Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το θέμα με το ξυπνητήρι είχα παρατηρήσει το εξής στην παλιά μου συσκευή: όταν το βράδυ πριν κοιμηθώ έκλεινα με τον task manager ή το battery doctor όλες τις ανοιχτές εφαρμογές. Τότε το πρωί δεν δούλευε το ξυπνητήρι.

 

Μήπως κανείς κάτι τέτοιο;

 

Οχι δε τα κλεινω αλλα το εχω να αλλαζει προφιλ διαχειρησης ενεργειας αυτοματα απο τις 03:00-09:30.

Σκεφτηκα και γω μηπως το επιρεαζει κατι τετοιο αλλα δε νομιζω να κλεινει εφαρμογες οπως το ρολοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι δε τα κλεινω αλλα το εχω να αλλαζει προφιλ διαχειρησης ενεργειας αυτοματα απο τις 03:00-09:30.

Σκεφτηκα και γω μηπως το επιρεαζει κατι τετοιο αλλα δε νομιζω να κλεινει εφαρμογες οπως το ρολοι.

 

Ναί φίλε αυτό πρέπει να είναι , τώρα που το λές και εμένα δεν χτύπαγε κάποια περίοδο και θυμαμαι πως μολις σταμάτησα να χρησιμοποιώ το battery configuration δεν ξαναείχα πρόβλημα.Αν δείς έχει επιλογή clean memory στις επιλογές του προφίλ που χρησιμοποιεις και αυτό σβήνει την εφαρμογή του ξυπνητηριού. Αν παίξεις με τις ρυθμίσεις στα προφίλ που έχει θα βρείς λύση , εγώ βαρέθηκα να το ψάξω.

Edited by VASKIR
Link to comment
Share on other sites

Ναί φίλε αυτό πρέπει να είναι , τώρα που το λές και εμένα δεν χτύπαγε κάποια περίοδο και θυμαμαι πως μολις σταμάτησα να χρησιμοποιώ το battery configuration δεν ξαναείχα πρόβλημα.Αν δείς έχει επιλογή clean memory στις επιλογές του προφίλ που χρησιμοποιεις και αυτό σβήνει την εφαρμογή του ξυπνητηριού. Αν παίξεις με τις ρυθμίσεις στα προφίλ που έχει θα βρείς λύση , εγώ βαρέθηκα να το ψάξω.

 

Θα το κοιταξω σημερα και ελπιζω να ειναι κατι απο αυτα γιατι ειναι μεγαλο προβλημα αυτο με το ξυπνητηρι.

Με το led στις κλησεις εχει αλλος προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Από ελεύθερη μνήμη πώς τα πάτε?

 

http://i912.photobucket.com/albums/ac325/ecep/Screenshot_2014-07-01-09-55-14_1404197748573_zpsa16c757d.jpg

 

Εμένα είναι ακόμα χειρότερα με την ίδια ρομ με εσένα

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/1266694/miui442.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.6.27 οταν εισαι στην καμερα σε επαγγελματικη λειτουργια και κρατας το τηλεφωνο οριζοντια οι ρυθμισεις ειναι αναποδα, το εχει παρατηρησει κανενας αλλος;
Link to comment
Share on other sites

Στην 4.6.27 οταν εισαι στην καμερα σε επαγγελματικη λειτουργια και κρατας το τηλεφωνο οριζοντια οι ρυθμισεις ειναι αναποδα, το εχει παρατηρησει κανενας αλλος;

 

Ναι το ειδα και γω προχθες που επαιζα με τις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά ξαναρωτάω μήπως μου απαντήσει κάνεις και βγάλω άκρη...

1) Τι πρέπει να κάνω για να περάσω τις επαφές μου που τώρα τις έχω αποθηκευμένες σε sd card (μορφή vcf.) αφού το mi3 δεν παίρνει κάρτα?

