Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιο κινητακι στα 120; 5αρι με καλη μπαταρια και καμερα αντικαταστατης του xiaomi redmi 3 του απλου

αγορα μονο απο βικμαλ για να μην εχει τεωνειο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, έχει κανένας άλλος πάρει το VKworld Z3310, τον κλώνο του νέου Nokia 3310, να μου πει εντυπώσεις; Ή είμαι ο πρώτος που το παρήγγειλα; Χαχαχαχαχα

 

Sent from my Redmi Note 4Χ using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Στην κατηγορία μέχρι 60-70€ τι παίζει αυτή την περίοδο? Προορίζεται για 15χρονη που θέλει Samsung αλλά δεν υπάρχει λόγος να της πάρουν.
Link to comment
Share on other sites

Στην κατηγορία μέχρι 60-70€ τι παίζει αυτή την περίοδο? Προορίζεται για 15χρονη που θέλει Samsung αλλά δεν υπάρχει λόγος να της πάρουν.

 

Uhans A101

Doogee x5 max

Blackview E7S

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τι σας λέει, ρε παιδάκια;; Τούμπανο φαίνεται και σε απίστευτη τιμή! Στα συν επίσης το ότι έχει απλό AOSP λογισμικό χωρίς bloatware!

 

https://m.gearbest.com/cell-phones/pp_651698.html

Έλα, μωρή Coolpadάρααααα!!!
Link to comment
Share on other sites

Στην κατηγορία μέχρι 60-70€ τι παίζει αυτή την περίοδο? Προορίζεται για 15χρονη που θέλει Samsung αλλά δεν υπάρχει λόγος να της πάρουν.

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_603542.html?wid=11

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Uhans A101

Doogee x5 max

Blackview E7S

 

Δεν υπαρχει λογος να αγορασει καποιο απο αυτα,

το ενα εχει 4g αλλα 1 gb ram,τα αλλα 2 ειναι 3g με σαβουρα και παναρχαιο επεξεργαστη....

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_603542.html?wid=11

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν υπαρχει λογος να αγορασει καποιο απο αυτα,

το ενα εχει 4g αλλα 1 gb ram,τα αλλα 2 ειναι 3g με σαβουρα και παναρχαιο επεξεργαστη....

 

Ε, οχι και σαβουρα ο 6580, μια χαρα παιζει παιχνιδια τυπου candy crash.και μονο σε βαρια παιχνιδια θα κολησει, γιατι κατα τα αλλα δεν μασαει τιποτα.. Αλλα και σε αυτα τα λεφτα που ζηταει δεν βρηκα κατι καλυτερο οπως και το δικο σου, που ειναι αρκετα καλο.

Link to comment
Share on other sites

Στην κατηγορία μέχρι 60-70€ τι παίζει αυτή την περίοδο? Προορίζεται για 15χρονη που θέλει Samsung αλλά δεν υπάρχει λόγος να της πάρουν.

 

Δεν ξερω να σου προτεινω τηλεφωνο, αλλα οτι παρεις να σιγουρευτεις οτι θα εχει οσο πιο καλες καμερες γιμεται. Και τις 2. Τα κοριτσακια σε αυτη την ηλικια δινουν μεγαλη προσοχη σε αυτο.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Στην κατηγορία μέχρι 60-70€ τι παίζει αυτή την περίοδο? Προορίζεται για 15χρονη που θέλει Samsung αλλά δεν υπάρχει λόγος να της πάρουν.

 

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/m/17153/Leagoo.html?o=leagoo

 

παρτο απο εδω,ολα απο Κινα ελεγχονται και επιβαλλονται δασμοι πλεον

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα κινητά των 50-60€ μπορεί να αποδειχθεί μεγάλη πίκρα. Πάει ο άλλος να γλιτώσει 5€, παίρνει μπατιροκινητό με κουπονακι και στο τελωνείο το κοστολογουν ταρίφα 100€ και έρχεται +40€ =100€.

Πλεον αξίζει μόνο ακριβά κινητά

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτό με τα κινητά των 50-60€ μπορεί να αποδειχθεί μεγάλη πίκρα. Πάει ο άλλος να γλιτώσει 5€, παίρνει μπατιροκινητό με κουπονακι και στο τελωνείο το κοστολογουν ταρίφα 100€ και έρχεται +40€ =100€.

