Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,

Νεος στο foroum και ψαχνω ενα κινεζικο κινητο απο 130€~160€.Η μονες προυποθεσεις να ειναι 5,5inch και αξιοπιστο,τι προτεινετε?Καπου εβλεπα τα elephones αλλα εβλεπα οτι πολλοι ελεγαν για ελατωματικα τηλεφωνα.

Κι εγώ ένα τέτοιο ψάχνω, με 1080p ανάλυση και αυτό που βλέπω πιο πιθανό είναι το jiayu s3 το οποίο όμως είναι σχετικά παλιό με θεματάκια στις ROM του, αν και βλέπω να υπάρχει μεγάλη υποστήριξη εκτός εταιρίας. Υποστηρίζει και την περίφημη μπάντα στα 800, αντίθετα με το letv το οποίο βλέπω ότι επίσης έχει μεγάλη υποστήριξη ανάπτυξης λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δηλαδή όχι 4g στημ Ελλαδα?

 

LG g3 από fastcardtech

Παίζει κανονικά 4g. Επειδή το είχα ψάξει για το συγκεκριμένο κινητο, εκτός από τις μπάντες LTE που αναφέρει στο site, το μοντέλο LG G3 f460 υποστηρίζει και την 2600, δηλαδή ολες τις μπαντες εκτός απο την 800αρα όπως συμβαίνει με τα περισσότερα κινητά από Κίνα. Για 3g δεν υποστηρίζει την 900αρα την οποία όμως χρησιμοποιεί μόνο η Vodafone σε κάποιες περιοχές. Τις ίδιες μπάντες υποστηρίζει και το LG G3 f400, το οποίο έχει καλύτερη υποστήριξη στο xda.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανονικά 4g. Επειδή το είχα ψάξει για το συγκεκριμένο κινητο, εκτός από τις μπάντες LTE που αναφέρει στο site, το μοντέλο LG G3 f460 υποστηρίζει και την 2600, δηλαδή ολες τις μπαντες εκτός απο την 800αρα όπως συμβαίνει με τα περισσότερα κινητά από Κίνα. Για 3g δεν υποστηρίζει την 900αρα την οποία όμως χρησιμοποιεί μόνο η Vodafone σε κάποιες περιοχές. Τις ίδιες μπάντες υποστηρίζει και το LG G3 f400, το οποίο έχει καλύτερη υποστήριξη στο xda.

τοτε φαινεται εξαιρετικη περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

τοτε φαινεται εξαιρετικη περιπτωση

Εγώ αγόρασα το LG G3 f400 πριν λίγες μερες λόγω του ότι έχει καλύτερη υποστήριξη από xda και το αναμένω. Αν είναι όντως εξαιρετική περίπτωση θα σου πω όταν με το καλό παραλάβω!

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα το LG G3 f400 πριν λίγες μερες λόγω του ότι έχει καλύτερη υποστήριξη από xda και το αναμένω. Αν είναι όντως εξαιρετική περίπτωση θα σου πω όταν με το καλό παραλάβω!

 

σου έχει έρθει; το F460 δεν λεει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγόρασα το LG G3 f400 πριν λίγες μερες λόγω του ότι έχει καλύτερη υποστήριξη από xda και το αναμένω. Αν είναι όντως εξαιρετική περίπτωση θα σου πω όταν με το καλό παραλάβω!

 

Αναμένω με ανυπομονησία

Link to comment
Share on other sites

σου έχει έρθει; το F460 δεν λεει;

Όχι ακόμα. Μια χαρά λέει το F460, αυτό ήθελα να πάρω, είναι πιο καινούργιο μοντέλο και έχει καλύτερο επεξεργαστή, αλλά δεν ήθελα να δώσω παραπάνω χρήματα, είδα ότι δεν έχει ακόμα τόσο υποστήριξη με custom roms στο xda όσο έχει το F400 και γενικα μου ήταν πιο εύκολο να βρω πληροφορίες για το f400.

Αναμένω με ανυπομονησία

Εγώ να δεις...

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το umi rome το ειδα και γω απο specs ειναι ****** αλλα λεει

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις από το μήνυμα. Θα σε παρακαλούσα στο μέλλον να αποφεύγεις τέτοιου είδους εκφράσεις. Απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Πόσα καλά κινητά έχει βγάλει η UMi; Ή να το θέσω καλύτερα, πόσα μη κακά κινητά έχει βγάλει; :X

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακόμη λίγα κομμάτια σε μαύρο.

Χτύπησα ένα από καταναλωτική διαστροφή... :lol:

 

οι διαστροφές ποτέ δεν βγάζουν σε καλό :lol::lol::lol::lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

built in 2500mAh μπαταρία, διαβάζω.

δεν υπάρχει διαθέσιμο στοκ και θα ξεκινήσει η Umi να παραδίδει στα καταστήματα μέσα Δεκεμβρίου στην καλύτερη περίπτωση, διαβάζω.

πολλά παράπονα για τα υπόλοιπα μοντέλα της εν λόγω εταιρείας, διαβάζω.

υπάρχουν τολμηροί μάη-φόνερζ που έχουν κάνει ήδη παραγγελία χωρίς να υπάρχει κάποιο review, διαβάζω.

 

Άρα; πρέπει να κόψω το διάβασμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...