Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα..Να ρωτησω κατι καο γω..Πηρα το κινητο απο ενα φιλο εχει την ελληνικη ρομ μεσα ειναι το w αλλα παρατηρησα οτι μετα απο factory reset και χωρις καθολου μουσικη και εφαρμογες εχει ελευθερο χωρο μονο 5 gb...Καμμια γνωμη;Ειναι το 16αρι...
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρέλαβα το XIAOMI Mi3w από Vickmall πριν 3 ημέρες και έχω το εξής πρόβλημα.

Ενώ εμφανίζει τον router μου (FORTHNET / Thomson) σαν connected, δεν φορτώνει κανένα internet site ο browser. Για την ακρίβεια ξεκινάει να το φορτώνει και σε κάποιο σημείο "κολλάει". Κοίταξα τις αντίστοιχες ρυθμίσεις για τον router στο τηλέφωνο και εμφανίζει την IP address.

Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι δεν μου ζητήθηκε πουθενά το internet user id / password της FORTHNET. Που θα το καταχωρήσω?

Αν μπορεί να βοηθήσει κανείς πιό έμπειρος.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα κάνεις τα γνωστά, δοκιμάζεις το router με άλλο κινητό, ότι συνδέεται κανονικά κλπ και κατόπιν δοκιμάζεις να συνδεθείς με το κινητό σου σε άλλο router. Δεν χρειάζεσαι username, password της φορθνετ, αυτά τα χρειάζεται μόνο το ρουτερ για να συνδεθεί στο internet.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θέλω να κανω μια ερώτηση για κάποιο πρόβλημα που υπάρχει με την μπαταρία της συσκευής . Αρχικα να μου πείτε αν είναι όντως πρόβλημα .... Εχω το κινητο κανα μηνα τώρα.. Κ επειδή είναι το πρώτο smartphone που αγόρασα δεν έχω μέτρο σύγκρισης για το τι παιζει με τις μπαταρίες σε τέτοια κινητά... Με το ζόρι κρατάει μια μερα ... Βέβαια μπορω να πω όταν δεν ανοίγω καθόλου pc απο τοτε που το αγόρασα.. Χθες όμως είπα κάτσε να δω ποσο μπορεί να κρατήσει μ μια λογική χρηση. Τώρα το λογικό για τον καθένα είναι διαφορετικό...20 ώρες κράτησε περιπου . Τέλος απο το 100% μέχρι το 85 % μπορω να πω οτι πέφτει πολύ γρήγορα...
Link to comment
Share on other sites

Όταν το χρησιμοποιείς είναι λογικό να σου κρατάει τόσο. Όπως βλέπεις και εσύ την μεγαλύτερη κατανάλωση την έχει η οθόνη.

 

Μην ανησυχείς πάντως, στους περισσότερους τόσο κρατάει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν έχετε ανοιχτό 3G για κάνα 7-8 ώρες πχ είστε δουλειά και έχετε ανοιχτό καθόλη την διάρκεια μέχρι να πάτε σπίτι το 3g ανοιχτό, για να στέλνετε σε κάνα viber,line,whatsapp και τέτοια προγράμματα...μου φαίνεται η γ@μ13τ3 η μπαταρία?

Από 90 % το πρωί μέχρι το μεσημέρι με ανοιχτά δεδομένα για 3g, γυρνάω σπίτι το μεσημέρι με 20% (και χωρις ναχω στειλει πολλα μηνύματα)

είναι λογικό?

Ασε που το βραδυ οταν παω για υπνο ενω ταχω κλεισει ολα(wifi 3g) μου τρωει κανα 7-8 % χωρις να το πειραξω καν μεχρι το πρωι..

Δεν εχω βαλει κανενα αλλο app μονο το viber ακριβος γιατι ηθελα να δω αν κατι αλλο μου τρωει την μπαταρια

(εννοειτε sync και ολα αυτα τα εχω off)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν έχετε ανοιχτό 3G για κάνα 7-8 ώρες πχ είστε δουλειά και έχετε ανοιχτό καθόλη την διάρκεια μέχρι να πάτε σπίτι το 3g ανοιχτό, για να στέλνετε σε κάνα viber,line,whatsapp και τέτοια προγράμματα...μου φαίνεται η γ@μ13τ3 η μπαταρία?

Από 90 % το πρωί μέχρι το μεσημέρι με ανοιχτά δεδομένα για 3g, γυρνάω σπίτι το μεσημέρι με 20% (και χωρις ναχω στειλει πολλα μηνύματα)

είναι λογικό?

