Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θα ήθελα τη βοήθειά σας για ένα κινητό για τη θεία μου. Θέλει τα βασικά, δηλαδή να παίρνει τηλέφωνα, να μπορεί να βγάζει φωτογραφίες και που και που να μπαίνει και σε κάνα σάιτ στο ίντερνετ. Πράγματα δηλαδή που τα κάνουν όλα τα κινητά. Η τιμή να είναι μέχρι 100 ευρώ. Μου είπε να παραγγείλω ένα από Κίνα αλλά της πρότεινα να πάρει ένα από εδώ ώστε να έχει και την εγγύηση, άλλωστε στην τιμή των 100 ευρώ η διαφορές τιμής με Ελλάδα δεν είναι μεγάλες και τέλος πάντων έχει την εγγύηση αν συμβεί κάτι και δεν θα φάω εγώ το χώσιμο να το στέλνω Κίνα και τρέχα γύρευε. Τώρα έχει το Huawei Y300 με 512 MB RAM. 4 GB ROM kai 4" οθόνη. Θεωρώ ότι πρέπει να πάει οπωσδήποτε τουλάχιστον σε κάτι με 1 GB RAM και 8 ROM. Έτσι κι αλλιώς με 100 ευρώ δεν βρίσκείς τίποτα με καλύτερα χαρακτηριστικά. Οθόνη δεν την ενδιαφέρει να έχει μεγαλύτερη αλλά αναγκαστικά θα πάει στις 4,5"-5,0" καθώς δύσκολα βρίσκεις μικρότερες πλέον που να έχουν τα παραπάνω χαρακτηριστικά. Με αυτά τα δεδομένα λοιπόν και ψάχνοντας στο skroutz βρήκα τις παρακάτω συσκευές:

 

Doogee Leo DG280

Doogee DG310

Leagoo Lead 5

THL T6S

 

Οι τελευταίες δύο είναι λίγο πάνω από τα 100 ευρώ (102, 90 και 105,00) αλλά δεν νομίζω να κολλήσει τα 4-5 ευρώ παραπάνω αν αξίζουν. Από μια ματιά που έριξα στα αντίστοιχα νήματα των συσκευών είδα ότι στα DG280 και T6S δεν έγινε αναφορά για προβλήματα. Στα DG310 και Lead 5 τα νήματα ήταν τεράστια και δεν μπορώ να ξέρω τι έχει αναφερθεί σε τόσες σελίδες.

Αν κάποιος έχει μια καλή εικόνα αυτών των συσκευών θα ήθελα με 2 λέξεις τη γνώμη του για τiς παραπάνω συσκευές. Υπενθυμίζω ότι δεν μας ενδιαφέρουν επεξεργαστές, δορυφόροι, πυρήνες κλπ παρά μόνο να είναι απροβλημάτιστο (για να μη με ζαλίζουν μετά ότι κολλάει, ξεκολλάει, κάνει έτσι, κάνει αλλιώς κλπ).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά θα ήθελα τη βοήθειά σας για ένα κινητό για τη θεία μου. Θέλει τα βασικά, δηλαδή να παίρνει τηλέφωνα, να μπορεί να βγάζει φωτογραφίες και που και που να μπαίνει και σε κάνα σάιτ στο ίντερνετ. Πράγματα δηλαδή που τα κάνουν όλα τα κινητά. Η τιμή να είναι μέχρι 100 ευρώ. Μου είπε να παραγγείλω ένα από Κίνα αλλά της πρότεινα να πάρει ένα από εδώ ώστε να έχει και την εγγύηση, άλλωστε στην τιμή των 100 ευρώ η διαφορές τιμής με Ελλάδα δεν είναι μεγάλες και τέλος πάντων έχει την εγγύηση αν συμβεί κάτι και δεν θα φάω εγώ το χώσιμο να το στέλνω Κίνα και τρέχα γύρευε. Τώρα έχει το Huawei Y300 με 512 MB RAM. 4 GB ROM kai 4" οθόνη. Θεωρώ ότι πρέπει να πάει οπωσδήποτε τουλάχιστον σε κάτι με 1 GB RAM και 8 ROM. Έτσι κι αλλιώς με 100 ευρώ δεν βρίσκείς τίποτα με καλύτερα χαρακτηριστικά. Οθόνη δεν την ενδιαφέρει να έχει μεγαλύτερη αλλά αναγκαστικά θα πάει στις 4,5"-5,0" καθώς δύσκολα βρίσκεις μικρότερες πλέον που να έχουν τα παραπάνω χαρακτηριστικά. Με αυτά τα δεδομένα λοιπόν και ψάχνοντας στο skroutz βρήκα τις παρακάτω συσκευές:

