Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΖΤΕ Ζ7 ΜΑΧ

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://m.banggood.com/ZTE-Nubia-Z7-Max-5_5-Inch-2GB-RAM-32GB-ROM-Qualcomm-Snapdragon-4G-Smartphone-p-1072319.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ψάχνω κινητό γύρω στα 150 ευρώ. Ποια είναι η γνώμη σας για το Bluboo Maya Max? Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ψάχνω κινητό γύρω στα 150 ευρώ. Ποια είναι η γνώμη σας για το Bluboo Maya Max? Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο?

 

αν σε ενδιαφερει η 6000 μπαταρια κοιtα και το oukitel 6000 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ψάχνω κινητό γύρω στα 150 ευρώ. Ποια είναι η γνώμη σας για το Bluboo Maya Max? Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο?

Πάρε το lenovo vibe p1 pro με 125€ και θα το καταευχαριστηθείς. Μπες στο θέμα του να διαβάσεις απόψεις

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το lenovo vibe p1 pro με 125€ και θα το καταευχαριστηθείς. Μπες στο θέμα του να διαβάσεις απόψεις

Συμφωνώ απόλυτα, πήγαινε σε ένα κωτσοβολο που το πουλάει 350€ να το δεις από κοντά, το τηλ είναι άψογο και με... 5000amh μπαταρία!

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα, πήγαινε σε ένα κωτσοβολο που το πουλάει 350€ να το δεις από κοντά, το τηλ είναι άψογο και με... 5000amh μπαταρία!

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει μαγαζί από τα αξιόπιστα που να έχει το 3GB με την 20 μπάντα;

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα, πήγαινε σε ένα κωτσοβολο που το πουλάει 350€ να το δεις από κοντά, το τηλ είναι άψογο και με... 5000amh μπαταρία!

 

Στάλθηκε από το Lenovo P1a42 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υπάρχει κινέζικο μαγαζί που να μην πουλάει μόνο το ασημί και το χρυσό αλλά να έχει και το σκούρο γκρι ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κινέζικο μαγαζί που να μην πουλάει μόνο το ασημί και το χρυσό αλλά να έχει και το σκούρο γκρι ?

 

Εγώ δεν το έχω δει πουθενά

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου λίγο την γνώμη σας για το εξής σκεπτικό. Θεωρητικά δεν συμφέρει περισσότερο να δώσεις 20-25 ευρώ παραπάνω και να πάρεις μια συσκευή από ευρωπαϊκή αποθήκη? Δηλαδή, τα οφέλη που έχεις αξίζουν τα 25 ευρώ ? τι λέτε? Τα οφέλη είναι: Γρήγορη παραλαβή και γρήγορη αντικατάσταση σε περίπτωση που σου έρθει ελαττωματικό κινητό και 100% πιθανότητα να μην πληρώσεις τελωνείο.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Κοίταξα αυτά που μου προτείνατε. Ανάμεσα στο redmi note 3 pro και το lenovo vibe p1 ποιο πιστεύετε ότι αξίζει περισσότερο? Για το Bluboo Maya έχει κάποιος άποψη ή να μην ασχοληθώ και καθόλου με αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου λίγο την γνώμη σας για το εξής σκεπτικό. Θεωρητικά δεν συμφέρει περισσότερο να δώσεις 20-25 ευρώ παραπάνω και να πάρεις μια συσκευή από ευρωπαϊκή αποθήκη? Δηλαδή, τα οφέλη που έχεις αξίζουν τα 25 ευρώ ? τι λέτε? Τα οφέλη είναι: Γρήγορη παραλαβή και γρήγορη αντικατάσταση σε περίπτωση που σου έρθει ελαττωματικό κινητό και 100% πιθανότητα να μην πληρώσεις τελωνείο.

 

συμφωνω απο ευρωπικη αγοραζω συνηθως ,μονο που δεν εχουν μεγαλη ποικιλια αλλα ανα περιμενεισ λιγο και τους στειλεις μειλ το φερνουν αυτο που θες ......το λιγο ειναι σχετικο βεβαια :)

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου λίγο την γνώμη σας για το εξής σκεπτικό. Θεωρητικά δεν συμφέρει περισσότερο να δώσεις 20-25 ευρώ παραπάνω και να πάρεις μια συσκευή από ευρωπαϊκή αποθήκη? Δηλαδή, τα οφέλη που έχεις αξίζουν τα 25 ευρώ ? τι λέτε? Τα οφέλη είναι: Γρήγορη παραλαβή και γρήγορη αντικατάσταση σε περίπτωση που σου έρθει ελαττωματικό κινητό και 100% πιθανότητα να μην πληρώσεις τελωνείο.

