Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα .

Εχω παραγγειλει για την γυναικα μου ενα ροζουλι Oukitel U7 plus ( 2GB RAM , 5.5 inch ) .

Με κατι ποντους που ειχα βγηκε 61€ απο gearbest .

Δεν ειδα να υπαρχει σχετικο νημα για το κινητο .

Καποια γνωμη απο καποιον που το εχει ?

Γενικα τι λεει η Oukitel σαν εταιρεια ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα .

Εχω παραγγειλει για την γυναικα μου ενα ροζουλι Oukitel U7 plus ( 2GB RAM , 5.5 inch ) .

Με κατι ποντους που ειχα βγηκε 61€ απο gearbest .

Δεν ειδα να υπαρχει σχετικο νημα για το κινητο .

Καποια γνωμη απο καποιον που το εχει ?

Γενικα τι λεει η Oukitel σαν εταιρεια ?

 

Το συγκεκριμενο δεν το εχω δουλεψει. Ομως επειδη εχω δουλεψει πολλα Ουκιτελ, εχω να πω τα καλυτερα λογια για τα κινητα της.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο δεν το εχω δουλεψει. Ομως επειδη εχω δουλεψει πολλα Ουκιτελ, εχω να πω τα καλυτερα λογια για τα κινητα της.

Ευχαριστω Βαγγελη !

Παντως δεν βλεπω να εχει μεγαλη απηχηση η εταιρεια , τουλαχιστον εδω στο φορουμ , και το συγκεκριμενο που εχω παραγγειλει νομιζω οτι δεν ειναι κακο για τα 70 ευρω που ζητανε .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Βαγγελη !

Παντως δεν βλεπω να εχει μεγαλη απηχηση η εταιρεια , τουλαχιστον εδω στο φορουμ , και το συγκεκριμενο που εχω παραγγειλει νομιζω οτι δεν ειναι κακο για τα 70 ευρω που ζητανε .

 

Δεν συμφωνω φιλε Γιωργο. Πολλα παιδια εχουνναγορασει και ειναι ευχαριστημενοι. Αλλα αμα δεν σου βγαζει βλαβες και δεν χρειαζεται ολη μερα να το σκαλιζεις και να αλλαζεις ρομ για να δουλεψει στοιχειωδως, τοτε πως να γινουν μεγαλα και αχανη νηματα για τις συσκευες αυτες?

Τωρα για την συγκεκριμενη καλυτερα να σου απαντησει καποιος που ξερει η που την εχει ηδη.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Αρκει να μην πιστευεις τα ανοητα βιντεο που βγαζει και κυριως να μην προσπαθεις να τα αναπαραγεις για να κανεις φιγουρα στους φιλους σου.

Με λιγα λογια μην σπας καρυδια με την οθονη του :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Βαγγελη !

Παντως δεν βλεπω να εχει μεγαλη απηχηση η εταιρεια , τουλαχιστον εδω στο φορουμ , και το συγκεκριμενο που εχω παραγγειλει νομιζω οτι δεν ειναι κακο για τα 70 ευρω που ζητανε .

 

συμφωνω'

ένα ουκι που το κρατησα λιγο

αποδειχτηκε ΛΙΡΑ 100 οσο το ειχα

σοβαρη εταιρεια, ΤΙΜΙΟΤΑΤΗ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ouki 6000 pro το πηρα για την μεγαλη μπαταρια του και είναι αψογο σε όλα ,ελπιζω να κρατησε8ι καιρο ετσι γιατι οντως δεν συζητιουντια πολύ αλλλα μαλον δεν παρουσιαζουν θεματα
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε καμια προταση για κινητο εως 170,00 ευρω.ειδα lenovo vibe p1,xiaomi 3 pro.καμια αλλη ιδεα; αν γινεται να εχει και την 20 μπάντα,καλη φωτο και οσο το δυνατον λιγοτερα πειραγματα για φιλο που δεν κατεχει το αθλημα (αλλιως θα πιασω δουλειά εγω χαχχαχα)
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε καμια προταση για κινητο εως 170,00 ευρω.ειδα lenovo vibe p1,xiaomi 3 pro.καμια αλλη ιδεα; αν γινεται να εχει και την 20 μπάντα,καλη φωτο και οσο το δυνατον λιγοτερα πειραγματα για φιλο που δεν κατεχει το αθλημα (αλλιως θα πιασω δουλειά εγω χαχχαχα)

Για λίγα πειράγματα (πρακτικά 'καθαρό' Android), 800άρα μπάντα, αξιοπρεπείς (για την κατηγορία και την τιμή) κάμερες...:

Αν θέλει ψιλο-'επώνυμη' μάρκα (μιας και ανέφερες σχετικά γνωστές μάρκες όπως Lenovo και Xiaomi). Alcatel Flash Plus 2.

