Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μία ερώτηση : όταν ανοιγω κάποια προγράμματα εφαρμογές και τα έχει ανοιχτά στο multitasking που τα ανοίγουμε με το κάτω αριστερά κουμπί. γιατί μετά από κάποια στιγμή τα κλείνει όλα μόνο του? Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να αλλάξω ώστε να μην το κάνει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aυτα ειναι τα settings της cosmote αλλα δεν βρηκα το DNS

 

Όνομα: Cosmote Wireless Internet

APN: Internet

MCC: 202

MNC: 01

Τύπος APN: default

DNS: - 195.167.065.194

 

Σε ευχαριστω φιλε,δοκιμασα αυτο που προτεινες,δεν δουλεψε.Με αλλο φιλο που μιλαγα μου προτεινε να

βαλω τα settings απο την αρχη,της cosmote,εκει στο APN κλπ.Ολα ηταν οπως επρεπε να ειναι,το μονο setting που

δεν βρηκα στα settings του τηλεφωνου για να αλλαξω ,ηταν το DNS. Δεν υπαρχει αυτη η επιλλογη,αν ξερεις απο που

αλλαζει αυτο.Δεν μπορω να καταλαβω τι μπορει να φταει.Κατεβασα τη εφαρμογη APN απο το play store αλλα δεν

"τρεχει" λογω version του android που εχω.

 

Βάλε αυτά

Όνομα Cosmote Gr

APN Internet

Mac 202

MNC 01

Τύπος Apn default,supl

Τα άλλα τα αφήνεις όπως είναι

 

Βάζεις και για MMS

Όνομα Cosmote GR MMS

APN Mms

MMS 195.167.65.220:8002

MMS PROXY 10.10.10.20

MMS port 8080

MCC 202

MNC 01

Τύπος Apn mms

Απλά διορθώσεις τα APN που ήδη έχεις εννοείται και κανείς αποθήκευση και μετά επανεκκίνηση

Ελπίζω να σε βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Άμα τελειώνει η ραμ τι να κάνει?

 

Όχι ρε εσύ τι να τελειώνει έχει τουλάχιστον 400 mb ελεύθερα. Δεν σου λέω να έχω ανοίξει δέκα. Και μια να έχω αν γυρίσω στην κεντρικη και το κλείσω μετά από κανα 5 λεπτο την εξαφανίζει. Κάποια στιγμή είχα δει που το ανέφεραν και κάποια άλλα παιδιά εδώ μέσα αλλά δεν θυμάμαι αν τους είχε απαντηθεί κάτι συγκεκριμένο.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτά

Όνομα Cosmote Gr

APN Internet

Mac 202

MNC 01

Τύπος Apn default,supl

Τα άλλα τα αφήνεις όπως είναι

 

Βάζεις και για MMS

Όνομα Cosmote GR MMS

APN Mms

MMS 195.167.65.220:8002

MMS PROXY 10.10.10.20

MMS port 8080

MCC 202

MNC 01

Τύπος Apn mms

Απλά διορθώσεις τα APN που ήδη έχεις εννοείται και κανείς αποθήκευση και μετά επανεκκίνηση

Ελπίζω να σε βοηθήσω.

 

Σε ευχαριστω πολυ,τελικα το προβλημα λυθηκε,κανοντας ενα factory reset.Δεν ξερω πως δημιουγηθηκε,

με tetst που εκανα, σε data εχει συνδεση με 42.5 Mbps μια χαρα δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε εσύ τι να τελειώνει έχει τουλάχιστον 400 mb ελεύθερα. Δεν σου λέω να έχω ανοίξει δέκα. Και μια να έχω αν γυρίσω στην κεντρικη και το κλείσω μετά από κανα 5 λεπτο την εξαφανίζει. Κάποια στιγμή είχα δει που το ανέφεραν και κάποια άλλα παιδιά εδώ μέσα αλλά δεν θυμάμαι αν τους είχε απαντηθεί κάτι συγκεκριμένο.