Ασε που το βραδυ οταν παω για υπνο ενω ταχω κλεισει ολα(wifi 3g) μου τρωει κανα 7-8 % χωρις να το πειραξω καν μεχρι το πρωι..

Δεν εχω βαλει κανενα αλλο app μονο το viber ακριβος γιατι ηθελα να δω αν κατι αλλο μου τρωει την μπαταρια

(εννοειτε sync και ολα αυτα τα εχω off)

 

οχι και ετσι αλλα το οχι και πολλα μυνηματα ειναι σχετικο, δηλαδη δεν σερφαρεις, δεν ανοιγεις καμερα εστω καποια εφαρμογη? εγω δεν εχω τετοιο προλημα και το εχω συνεχεια σε data(Σε περιπτωση που χαθει για να το κλειδωσω και να το εντοπισω)

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν έχετε ανοιχτό 3G για κάνα 7-8 ώρες πχ είστε δουλειά και έχετε ανοιχτό καθόλη την διάρκεια μέχρι να πάτε σπίτι το 3g ανοιχτό, για να στέλνετε σε κάνα viber,line,whatsapp και τέτοια προγράμματα...μου φαίνεται η γ@μ13τ3 η μπαταρία?

Από 90 % το πρωί μέχρι το μεσημέρι με ανοιχτά δεδομένα για 3g, γυρνάω σπίτι το μεσημέρι με 20% (και χωρις ναχω στειλει πολλα μηνύματα)

είναι λογικό?

Ασε που το βραδυ οταν παω για υπνο ενω ταχω κλεισει ολα(wifi 3g) μου τρωει κανα 7-8 % χωρις να το πειραξω καν μεχρι το πρωι..

Δεν εχω βαλει κανενα αλλο app μονο το viber ακριβος γιατι ηθελα να δω αν κατι αλλο μου τρωει την μπαταρια

(εννοειτε sync και ολα αυτα τα εχω off)

οχι φιλε, 8 ωρες που ειμαι στην δουλεια με data, αν δεν το ακουμπησω αντε να πεσει 2-3%. με wifi η καταναλωση ειναι νορμαλ;

Link to comment
Share on other sites

Απλό θα είναι αλλά όσο και να έψαξα δεν μπόρεσα να το βρω... είμαι στην 4.11.28 αγγλική και δεν μπορώ να βρω πως διαγράφουμε το ιστορικό κλήσεων... κάποιος που το γνωρίζει;
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Απλό θα είναι αλλά όσο και να έψαξα δεν μπόρεσα να το βρω... είμαι στην 4.11.28 αγγλική και δεν μπορώ να βρω πως διαγράφουμε το ιστορικό κλήσεων... κάποιος που το γνωρίζει;

 

Ας στης κλήσεις και παρατεταμένη το κουμπί μενού στο edit mode...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Ας στης κλήσεις και παρατεταμένη το κουμπί μενού στο edit mode...

 

Μπα....δεν..πατάω το κουμπί (phone) μου εμφανίζονται οι τελευταίες ,αλλά κουμπί σε μενού στο edit mode δεν βλέπω....κάτι που ενvοείται αλλά εγώ δεν καταλαβαίνω μάλλον;

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Απλό θα είναι αλλά όσο και να έψαξα δεν μπόρεσα να το βρω... είμαι στην 4.11.28 αγγλική και δεν μπορώ να βρω πως διαγράφουμε το ιστορικό κλήσεων... κάποιος που το γνωρίζει;

 

Φιλε ειναι απλο, δεν ξερω που κολλας, :blink::blink:

απλα στο ιστιρικο πατας πανω σε μια κληση παρατεταμενα(1,5sec) και σου εφανιζεται μια λιστα

1)Send a message

2)

.

.

.

5)Edit Mode

 

εσυ πατας το 5

κανεις μετα select τα αρχεια κλησεων που θες να σβησεις και μετα πατας κατω δεξια delete

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειναι απλο, δεν ξερω που κολλας, :blink::blink:

απλα στο ιστιρικο πατας πανω σε μια κληση παρατεταμενα(1,5sec) και σου εφανιζεται μια λιστα

1)Send a message

2)

.

.

.

5)Edit Mode

 

εσυ πατας το 5

κανεις μετα select τα αρχεια κλησεων που θες να σβησεις και μετα πατας κατω δεξια delete

 

Ok,...τώρα το κατάλαβα...ευχαριστώ πολύ.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειναι απλο, δεν ξερω που κολλας, :blink::blink:

απλα στο ιστιρικο πατας πανω σε μια κληση παρατεταμενα(1,5sec) και σου εφανιζεται μια λιστα

1)Send a message

2)

.

