Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδία να προσθέσω και την smiui στο παιχνίδι μιας και ειναι αρκετα καλή, την τρέχω εδώ και κοντά 2 βδομάδες και μόνο καλά μπορώ να πω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια χαρα ειναι η 'ελληνικη' rom.

Μακαρι και αλλες εταιριες να ειχαν τοσο δραστηριες κοινότητες.

Τα υπολοιπα ειναι απλη 'γκρινια'.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η τελευταια ελληνικη ROM ειναι η καλυτερη που εχω εγκαταστησει,απο πλευρας

ελευθερης μνημης, ποτε κατω απο 1 GB αλλα και απο πλευρας μπαταριας.Φορτισμενο

μετα απο callibration την Κυριακη (11/1) και ειμαι με 43% σημερα,με την ιδια χρηση που κανω παντα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η τελευταια ελληνικη ROM ειναι η καλυτερη που εχω εγκαταστησει,απο πλευρας

ελευθερης μνημης, ποτε κατω απο 1 GB αλλα και απο πλευρας μπαταριας.Φορτισμενο

μετα απο callibration την Κυριακη (11/1) και ειμαι με 43% σημερα,με την ιδια χρηση που κανω παντα.

 

Συμφωνω απολυτως, αλλα γενικα οι 2-3 τελευταιες ειναι σε παρα πολυ καλο επιπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να λέμε η ελληνική rom είναι πολύ ανώτερη και σε πολλά επίπεδα.

 

Δεν είναι τυχαίο πως όλοι αργά ή γρήγορα εκεί καταλήγουν.

Προφανώς στο στάδιο που βρίσκεται η miui v6 θα υπάρχουν και bugs και μικρο προβλήματα τα οποία όμως στρώνουν άμεσα. Αυτός άλλωστε είναι ο σκοπός των gtv roms.

Εγώ προσωπικά στο δικό μου mi3 δεν αντιμετώπισα κανένα αλλά έμεινα για ένα διάστημα στην τελευταία v5 πριν προχωρήσω. Σε ένα του ξαδέρφου είδα κάτι τρελά (προφανώς λόγω κάποιας δικιάς του ενέργειας) αλλά όλα έστρωσαν με ένα factory reset.

 

Για μένα προσωπικά είναι μεγάλο + το ότι αγόρασα μια συσκευή τον Ιούλιο και από τότε έχω νιώσει αισθητή-συνεχή βελτίωση. Αυτό σε άλλες συσκευές ή ακόμα και με την official (όταν υπάρξει stable v6) δεν το βρίσκεις. Για τον ίδιο λόγο δεν φαντάζομαι να αλλάζω εταιρεία όταν έρθει η ώρα να πάω σε άλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Η σημερινη rom μετα τις μικροδιορθωσεις στην αριστη προηγουμενη νομιζω οτι ειναι ο ορισμος του flawless, εσεις τι νομιζετε;

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Η σημερινη rom μετα τις μικροδιορθωσεις στην αριστη προηγουμενη νομιζω οτι ειναι ο ορισμος του flawless, εσεις τι νομιζετε;

Εμένα για κάποιο λόγο έφαγε τρομερό σκάλωμα και τώρα το φτιάχνω..... :(

Link to comment
Share on other sites

Εμένα για κάποιο λόγο έφαγε τρομερό σκάλωμα και τώρα το φτιάχνω..... :(

 

τι εννεοις σκαλομα lag?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Format Data έφαγε για να στρώσει.... :wacko:

 

Κοιτα και εμενα στην αρχη lagare αλλα μετα με επανεκκινη ολα τελεια

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Γιατρέ... Στο φόρουμ μας εσύ ο ίδιος έχεις πει ότι μετά την εγκατάσταση της νέας ρομ κάνουμε επανεκκίνηση... Και στρώνει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Ε, αυτή την φορά για κάποιο περίεργο λόγο έφαγε τέτοιο σκάλωμα, που δεν έφτιαχνε με τίποτα, παρά μόνο με format Data και να ξαναπεράσω όλα από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ΜΙ3 σε θήκη με πορτάκι φλιπ.

