Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ζητούμενα είναι:

 

5.5 in

Μήκος έως 152 mm

Πάχος έως 9 mm

800ρα μπάντα

3500+ mA μπαταρία

64 GB ROM, ή ξεχωριστή υποδοχή για κάρτα μνήμης

Φωτογραφική καλύτερη από του LeTV Le1 x600

Κάτω από $200

Αξιόπιστη μάρκα

 

Τι προτείνετε;

Δες και το 820 αλλα με 3000μπαταρια

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-leeco-letv-le-max-2-6gb-64gb

το λεγομενο "siemens" Gigaset ME Pro καιρο το παρακολουθω και εχει εξαιρετικη καμερα! δεν ειναι βεβαια 64αρι και δεν εχει update...νομιζω παιζουν custom rom..

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-gigaset-me-pro

 

Απο τα αυτα τα 2 θα διαλεγα το "γερμανικο"..!

Edited by iliasleon40
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δες και το LeEco Cool1.

"Γονείς" που έχουν δώσει πολύ καλά δείγματα (LeEco, Coolpad), καλό hardware (SD 652 κλπ), καλή μπαταρία (4000mAh -και κάτι ψιλά- και απ' ό,τι καταλαβαίνω καλή διαχείρισή της επίσης), κάμερα για την οποία διαβάζω πολύ καλά σχόλια - τουλάχιστον για την κατηγορία στην οποία ανήκει - και ιδιαίτερα ελκυστικές τιμές.

Αν έρχεσαι από LeEco θα είσαι και ήδη εξοικειωμένος με την -κάποια- αναζήτησης καλύτερης / καταλληλότερης ROM, οπότε αυτό δε θα προσμετρηθεί στα μειονεκτήματα..

Link to comment
Share on other sites

Δες και το LeEco Cool1.

"Γονείς" που έχουν δώσει πολύ καλά δείγματα (LeEco, Coolpad), καλό hardware (SD 652 κλπ), καλή μπαταρία (4000mAh -και κάτι ψιλά- και απ' ό,τι καταλαβαίνω καλή διαχείρισή της επίσης), κάμερα για την οποία διαβάζω πολύ καλά σχόλια - τουλάχιστον για την κατηγορία στην οποία ανήκει - και ιδιαίτερα ελκυστικές τιμές.

Αν έρχεσαι από LeEco θα είσαι και ήδη εξοικειωμένος με την -κάποια- αναζήτησης καλύτερης / καταλληλότερης ROM, οπότε αυτό δε θα προσμετρηθεί στα μειονεκτήματα..

 

δεν έχει την 20 μπάντα όμως

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά το red rice δυστυχώς μας άφησε (έβγαλε ότι δεν δουλεύει το Android) ,οπότε ψάχνοντας για κινητό κατέληξα στο xiaomi redmi note 4 global αλλά επειδή είδα ότι έπεσε αρκετά και το xiaomi mi5 το σκέφτομαι... Ένα 50ρικο διαφορά! Αξίζει όμως? Διαβάζω αρκετά προβλήματα στο mi5... Αν έχουν περάσει και τα δύο από το χέρι κάποιου η άποψη του θα βοηθούσε! Υπάρχει κάποια άλλη λύση μέχρι εκεί στα 180 ευρώ περίπου...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά το red rice δυστυχώς μας άφησε (έβγαλε ότι δεν δουλεύει το Android) ...

Δοκίμασες επαναφορά μπας και είναι softwareικό πρόβλημα και στρώσει?

,οπότε ψάχνοντας για κινητό κατέληξα στο xiaomi redmi note 4 global αλλά επειδή είδα ότι έπεσε αρκετά και το xiaomi mi5 το σκέφτομαι... Ένα 50ρικο διαφορά! Αξίζει όμως? Διαβάζω αρκετά προβλήματα στο mi5... Αν έχουν περάσει και τα δύο από το χέρι κάποιου η άποψη του θα βοηθούσε! Υπάρχει κάποια άλλη λύση μέχρι εκεί στα 180 ευρώ περίπου...

Αφού σε κάλυπτε αυτό που είχες, θα σε υπερκαλύψει το 4.