Πλεον αξίζει μόνο ακριβά κινητά

 

Ο έλεγχος είναι δειγματοληπτικός με μικρές πιθανότητες να την πατήσεις η τώρα τα ελέγχουν σε πολύ μεγάλο ποσοστό όποτε η πιθανότητες είναι μεγάλες;Πριν κανά εξάμηνο πάντως που αγόρασα δεν είχα κάποιο θέμα. Τότε υπήρχαν καποια κρούσματα άλλα στην βόρειο Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ο έλεγχος είναι δειγματοληπτικός με μικρές πιθανότητες να την πατήσεις η τώρα τα ελέγχουν σε πολύ μεγάλο ποσοστό όποτε η πιθανότητες είναι μεγάλες;Πριν κανά εξάμηνο πάντως που αγόρασα δεν είχα κάποιο θέμα. Τότε υπήρχαν καποια κρούσματα άλλα στην βόρειο Ελλάδα.

Μάλλον το δεύτερο, τώρα τα ελέγχουν σε πολύ μεγάλο ποσοστό όποτε η πιθανότητες είναι μεγάλες.

Link to comment
Share on other sites

Ο έλεγχος είναι δειγματοληπτικός με μικρές πιθανότητες να την πατήσεις η τώρα τα ελέγχουν σε πολύ μεγάλο ποσοστό όποτε η πιθανότητες είναι μεγάλες;Πριν κανά εξάμηνο πάντως που αγόρασα δεν είχα κάποιο θέμα. Τότε υπήρχαν καποια κρούσματα άλλα στην βόρειο Ελλάδα.

 

ακομα και μικρα δεματα χρεωνονται και δεν παραδιδονται στο σπιτι σαν συστημενα αλλα πρεπει να παει καποιος ελτα να πληρωσει 3 ευρω για να τα παραλαβει,ειναι εντολη οτι περναει απο χωρες εκτος ε.ε. να χρεωνεται δασμους,αν καποια γλυτωνουν ακομα ειναι θεμα τυχης.

Link to comment
Share on other sites

ακομα και μικρα δεματα χρεωνονται και δεν παραδιδονται στο σπιτι σαν συστημενα αλλα πρεπει να παει καποιος ελτα να πληρωσει 3 ευρω για να τα παραλαβει,ειναι εντολη οτι περναει απο χωρες εκτος ε.ε. να χρεωνεται δασμους,αν καποια γλυτωνουν ακομα ειναι θεμα τυχης.

 

Αν είναι να πληρώσω 3 ευρώ ΟΚ. αλλά τα 40 ευρώ καθιστούν απαγορευτική την αγορά φτηνού κινητού από Κίνα.Εγώ σκεφτόμουν να αγοράσω αυτό http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_589928.html?wid=11 για την κόρη μου οπού σε τέτοια τιμή με ανάλογα χαρακτηριστικά δεν υπάρχει στην Ελλάδα ούτε σε ευρωπαϊκή αποθήκη από Κινέζικο μαγαζί.Τι κάνουμε τώρα ρε παιδιά αν το μπάτζετ μας είναι το πολύ 80 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

ακομα και μικρα δεματα χρεωνονται και δεν παραδιδονται στο σπιτι

Δεν ισχύει αυτό, υπάρχουν πολλές αναφορές εδώ που το αποδεικνύουν.

αν καποια γλυτωνουν ακομα ειναι θεμα τυχης.

Μάλλον το αντίθετο, θέμα ατυχίας αυτά που περνάνε τελωνείο!

Επιλέξτε τριγωνική αποστολή ώστε να εξαλειφθεί εντελώς η πιθανότητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι κάνουμε τώρα ρε παιδιά αν το μπάτζετ μας είναι το πολύ 80 ευρώ;

Βρίσκεις μεταχειρισμένο από ελληνικές αγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπερδεύτηκα τελείως. Είναι λίγες οι πιθανότητες να πληρώσεις τελωνείο (ότι ίσχυε και πριν δηλαδή) ή τα πράγματα άλλαξαν και το να πληρώσεις είναι σχεδόν σίγουρο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τιποτα σιγουρο γιατι υπαρχουν ατομα που ακομα παραλαμβανουν τηλεφωνα χωρις να περασουν,αλλα παιρνεις ρισκο ,αυτο ειναι το μονο σιγουρο
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπερδεύτηκα τελείως. Είναι λίγες οι πιθανότητες να πληρώσεις τελωνείο (ότι ίσχυε και πριν δηλαδή) ή τα πράγματα άλλαξαν και το να πληρώσεις είναι σχεδόν σίγουρο;

Κοίτα, ουδείς μπορεί να εκτιμήσει επακριβώς την πιθανότητα διότι κανείς δε γνωρίζει ούτε το συνολικό αριθμό των αποστολών, ούτε αυτών που καταλήγουν με επιβαρύνσεις. Μόνο εικασίες μπορούν να γίνουν από προσωπικές εμπειρίες και από τα αναγραφόμενα στα φόρουμ.