υπάρχει κάποιος τρόπος να κλειδώνει αυτόματα το κινητό όταν κλείνω το πορτάκι της θήκης;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ΜΙ3 σε θήκη με πορτάκι φλιπ.

υπάρχει κάποιος τρόπος να κλειδώνει αυτόματα το κινητό όταν κλείνω το πορτάκι της θήκης;

Δεν νομίζω. Μπορείς να ορίσεις όμως σε 15sec αδράνειας πχ, να κλείνει μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ΜΙ3 σε θήκη με πορτάκι φλιπ.

υπάρχει κάποιος τρόπος να κλειδώνει αυτόματα το κινητό όταν κλείνω το πορτάκι της θήκης;

Δες στο playstore το Flip cover control, Ίσως σε βολέψει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δες στο playstore το Flip cover control, Ίσως σε βολέψει

 

Επειδή όμως κάνει χρήση του proximity sensor, ανεβάζει την κατανάλωση στα ύψη μιας και θα είναι μονίμως ανοιχτός.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχα βάλει μια τέτοια εφαρμογή, δεν είχα δει κάποια ιδιαιτερη διάφορα. Ας δοκιμάσει ο φιλος και να μας πει
Link to comment
Share on other sites

καινούργιος κι εγώ στο Μι3. Το περιεργάζομαι ακόμη; το συρταράκι της sim πως ανοίγει; δεν βλέπω κάτι στη συσκευασία...να βάλω οδοντογλυφίδα; Edited by basdel
λαθος
Link to comment
Share on other sites

καινούργιος κι εγώ στο Μι3. Το περιεργάζομαι ακόμη; το συρταράκι της sim πως ανοίγει; δεν βλέπω κάτι στη συσκευασία...να βάλω οδοντογλυφίδα;

 

με γεια φιλος να το χαρεις! εχει ειδικο μεταλλικό εργαλειο για την σιμ. θελει λιγο πιεση για να στο πεταξει εξω αλλα λειτουργει μια χαρα. κοιτα καλυτερα γιατι ειναι μικρο καπου εκει θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

και μια ερώτηση ακόμη, το κινητό το πήρα από άλλο μέλος με περασμένη την Ελληνική MIUI 5.1.9 Developer. Από τις ρυθμίσεις δε βγάζει αναβάθμιση, από την εφαρμογή Ενημέρωση ΟΤΑ βγάζει. Να την κάνω με αυτό το πρόγραμμα; θέλει κάποια διαδικασία; Με μπερδέψανε λίγο οι οδηγίες περί αναβάθμισης...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Κατεβάσεις με οτα και κανείς μετά με αναβάθμιση...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Κατεβάσεις με οτα και κανείς μετά με αναβάθμιση...

δε χρειάζεται "Πρώτα κάνουμε Flash την FastBoot ROM..."; το τηλέφωνο δε φαίνεται να είναι root (στο Κέντρο Ασφάλειας, Δικαιώματα, Προνόμια root, αναφέρει "δεν έχουν root" με θαυμαστικό)...

Link to comment
Share on other sites

δε χρειάζεται "Πρώτα κάνουμε Flash την FastBoot ROM..."; το τηλέφωνο δε φαίνεται να είναι root (στο Κέντρο Ασφάλειας, Δικαιώματα, Προνόμια root, αναφέρει "δεν έχουν root" με θαυμαστικό)...

Εφόσον έχεις ελληνική MIUI, είναι root, τέλος. Για την αναβάθμιση όπως σου είπαν. Είτε κατεβάζεις μέσω OTA, είτε από το ελληνικό site της MIUI και αφού κατέβει, την εγκαθιστάς την rom που κατέβασες ΜΟΝΟ μέσω της αναβάθμισης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...