2) Διαλέγοντας σαν πιο σωστό την αυθεντική ρομ, μετά τι χρειάζεται να κάνω? Είναι εύκολο να βάλω ελληνικά (θα βρω αναβάθμιση από τη xiaomi που θα μπουν αυτόματα τα ελληνικά? Root μπορώ να του κάνω εύκολα? Google play θα έχει μέσα ή θα πρέπει και αυτό να το βάλω εγώ?

3) Backups αν θέλω να κάνω που θα πηγαίνουν αφού δεν έχει κάρτα μνήμης? Δηλαδή αν θέλω να φλασάρω καμιά άλλη ρομ πως θα backαρω τις εφαρμογές μου?

Παρακαλώ κάποιος που να ξέρει να μου απαντήσει έστω και σε p.m. για να είμαι σίγουρος για τη παραγγελιά μου!!!

Ευχαριστώ!!!

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά ξαναρωτάω μήπως μου απαντήσει κάνεις και βγάλω άκρη...

1) Τι πρέπει να κάνω για να περάσω τις επαφές μου που τώρα τις έχω αποθηκευμένες σε sd card (μορφή vcf.) αφού το mi3 δεν παίρνει κάρτα?

2) Διαλέγοντας σαν πιο σωστό την αυθεντική ρομ, μετά τι χρειάζεται να κάνω? Είναι εύκολο να βάλω ελληνικά (θα βρω αναβάθμιση από τη xiaomi που θα μπουν αυτόματα τα ελληνικά? Root μπορώ να του κάνω εύκολα? Google play θα έχει μέσα ή θα πρέπει και αυτό να το βάλω εγώ?

3) Backups αν θέλω να κάνω που θα πηγαίνουν αφού δεν έχει κάρτα μνήμης? Δηλαδή αν θέλω να φλασάρω καμιά άλλη ρομ πως θα backαρω τις εφαρμογές μου?

Παρακαλώ κάποιος που να ξέρει να μου απαντήσει έστω και σε p.m. για να είμαι σίγουρος για τη παραγγελιά μου!!!

Ευχαριστώ!!!

 

1)Θα βαλεις το αρχειο στον εσωτερικο χωρο του ΜΙ3.

2)Μπορεις να βαλεις τη ρομ απο την ελληνικη κοινοτητα και απλα να τη κατεβαζεις και να τη περνας στο κινητο,αυτη αν θυμαμαι καλα εχει play store και root.Η developer της xiaomi ειναι αγγλοκινεζικη,ροοτ και με οτα update καθε παρασκευη,η multilang ειναι η αλλη λυση.

Στη developer κατεβαζεις πολυ απλα το playstore μεσα απο το mistore.

3)Δεν θα της κανει backup,απλα θα μπεις στο playstore,εχει τη λιστα με ολες τις εφαρμογες που εχεις κατεβασει,επιλεγεις μαζικα αυτες που θελεις και πατας να τις κατεβασει και να τις περασει,αυτος ειναι ο ποιο σωστος τροπος και ο ποιο απροβληματιστος.

Τα backup θα πηγαινουν στον εσωτερικο χωρο.

Link to comment
Share on other sites

CM11? Περιμένω και εγώ το Mi3, απλά μιας και έχεις εμπειρία είπα να ρωτήσω

 

Κάποτε θα έλεγα πως η CM ήταν πιο γρήγορη, όχι όμως τώρα. Άσε που το Muiu είναι πιο eye-candy και έχει και επιλογές/ρυθμίσεις για τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπεριζω την κοινοτητα , μολις παρελαβα το κινητο και μου κανει συνεχως αναβαθμιση . Επειδη ειμαι λιγο ασχετος τι πρεπει να κανω , να μεινω με αυτην τιν ρομ οπως ηρθε απο μερι η να ασχοληθω με κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπεριζω την κοινοτητα , μολις παρελαβα το κινητο και μου κανει συνεχως αναβαθμιση . Επειδη ειμαι λιγο ασχετος τι πρεπει να κανω , να μεινω με αυτην τιν ρομ οπως ηρθε απο μερι η να ασχοληθω με κατι αλλο?

 

Και εγώ από Marymobils το πήρα. Άστο να κάνει τις MIUI αναβαθμίσεις (όλες). Μόνο που ο Server τους είναι πάρα-πολύ αργός.

