Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τωρα ειμαι με 4.5" Amoi N828 και τον Ιουνιο κλεινει 2 χρονια οποτε ηρθε η ωρα να παω παρακατω.

Και τα zte nubia z5 z7 z9 mini ειναι πολυ καλα αλλα ξεφευγουν στην τιμη

 

παιδια,οτι πληρωσεις παιρνεις,εχω το z7 max και ειναι απιστευτο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια,οτι ψαξεις και πληρωσεις παιρνεις,εχω το z7 max και ειναι απιστευτο

 

Τωρα ειναι σωστο.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

θέλω να αγοράσω ένα Κινητό με οθόνη 5 ίντσες gorilla glass ,64 bit 1,7 ,4g.υπαρχει κάποιο αξιόπιστο σε καλύτερη τιμή από αυτές τις τιμές πού τα δίνουν οι πιο γνωστές κινέζικες εταιρείες ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

64bit δεν είναι χρήσιμα για πάνω από τέσσερα γιγα ραμ μόνο;
δεν έχω ακούσει κάτι σχετικό,αλλά ολα τα νέα κινητά βγαίνουν 64 bit με 2 η 3 gb ram.ελάχιστα είναι με 4.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

64bit δεν είναι χρήσιμα για πάνω από τέσσερα γιγα ραμ μόνο;

Τι εννοείς χρήσιμα;

Και με 2gb Ram, πολλά 64bit όπως το Meizu M1 Note και το S3 πετάνε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς χρήσιμα;

Και με 2gb Ram, πολλά 64bit όπως το Meizu M1 Note και το S3 πετάνε.

 

δεν έχω ακούσει κάτι σχετικό,αλλά ολα τα νέα κινητά βγαίνουν 64 bit με 2 η 3 gb ram.ελάχιστα είναι με 4.

****** είπα Γράψτε λάθος.μπέρδεψα με τα πισι που τα 64 αξίζουν για πάνω από 4 γιγα ραμ

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Ουτε αυτό που λες ισχυει.

Η αλήθεια είναι οτι τα 32μπιτα λειτουργικά δεν 'βλέπουν' πανω απο 3GB. RAM.

Αυτό δεν σημαίνει απαραιτητα οτι ενα 64μπιτο λειτουργικό δεν δουλεύει καλυτερα με 3GB RAM, απ οτι ενα 32μπιτο με την ίδια RAM.

Αυτό λοιπον που ισχυει είναι οτι σε 32μπιτα συστήματα, οτιδήποτε πανω απο 3GB RAM είναι άχρηστα, αφού δεν τα καταλαβαίνει το συστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε αυτό που λες ισχυει.

Η αλήθεια είναι οτι τα 32μπιτα λειτουργικά δεν 'βλέπουν' πανω απο 3GB. RAM.

Αυτό δεν σημαίνει απαραιτητα οτι ενα 64μπιτο λειτουργικό δεν δουλεύει καλυτερα με 3GB RAM, απ οτι ενα 32μπιτο με την ίδια RAM.

Αυτό λοιπον που ισχυει είναι οτι σε 32μπιτα συστήματα, οτιδήποτε πανω απο 3GB RAM είναι άχρηστα, αφού δεν τα καταλαβαίνει το συστημα.

Α κατάλαβα οκ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω ενα κινητο μεχρι 130 ευρω.Αν γινεται να εχει 2gb ram και να μην ειναι πανω απο 5ιντσες.Θελω να προτεινεται ενα χωρις πολλα προβληματα δοκιμασμενο και να εχει ελληνικα .Το θελω γι πλη χρηση τιποτα ιδιαιτερο.Βασικα εχω βρει αυτα τα δυο μονος μου

1. http://www.minideal.net/lenovo-s960-vibe-x-smartphone-5-full-hd-gorilla-glass3-6-9mm-thin-mtk6589t-1080p-2gb-ram.html

