage

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχουμε πάρει το μ3 το 64αρι απο την κινα.

Εχουμε το εξης θεμα, αγνοει το ξυπνητηρι. Βαζω αφυπνιση και δεν χτυπαει. Αμα βαλω το ξυπνητηρι να χτυπησει σε 5 λεπτα χτυπαει. Αν το βαλω για το επομενο πρωι δεν χτυπαει.

Υπαρχει καποια λυση? Καποιο προγραμμα ''σκοτωνει'' το ξυπνητηρι?

 

Επισης ποια ειναι η τελευταια εκδοση της μιουι? Γιατι δεν το εχω αναβαθμισει ακομα.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία ενώ μπαίνω σε κάποιες εφαρμογές μου πετάει το μήνυμα "έχει περιοριστεί από τη χρήση wlan δικτύου"..

 

Ποια ρύθμιση έχει πειραχτεί και που είναι στη V5?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχουμε πάρει το μ3 το 64αρι απο την κινα.

Εχουμε το εξης θεμα, αγνοει το ξυπνητηρι. Βαζω αφυπνιση και δεν χτυπαει. Αμα βαλω το ξυπνητηρι να χτυπησει σε 5 λεπτα χτυπαει. Αν το βαλω για το επομενο πρωι δεν χτυπαει.

Υπαρχει καποια λυση? Καποιο προγραμμα ''σκοτωνει'' το ξυπνητηρι?

 

Επισης ποια ειναι η τελευταια εκδοση της μιουι? Γιατι δεν το εχω αναβαθμισει ακομα.

Ευχαριστω πολυ.

Μου ακουγεται καθαρα θεμα ROM, ποια ρομ εχεις λοιπον?Νομιζω παλια πριν παρω το κινητο που παρακολουσα το θεμα υπηρχε καποτε αυτο το θεμα που αναφερεις

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω το εξης θέμα δεν μπορω να κατεβασω αρχεία απο ορισμένες σελίδες

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS!! εσπασα την οθονη για μεγαλη μου ατυχια κ απροσεξια μαζι :cry: ,ψαχνω να βρω να την αντικαταστησω,ξερει κανενας τη διαδικασιας αποσυρναμολογησης και συναρμολογησης?ειναι ευκολο?μια βοηθεια παιδιαα:!::!:

 

ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ- Experts Mobiles (Σταύρος - 6945982058)

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι αρχάριος στο θέμα των smartphones. Παρήγγειλα το Mi3 από Vickmall με SG post.

Σκοπεύω να τους ζητήσω να διαγράψουν τις κινέζικες εφαρμογές (Apps). Κάπου διάβασα όμως ότι είναι καλύτερα να παραμείνουν στο τηλέφωνο "παγωμένες", γιατί μπορεί να δημιουργηθούν προβλήματα στη λειτουργία του τηλεφώνου. Τι λέτε?

Μήπως κάποιος έμπειρος συμφορουμίτης μπορεί να βοηθήσει?

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν κάποιος έχει "δουλέψει" και τα δύο ή αν γνωρίζει γενικά..

Είμαι ανάμεσα στο Mi3 και στο ZTE Z7 mini. Για allaround κινητό πιο πιστεύετε οτι είναι καλύτερο?

Δεν με απασχολεί το dual sim ή το 4G, μόνο η micro sd απο τις διαφορές τους.

Στα "χαρτιά" έχουν ίδια specs αλλα είναι και στην πραγματικότητα?

Ευχαριστώ και συγνώμη αν είμαι εκτός τόπου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν κάποιος έχει "δουλέψει" και τα δύο ή αν γνωρίζει γενικά..

Είμαι ανάμεσα στο Mi3 και στο ZTE Z7 mini. Για allaround κινητό πιο πιστεύετε οτι είναι καλύτερο?

Δεν με απασχολεί το dual sim ή το 4G, μόνο η micro sd απο τις διαφορές τους.

Στα "χαρτιά" έχουν ίδια specs αλλα είναι και στην πραγματικότητα?

Ευχαριστώ και συγνώμη αν είμαι εκτός τόπου.

