Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Settings/battery/Active apps after screen lock

Με την λιστα αυτη θα λυσω μαλλον και καποιες αλλες δυσλειτουργιες που εχω..(π.χ. τα battery widget και clock widget που εχω στο desktop "τα χανουν" καποιες φορες, πιθανον να ειναι απο αυτο)

Thanks man;)

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Μηπως εχει παρει κανεις s9+ clone απο wish. Φιλος μετα απο γαργαλημα το μπρικαρε και χρειαζομαστε το firmware. Ευχαριστω πολυ Edited by simosalb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Μηπως εχει παρει κανεις s9+ clone απο wish. Φιλος μετα απο γαργαλημα το μπρικαρε και χρειαζομαστε το firmware. Ευχαριστω πολυ

 

Αν ξερεις τι επεξεργαστη φοραει και τι μνημη εχει τοτε ισως βρεις ακρη. Αλλα ακομη και στους κλωνους το λογισμικο τους ειναι παραποιημενο, οποτε δυσκολα να βρεις ακρη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας.

Το CUBOT X19 4G Phablet που είναι σε προσφορά λειτουργεί στην Ελλάδα;

Θα περάσει από τελωνείο;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί στην Ελλάδα κανονικά. Τώρα το αν περάσει τελωνείο εξαρτάτε από ποιο κατάστημα θα το παραγγείλεις και με τι μέθοδο αποστολής. Θα σου πρότεινα όμως να αλλάξεις επιλογή και να μην πάρεις cubot. Πάρε κάποιο επώνυμο σε αυτά τα χρήματα.
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα ο φίλος παραπάνω αναφέρεται σε προσφορά του Gearbest, με την οποία τα πρώτα 10 κομμάτια κάθε μέρα και για λίγες μέρες θα πωλούνται (και με κάποιο κουπόνι - δεν μπήκα στον κόπο να δω πώς ακριβώς δουλεύει, σε newsletter τους το είδα) στα $60. Σε αυτήν την τιμή, θα άξιζε και με το παραπάνω, οι πιθανότητες όμως να το πετύχει κανείς νομίζω ότι είναι μάλλον αστείες, οπότε δεν αξίζει καν να ασχοληθεί (γνώμη μου, βεβαίως)...
Link to comment
Share on other sites

Ένα φθηνό τηλέφωνο για την κόρη μου ψάχνω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το έχει το gearbest στα 60$ για 10κομματια μέχρι αύριο. Αν τα κατάφερεις τσιμπατο άφοβα

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εμφανίζει την προσφορά.

 

Από ότι βλέπω στο youtube που το παρουσιαζουνε λένε για 11ωρες sot. Πρέπει να είναι καλό μηχάνημα. Πάντως αν θες κάτι φθηνό κοίτα και το gome u7 από banggood στα 85€ μαζί με priority για αποφυγή τελωνείου .

Link to comment
Share on other sites

Ένα φθηνό τηλέφωνο για την κόρη μου ψάχνω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_620147.html?wid=1527929

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_679695.html?wid=1527929

απλα και φθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα φθηνό τηλέφωνο για την κόρη μου ψάχνω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

πανε στα σιγουρα φιλε...Xiaomi Redmi 6A Global στα 67ευρω,με τον κωδικο:2BG6A216

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-6A-Global-Version-5_45-inch-2GB-RAM-16GB-ROM-Helio-A22-MTK6762M-Quad-core-4G-Smartphone-p-1319970.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Isabela&p=QV2409786796201409DB&ID=224&cur_warehouse=HK

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ πάντως 93€ βγαινει

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ πάντως 93€ βγαινει

 

κάτι κάνεις λάθος,βάλε τον κωδικό που γράφω.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να πετάξει κάποιος τα λεφτά του σε τρίτης διαλογής μάρκες και εταιρίες για να πάρει ένα κινητό που δεν θα βγάλει ούτε χρόνο. Όταν υπάρχουν και επώνυμα κινητά τόσο φτηνά δεν υπάρχει δικαιολογία. Πολύ καλό το xiaomi redmi 6a που προτείνει ο φίλος από πάνω όπως και αυτό

https://m.banggood.com/Asus-ZenFone-Max-M1-Global-Version-5_5-Inch-HD-4000mAh-Face-Unlock-Andriod-8_0-2GB-16GB-Snapdragon-425-4G-Smartphone-p-1418276.html