.

.

5)Edit Mode

 

εσυ πατας το 5

κανεις μετα select τα αρχεια κλησεων που θες να σβησεις και μετα πατας κατω δεξια delete

---------------------------------

Φίλε ''gdimitris'' , σ΄ευχαριστούμε για την απάντηση, αλλά θα μπορούσες να είσαι πιο αναλυτικός σ΄αυτά που γράφεις, με πιο απλό τρόπο , μία-μία τις κινήσεις που πρέπει να γίνουν, διότι και με την δεύτερη εξήγηση που έδωσες δεν μας βοήθησες 100% , πάλι ψάχνοντας το βρήκαμε για το τι εννοούσες.!!!!

Ελπίζω να μην παρεξηγηθείς, διότι εδώ βοηθάμε όσο μπορούμε καλύτερα ο ένας στον άλλον.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

---------------------------------

Φίλε ''gdimitris'' , σ΄ευχαριστούμε για την απάντηση, αλλά θα μπορούσες να είσαι πιο αναλυτικός σ΄αυτά που γράφεις, με πιο απλό τρόπο , μία-μία τις κινήσεις που πρέπει να γίνουν, διότι και με την δεύτερη εξήγηση που έδωσες δεν μας βοήθησες 100% , πάλι ψάχνοντας το βρήκαμε για το τι εννοούσες.!!!!

Ελπίζω να μην παρεξηγηθείς, διότι εδώ βοηθάμε όσο μπορούμε καλύτερα ο ένας στον άλλον.

 

χαχαχααχαχχαχαχχαχαα

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχετε καποιο προγραμμα που να παιζει suffle τη μουσικη?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

---------------------------------

Φίλε ''gdimitris'' , σ΄ευχαριστούμε για την απάντηση, αλλά θα μπορούσες να είσαι πιο αναλυτικός σ΄αυτά που γράφεις, με πιο απλό τρόπο , μία-μία τις κινήσεις που πρέπει να γίνουν, διότι και με την δεύτερη εξήγηση που έδωσες δεν μας βοήθησες 100% , πάλι ψάχνοντας το βρήκαμε για το τι εννοούσες.!!!!

Ελπίζω να μην παρεξηγηθείς, διότι εδώ βοηθάμε όσο μπορούμε καλύτερα ο ένας στον άλλον.

 

Χωρίς παρεξήγηση πάλι.... αλλά ο gdimitris τουλάχιστον μας έδωσε να καταλάβουμε πως γίνεται.... κάνε σύγκριση την πρώτη απάντηση που πήρα με την δεύτερη για να καταλάβεις την διαφορά..

Μόνος μου αποκλείεται να το έβρισκα... έχω και άλλα κινητά αλλά αυτή η "διαγραφή" γίνεται χωρίς να έχεις βγάλει "πανεπιστήμιο"...

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χαχαχααχαχχαχαχχαχαα

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχετε καποιο προγραμμα που να παιζει suffle τη μουσικη?

 

myfolder player....

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Απλό θα είναι αλλά όσο και να έψαξα δεν μπόρεσα να το βρω... είμαι στην 4.11.28 αγγλική και δεν μπορώ να βρω πως διαγράφουμε το ιστορικό κλήσεων... κάποιος που το γνωρίζει;

 

Ρυθμίσεις > Επαφές > Οργάνωση επαφών > Ομαδική διαγραφή > Πρόσφατα (tab)

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Επαφές > Οργάνωση επαφών > Ομαδική διαγραφή > Πρόσφατα (tab)

 

Ωραίος και ο τρόπος αυτός...ευχαριστώ πολύ.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Κοίταξα λίγο το νήμα για ένα θέμα που έχω με το facebook (εφαρμογή). Θέλω να ανοίγω τα μηνύματα από το tab μηνύματα της εφαρμογής. Πατάω σε μια συνομιλία και ενώ δείχνει σαν να διαβάστηκε, δε μου ανοίγει το παράθυρο της συνομιλίας. Ο μόνος τρόπος να διαβάσω μήνυμα είναι να πάω στην αρχική οθόνη και μετά να επιλέξω την εφαρμογή του messenger. Με τη v5 μου άνοιγαν οι συνομιλίες και μέσα από τα μηνύματα. Πήγα και έβαλα δικαιώματα αυτόματης εκκίνησης (αν και δεν το θέλω) και στο facebook και στο messenger, αλλά δε γίνεται κάτι. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μια ερωτηση ισως και χαζη..Ποια η διαφορα της gtv απο την stable?Η εγκατασταση τους γινονται με τον ιδιο τροπο?δηλαδη χειροκινητα απο την αναβαθμιση?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μια ερωτηση ισως και χαζη..Ποια η διαφορα της gtv απο την stable?Η εγκατασταση τους γινονται με τον ιδιο τροπο?δηλαδη χειροκινητα απο την αναβαθμιση?ευχαριστω.