 

Αυτό φιλέ είναι σίγουρα ρύθμιση κάπου το χα δει στο δικο μου note και το ενεργοποίησα για οικονομία μπαταρίας.Ψάξε στο security εκεί στη μπαταρία μπορείς να ρυθμίσεις σε πόση ωρα μετα το σβήσιμο της οθόνης θα κανει cashed clean.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα μια βοήθεια. Η εφαρμογη ebay αλλα και το site δεν μου εμφανιζει πια τις εικονες των προιοντων. Σε αλλο κινητο δουλευουν κανονικα. Εχω την 4.12.12 την ελληνικη
Link to comment
Share on other sites

Aυτα ειναι τα settings της cosmote αλλα δεν βρηκα το DNS

 

Όνομα: Cosmote Wireless Internet

APN: Internet

MCC: 202

MNC: 01

Τύπος APN: default

DNS: - 195.167.065.194

 

Σε ευχαριστω φιλε,δοκιμασα αυτο που προτεινες,δεν δουλεψε.Με αλλο φιλο που μιλαγα μου προτεινε να

βαλω τα settings απο την αρχη,της cosmote,εκει στο APN κλπ.Ολα ηταν οπως επρεπε να ειναι,το μονο setting που

δεν βρηκα στα settings του τηλεφωνου για να αλλαξω ,ηταν το DNS. Δεν υπαρχει αυτη η επιλλογη,αν ξερεις απο που

αλλαζει αυτο.Δεν μπορω να καταλαβω τι μπορει να φταει.Κατεβασα τη εφαρμογη APN απο το play store αλλα δεν

"τρεχει" λογω version του android που εχω.

 

Μπες στο sait της xiaomi hellas https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5361-%CE%94%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%82-%CE%91%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Mi3/?pageNo=6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα μια βοήθεια. Η εφαρμογη ebay αλλα και το site δεν μου εμφανιζει πια τις εικονες των προιοντων. Σε αλλο κινητο δουλευουν κανονικα. Εχω την 4.12.12 την ελληνικη

 

Μπες μεσα στις εφαρμογές και κάνε clear cache στην εφαρμογή του ebay, μήπως εχει μείνει κάτι και μπλοκάρει την εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Όπως πέρυσι έτσι και φέτος το επίσημο φόρουμ της MIUI (en.miui.com) διοργανώνει διαγωνισμό για τα καλύτερα επίσημα Fan Sites. Στον διαγωνισμό αυτό, στους νικητές θα δοθούν αρκετά δωράκια, τα οποία με την σειρά μας, σε περίπτωση που πετύχουμε να είμαστε στην κατάταξη των νικητών, θα τα χαρίσουμε μετά από κλήρωση σε εσάς. Βέβαια, γνωρίζουμε πως έχουμε να παλέψουμε με μεγάλες σε αριθμό μελών κοινότητες, αλλά τουλάχιστον μπορούμε να εξασφαλίσουμε μία καλή θέση στην γενική κατάταξη. Όλοι μας λοιπόν που έχουμε ήδη λογαριασμό στην Xiaomi, μπορούμε να συνδεθούμε και να δώσουμε την ψήφο μας, έτσι ώστε η χώρα μας να εκπροσωπηθεί όσο το δυνατόν καλύτερα..

 

Συνδεθείτε εδώ και ψηφίστε => 2014 MIUI Global Fan Sites Awards: Vote for Your Favorite Fan Site! - Fan Site - Xiaomi MIUI Official Forum

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή είμαστε 4οι, με μόλις 4 ψήφους διαφορά από τον τρίτο.

1ος Ινδία - 224

2ος Ρωσία - 86

3ος Ταϋλάνδη - 35

4ος Ελλάς - 31

Link to comment
Share on other sites

Για να μην παιδευτειτε οπως εγω, εαν θελετε να κανετε fastboot εγκατασταση μιας ROM πρεπει να γινει extract η rom για fastboot στον C και το miflash tool να ειναι το τελευταιο και να εκτελεστει ως διαχειριστης. Αν δε γινει ετσι βγαζει σφαλμα.