To έξτρα 50άρικο κάντο θήκη, τζαμάκι και σουβλάκια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες γεια σας. Τα τελευταια 3,5 χρονια ειχα βολευτει με ενα ΖΤΕ, ομως εχοντας το στην κωλοτσεπη εκατσα στο αυτοκινητο και κρακ..η οθονη..

Λογω της αποχης μου αυτης απο τα κινητα εχασα την επαφη οποτε δεν εχω ιδεα προς τα που να κοιταξω. Εχετε λοιπον κατι να προτεινετε κατι (απο Κινα φυσικα) με 3Gb RAM, 16-32Gb ROM, οθονη 5 in (οχι παραπανω), να δουλευει καλα GPS και WiFi, να εχει FM radio, να διαθετει notification LED, να εχει σταθερη ΡΟΜ και κατα προτιμηση να το αγορασω ηδη ρουταρισμενο γιατι δεν υπαρχει χρονος να ασχοληθω.. Ζηταω πολλα? ;)

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις συμβουλες σας.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες επαναφορά μπας και είναι softwareικό πρόβλημα και στρώσει?

 

Το δοκίμασα τελικά και μετά από κάποιες προσπάθειες κατάφερα και το άνοιξα αλλά το μήνυμα το ξαναεβγαζε κι αφού άνοιξε. Μάλλον μπορεί να έχει και κάποια hardware προβλήματα γιατί κολλάει πάρα πολύ και σχεδόν κάθε 1 μήνα μια φορά κάνει επανεκκίνηση και κολλάει στο mi logo και δεν ανοίγει και κλασικά πάλι επαναφορά αλλάζω ρομ και πάλι από την αρχή τα ίδια.

Αφού σε κάλυπτε αυτό που είχες, θα σε υπερκαλύψει το 4.

To έξτρα 50άρικο κάντο θήκη, τζαμάκι και σουβλάκια.

 

Για εκεί την βλέπω την δουλειά! Τώρα όμως μπήκα σε σκέψεις μήπως πάρω το 4/64...

Edited by nivaz
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

 

γνωριζει κανεις αν το GT6000 Gretel ,εχει notification led

?

 

παρηγγειλα απο aliexpress αλλα αν δεν εχει θελω να το ακυρωσω.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

 

γνωριζει κανεις αν το GT6000 Gretel ,εχει notification led

?

 

παρηγγειλα απο aliexpress αλλα αν δεν εχει θελω να το ακυρωσω.

 

Πρωτα αγοραζεις και μετα ρωτας;

Το kimovil λεει οτι δεν εχει led παντως

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους....

Ειναι το xiaomi 4x το καλυτερο 5αρι της αγορας σε σχεση αποδοση-τιμης???

απο Ελλαδα το 32gb 140 ευρω,υπαρχει κατι καλυτερο?

 

http://www.skroutz.gr/s/11425408/Xiaomi-Redmi-4x-32GB.html

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα αγοραζεις και μετα ρωτας;

Το kimovil λεει οτι δεν εχει led παντως

 

και στο μήνυμα που παράθεσες αναφέρει τον λόγο που ρωτάει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και στο μήνυμα που παράθεσες αναφέρει τον λόγο που ρωτάει

 

 

καλα παιδια, ήρεμα. οντως εκανα λαθος(βιάστικα)να παραγγειλω.

 

ζητησα ακυρωση συναλλαγης από aliexpress και θα δω τι θα γινει.

παντως, σε επικοινωνια μου και με το gearbest και με το aliexpress τον πωλητη που προτιμησα, με διαβεβαιωναν οτι εχει (και με κοντινα screenshots ενος από τους επανω αισθητηρε΅).!! οπότε προσοχή, πολλές φορες ειναι "μη γνώστες" οι υπάλληλοι αυτων των μαγαζιων.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Προσφατα το ΖΤΕ μου επεσε και εσπασε το touch screen. Επανω στην desktop ειχα ενα σημειωματαριο οπου εγραφα διαφορες

σημειωσεις. Εβαλα την καρτουλα στον υπολογιστη και εψαξα να βρω το σημειωματαριο αλλα δεν μπορω να το βρω. Σημειωτεον, οτι ειχα στο κινητο ειναι περασμενο στην καρτα. Καμμια ιδεα που μπορει να ειναι? Το λειτουργικο του κινητου ειναι 4.2.2