η gtv , αναβαθμίζετε κάθε εβδομάδα , έχει το cwm recovery , δεν έχει Κινέζικες εφαρμογές , 100% μεταφρασμένη στα Ελληνικά , έχει το play store .............

 

η stable , κάνει αναβάθμιση , μία η δύο φορές το δίμηνο , έχει το mi recovery , δεν έχει το play store , γλώσσες , Αγγλικά και Κινέζικα , έχει και μερικές Κινέζικες εφαρμογές (ότι λείπει , μπορούμε να το εγκαταστήσουμε)

 

όλες τις roms η αρχεία .zip , τις φλασάρουμε από το "Αναβάθμιση = updater

 

η απο το recovery

στην gtv , πετάμε χύμα το αρχείο της rom στο κινητό , γιατί έχει το cwm recovery ,

ενώ στην stable , με μετονομασία του αρχείου της rom η του αρχείου .zip , γιατί έχει το mi recovery

 

gtv = Ελληνική rom

stable = http://en.miui.com/download-101.html#164

(υπάρχει και η Ελληνική stable)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..Να ρωτησω κατι καο γω..Πηρα το κινητο απο ενα φιλο εχει την ελληνικη ρομ μεσα ειναι το w αλλα παρατηρησα οτι μετα απο factory reset και χωρις καθολου μουσικη και εφαρμογες εχει ελευθερο χωρο μονο 5 gb...Καμμια γνωμη;Ειναι το 16αρι...

Κοίταξες να δεις αρχεία μέσω κάποιου file manager? (συμπεριλαμβανομένων κρυφών αρχείων) Εφόσον έχει την ελληνική θα έχει και custom recovery. Μπες από εκεί και κάνε wipe τα πάντα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά όταν έχετε ανοιχτό 3G για κάνα 7-8 ώρες πχ είστε δουλειά και έχετε ανοιχτό καθόλη την διάρκεια μέχρι να πάτε σπίτι το 3g ανοιχτό, για να στέλνετε σε κάνα viber,line,whatsapp και τέτοια προγράμματα...μου φαίνεται η γ@μ13τ3 η μπαταρία?

Από 90 % το πρωί μέχρι το μεσημέρι με ανοιχτά δεδομένα για 3g, γυρνάω σπίτι το μεσημέρι με 20% (και χωρις ναχω στειλει πολλα μηνύματα)

είναι λογικό?

Ασε που το βραδυ οταν παω για υπνο ενω ταχω κλεισει ολα(wifi 3g) μου τρωει κανα 7-8 % χωρις να το πειραξω καν μεχρι το πρωι..

Δεν εχω βαλει κανενα αλλο app μονο το viber ακριβος γιατι ηθελα να δω αν κατι αλλο μου τρωει την μπαταρια

(εννοειτε sync και ολα αυτα τα εχω off)

Μου φαίνεται κάπως μεγάλη η κατανάλωση αλλά χωρίς λεπτομερή στοιχεία.. Πάντως για τέτοια χρήση δεν χρειάζεσαι 3G. Έχε το σε 2G και θα δεις μεγάλη διαφορά. Όποτε χρειαστείς μεγαλο όγκο/ταχύτητα το βαζεις σε 3G.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται κάπως μεγάλη η κατανάλωση αλλά χωρίς λεπτομερή στοιχεία.. Πάντως για τέτοια χρήση δεν χρειάζεσαι 3G. Έχε το σε 2G και θα δεις μεγάλη διαφορά. Όποτε χρειαστείς μεγαλο όγκο/ταχύτητα το βαζεις σε 3G.

 

Εχει προβλημα η μπαταρια... γιατι περασα απο ολες τις ρομ και με φουλ formated συστημα χωρις κανενα δικο μου προγραμμα μεσα, ολα off απο sync/balanced/χαμηλο φωτισμο κλπ και οταν εχω την οθονη ανοιχτη ανα 1 λεπτο πεφτει και η μπαταρια απο 1% καθε φορα...

θα δω μηπως στρωσει με καμια 10αρια φορτισεις/αποφορτισεις αλλιως θα παρω μια μπαταρια να την αλλαξω μονος...15ε κανουν περιπου σιγα:confused:

ελπιζω να υπαρχει καμια λυση βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...