Εξαρτάται από το μαγαζί, υποθέτω... Για αρκετά π.χ. μαγαζιά, έχω δει παράπονα εδώ στο forum από κόσμο που έκανε (σημαντικά) περισσότερο χρόνο μέχρι να παραλάβει αυτό που παρήγγειλε, απ' ό,τι θα έκανε αν ερχόταν από Κίνα(!) - συχνά μάλιστα και χωρίς tracking της... προκοπής, για να έχει τουλάχιστον μια ιδέα πού (μπορεί να) βρίσκεται το δέμα του.

Με άλλα πάλι, πολλοί αναφέρουν ότι παρέλαβαν μέσα σε λίγες μέρες (προφανώς εκεί θα άξιζε και την έξτρα χρέωση).

Link to comment
Share on other sites

Πείτε μου λίγο την γνώμη σας για το εξής σκεπτικό. Θεωρητικά δεν συμφέρει περισσότερο να δώσεις 20-25 ευρώ παραπάνω και να πάρεις μια συσκευή από ευρωπαϊκή αποθήκη? Δηλαδή, τα οφέλη που έχεις αξίζουν τα 25 ευρώ ? τι λέτε? Τα οφέλη είναι: Γρήγορη παραλαβή και γρήγορη αντικατάσταση σε περίπτωση που σου έρθει ελαττωματικό κινητό και 100% πιθανότητα να μην πληρώσεις τελωνείο.

 

Η γνώμη μου είναι η εξής:

Μόνο εάν βιάζεσαι πολύ αξίζει ώστε να γλυτώσεις κάποιες μέρες.

Εάν δεν κάνω λάθος, σε περίπτωση ελλατωματικου σου λένε ότι πρέπει να ελεγχθει η συσκευή και να στείλεις το τηλέφωνο πίσω στην Κίνα (αφού όταν μιλήσεις με το κατάστημα διεύθυνση Κίνας σου δίνουν)...άρα το όφελος αυτό δεν ισχύει.

Και για το δεύτερο που λες ότι 100% δεν θα περάσει.....αυτή η πιθανότητα γίνεται 99% άπο Κίνα (όταν μιλάμε για απλό ταχυδρομείο) που σημαίνει ότι αυτή η μια φορά που θα "φας την καμπάνα" τα χρήματα θα τα έχεις ουσιαστικά κερδίσει από τις υπόλοιπες παραγγελίες σου.

Όποιος έχει άλλη άποψη ας με διορθώσει.

Από Κίνα έχω φέρει περίπου 25-30 τηλέφωνα και με αυτήν την εμπειρία μιλάω.

 

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι η εξής:

Μόνο εάν βιάζεσαι πολύ αξίζει ώστε να γλυτώσεις κάποιες μέρες.

Εάν δεν κάνω λάθος, σε περίπτωση ελλατωματικου σου λένε ότι πρέπει να ελεγχθει η συσκευή και να στείλεις το τηλέφωνο πίσω στην Κίνα (αφού όταν μιλήσεις με το κατάστημα διεύθυνση Κίνας σου δίνουν)...άρα το όφελος αυτό δεν ισχύει.

Και για το δεύτερο που λες ότι 100% δεν θα περάσει.....αυτή η πιθανότητα γίνεται 99% άπο Κίνα (όταν μιλάμε για απλό ταχυδρομείο) που σημαίνει ότι αυτή η μια φορά που θα "φας την καμπάνα" τα χρήματα θα τα έχεις ουσιαστικά κερδίσει από τις υπόλοιπες παραγγελίες σου.

Όποιος έχει άλλη άποψη ας με διορθώσει.

Από Κίνα έχω φέρει περίπου 25-30 τηλέφωνα και με αυτήν την εμπειρία μιλάω.

