Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχοντας και τα παραπάνω υπ' όψιν, μερικά ακόμα που μου 'ρχονται στο νου είναι

Bluboo XFire, Cubot X12, Mlais M9 (παλιότερο, αλλά 8-πύρηνο σε πολύ προσιτή τιμή), Leagoo Alfa 5

 

To mlais το είχα και βαριέμαι να σας απαριθμησω όσα προβλήματα αντιμετώπισα.. Ευτυχώς το πάτησε αυτοκίνητο και γλιτωσα :-P... Μακριά από mlais

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ, αυτό είχα δει κι εγώ. Σε αυτά τα χρήματα αξίζει να κοιτάξω κάποιο άλλο;

Αν το βρεις στα 100-120$ νομίζω το παίρνεις με κλειστά ματια. Εναλλακτικές επιλογές σε αυτό το εύρος τιμών υπάρχουν, αλλά θα πρέπει να πας σε δευτεροκλασσατες μάρκες, με ότι αυτό συνεπάγεται. Ισως να εριχνες μια ματια στο cubot H1., για το οποιο εχουν ακουστει καλα λογια. Από εκεί και πέρα υπάρχουν κάποιες αξιόλογες προτάσεις γύρω στα 170$, όπως letv, xiaomi, meizu, αλλά θα πρέπει να ασχοληθεις λίγο ώστε να τα φέρεις στα μέτρα σου.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποτε θα εμφανιστουν τα πρωτα με helio x20?

 

Λογικά το 1ο τρίμηνο του 16. Και αυτον περιμένω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς το πάτησε αυτοκίνητο και γλιτωσα :-P... Μακριά από mlais

Χαχαχα!!! :lol: :lol: Να υποθέσω ότι ήταν... ατύχημα; :p

 

 

Και για να είμαι εντός θέματος, Cubot και Leagoo έχουν χτίσει ικανοποιητική φήμη ως μικροί κατασκευαστές. Με κάποιους που εμφανίζονται ξαφνικά -συνήθως με εξαιρετικά χαρακτηριστικά ως προς την τιμή τους-, παίζεις με την τύχη σου και συνήθως χάνεις.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!!! :lol: :lol: Να υποθέσω ότι ήταν... ατύχημα; :p

.

 

Ατύχημα ήταν αλλά δε στεναχωρηθηκα κιόλας.... Ειλικρινά δεν πίστευα ότι ένα κινητό μπορεί να εμφανίσει τόσα προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!!! :lol: :lol: Να υποθέσω ότι ήταν... ατύχημα; :p

 

 

Και για να είμαι εντός θέματος, Cubot και Leagoo έχουν χτίσει ικανοποιητική φήμη ως μικροί κατασκευαστές. Με κάποιους που εμφανίζονται ξαφνικά -συνήθως με εξαιρετικά χαρακτηριστικά ως προς την τιμή τους-, παίζεις με την τύχη σου και συνήθως χάνεις.

 

Οπότε να υποθέσω ότι VKWORLD, Blackview, Bluboo XFire, Mlais M9 να τις ξεχάσω ως μάρκες και κοιτάξω προς Cubot, Leagoo ή Doogee, καλύτερα ?

Έχεις να προτείνεις εσύ ή κάποιος άλλος έως 70€ κάτι αξιόπιστο?

Edited by O_kontos
:!:
Link to comment
Share on other sites

Οπότε να υποθέσω ότι VKWORLD, Blackview, Bluboo XFire, Mlais M9 να τις ξεχάσω ως μάρκες και κοιτάξω προς Cubot, Leagoo ή Doogee, καλύτερα ?

Έχεις να προτείνεις κάποιο έως 70€ ?