εχω και mi3 και nubia z7 αλλα το max, παλι το mi3 θα διαλεγα, καταρχην το mini ειναι κομμενο σε χρονισμο, δουλεύει στα 2 ghz, και σε καμια περιπτωση δεν εχει την μπαταρια του mi3, mi3 και παλι mi3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχουμε πάρει το μ3 το 64αρι απο την κινα.

Εχουμε το εξης θεμα, αγνοει το ξυπνητηρι. Βαζω αφυπνιση και δεν χτυπαει. Αμα βαλω το ξυπνητηρι να χτυπησει σε 5 λεπτα χτυπαει. Αν το βαλω για το επομενο πρωι δεν χτυπαει.

Υπαρχει καποια λυση? Καποιο προγραμμα ''σκοτωνει'' το ξυπνητηρι?

 

Επισης ποια ειναι η τελευταια εκδοση της μιουι? Γιατι δεν το εχω αναβαθμισει ακομα.

Ευχαριστω πολυ.

 

έχεις κάποια εφαρμογή για την μπαταρία (battery doctor, greenify κτλ) Αυτή η εφαρμογή κλείνει το ξυπνητήρι σου το βράδυ.

Μπες σε αυτήν την εφαρμογή και εξαίρεσε το ξυπνητήρι από τις εφαρμογές που κλείνουν για εξοικονόμηση μπαταρίας. Το έχω συναντήσει σε 3 διαφορετικά κινητά και στο mi3w.

 

Επίσης αν κάθε βράδυ πριν κοιμηθείς (αφού ρυθμίσεις το ξυπνητήρι) κλείνεις τα πάντα από task manager ίσως με αυτόν τον τρόπο κλείνεις και το ξυπνητήρι. Πάντως θεωρώ πως το πρώτο σενάριο είναι αυτό που συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το τερατάκι εχθές από merimobiles και είμαι κατενθουσιασμένος μαζί του. Ένα πράγμα με ενοχλεί μόνο και δεν ξέρω αν υπάρχει λύση.

Καταρχήν έχει multi rom miui-4.11.7

Μπορώ από την Γραμμή Κατάστασης (notification bar) να μην βλέπω την εφαρμογή της μουσικής πάνω από τα εικονίδια συντομεύσεων (διακόπτες ή toggles)? Στις ρυθμίσεις μπορώ να ορίσω την σειρά των διακοπτών αλλά δεν μου δίνει την δυνατότητα να μην βλέπω από πάνω τους την εφαρμογή της μουσικής. Δεν την χρειάζομαι εκεί...

:chair: Μη βαράτε, μαθαίνω. Τρέχουσες συσκευές Xiaomi Mi3, Samsung Galaxy Core, iPad2 10", iPhone 6, Samsung Galaxy Tab2 7"
Link to comment
Share on other sites

Οριστε και ενα unboxing απο εμενα αν και λιγο καθυστερημενα

https://www.youtube.com/watch?v=HJV4qQ2fHG8&feature=youtu.be

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω ένα Μ3 , και στο site βλέπω ότι έχει επιλογή εγκατάστασης multilang rom+Root και απλής αγγλοκινέζικής.

Aν τους πω απλή αγγλοκινέζικη (που δεν έχει ρουτ) θα μπορέσω να περάσω την ελληνική ROM?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω ένα Μ3 , και στο site βλέπω ότι έχει επιλογή εγκατάστασης multilang rom+Root και απλής αγγλοκινέζικής.

Aν τους πω απλή αγγλοκινέζικη (που δεν έχει ρουτ) θα μπορέσω να περάσω την ελληνική ROM?

 

πανεύκολα , προχώρα και μην φοβάσαι 2 λεπτά ακριβώς είναι για έναν που το κάνει πρώτη φορά

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδες,

κατεβασα το μtorrent και το bs player (για τους υποτιτλους).επειτα κατεβασα ένα αρχειο avi αλλα με το bs player κολλαει ενώ με την προεγκατεστημενη εφαρμογή του κινητου για τα βιντεο παιζει μια χαρα (λειπουν όμως οι υπότιτλοι).γνωριζει κανεις τι γινεται?μηπως πρεπει να κατεβασω κανα προσθετο για το bs ή να κανω καποια συγκεκριμενη ρυθμιση?:rolleyes:

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...