 

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

 

Καλά ναι όσον αφορά την πιθανότητα να σταματήσει τελωνείο σίγουρα είναι ελάχιστα μικρή και από Κίνα, απλά ξέρεις, μέχρι να έρθει, λιγάκι έχεις το νου σου μην τυχόν. Θέλω να πω απλά πως από την ευρωπαϊκή αποθήκη δεν θα το σκέφτεσαι καθόλου.

Τώρα το άλλο που λες δεν το ήξερα και αν ισχύει τότε όντως παύει να είναι θετικό. Νόμιζα πως αν παραγγείλεις από ευρωπαϊκή αποθήκη και εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα τότε το στέλνεις πίσω στην ευρωπαϊκή αποθήκη και όχι στην Κίνα. Και σε αυτό έδινα πολλούς θετικούς πόντους για αγορά μέσω ευρωπαϊκής αποθήκης. Τώρα αν δεν ισχύει όπως λες, με δεδομένο κιόλας ότι έχουν μειωθεί αρκετά οι χρόνοι παραλαβής από Κίνα, τότε ναι, ίσως δεν αξίζει η αγορά από ευρωπαϊκή αποθήκη, εκτός και αν βιάζεσαι πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά - στο REDMI Note 3 pro η μπαταρία αλλάζει ?

 

Όχι! Τουλάχιστον δεν είναι αφαιρούμενη αν αυτό εννοείς, δηλαδή να την βάζεις και να την βγάζεις εύκολα. Γενικά αλλάζει σε περίπτωση service κ.λπ

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα πως αν παραγγείλεις από ευρωπαϊκή αποθήκη και εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα τότε το στέλνεις πίσω στην ευρωπαϊκή αποθήκη και όχι στην Κίνα. Και σε αυτό έδινα πολλούς θετικούς πόντους για αγορά μέσω ευρωπαϊκής αποθήκης. Τώρα αν δεν ισχύει όπως λες, με δεδομένο κιόλας ότι έχουν μειωθεί αρκετά οι χρόνοι παραλαβής από Κίνα, τότε ναι, ίσως δεν αξίζει η αγορά από ευρωπαϊκή αποθήκη, εκτός και αν βιάζεσαι πολύ..

 

Θα πρέπει να το επιβεβαιώσει κάποιος που ξέρει σίγουρα....

 

Στάλθηκε από το JY-S3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Κοίταξα αυτά που μου προτείνατε. Ανάμεσα στο redmi note 3 pro και το lenovo vibe p1 ποιο πιστεύετε ότι αξίζει περισσότερο? Για το Bluboo Maya έχει κάποιος άποψη ή να μην ασχοληθώ και καθόλου με αυτό?

 

Redmi note 3 international edition

Για να εχεις πληρη.καλυψη συχνοτήτων 4g

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Redmi note 4 η Le 2 pro;;

 

Κλείνω προς το note 4 λόγω μπαταρίας, επειδή είναι μεγαθήρια και τα δύο θέλω τη γνώμη σας παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Redmi note 4 η Le 2 pro;;

 

Κλείνω προς το note 4 λόγω μπαταρίας, επειδή είναι μεγαθήρια και τα δύο θέλω τη γνώμη σας παιδιά

δυσκολη αποφαση...η xiaomi ειναι πολυ αξιοπιστη εταιρεια.το note 4 φαινεται θηριο.

εγω εχω το leeco le 2 και ειναι μακραν το καλυτερο κινητο που ειχα ποτε.το προτιμησα απο το xiaomi γιατι μου αρεσει και σαν designe.

θα ελεγα να παρεις οποιο σου αρεσει περισσοτερο και σιγουρα θα μεινεις ευχαριστημενος...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι! Τουλάχιστον δεν είναι αφαιρούμενη αν αυτό εννοείς, δηλαδή να την βάζεις και να την βγάζεις εύκολα. Γενικά αλλάζει σε περίπτωση service κ.λπ

 

Ευχαριστ΄ω φιλε .. που να γινει ομως service σε περιπτωση προβληματος ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστ΄ω φιλε .. που να γινει ομως service σε περιπτωση προβληματος ?
αν μενεις Αθηνα,θα σου πω.αλλα καλο ειναι να μην χρειαστει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...