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να πετάξει κάποιος τα λεφτά του σε τρίτης διαλογής μάρκες και εταιρίες για να πάρει ένα κινητό που δεν θα βγάλει ούτε χρόνο. Όταν υπάρχουν και επώνυμα κινητά τόσο φτηνά δεν υπάρχει δικαιολογία. Πολύ καλό το xiaomi redmi 6a που προτείνει ο φίλος από πάνω όπως και αυτό

https://m.banggood.com/Asus-ZenFone-Max-M1-Global-Version-5_5-Inch-HD-4000mAh-Face-Unlock-Andriod-8_0-2GB-16GB-Snapdragon-425-4G-Smartphone-p-1418276.html

 

+1000ια σε αυτα που λεει ο φίλος,πολυ καλή και η τιμή του Asus ZenFone Max.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Ένα φθηνό τηλέφωνο για την κόρη μου ψάχνω.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πόσων ετών είναι η κόρη σου και μέχρι πόσα χρήματα διαθέτεις ;; :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να πετάξει κάποιος τα λεφτά του σε τρίτης διαλογής μάρκες και εταιρίες για να πάρει ένα κινητό που δεν θα βγάλει ούτε χρόνο. Όταν υπάρχουν και επώνυμα κινητά τόσο φτηνά δεν υπάρχει δικαιολογία. Πολύ καλό το xiaomi redmi 6a που προτείνει ο φίλος από πάνω όπως και αυτό

https://m.banggood.com/Asus-ZenFone-Max-M1-Global-Version-5_5-Inch-HD-4000mAh-Face-Unlock-Andriod-8_0-2GB-16GB-Snapdragon-425-4G-Smartphone-p-1418276.html

 

Συνηθως τα φθηνα που ζηταει τοσο κραταν, αν και δεν ειναι κανονας καθως αρκετα φθηνα που αγορασα αντεχουν ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως τα φθηνα που ζηταει τοσο κραταν, αν και δεν ειναι κανονας καθως αρκετα φθηνα που αγορασα αντεχουν ακομα.

 

Υπάρχουν μάρκες και μάρκες που φυσικά είναι ρίσκο. Και εγω έχω πάρει φτηνά κινητά που έχουν αντέξει αλλά η πλειοψηφία τους τα έπαιξε στον χρόνο η και λιγότερο. Οπότε αφού υπάρχουν επώνυμα κινητά στις ίδια τιμές με άλλα κινέζικα γιατί να το ρισκάρεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Προβλημα με το UMI μου. Ανοιξα να δω καποιες φωτο στο DCIM και διαπιστωσα οτι το μονο που κανει ειναι να τις ανοιγει. Δεν μπορω να ρολαρω για να δω τις επομενες η τις προηγουμενες, ουτε εμφανιζεται ο αριθμος της εικονας επανω οταν ανοιγω, ουτε υπαρχει επιλογη να κανω κατι με αυτες. Το μονο που συμβαινει οταν κανω tap πανω στην εικονα ειναι να εμφανιζεται η επιλογη save ενω πριν υπηρχαν καποιες επιλογες επεξεργασιας. Αν κρατησω το δαχτυλο επανω στη φωτο βγαινουν μονο οι δυνατοτητες copy, paste, delete, details. Τι παιζει? Τα επαιξε ο image viewer? Με αλλες εφαρμογες τις ανοιγω κανονικα αλλα οχι με την μαμα εφαρμογη. Το μονο που εκανα χθες ηταν ενημερωση των εφαρμογων απο το Aptoide. Καμμια ιδεα τι να κανω? (εκτος απο factory reset)

 

Υ.Γ. Τελικα λυθηκε το προβλημα. Ο File manager του συστηματος πηρε το τελευταιο update και αυτο δημιουργησε το προβλημα. Αφαιρεθηκε το update και επανηλθε στα φυσιολογικα του. Ευτυχως, γλυτωσαμε το factory reset..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς για κινέζικα κινητά η ερώτησή μου, αλλά...

 

Τον τελευταίο καιρό, τα κινεζο-μάγαζα μάς έχουν γεμίσει διαφημίσεις για USB sticks, κάρτες μνήμης και τώρα και SSD της Kodak.

Απ' ό,τι ξέρω, η Kodak έχει κλείσει εδώ και αρκετό καιρό, που σημαίνει ότι κάποιος άλλος έχει πάρει τα δικαιώματα χρήσεως του ονόματος - προφανώς κάποιος Κινέζος.

Έχει κανείς ιδέα τι γίνεται με αυτά, αν αξίζουν μια δεύτερη ματιά ή αν απλώς το πάλαι ποτέ ένδοξο όνομα της Kodak απλώς διασύρεται τώρα με φτηνο-προϊόντα του κιλού...;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...