2, http://www.minideal.net/cubot-x9-android-4-4-3g-smartphone-mtk6592-1-7ghz-octa-core-5-0-inch-ips-ogs-hd-screen.html

Ευχαριστω εκ τον προτερων

Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω ενα κινητο μεχρι 130 ευρω.Αν γινεται να εχει 2gb ram και να μην ειναι πανω απο 5ιντσες.Θελω να προτεινεται ενα χωρις πολλα προβληματα δοκιμασμενο και να εχει ελληνικα .Το θελω γι πλη χρηση τιποτα ιδιαιτερο.Βασικα εχω βρει αυτα τα δυο μονος μου

1. http://www.minideal.net/lenovo-s960-vibe-x-smartphone-5-full-hd-gorilla-glass3-6-9mm-thin-mtk6589t-1080p-2gb-ram.html

2, http://www.minideal.net/cubot-x9-android-4-4-3g-smartphone-mtk6592-1-7ghz-octa-core-5-0-inch-ips-ogs-hd-screen.html

Ευχαριστω εκ τον προτερων

 

Κανενα απο τα δυο.Και τα δυο εχουν μικρη αυτονομια και προηγουμενης γενιας επεξεργαστη.Το Ρ6000 εχει παρει ηδη Android 5.

http://www.vickmall.com/elephone-p6000-4g-fdd-lte-mtk6732-64bit-quad-core-1-5ghz-android-4-4-2-smartphone-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-hd-ips-ogs-screen.html

'Η απο δω στα 115$ με κουπονι GBEHP6000

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_122283.html

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Κανενα απο τα δυο.Και τα δυο εχουν μικρη αυτονομια και προηγουμενης γενιας επεξεργαστη.Το Ρ6000 εχει παρει ηδη Android 5.

http://www.vickmall.com/elephone-p6000-4g-fdd-lte-mtk6732-64bit-quad-core-1-5ghz-android-4-4-2-smartphone-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-hd-ips-ogs-screen.html

 

Aris εχει βγει καλο αυτο?Οσα νηματα σχετικα με κινητα αυτης της εταιρειας εχω διαβασει ολο προβληματα βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα απο τα δυο.Και τα δυο εχουν μικρη αυτονομια και προηγουμενης γενιας επεξεργαστη.Το Ρ6000 εχει παρει ηδη Android 5.

http://www.vickmall.com/elephone-p6000-4g-fdd-lte-mtk6732-64bit-quad-core-1-5ghz-android-4-4-2-smartphone-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-hd-ips-ogs-screen.html

'Η απο δω στα 115$ με κουπονι GBEHP6000

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_122283.html

Ειχα παρει το Elephone P10c σε φιλο και δεν ειχα καλη εμπειρια απο την συγκεκριμενη εταιρεια.Δεν δουλευε το GPS καν.Τωρα αυτο δεν το εχω ψαξει καθολου γι'αυτο το λογο.

Link to comment
Share on other sites

Aris εχει βγει καλο αυτο?Οσα νηματα σχετικα με κινητα αυτης της εταιρειας εχω διαβασει ολο προβληματα βλεπω.

 

Πρωτες εντυπωσεις αψογες,το χω πει πολλες φορες.Ειμαι αναμεσα στο να κρατησω αυτο ή το Mlais M4 Note που περιμενω.Μακραν η καλυτερη συσκευη της Ele,καμια σχεση με τις πρωτες αθλιες (P6i,P10,P2000)

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπωσεις αψογες,το χω πει πολλες φορες.Ειμαι αναμεσα στο να κρατησω αυτο ή το Mlais M4 Note που περιμενω.Μακραν η καλυτερη συσκευη της Ele,καμια σχεση με τις πρωτες αθλιες (P6i,P10,P2000)

 

Kαλα νεα αυτα,Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Στο μέλλον βλέπω ενα ulefone be touch ........

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

2550 mah μπαταρία ?

Μικρή δεν είναι?

 

Μια μέρα θα βγαζει μάλλον..