 

Doogee Leo DG280

Doogee DG310

Leagoo Lead 5

THL T6S

 

Οι τελευταίες δύο είναι λίγο πάνω από τα 100 ευρώ (102, 90 και 105,00) αλλά δεν νομίζω να κολλήσει τα 4-5 ευρώ παραπάνω αν αξίζουν. Από μια ματιά που έριξα στα αντίστοιχα νήματα των συσκευών είδα ότι στα DG280 και T6S δεν έγινε αναφορά για προβλήματα. Στα DG310 και Lead 5 τα νήματα ήταν τεράστια και δεν μπορώ να ξέρω τι έχει αναφερθεί σε τόσες σελίδες.

Αν κάποιος έχει μια καλή εικόνα αυτών των συσκευών θα ήθελα με 2 λέξεις τη γνώμη του για τiς παραπάνω συσκευές. Υπενθυμίζω ότι δεν μας ενδιαφέρουν επεξεργαστές, δορυφόροι, πυρήνες κλπ παρά μόνο να είναι απροβλημάτιστο (για να μη με ζαλίζουν μετά ότι κολλάει, ξεκολλάει, κάνει έτσι, κάνει αλλιώς κλπ).

 

Ειδα στην wind to Lenovo a536 ME 129 Ευρω.στο skroytz υπαρχει και με 108 ευρω,νομιζω θα της αρεσει

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ daydream, δεν την είχα υπόψη αυτή τη συσκευή. Όντως στο σκρουτζ παίζει στα 108,00. Τσέκαρα τώρα και μία στα γρήγορα το νήμα της συσκευής εδώ στο φόρουμ και δεν είδα να έχει πει κανείς τίποτα για προβλήματα. Λες ότι αξίζει αυτά τα λίγα ευρώ παραπάνω λόγω της επωνυμίας της Lenovo σε σχέση με τις άλλες ή και για άλλους λόγους?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα τη βοήθειά σας για ένα κινητό για τη θεία μου. Θέλει τα βασικά, δηλαδή να παίρνει τηλέφωνα, να μπορεί να βγάζει φωτογραφίες και που και που να μπαίνει και σε κάνα σάιτ στο ίντερνετ. Πράγματα δηλαδή που τα κάνουν όλα τα κινητά. Η τιμή να είναι μέχρι 100 ευρώ. Μου είπε να παραγγείλω ένα από Κίνα αλλά της πρότεινα να πάρει ένα από εδώ ώστε να έχει και την εγγύηση, άλλωστε στην τιμή των 100 ευρώ η διαφορές τιμής με Ελλάδα δεν είναι μεγάλες και τέλος πάντων έχει την εγγύηση αν συμβεί κάτι και δεν θα φάω εγώ το χώσιμο να το στέλνω Κίνα και τρέχα γύρευε. Τώρα έχει το Huawei Y300 με 512 MB RAM. 4 GB ROM kai 4" οθόνη. Θεωρώ ότι πρέπει να πάει οπωσδήποτε τουλάχιστον σε κάτι με 1 GB RAM και 8 ROM. Έτσι κι αλλιώς με 100 ευρώ δεν βρίσκείς τίποτα με καλύτερα χαρακτηριστικά. Οθόνη δεν την ενδιαφέρει να έχει μεγαλύτερη αλλά αναγκαστικά θα πάει στις 4,5"-5,0" καθώς δύσκολα βρίσκεις μικρότερες πλέον που να έχουν τα παραπάνω χαρακτηριστικά. Με αυτά τα δεδομένα λοιπόν και ψάχνοντας στο skroutz βρήκα τις παρακάτω συσκευές:

 

Doogee Leo DG280

Doogee DG310

Leagoo Lead 5

THL T6S

 

Οι τελευταίες δύο είναι λίγο πάνω από τα 100 ευρώ (102, 90 και 105,00) αλλά δεν νομίζω να κολλήσει τα 4-5 ευρώ παραπάνω αν αξίζουν. Από μια ματιά που έριξα στα αντίστοιχα νήματα των συσκευών είδα ότι στα DG280 και T6S δεν έγινε αναφορά για προβλήματα. Στα DG310 και Lead 5 τα νήματα ήταν τεράστια και δεν μπορώ να ξέρω τι έχει αναφερθεί σε τόσες σελίδες.

