Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρομ δεν με νοιάζει η beta (εάν λες αυτό. ότι η Lenovo δεν δίνει beta)

 

επειδή προτάθηκε πάλι το Redmi Note 5 θεωρείς ότι είναι τόσο τρομερά καλύτερο από το 4 που έχω; δεν νομίζω να αξίζει να το αλλάξω για κάτι τόσο παρόμοιο. τι λες; να βάζανε πχ 5000 μπαταρία οκ αλλά η ίδια είναι..

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Eπειδη ειμαι ενας απο αυτους που εκαναν την μεταβαση απο το 4 στο 5 , εχω να σου πω οτι ναι αξιζει! Πολυ καλο το 4 το καταυχαριστηθηκα αλλα απο το 4 στο 5 ηταν πραγματι αναβαθμιση. Το 5 ειναι καλυτερο σε ολους τους τομεις. Η τιμη του πλεον ειναι ηδη αρκετα χαμηλη.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eπειδη ειμαι ενας απο αυτους που εκαναν την μεταβαση απο το 4 στο 5 , εχω να σου πω οτι ναι αξιζει! Πολυ καλο το 4 το καταυχαριστηθηκα αλλα απο το 4 στο 5 ηταν πραγματι αναβαθμιση. Το 5 ειναι καλυτερο σε ολους τους τομεις. Η τιμη του πλεον ειναι ηδη αρκετα χαμηλη.
λες; οκ. άλλο κινητό άλλης μάρκας στα ίδια επίπεδα τιμής και μπαταρίας υπάρχει; πχ Huawei ZTE,;

 

 

για το 5αρι πρέπει πάλι να ρωτάω εάν έχει 20αρα μπάντα, εάν είναι global, εάν είναι snapdragon η όχι στα σκρουτζομαγαζα; η είναι πλέον ένα μοντέλο;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λες; οκ. άλλο κινητό άλλης μάρκας στα ίδια επίπεδα τιμής και μπαταρίας υπάρχει; πχ Huawei ZTE,;

 

για το 5αρι πρέπει πάλι να ρωτάω εάν έχει 20αρα μπάντα, εάν είναι global, εάν είναι snapdragon η όχι στα σκρουτζομαγαζα; η είναι πλέον ένα μοντέλο;

 

Γνώμη μου, της Huawei στα ίδια χρήματα είναι ελαφρώς κατώτερα.

Για να είσαι ΟΚ με το Redmi Note 5 πρέπει να αναζητήσεις την Global Edition, με το κόκκινο αυτοκόλλητο στο κουτί. Ευρωπαϊκός φορτιστής, Global ROM, Β20 τα έχει εξ ορισμού.

Αν πάρεις από εξουσιοδοτημένο κατάστημα τύπου Κωτσόβολος είναι στάνταρ αυτό. Από Σκρουτζομάγαζα θα πρέπει να το σιγουρέψεις

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ απλά έλεγα ότι το 5αρι σε σχέση με το 4αρι δεν δίνει κάτι το εντυπωσιακά καλύτερο (ούτε έγχρωμο led πλέον, ούτε βάλανε nfc,) μόνο οι φώτο που και εκεί κάποιοι λένε ότι πάνω κάτω το βράδυ πάλι χάλια είναι σαν του 4.. anyway θα το ψάξω...

 

beta έκδοση μπορώ να του βάλω με το που θα το αγοράσω; όπως στο 4 που παίρνει αναβαθμίσεις κάθε εβδομάδα περίπου;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να του βάλεις ότι θέλεις, και developer και stable αλλά πρώτα πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader και αυτό τώρα τελευταία παίρνει λίγο παραπάνω από το συνηθισμένο χρόνο...

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να του βάλεις ότι θέλεις, και developer και stable αλλά πρώτα πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader και αυτό τώρα τελευταία παίρνει λίγο παραπάνω από το συνηθισμένο χρόνο...
στο 4αρι δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα! τώρα στο 5αρι βάλανε;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του xiaomi mi note 2.