Εγώ τελευταία προτιμώ τον Apdater με χειροκίνητο τρόπο, (ταχύτατα)

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

γενικα τις αναβαθμισεις τις κατεβαζει ταχυτατα αλλα καπου διαβασα στο ελληνικο miui community για κατι stable νεες εκδοσεις , να προσπαθησω να περασω καποια απο αυτες? θα μου προσφερει κατι περισσοτερο?
Link to comment
Share on other sites

γενικα τις αναβαθμισεις τις κατεβαζει ταχυτατα αλλα καπου διαβασα στο ελληνικο miui community για κατι stable νεες εκδοσεις , να προσπαθησω να περασω καποια απο αυτες? θα μου προσφερει κατι περισσοτερο?

 

Γιατί να πας σε stable Miui , και θα κάνεις αναβάθμιση κάθε τρεις μήνες, ενώ με τις developers Miui κάθε εβδομάδα. Διαλέγεις και παίρνεις.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλυσπερα με το θεμα των sms που με την app της miui που εχει το μι3 τι κανουμε για του χαραχτηρες να μην χρεωνει καθε 50 αλλα καθε 160 οπως ειναι το handcent sms?καπου διαβασα για το mi-tools απου την κατεβαζουμε αυτη η που ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανεις που να εχει δουλεψει το jiayu g4 και το mi3?

 

Εγώ, είχα πριν jiayu g4 και τώρα mi3

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλυσπερα με το θεμα των sms που με την app της miui που εχει το μι3 τι κανουμε για του χαραχτηρες να μην χρεωνει καθε 50 αλλα καθε 160 οπως ειναι το handcent sms?καπου διαβασα για το mi-tools απου την κατεβαζουμε αυτη η που ειναι?

 

και εγώ δεν βρήκα πως κατεβάζουμε τα mi-tools... Είναι στο playstore; Επειδή εκεί δεν τα βρήκα...

Link to comment
Share on other sites

και εγώ δεν βρήκα πως κατεβάζουμε τα mi-tools... Είναι στο playstore; Επειδή εκεί δεν τα βρήκα...

 

Κατεβαστε το wsm-tools και μετα αφου κανετε εγκατασταση το framework στο συστημα σου δινει την επιλογη να το κατεβασεις.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ δεν βρήκα πως κατεβάζουμε τα mi-tools... Είναι στο playstore; Επειδή εκεί δεν τα βρήκα...

 

http://s.wodemo.com/puzzle?fid=271610&return_to=http%3A%2F%2Fnone.wodemo.com%2Fdown%2F20140703%2F271610%2FMi_tools_1.9.2.apk

απο εδω κατεβαζεις και συνδεεις με τον υπολογιστη το μι3 περνας αυτο που κατεβασες στο φακελο download και μετα απο το τηλ πας στο φακελο αρχεια βρισκεις τον downlaod κανεις εγκατάσταση την mi-tools , την τρέχουμε ,

πατάμε στο "Aplications"

στο strip unicode , επιλέγουμε stip all unicode characters

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και έτρεξα το antutu. Καλά τα πήγα....

 

Τρέχω τον chrome και όποτε πατάω λινκ μου τρέχει τον πλοηγό!!! ότι και να κάνω τα νεύρα μου μέσα!!!

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και έτρεξα το antutu. Καλά τα πήγα....

 

Τρέχω τον chrome και όποτε πατάω λινκ μου τρέχει τον πλοηγό!!! ότι και να κάνω τα νεύρα μου μέσα!!!

Εννοεις το στοκ προγραμμα περιηγησης?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Να κάνω 2-3 ερωτήσεις γιατί και εγώ το καλοβλεπω το Mi3, αλλά είμαι λίγο επιφυλακτικός. Καταρχην ψάχνω ένα τηλέφωνο γρήγορο και απροβλημάτιστο για email, browsing, κάνα gps, talking με bleutooth άντε και σε ακραίες ανάγκες που θέλω να βγάλω καμία φωτόκαι δεν έχω την dslr να πατήσω καμιά φωτό. Τώρα έχω Galaxy S3 και υποψία για αναβάθμιση είναι τα LG G2, Galaxy S4, Nexus 5 και τώρα και το Mi3 λόγο τιμής. Για note 3 δεν διαθέτω τόσα.