Αν κάποιος έχει μια καλή εικόνα αυτών των συσκευών θα ήθελα με 2 λέξεις τη γνώμη του για τiς παραπάνω συσκευές. Υπενθυμίζω ότι δεν μας ενδιαφέρουν επεξεργαστές, δορυφόροι, πυρήνες κλπ παρά μόνο να είναι απροβλημάτιστο (για να μη με ζαλίζουν μετά ότι κολλάει, ξεκολλάει, κάνει έτσι, κάνει αλλιώς κλπ).

Το Leagoo Lead 5 χωρίς δεύτερη σκέψη, τα δήθεν "επώνυμα" που θα βρείς σε φθηνή τιμή είναι παλιά που θέλουν να τα ξεφορτωθούν ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ένα ενδιαφέρον δημοσίευμα σχετικά με το Doogee F2 Ibiza και τη Doogee γενικότερα...:

 

http://www.gizchina.com/2015/05/05/doogee-f2-ibiza-investigated-over-inconsistent-processor-specifications/

 

Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τι απ' αυτά τελικά ισχύει και τι όχι. Πάντως η περίπτωση δεν ακούγεται ωραία...

 

Ενδιαφέρον έχουν και κάποια από τα σχόλια των αναγνωστών κάτω από το άρθρο, για όποιον έχει τη διάθεση να τα διαβάσει.

Όχι DooGee, DooDoo έπρεπε να τα λένε :D

 

Δεν μπορούσαν να βγάλουν πολύ φθηνό πεντάιντσο τετραπύρινο με τους καινούριους Mediatek (λογικότατο), και είπαν να το βγάλουν με τον παλιό βαπτίζοντάς τον ως τον καινούριο.

Η Jiayu έβγαλε με τον παλιό και ήταν ειλικρινέστατη. Ορίστε ένα καλοφτιαγμένο και προσιτό πεντάιντσο, που απλώς δεν έχει τον τελευταίο τετραπύρινο.

Παράδειγμα αντιπαραβολής αξιοπρεπούς κατασκευστού με έναν κατασκευαστή Doodoo...

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Το Leagoo Lead 5 χωρίς δεύτερη σκέψη, τα δήθεν "επώνυμα" που θα βρείς σε φθηνή τιμή είναι παλιά που θέλουν να τα ξεφορτωθούν ...
Ακόμα και σε σύγκριση με το Lenovo A536 που πρότεινε ο daydream? Η τιμές τους είναι σχεδόν ίδιες.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ daydream, δεν την είχα υπόψη αυτή τη συσκευή. Όντως στο σκρουτζ παίζει στα 108,00. Τσέκαρα τώρα και μία στα γρήγορα το νήμα της συσκευής εδώ στο φόρουμ και δεν είδα να έχει πει κανείς τίποτα για προβλήματα. Λες ότι αξίζει αυτά τα λίγα ευρώ παραπάνω λόγω της επωνυμίας της Lenovo σε σχέση με τις άλλες ή και για άλλους λόγους?

 

Θα εχει την εγγυηση της ελληνικης αντιπροσωπειας λογικα μιας και το πουλαει και η ιδια,ειναι 4 πυρηνο,εχει 8 γιγα μνημη,παιρνει καρτα,συμπαθητικη καμερα,για μια μετρια χρηση θα ειναι πολυ χρησιμο.

Για κινεζικο αναλογο το ulefone beX εχει καλες κριτικες απο χρηστες

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα σου έλεγα να επιμείνεις... ελληνικά για τη θεία.