 

Τα blackview μην τα προσπερνάς. Έχουν αποδειχθεί αξιόπιστα και με πολύ καλύτερη κάμερα από doogee κλπ. Στο λέω και από προσωπική εμπειρία. Οπότε ριξε και μια ματιά στο Blackview bv2000 που παίζει γύρω στα 70$ και είναι και 4g.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω και γω για την γυναικα για απλη χρηση κανα παιχνιδακι ιντερνετ και διαβαζμα βιβλιων το oukitel u7 τι λεει ειναι στα 70 δολαρια
Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω και γω για την γυναικα για απλη χρηση κανα παιχνιδακι ιντερνετ και διαβαζμα βιβλιων το oukitel u7 τι λεει ειναι στα 70 δολαρια

Δεν νομιζω να εχεις θεμα, η ουκιτελ εξελισεται ραγδαια. Για κανενα candy crash το βλεπω ΟΚ .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αντιμετωπίζω ένα παράξενο πρόβλημα και θα ήθελα τη γνώμη σας. Έχω ένα κινητό THL W300 για το οποίο δεν έβρισκα μπαταρία πουθενά και την είχε μόνο ένας πωλητης στο aliexpress.

 

http://www.aliexpress.com/item/3300mAh-Original-Battery-for-ThL-W300-Smartphone/32284445717.html

 

Του έστειλα μήνυμα αν την εχει σε στοκ πριν 7-8 μερες, απάντηση δεν πήρα.

Βλέποντας όμως το feedback του διάβασα προσφατα θετικά σχόλια από αυτούς που την είχαν παραγγείλει και έτσι αποφάσισα και την παραγγειλα και εγώ πριν μερικες μερες.

Έλα όμως που από την Πεμπτη που την παραγγειλα μέχρι σήμερα ούτε φωνή ούτε ακρόαση, ουτε απανταει σε μυνηματα ουτε φυσικα εχει στειλει κατι , σκεφτομαι οτι μπορει και να την εκανε για τον αλλο κοσμο !!!

Τωρα πως μπορει να ακυρωθει η παραγγελια , εφοσον αυτος δεν δειχνει σημαδια ζωης ; ξερει καποιος ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω και γω για την γυναικα για απλη χρηση κανα παιχνιδακι ιντερνετ και διαβαζμα βιβλιων το oukitel u7 τι λεει ειναι στα 70 δολαρια

 

Υποθετοντας οτι βρισκεται απο πισω η Doogee,θα σου προτεινα το Homtom HT7 στα 60$.

http://www.pandawill.com/homtom-ht7-slim-smartphone-3000mah-55-inch-hd-screen-quad-core-android-51-black-p111084.html

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αντιμετωπίζω ένα παράξενο πρόβλημα και θα ήθελα τη γνώμη σας. Έχω ένα κινητό THL W300 για το οποίο δεν έβρισκα μπαταρία πουθενά και την είχε μόνο ένας πωλητης στο aliexpress.

 

http://www.aliexpress.com/item/3300mAh-Original-Battery-for-ThL-W300-Smartphone/32284445717.html

 

Του έστειλα μήνυμα αν την εχει σε στοκ πριν 7-8 μερες, απάντηση δεν πήρα.

Βλέποντας όμως το feedback του διάβασα προσφατα θετικά σχόλια από αυτούς που την είχαν παραγγείλει και έτσι αποφάσισα και την παραγγειλα και εγώ πριν μερικες μερες.

Έλα όμως που από την Πεμπτη που την παραγγειλα μέχρι σήμερα ούτε φωνή ούτε ακρόαση, ουτε απανταει σε μυνηματα ουτε φυσικα εχει στειλει κατι , σκεφτομαι οτι μπορει και να την εκανε για τον αλλο κοσμο !!!

Τωρα πως μπορει να ακυρωθει η παραγγελια , εφοσον αυτος δεν δειχνει σημαδια ζωης ; ξερει καποιος ;

Απλα κάνεις λίγη ακόμη υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Υποθετοντας οτι βρισκεται απο πισω η Doogee,θα σου προτεινα το Homtom HT7 στα 60$.

http://www.pandawill.com/homtom-ht7-slim-smartphone-3000mah-55-inch-hd-screen-quad-core-android-51-black-p111084.html

Αν βρίσκεται απο πίσω η Doogee, θα έχει μπαταρία 2100mAh αντι για τις 3000 που γράφει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η δικη μου γυναικα εχει παρει δωρο το Leagoo Lead 5 το οποιο κι εχει αποδειχθει πολυ αξιοπιστο και το βρισκεις στα 60 ευρω τωρα

 

Πριν λιγο καιρο πηρα απο το Gearbest to Leagoo Elite 4 που το ειχε βγαλει σε ασπρο προσφορα στα 65 ευρω και ειναι καπου στο δρομο. Θα σου το προτεινα αλλα τωρα μολις ειδα πως το ανεβασαν στα 94 και ειναι και promo μαλιστα που ληγει σε 2 μερες! Ελεος!