 

Λοιπόν γρήγορες ερωτήσεις, όποιος θλεκλει απαντάει:

 

1. Το Mi3 όπως έρχεται γράφει ελληνικά ή θέλει φλασάρισμα ROM. Δεν με νοιάζει το menu, ούτως η άλλως όλα αγγλικά τα έχω, αλλά με νοιάζει να μπορώ να γράφω ελληνικά. Το ρωτάω γιατί φλασαρίσματα κτλ ... τα έκανα παλιά, τώρα δεν θέλω να αφιερώνω ούτε 5 min για να σετάρω το τηλέφωνο μου. Μια θα σεταριστεί όταν αγοραστεί.

2. Η μπαταρία του είναι στην πράξη 3000 (όπως G2 και Note 3) ή "κινέζικες" 3000 που λένε κάτι και μετά αδειάζει πιο γρήγορα από κινητό με την μισή μπαταρία και κάνει και 4-5 ωρες να φορτίσει; Όλα τα κινέζικα ταμπλετ που έχω πιάσει στα χέρια μου έτσι είναι πάντως...

3. Αν και μου αρέσει εξωτερικά, στο χέρι φαίνεται υπερβολικά μεγάλο; Γιατί επίσης οι κινέζοι όλα λεπτά τα λένε ... και μετά τα πέρνεις και τα βλέπεις ξαφνικά χοντρά.

4. Από οθόνη τα τιμάει τα λεφτά του? Δεν είμαι tech freak αλλά πρέπει και αυτό να είναι άξιο του ονόματος του.

 

Αυτά, συγνώμη αν κούρασα

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Εννοεις το στοκ προγραμμα περιηγησης?

 

Ναι. Κστέβασα και firefox και είδα ότι δεν το κάνει εκεί! Λέτε να είναι bug του chrome!?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Κστέβασα και firefox και είδα ότι δεν το κάνει εκεί! Λέτε να είναι bug του chrome!?

 

ρυθμίσεις-εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1. Το Mi3 όπως έρχεται γράφει ελληνικά ή θέλει φλασάρισμα ROM. Δεν με νοιάζει το menu, ούτως η άλλως όλα αγγλικά τα έχω, αλλά με νοιάζει να μπορώ να γράφω ελληνικά. Το ρωτάω γιατί φλασαρίσματα κτλ ... τα έκανα παλιά, τώρα δεν θέλω να αφιερώνω ούτε 5 min για να σετάρω το τηλέφωνο μου. Μια θα σεταριστεί όταν αγοραστεί.

2. Η μπαταρία του είναι στην πράξη 3000 (όπως G2 και Note 3) ή "κινέζικες" 3000 που λένε κάτι και μετά αδειάζει πιο γρήγορα από κινητό με την μισή μπαταρία και κάνει και 4-5 ωρες να φορτίσει; Όλα τα κινέζικα ταμπλετ που έχω πιάσει στα χέρια μου έτσι είναι πάντως...

3. Αν και μου αρέσει εξωτερικά, στο χέρι φαίνεται υπερβολικά μεγάλο; Γιατί επίσης οι κινέζοι όλα λεπτά τα λένε ... και μετά τα πέρνεις και τα βλέπεις ξαφνικά χοντρά.

4. Από οθόνη τα τιμάει τα λεφτά του? Δεν είμαι tech freak αλλά πρέπει και αυτό να είναι άξιο του ονόματος του.

1. Ελληνικά θα γράφεις όπως και να έχει.

2. Η μπαταρία του είναι μια χαρά.

3. Εξαρτάται με τι το συγκρίνεις, θα μπορούσε ωστόσο να είναι μικρότερο αλλά δεν ενοχλεί.

4. Πολύ καλή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...