Εκτός από το χώσιμο σε περίπτωση που πάθει κάτι, αν πείσεις κάποιον όχι λίγο... πυροβολημένο και με διάθεση να ψαχτεί (όπως είμαστε εμείς εδώ στο φόρουμ) να πάρει κινέζικο, κατ' αρχήν έχεις κάθε λίγο και λιγάκι να ακούς τα:

"Ορίστε. Κινέζικο μ' έβαλες και πήγα και πήρα και τώρα μου κάνει αυτό / δε μου κάνει εκείνο" - και δώσ' του να πρέπει να υπερασπιστείς αυτό που σύστησες, και να κάνεις το... help desk, από τη στιγμή μάλιστα που δεν υπάρχει κάποιος τοπικός εισαγωγέας.

 

Αυτό το τελευταίο είναι και το άλλο πρόβλημα με την περίπτωση. Οκ, με τη θεία υποθέτω ότι σε σένα θα έπεφτε λίγο-πολύ το... support σε κάθε περίπτωση, αλλά είναι γενικότερο το θέμα με αυτές τις αγορές.

Αν κάποιος όχι πολύ σχετικός / ψαγμένος ψωνίζει από Ελλάδα, όποτε χρειαστεί κάτι θα την... πέφτει στο μαγαζί που το πήρε, ή στη Vodafone/Cosmote/Wind και λιγότερο σε σένα.

Αν έχει πάρει κινέζικο που του σύστησες εσύ... βλέπε full-time support!

 

Όπως θα κατάλαβες, τα παραπάνω τα γράφω και ως... παθών, οπότε... προσοχή! :D

Για καλή μας τύχη, έχουν βγεί πλέον αρκετά προσιτά "επώνυμα" και στην Ελλάδα, οπότε προσωπικά κατευθύνω πλέον σε αυτά αρκετούς που με ρωτάνε "τι κινέζικο να πάρω;" - και ελπίζω έτσι να τη... γλυτώνω! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Όχι DooGee, DooDoo έπρεπε να τα λένε :D

 

Δεν μπορούσαν να βγάλουν πολύ φθηνό πεντάιντσο τετραπύρινο με τους καινούριους Mediatek (λογικότατο), και είπαν να το βγάλουν με τον παλιό βαπτίζοντάς τον ως τον καινούριο.

Η Jiayu έβγαλε με τον παλιό και ήταν ειλικρινέστατη. Ορίστε ένα καλοφτιαγμένο και προσιτό πεντάιντσο, που απλώς δεν έχει τον τελευταίο τετραπύρινο.

Παράδειγμα αντιπαραβολής αξιοπρεπούς κατασκευστού με έναν κατασκευαστή Doodoo...

Σωστά! Η jiayu έχει κάνει το θεϊκό να βγάζει τηλέφωνο στην αγορά με 4gb ram παραπάνω και android 4.4 αντι για 4.2 χωρίς να το ξέρει κανένας ούτε οι πωλητές και χωρίς να ανεβάζει την τιμή Lol

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα σου έλεγα να επιμείνεις... ελληνικά για τη θεία.

Εκτός από το χώσιμο σε περίπτωση που πάθει κάτι, αν πείσεις κάποιον όχι λίγο... πυροβολημένο και με διάθεση να ψαχτεί (όπως είμαστε εμείς εδώ στο φόρουμ) να πάρει κινέζικο, κατ' αρχήν έχεις κάθε λίγο και λιγάκι να ακούς τα:

"Ορίστε. Κινέζικο μ' έβαλες και πήγα και πήρα και τώρα μου κάνει αυτό / δε μου κάνει εκείνο" - και δώσ' του να πρέπει να υπερασπιστείς αυτό που σύστησες, και να κάνεις το... help desk, από τη στιγμή μάλιστα που δεν υπάρχει κάποιος τοπικός εισαγωγέας.

 

Αυτό το τελευταίο είναι και το άλλο πρόβλημα με την περίπτωση. Οκ, με τη θεία υποθέτω ότι σε σένα θα έπεφτε λίγο-πολύ το... support σε κάθε περίπτωση, αλλά είναι γενικότερο το θέμα με αυτές τις αγορές.

Αν κάποιος όχι πολύ σχετικός / ψαγμένος ψωνίζει από Ελλάδα, όποτε χρειαστεί κάτι θα την... πέφτει στο μαγαζί που το πήρε, ή στη Vodafone/Cosmote/Wind και λιγότερο σε σένα.

Αν έχει πάρει κινέζικο που του σύστησες εσύ... βλέπε full-time support!