Σκεφτομαι να παρω αυτο:

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_1660531.html?wid=1349303

λογο μεγαλυτερης οθονης.Θελ ωκατι 6,2-7 ιντσες πλεον λογο της χαλια ορασης μου.

Εχει εξισου καλη καμερα?Τραβαω βιντεο κυριως με το κινητο και φωτο πολλες.

 

λεφτα εχω σαν μαξ τα 300ε. Αν εχει καποιος καλη αλλη προταση καλοδεχουμενη.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του xiaomi mi note 2.

Σκεφτομαι να παρω αυτο:

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_1660531.html?wid=1349303

λογο μεγαλυτερης οθονης.Θελ ωκατι 6,2-7 ιντσες πλεον λογο της χαλια ορασης μου.

Εχει εξισου καλη καμερα?Τραβαω βιντεο κυριως με το κινητο και φωτο πολλες.

 

λεφτα εχω σαν μαξ τα 300ε. Αν εχει καποιος καλη αλλη προταση καλοδεχουμενη.Ευχαριστω.

Κοίτα Mi Max 3 από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα Mi Max 3 από εμένα.
το Mi max 3 ακολουθεί την ίδια λογική με πχ xiaomi redmi note 4 με 2 κανάλια αναβαθμίσεις ένα beta κάθε εβδομάδα και ένα stable γνωρίζεις;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει καμια σημασια το antutu?βλεπω οτι το mi max 3 ειναι 50kλ λιγοτερο απο το τωρινο μου κινητο.
Όχι.

Σε ενδιαφέρει σε καθημερινή χρήση να μην κολλάει το μηχανάκι.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι ως προς τις απαιτήσεις μου... η εξής.. μια... ΜΠΑΤΑΡΊΑ σαν το τωρινό κινητό μου xiaomi redmi note 4 snapdragon.... και τιμή έως 180 ευρώ περίπου. σκεφτόμουν για πρώτη φορά κάποιο Lenovo που διάβασα κάποια έχουν μεγάλη μπαταρία.

 

υγ1. εννοείται ότι θέλω να έχει την 20αρα μπάντα στο 4g την Β20

 

υγ2. αγορά από Ελλάδα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Είχα το Redmi Note 4,σε έκδοση 3/32 και 6/64,και τώρα έχω το Meizu M6 Note, το μοντέλο Μ721Η με Β20(800) μπάντα, μιας και έχω wind και μένω σε νησί... Λοιπόν από το Redmi Note 4 είναι ανώτερο σε όλα... Και στην μπαταρία μου βγάζει πάνω από 8ωρες οθόνη.. Το είχα πάρει από Ελλάδα, και μιλάω για το 3/32...Για κάμερα ανάμεσα σε αυτό και το Redmi Note 4 υπάρχει διαφορά... Ανώτερη κάμερα, το Flyme το συνηθίζεις γρήγορα.. Γενικά μια πολύ καλή συσκευή στην κατηγορία του..

Link to comment
Share on other sites

το Mi max 3 ακολουθεί την ίδια λογική με πχ xiaomi redmi note 4 με 2 κανάλια αναβαθμίσεις ένα beta κάθε εβδομάδα και ένα stable γνωρίζεις;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Δεν έχω προσωπική εμπειρία από το κινητό αλλά η xiaomi γενικά υποστηρίζει με συχνές αναβαθμίσεις τα κινητά της.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα υποστηρίζω τα κινέζικα γιατί εάν πάρεις μέχρι 170€ μπορείς να αλλάζεις κάθε χρόνο. εκτός από Xiaomi ρίξτε και μια ματιά στην umidigi z2 και one . Έχω πάρει Umi και ήμουν πολύ ευχαριστημένος μέχρι που έσπασα οθονη από δικό μου λάθος . Πληροφορίστε με εάν πληρώνεις τελωνείο?