Ευχαριστω

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Προσφατα το ΖΤΕ μου επεσε και εσπασε το touch screen. Επανω στην desktop ειχα ενα σημειωματαριο οπου εγραφα διαφορες

σημειωσεις. Εβαλα την καρτουλα στον υπολογιστη και εψαξα να βρω το σημειωματαριο αλλα δεν μπορω να το βρω. Σημειωτεον, οτι ειχα στο κινητο ειναι περασμενο στην καρτα. Καμμια ιδεα που μπορει να ειναι? Το λειτουργικο του κινητου ειναι 4.2.2

Ευχαριστω

 

Ποια εφαρμογη;

2017 εχουμε, γιατι δεν χρησιμοποιεις καποια cloud υπηρεσια;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Προσφατα το ΖΤΕ μου επεσε και εσπασε το touch screen. Επανω στην desktop ειχα ενα σημειωματαριο οπου εγραφα διαφορες

σημειωσεις. Εβαλα την καρτουλα στον υπολογιστη και εψαξα να βρω το σημειωματαριο αλλα δεν μπορω να το βρω. Σημειωτεον, οτι ειχα στο κινητο ειναι περασμενο στην καρτα. Καμμια ιδεα που μπορει να ειναι? Το λειτουργικο του κινητου ειναι 4.2.2

Ευχαριστω

 

Έπρεπε να χρησιμοποιείς το Google Keep. Αποθηκεύει όλες τις σημειώσεις σου online και μπορείς να τις έχεις σε οποιοδήποτε κινητό κατεβάσεις την εφαρμογή (με τον ίδιο Google λογαριασμό).

 

Δυστυχώς δεν ξέρω πως θα τις βρεις τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογη δεν την θυμαμαι, δυστυχως.. Οσο για cloud δεν γινεται γιατι στη δουλεια που το χρησιμοποιω δεν εχω ουτε WiFi ουτε δεδομενα, λογω μη υπαρξης σηματος κινητης τηλεφωνιας..:(

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα για αγορά κινητού με καλή μπαταρία και καλή κάμερα τι θα προτείνατε;

https://www.skroutz.gr/s/11718680/Huawei-P10-Lite-Dual-3GB-32GB.html

αξίζει; κάτι καλύτερo; 250-280.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα για αγορά κινητού με καλή μπαταρία και καλή κάμερα τι θα προτείνατε;

https://www.skroutz.gr/s/11718680/Huawei-P10-Lite-Dual-3GB-32GB.html

αξίζει; κάτι καλύτερo; 250-280.

 

Δες το xiaomi mi5s

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω προβλημα με ενα vkworld v3 τα εχω αυτα τα τηλεφωνα αποθηκευμενα μου βγαζει μονο το νουμερο οταν με καλουν τι μπορω να κανω Edited by KostasParoutsas
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω προβλημα με ενα vkworld v3 τα εχω αυτα τα τηλεφωνα αποθηκευμενα μου βγαζει μονο το νουμερο οταν με καλουν τι μπορω να κανω

Αν κατάλαβα σωστά δεν σου βγάζει το όνομα από αυτόν που καλεί παρόλο που το έχεις αποθηκευμένο. Δοκίμασε να αποθηκεύσεις το νούμερο βάζοντας το +30 μπροστά. Αν δουλέψει, άλλαξε ευκολα τα νούμερα σε όλο τον κατάλογό σου με την εφαρμογή number fixer.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα.

Μετα απο 2,5 χρονια με το Jiayu S3 ερχεται καιρος να πεσει κατηγορια και να μπει στο συρταρι για δευτερο τηλεφωνο.

Καμια προταση για το διαδοχο γυρω στα 170 ευρα?

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Μετα απο 2,5 χρονια με το Jiayu S3 ερχεται καιρος να πεσει κατηγορια και να μπει στο συρταρι για δευτερο τηλεφωνο.

Καμια προταση για το διαδοχο γυρω στα 170 ευρα?

Redminote 4 4/64

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, θα το κοιταξω.

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...