 

Όπως θα κατάλαβες, τα παραπάνω τα γράφω και ως... παθών, οπότε... προσοχή! :D

Για καλή μας τύχη, έχουν βγεί πλέον αρκετά προσιτά "επώνυμα" και στην Ελλάδα, οπότε προσωπικά κατευθύνω πλέον σε αυτά αρκετούς που με ρωτάνε "τι κινέζικο να πάρω;" - και ελπίζω έτσι να τη... γλυτώνω! :ninja:

 

Συμφωνω γιαυτο προτεινα το Λενοβο αλλα υπαρχουν και τα samsung

https://www.skroutz.gr/s/6039366/Samsung-Galaxy-Grand-Neo-Plus-Duos-8GB.html

https://www.skroutz.gr/s/4448286/Samsung-Galaxy-Grand-Neo-3G-Dual-Sim-8GB.html

 

θα μπορει να απευθυνθει εδω για οτι συμβαινει και οχι να περιμενει το κινεζικο after sales που ειναι ανυπαρκτο εκτος του Vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καταρχήν ευχαριστώ για τη βοήθεια και τις συμβουλές. Εννοείται ότι δεν σκέφτηκα καν να παραγγείλω από Κίνα ακριβώς για να μην γίνω full time support Center όπως είπε και ο w2o4ts. Ήδη είμαι support Center όλου του σογιού για τους υπολογιστές, μην γίνω και για τα κινητά χαχα! Τις συσκευές που ανέφερα στο αρχικό post τις έχει όλες στο skroutz.

Daydream τα 2 Samsung που έβαλες από πάνω είναι στα 120, δεν θέλει να δώσει τόσα. Μου είπε 100 και πολλά είναι. Άντε να την πείσω ως τα 109 του Lenovo, πιο πάνω χλωμό. Λογικά θα την έχει και κρουστά την εταιρία σε σχέση με τη Leagoo που σίγουρα της είναι άγνωστη. Και είδα δίνει 2 έτη εγγύηση άρα εντάξει. Θα της προτείνω αυτό. Αν έχει κάποιος κάποια άλλη πρόταση η ένσταση ας την πει.

PS: φανταστείτε ότι στον Γερμανό που ρώτησε της πρότειναν με 149,90 το Galaxy core II που και τσάμπα να στο δώσουν δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καταρχήν ευχαριστώ για τη βοήθεια και τις συμβουλές. Εννοείται ότι δεν σκέφτηκα καν να παραγγείλω από Κίνα ακριβώς για να μην γίνω full time support Center όπως είπε και ο w2o4ts. Ήδη είμαι support Center όλου του σογιού για τους υπολογιστές, μην γίνω και για τα κινητά χαχα! Τις συσκευές που ανέφερα στο αρχικό post τις έχει όλες στο skroutz.

Daydream τα 2 Samsung που έβαλες από πάνω είναι στα 120, δεν θέλει να δώσει τόσα. Μου είπε 100 και πολλά είναι. Άντε να την πείσω ως τα 109 του Lenovo, πιο πάνω χλωμό. Λογικά θα την έχει και κρουστά την εταιρία σε σχέση με τη Leagoo που σίγουρα της είναι άγνωστη. Και είδα δίνει 2 έτη εγγύηση άρα εντάξει. Θα της προτείνω αυτό. Αν έχει κάποιος κάποια άλλη πρόταση η ένσταση ας την πει.

PS: φανταστείτε ότι στον Γερμανό που ρώτησε της πρότειναν με 149,90 το Galaxy core II που και τσάμπα να στο δώσουν δεν αξίζει.

 

Ειδα το Λενοβο απο κοντα κ μ αρεσε πολυ,φυσικα η wind το ειχε 129 Ευρω ενω στο σαιτ της λενοβο το εχει 109....δες το σε μια wind,παρε την μαζι σου,θα της αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Στο site της lenovo με 109 δίνει δώρο και θήκη και προστατευτικο οθόνης! Την θήκη ξεχωριστα την πουλάει 16 ευρώ! Από εκεί θα το παραγγείλω, έχει και δωρεάν μεταφορικά. Θα το κανονίσω και για πέρασμα από wind για.... hands on. :)
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παρακαλώ για τις παρακάτω συσκευές

Jiayu S3 Advanced http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-jiayu-s3

iOcean M6752 http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-iocean-m6752