Αλλιώς, Oukitel K6000 Pro (μνημονεύεται και παραπάνω), Ulefone Power

(αυτά επειδή είδα ότι αναφέρθηκες αρχικά σε 5.5άρια)

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε καμια προταση για κινητο εως 170,00 ευρω.ειδα lenovo vibe p1,xiaomi 3 pro.καμια αλλη ιδεα; αν γινεται να εχει και την 20 μπάντα,καλη φωτο και οσο το δυνατον λιγοτερα πειραγματα για φιλο που δεν κατεχει το αθλημα (αλλιως θα πιασω δουλειά εγω χαχχαχα)

Κοίταξε και αυτό ...

http://www.everbuying.net/product1209709.html

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 100 ευρώ πιο κινεζάκι έχει την καλύτερη σχετικά κάμερα σε αυτά τα χρήματα?

 

Lenovo k3 note. Αν πας λίγο πιο πανω xiaomi mi4 και mi4c

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι για μια συσκευη που θα χρησιμοποιειται μονο στο gym (soundcloud, mp3 player) και για το strava (δεν θα του βαλω ουτε σιμ) με bluetooth ακουστικα.

η εναλλακτικη λυση ειναι να βαλω μπαταρια στο παλιο motorola atrix που εχω (εκει με προβληματιζει το παλιο αντροιντ version, μπορει να μην συνεργαζεται με τα apps).

με οθονη 4 ιντσων ειμαι οκ, υπαρχει καποια προταση με 30-40 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

όλα τα φτηνά βγαίνουν από 4,5 ίντες και πάνω.

μια καλή επιλογή είναι αυτή αλλα πάμε στα 50 ευρώ

http://www.geekbuying.com/item/HOMTOM-HT3-5-0inch-2-5D-Arc-Edge-HD-Screen-Smartphone-Android-5-1-1GB-RAM-8GB-ROM-MT6580A-Quad-Core-3000mAh---Silver-362046.html

Link to comment
Share on other sites

όλα τα φτηνά βγαίνουν από 4,5 ίντες και πάνω.

μια καλή επιλογή είναι αυτή αλλα πάμε στα 50 ευρώ

http://www.geekbuying.com/item/HOMTOM-HT3-5-0inch-2-5D-Arc-Edge-HD-Screen-Smartphone-Android-5-1-1GB-RAM-8GB-ROM-MT6580A-Quad-Core-3000mAh---Silver-362046.html

Thanks!

Βρηκα και το Leagoo Z1 (4GB) στα 45, απο Ελλαδα, αλλα απ'οτι φαινεται θα προτιμησω την μπαταρια του ατριξ (8€). :)

Link to comment
Share on other sites

όλα τα φτηνά βγαίνουν από 4,5 ίντες και πάνω.

μια καλή επιλογή είναι αυτή αλλα πάμε στα 50 ευρώ

http://www.geekbuying.com/item/HOMTOM-HT3-5-0inch-2-5D-Arc-Edge-HD-Screen-Smartphone-Android-5-1-1GB-RAM-8GB-ROM-MT6580A-Quad-Core-3000mAh---Silver-362046.html

Μιας και ο razkal λέει ότι το θέλει (και) για να τρέχει strava, υποθέτω ότι το καλό gps θα πρέπει να είναι προαπαιτούμενο.

Διαβάζω για τον MT6580 ότι δυστυχώς φαίνεται να έχει κληρονομήσει τη σχετική αδυναμία όλων των παλιότερων MT658X ως προς το gps, και οι περισσότεροι κάτοχοι συσκευών με αυτόν διαμαρτύρονται για την απόδοση (ή μάλλον την... απουσία αυτής) του gps... :(

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα blackview breeze (mtk 6582), χωρίς κάρτα sim και παίζει pokemon go με πολύ καλή ακρίβεια gps, ακόμα και μέσα στο σπίτι...

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα blackview breeze (mtk 6582), χωρίς κάρτα sim και παίζει pokemon go με πολύ καλή ακρίβεια gps, ακόμα και μέσα στο σπίτι...

Pokemon Go με μόλις 1GB ram;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Pokemon Go με μόλις 1GB ram;

 

Ναι, κανονικά. Αυτό που είχε ακουστεί για minimum 2gb ram δεν ήταν αλήθεια. Προφανώς η εφαρμογή χρησιμοποιεί όσα περισσότερα μπορεί... Σε ένα τεστ που έκανα στο oneplus one, ύστερα από πολλή ώρα παιχνιδιού, είδα ότι η μέση χρηση ram της εφαρμογής ήταν κάπου 550mb και η μέγιστη χρήση κάπου 750mb. Αντίθετα στο breeze τα νούμερα ήταν 120mb και 180mb! ;)

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Αξιοπρεπες κινητο 5-5,5 inch γυρω στα 150 € με καλη φωτογραφικη μηχανη .

Ποιο θα προτείνατε?

Οποιοδήποτε MEIZU μπορείς να αγοράσεις.

 

Sent from my V975m using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αξιοπρεπες κινητο 5-5,5 inch γυρω στα 150 € με καλη φωτογραφικη μηχανη .

Ποιο θα προτείνατε?

Zuk Z1......

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

http://www.geekbuying.com/item/Coolpad-LeEco-Cool1-Dual-C106-5-5inch-3GB-32GB-Smartphone---Silver-371398.html

 

Απο οτι λενε εδβ στο φορουμ αυτο εχει καλη καμερα? Τι λετε? Υπαρχει σε αυτα τα χρηματα καποιο με καλυτερη καμερα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...