Παραπομπη:

"- Enter MI recovery mode, either from the launcher (System - Updater - Menu - Reboot to Recovery mode) or shutdown your Mi3 then turn it on again by pressing Volume Up and Power Button (at the same time), and hold them until the Recovery Menu appear.

 

- Clean everything, Wipe SD Card then Wipe All Data.

 

- Shutdown / Turn off you Mi3

 

- Download MI Flash from : http://bigota.d.miui.com/tools/MiPhone20131108.exe and install it in your PC.

 

- Download latest Xiaomi Mi3 - WCDMA MIUI Stable Chinese Fastboot version Rom from : http://en.miui.com/thread-14641-1-1.html

 

- Extract it to C:\ (or create folder C:\Rom)

(Note: Do not extract it to the same directory of the MI Flash in C:\Program Files, error will occur, because it requires administrator access.

 

- Put your Mi3 into fastboot mode. First turn it off from recovery mode and then turn it on again by pressing Volume Down(not Up) and Power Button (at the same time), it will immediately enter into Fastboot. You will see a picture of a rabbit fixing a robot (android).

 

- Run MiFlash and then select browse and select the unzipped folder of the fastboot rom and then click flash button in Miflash.

 

- Now if you want to switch to Taiwan, Hong Kong or Singapore version, you can do procedures no. 3.

"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια SOS!!!

Εδω και 3 μερες εχει προβλημα το τερατακι μου. Με την τελευταια αγγλοκινεζικη stable δεν ανοιγει πουθενα το πληκτρολογιο και το πισω πληκτρο αφης δε λειτουργει.

Οπως καταλαβαινεται ετσι ειναι σαν να μην εχω καν κινητο. Στην ειδοποιηση για ενημερωση της stable προχθες την εγκατεστησα, αλλα το προβλημα επιδεινωθηκε. Μετα με fastboot εκανα καθαρη εγκατασταση της τελευταιας developer αλλα παλι καμια βελτιωση. Μετα απο reboot στρωνει και σε λιγη ωρα ξεκινα τα ιδια.

Τι μπορω να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε από σταθερό υπολογιστή στο playstore στο λογαριασμό σου καιι εγκατέστησε από εκεί το πληκτρολόγιο. Μόλις ανοίξεις το WiFi στο τηλέφωνο θα εγκατασταθεί.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια SOS!!!

Εδω και 3 μερες εχει προβλημα το τερατακι μου. Με την τελευταια αγγλοκινεζικη stable δεν ανοιγει πουθενα το πληκτρολογιο

καθάρισε τα δεδομένα του πληκτρολογίου απο τις ρυθμίσεις=>εφαρμογές , η βάλε π.χ. αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey&hl=el

 

και όποιος θέλει ψηφίζει το 18. MIUI Greece

http://en.miui.com/thread-70095-1-1.html

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για λογαριασμό φίλου με mi3 16αρι

Για εγκατάσταση νεας Ρομ με κλειστή συσκευή και power button + down volume μπαίνει κανονικά recovery ή έχει κανένα κινεζικό γιατί αυτός φοράει multi.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κανει ακομα και με το default της miui.

Επισης οταν συμβαινει αυτο δε δουλευει και το πληκτρο back. Αρα δε νομιζω να εριναι του πληκτρολογιου.