Meizu M1 Note 16gb http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-meizu-m1-note

Elephone P3000s http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-elephone-p3000s-3gb

TCL M2U http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-tcl-m2u

Lenovo K3 Note http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-lenovo-k3-note

Lenovo P70 http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-lenovo-p70

το βασικό που με ενδιαφέρει είναι να μην έχει προβλήματα και να λειτουργούν σωστά, δεύτερον τα χαρακτηριστικά και τρίτον η τιμή

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, πολύς κόσμος στο forum πίνει νερό στο όνομα του Elephone P6000, το οποίο έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά (η όποια αμφιβολία έγκειται στο αν η Elephone έχει ξεπεράσει τα προβλήματα ποιότητος του -πρόσφατου- παρελθόντος, κάτι που οι... υπέρμαχοι λένε ότι έχει γίνει και με το παραπάνω) και βρίσκεται ακόμα σε πολύ καλή τιμή ( <= 107.70€ π.χ. εδώ), ενώ λέει ότι έχει και σε άσπρο (κάτι που δεν είχα πάρει χαμπάρι ως τώρα...).

Αξίζει, πιθανότατα, να του ρίξεις μια ματιά.

 

Λευκή πλάτη μόνο έχει. Κανένα αξιοπρεπές ολόλευκο παίζει; Νομίζω ότι το Cubot s200 έχει καλές κριτικές. Τι λέτε;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Λευκή πλάτη μόνο έχει. Κανένα αξιοπρεπές ολόλευκο παίζει; Νομίζω ότι το Cubot s200 έχει καλές κριτικές. Τι λέτε;

Το έχουν πάρει αρκετοί γνωστοί και φίλοι. Αξιοπρεπέστατο!

(για τις προδιαγραφές και την τιμή, πάντα)

Και ωραίο -νομίζω- και στο μάτι (και από κοντά) και το άσπρο και το μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ daydream, δεν την είχα υπόψη αυτή τη συσκευή. Όντως στο σκρουτζ παίζει στα 108,00. Τσέκαρα τώρα και μία στα γρήγορα το νήμα της συσκευής εδώ στο φόρουμ και δεν είδα να έχει πει κανείς τίποτα για προβλήματα. Λες ότι αξίζει αυτά τα λίγα ευρώ παραπάνω λόγω της επωνυμίας της Lenovo σε σχέση με τις άλλες ή και για άλλους λόγους?

Ulefone be X οκταπυρινο τι πήρα για την γυναίκα μου και πάει σφαίρα, δες το

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε τεχνίτη απο Θεσσαλονίκη να κάνει απλές επιδιορθώσεις σε κινητά-ταμπλετ (αλλαγή οθόνη-digitizer, άντε και κάνα button το πολύ); Στείλτε πμ...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δίκαρτο γύρω στα 200-250€, με απροβλημάτιστη cm 12 ρομ ή παρόμοια εναλλακτική;

Υπάρχει το πιο απροβλημάτιστο 5.5αρι Meizu M1 Note, αλλά έχει δικιά του έκδοση Android που πρέπει να την συνηθίσεις.

Αλλά είναι σφαίρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προς τα εκεί προσανατολίζομαι, θα μου άρεσε όμως να υπάρχουν διαθέσιμες ρομ για εναλλακτική και support. Στο zte v5 που έχω, χάρη στους developer απολαμβάνουμε ήδη lollipop 5.1!
Link to comment
Share on other sites

Στο φίλο που ψάχνει φτηνό κινητό να τολμήσω να προτείνω κάποιο lumia; Τα βρίσκω πολύ εύκολα σε χρήση και αγχολυτικά για μας που έχουμε αναλάβει το support.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Προς τα εκεί προσανατολίζομαι, θα μου άρεσε όμως να υπάρχουν διαθέσιμες ρομ για εναλλακτική και support. Στο zte v5 που έχω, χάρη στους developer απολαμβάνουμε ήδη lollipop 5.1!

Με το Meizu δεν χρειάζεσαι άλλη Rom φίλε.

Και στο λέει άτομο που είχε πριν Nexus 4 και τα πάντα από Kernel μέχρι system files είχαν αλλαχθεί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανένας τι ρόλο παίζει το LENOVO X2 ;;;
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...