Εν κατακλείδι, τους τελευταίους μήνες καταγράφεται μια τάση αύξησης των ελέγχων (και του κόστους που επιφέρουν), αλλά σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται για νομοτελειακό φαινόμενο.

Η συνετή αντιμετώπιση, κατά τη γνώμη μου, για κάποιον που δεν επιθυμεί να εκτεθεί στον (όποιο) κίνδυνο επιβαρύνσεων, είναι να επιλέγει καταστήματα που προσφέρουν εγγύηση αποφυγής τελωνείου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό, υπάρχουν πολλές αναφορές εδώ που το αποδεικνύουν.

 

 

 

Μάλλον το αντίθετο, θέμα ατυχίας αυτά που περνάνε τελωνείο!

Επιλέξτε τριγωνική αποστολή ώστε να εξαλειφθεί εντελώς η πιθανότητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρίσκεις μεταχειρισμένο από ελληνικές αγγελίες.

 

Δηλαδη εγω που παραγγειλα 2 απο Κινα μαγιω 28 ευρω αξια και μου ειπαν απο το κεντρο διαλογης να παω στα ελτα διοτι αλλαξε το συστημα και πηγα και πληρωσα 3 ευρω κι ηταν και αλλοι 3 με ιδιο θεμα ειμαι ψευτης?Πας καλα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγω που παραγγειλα 2 απο Κινα μαγιω 28 ευρω αξια και μου ειπαν απο το κεντρο διαλογης να παω στα ελτα διοτι αλλαξε το συστημα και πηγα και πληρωσα 3 ευρω κι ηταν και αλλοι 3 με ιδιο θεμα ειμαι ψευτης?Πας καλα?
Το περίεργο δεν είναι ότι πλήρωσες το 3ευρω, αλλά οτι πήρες μαγιό από Κίνα :p :)

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπερδεύτηκα τελείως. Είναι λίγες οι πιθανότητες να πληρώσεις τελωνείο (ότι ίσχυε και πριν δηλαδή) ή τα πράγματα άλλαξαν και το να πληρώσεις είναι σχεδόν σίγουρο;

 

το gearbest εχει βρει μια μεθοδο που δεν πληρωνεις τελωνειο ,θα βρω το νημα και θα στο γραψω

 

κοιταξε εδω για λεπτομερειες ,ελπιζω ναπανε ολα καλα . διαβασε ολο το αρθο προσεκτικα γιατι προς το τελος εχει μια λεπτομερεια στην επιλογη τροπου αποστολης απο κινα και επιβαρυμενο κοστος

Edited by aitos
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εγω που παραγγειλα 2 απο Κινα μαγιω 28 ευρω αξια και μου ειπαν απο το κεντρο διαλογης να παω στα ελτα διοτι αλλαξε το συστημα και πηγα και πληρωσα 3 ευρω κι ηταν και αλλοι 3 με ιδιο θεμα ειμαι ψευτης?

Δεν είπα ότι λες ψέματα, αλλά ότι σε παραμύθιασαν και σύ το θεώρησες δεδομένο ότι έτσι ισχύει για όλους.

Εκτός αν θεωρείς ότι άλλοι 53 που παρέλαβαν σπίτι χωρίς 3€ είναι αυτοί ψεύτες.

Πας καλα?

Ότι πείς εσύ!

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο δεν είναι ότι πλήρωσες το 3ευρω, αλλά οτι πήρες μαγιό από Κίνα :p :)

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

τωρα αν το θεωρεις αυτο εξυπνο εγω δεν μπορω να ακολουθησω την λογικη σου,ασχετα το τι πηρα οσα δεματα ερχονται εκτος ε.ε. μπαινει δασμος,τουλαχιστον ας το ξερουν οσοι παραγγειλουν

Link to comment
Share on other sites

τωρα αν το θεωρεις αυτο εξυπνο εγω δεν μπορω να ακολουθησω την λογικη σου,ασχετα το τι πηρα οσα δεματα ερχονται εκτος ε.ε. μπαινει δασμος,τουλαχιστον ας το ξερουν οσοι παραγγειλουν
Χιούμορ ήταν για τα μαγιό από Κίνα, χαλάρωσε. Δεν είχε να κάνει με το τελωνείο το σχόλιο, αυτά είναι γνωστά.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...