Το εχω επανεγκατστησει το swiftkey και δεν κανει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση

Πως μπορω να κλειδωσω με κωδικο το recovery mode και το bootloader του κινητου ωστε αν το χασω να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα εκτεθουν προσωπικα στοιχεια μου;

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση

Πως μπορω να κλειδωσω με κωδικο το recovery mode και το bootloader του κινητου ωστε αν το χασω να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα εκτεθουν προσωπικα στοιχεια μου;

Δεν μπορείς. Εξάλλου εάν φτάσουν εκεί, θα διαγράψουν τα πάντα από το κινητό, οπότε δεν χρειάζεται να φοβάσαι για τα προσωπικά σου δεδομένα. Μπορείς να δοκιμάσεις αυτό εάν θέλεις προστασία -> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lsdroid.cerberus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για λογαριασμό φίλου με mi3 16αρι

Για εγκατάσταση νεας Ρομ με κλειστή συσκευή και power button + down volume μπαίνει κανονικά recovery ή έχει κανένα κινεζικό γιατί αυτός φοράει multi.

με κλειστό το κινητό

πατάς volume up και το πλήκτρο power , ταυτόχρονα παρατεταμένα και είσαι σε mi recovery

η multi έχει το mi recovery (το αρχείο της rom θα το μετονομάσεις σε update για να το φλασάρεις , στην Ελληνική όχι)

η Ελληνική έχει το σωστό cwm recovery , με τις σωστές λειτουργίες π.χ. backup την rom κ.λ.π.

 

δίνουμε και μια ψήφο

http://en.miui.com/thread-70095-1-1.html

18. MIUI Greece

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

με κλειστό το κινητό

πατάς volume up και το πλήκτρο power , ταυτόχρονα παρατεταμένα και είσαι σε mi recovery

η multi έχει το mi recovery (το αρχείο της rom θα το μετονομάσεις σε update για να το φλασάρεις , στην Ελληνική όχι)

η Ελληνική έχει το σωστό cwm recovery , με τις σωστές λειτουργίες π.χ. backup την rom κ.λ.π.

 

δίνουμε και μια ψήφο

http://en.miui.com/thread-70095-1-1.html

18. MIUI Greece

Ευχαριστώ έχω ψηφίσει ηδη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την ελληνική 4.12.12. Δεν ξέρω γιατί αλλά και ο browser του κινητού και ο uc browser που χρησιμοποιώ, τις περισσότερες φορές δε μου ανοίγουν τις ιστοσελίδες που θέλω να μπω. Μου γράφει ότι υπάρχει σφάλμα κ ότι δεν είναι δυνατή η εμφάνιση της σελίδας και όλα αυτά με σήμα H+. Οι εφαρμογές facebook, viber κλπ χρησιμοποιούν κανονικά τα δεδομένα.

 

Τι μπορεί να σημαίνουν αυτά? Γιατί τα πετάει έτσι ξαφνικά?

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=54286&stc=1&d=1418982785

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=54287&stc=1&d=1418982785

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Παιδιά έχω την ελληνική 4.12.12. Δεν ξέρω γιατί αλλά και ο browser του κινητού και ο uc browser που χρησιμοποιώ, τις περισσότερες φορές δε μου ανοίγουν τις ιστοσελίδες που θέλω να μπω. Μου γράφει ότι υπάρχει σφάλμα κ ότι δεν είναι δυνατή η εμφάνιση της σελίδας και όλα αυτά με σήμα H+. Οι εφαρμογές facebook, viber κλπ χρησιμοποιούν κανονικά τα δεδομένα.

 

Τι μπορεί να σημαίνουν αυτά? Γιατί τα πετάει έτσι ξαφνικά?

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=54286&stc=1&d=1418982785

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=54287&stc=1&d=1418982785

 

με wi-fi στις ανοιγει κανονικα? μονο με δεδομενα στο κανει αυτο? μηπως εχεις κανα ad-blog εγκατεστημενο και σου μπλοκαρει τους browsers αυτο?

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

με wi-fi στις ανοιγει κανονικα? μονο με δεδομενα στο κανει αυτο? μηπως εχεις κανα ad-blog εγκατεστημενο και σου μπλοκαρει τους browsers αυτο?

 

Δυστυχώς το κάνει με τα δεδομένα. Με wi-fi είναι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...