 

Τσεκαρετε και το Lead 5 για τις γυναικες σας, φθηνο, καλαισθητο και αξιοπιστο. Γενικα η Leagoo ειναι πολυ τιμια εταιρια μεχρι στιγμης τουλαχιστον

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Παραγγέλvω κ εγώ την Τρίτη απο Vickmall το Mi4c και θέλω να μου πείτε πόσο θα μου κρατήσει το pay pal σαν εξτρα χρέωση περα απο τα 247 ευρο του τηλεφωνου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Παραγγέλvω κ εγώ την Τρίτη απο Vickmall το Mi4c και θέλω να μου πείτε πόσο θα μου κρατήσει το pay pal σαν εξτρα χρέωση περα απο τα 247 ευρο του τηλεφωνου

 

Μην ξεχάσεις να ρυθμίσεις στο paypal να κάνει το συνάλλαγμα η τράπεζα σου και όχι το ίδιο το paypal. Περισσότερα στο νήμα του paypal:)

Link to comment
Share on other sites

Υποθετοντας οτι βρισκεται απο πισω η Doogee,θα σου προτεινα το Homtom HT7 στα 60$.

http://www.pandawill.com/homtom-ht7-slim-smartphone-3000mah-55-inch-hd-screen-quad-core-android-51-black-p111084.html

Θυγατρική της Doogee είναι, το γράφουν σε μερικά καταστήματα ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Απλα κάνεις λίγη ακόμη υπομονή.

 

Αν βρίσκεται απο πίσω η Doogee, θα έχει μπαταρία 2100mAh αντι για τις 3000 που γράφει :lol:

Πολυ καλο μου φαινεται και καλη τιμουλα καθως θελω 5,5 ιντσες.

Τωρα εχει το elephone p6i το οποιο στεκεται πολυ καλα.

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Τα blackview μην τα προσπερνάς. Έχουν αποδειχθεί αξιόπιστα...

Πόσων ετών είναι το παλαιότερο μοντέλο τους και πρόλαβαν να αποδειχθούν αξιόπιστα;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Καινουργια ειναι η blackview αλλα οτι εχει βγαλει ως τωρα ειναι απροβληματιστα και χωρις να χαλανε υστερα απο μερικους μηνες.Καλυτερα μια μαρκα νεα ΧΩΡΙΣ προβληματα παρα μια παλια μαρκα που εχει βγαλει τα χιλια μυρια.

Μακαρι να συνεχισει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Πόσων ετών είναι το παλαιότερο μοντέλο τους και πρόλαβαν να αποδειχθούν αξιόπιστα;

Όπως το θέτεις έχεις δίκιο, έχει δεν έχει 2 χρόνια. Οπότε το επαναδιατυπώνω, μέχρι στιγμής έχουν αποδειχθεί αξιόλογα κινητά. Πάντως από προσωπική εμπειρία με 2 μοντέλα blackview, αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η κάμερά τους. Όχι ότι είναι κάτι το φοβερό, αλλά δεν υπάρχει σύγκριση με αλλα κινητά της κατηγορίας τους. Ίσως γιατί η ίδια η εταιρία φτιάχνει και κάμερες. Το ίδιο και το λειτουργικό τους, χωρίς bugs. Όπως λες και εσύ όμως, ο χρόνος είναι ο καλύτερος κριτής. ;)

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ψαχνουμε 2 κινητα με 50-60 ευρω για δωρακι

λιγο που ειδα το doogee x5 δειχνει μονοδρομος

μάλλον για σετάκι doogee x5 με βλέπω τελικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...