στο black view πλήρωσα κάπου στα 50€ και το είχα παραγγείλει από gearbest

 

Sent from my BV7000 Pro using Tapatalk

Edited by Floudas
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα στην παρεα.

 

Εχεις κανεις το Oukitel K10 και να αντιμετωπιζει προβλημα με την sim 1?Δεν την αναγνωριζει καν.

Link to comment
Share on other sites

King 7s pptv 79,5€ !!!

Που το βρήκες τόσο;

Link?

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.

Εχεις κανεις το Oukitel K10 και να αντιμετωπιζει προβλημα με την sim 1?Δεν την αναγνωριζει καν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχεις κανεις το Oukitel K10 και να αντιμετωπιζει προβλημα με την sim 1?Δεν την αναγνωριζει καν.

 

Εχεις δοκιμασει να αλλαξεις θεση στις καρτες?

Το λεω για να αποκλεισεις την περιπτωση να φταιει η καρτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάτω του 100αρικου τι παίζει σε κινητό με μεγάλη μπαταρία καλή κάμερα και να παίρνει κάρτα μνήμης;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω ενα UMIDIGI C2 και οταν παω να κατεβασω καμμια ταινια κατεβαζει οσο ειναι αναμμενη η οθονη. Μολις σβησει η οθονη σταματαει και το downloading. Ειναι καποια ρυθμιση που πρεπει να κανω?

Ευχαριστω

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται σαν κάτι που θα έκανε η λειτουργία εξοικονόμησης μπαταρίας, κλείνοντας εφαρμογές όταν η συσκευή πάει για... ύπνο, αλλά νομίζω αυτό έχει εμφανιστεί από το android 8.0 και πάνω (όπου το βρίσκεις κάπου στις ρυθμίσεις της μπαταρίας - επιλέγεις ποιες εφαρμογές να αφήνει να τρέχουν σε background), ενώ απ' όσο θυμάμαι, το C2 πρέπει να έχει android 7...

(ή το feature υπάρχει και στο 7...; Ή μήπως το C2 έχει πάρει αναβάθμιση σε 8...; Δεν έχω και καμιά συσκευή με κατάλληλο android version μαζί μου τώρα που τα γράφω για να δω)

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα..καλησπερα. Ημουν σιγουρος οτι θα παρω απο εσενα απαντηση και σε χρονο dt, μια που ξερω πως εισαι "πανταχου παρων":lol::lol:

Ναι, Android 7 εχει, (δεν παιρνει updates ουτε και 8, εχω την pure Android). Kαπου πηρε το ματι μου για screen lock εφαρμογες, προφανως αυτο μου κανει την "λαδιά". Σ ευχαριστω

 

Y.Γ. Καπου λεει "Νetwork connection is not restricted when screen is turned off, causing power consumption" και παρακατω εχει ολες τις εφαρμογες "active apps after screen lock". Προφανως θα ενεργοποιησω τον Browser. Θα κανω δοκιμη το βραδυ..:D

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται σαν κάτι που θα έκανε η λειτουργία εξοικονόμησης μπαταρίας, κλείνοντας εφαρμογές όταν η συσκευή πάει για... ύπνο, αλλά νομίζω αυτό έχει εμφανιστεί από το android 8.0 και πάνω (όπου το βρίσκεις κάπου στις ρυθμίσεις της μπαταρίας - επιλέγεις ποιες εφαρμογές να αφήνει να τρέχουν σε background), ενώ απ' όσο θυμάμαι, το C2 πρέπει να έχει android 7...

(ή το feature υπάρχει και στο 7...; Ή μήπως το C2 έχει πάρει αναβάθμιση σε 8...; Δεν έχω και καμιά συσκευή με κατάλληλο android version μαζί μου τώρα που τα γράφω για να δω)

:up::dance::yahoo::clap::thanks:

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...