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μέχρι τα 150 δολάρια υπάρχει Κανένα Κινέζικο χωρίς προβλήματα και ποιά είναι αυτά??
lenovo vibe x s960.και όλα τα lenovo,xiaomi,huaweι και ZTE.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το Doogee F2 Ibiza τι γνώμη έχετε;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

 

:oops: στραβωμάρα! και είχα διαβάσει τις 5 προηγούμενες...

Κρίμα και στα χαρακτηριστικά του έδειχνε αρκετά καλό

Τώρα που θα βρω άλλο κινέζικο 5άρι σε ολόλευκο για την ανηψιά;

Any way στην πραγματικότητα οι περισσότεροι κινέζοι κατασκευαστές άλλος λίγο άλλος πολύ κλέβουν σε χαρακτηριστικά

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

:oops: στραβωμάρα! και είχα διαβάσει τις 5 προηγούμενες...

Κρίμα και στα χαρακτηριστικά του έδειχνε αρκετά καλό

Τώρα που θα βρω άλλο κινέζικο 5άρι σε ολόλευκο για την ανηψιά;

Any way στην πραγματικότητα οι περισσότεροι κινέζοι κατασκευαστές άλλος λίγο άλλος πολύ κλέβουν σε χαρακτηριστικά

Καλύτερα να ψάξεις μόνος σου στο youtube, το τι γράφει οποιοσδήποτε γιά το τηλέφωνο σε κάποιο φόρουμ δεν είναι σοβαρό στοιχείο ..

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

:oops: στραβωμάρα! και είχα διαβάσει τις 5 προηγούμενες...

Κρίμα και στα χαρακτηριστικά του έδειχνε αρκετά καλό

Τώρα που θα βρω άλλο κινέζικο 5άρι σε ολόλευκο για την ανηψιά;

Any way στην πραγματικότητα οι περισσότεροι κινέζοι κατασκευαστές άλλος λίγο άλλος πολύ κλέβουν σε χαρακτηριστικά

Πάντως, πολύς κόσμος στο forum πίνει νερό στο όνομα του Elephone P6000, το οποίο έχει πολύ καλά χαρακτηριστικά (η όποια αμφιβολία έγκειται στο αν η Elephone έχει ξεπεράσει τα προβλήματα ποιότητος του -πρόσφατου- παρελθόντος, κάτι που οι... υπέρμαχοι λένε ότι έχει γίνει και με το παραπάνω) και βρίσκεται ακόμα σε πολύ καλή τιμή ( <= $120, π.χ. εδώ), ενώ λέει ότι έχει και σε άσπρο (κάτι που δεν είχα πάρει χαμπάρι ως τώρα...).

Αξίζει, πιθανότατα, να του ρίξεις μια ματιά.

 

Καλύτερα να ψάξεις μόνος σου στο youtube, το τι γράφει οποιοσδήποτε γιά το τηλέφωνο σε κάποιο φόρουμ δεν είναι σοβαρό στοιχείο ..

Σωστό βέβαια, αλλά αν αρχίσεις και διαβάζεις τέτοια για μια συσκευή για την οποία η πληροφόρηση που έχουμε προέρχεται από τέτοιες πηγές (εκτός βέβαια από τις προδιαγραφές που ανακοινώνει ο ίδιος ο κατασκευαστής), και έχουν επίσης πιάσει και κάποια 'ενδιαφέροντα' σημεία (όπως για παράδειγμα ο επεξεργαστής είναι Α7 και όχι Α53 - συν το θέμα του χρονισμού κλπ), δεν μπορεί, σε βάζει σε κάποιες αμφιβολίες, για μένα αρκετές για να μη ρισκάρεις να αποχωριστείς τα ωραία σου λεφτά, από τη στιγμή που υπάρχουν και συγκρίσιμες εναλλακτικές*...

 

_________________________________________

* για τις οποίες βέβαια δεν έχει ακόμα ακουστεί κάτι... :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...