Jump to content

Lenovo A760


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας ρουταρισα το λενοβο με ροοτ,ρεψοβερι και περασα μουι v5,ολλα καλα,θελω ομως να γθρισω σε στοκ λοφω αγγλικων και τιποτα αλλο,εκανα με drivers και με το αρχειο bat αλλα μου εμεινε στο λογγο,και λεω υπαρχει η default να την περασω με recovery,ευχαριστω
One plus one
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
γεια σας ρουταρισα το λενοβο με ροοτ,ρεψοβερι και περασα μουι v5,ολλα καλα,θελω ομως να γθρισω σε στοκ λοφω αγγλικων και τιποτα αλλο,εκανα με drivers και με το αρχειο bat αλλα μου εμεινε στο λογγο,και λεω υπαρχει η default να την περασω με recovery,ευχαριστω

 

Θα σε παρακαλέσω να γράψεις κανονικά ελληνικά (και αγγλικά όπου χρειάζεται) όπως όλοι μας. Είναι κρίμα να μας βγαίνουν τα μάτια για να καταλάβουμε τι θέλεις να πεις σε μόλις δύο γραμμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τη δοκίμασες φίλε?

οχι, απο τις φωτογραφιες του βλεπω οτι το μενου ειναι ιδιο και το hardware & software version δεν ειναι διαφορετικο, αυτα παραμενου ιδια?

 

προσπαθω να την περασω αλλα τιποτα, κανω update απο την sd που εχω αποθηκευση το αρχειο αλλα τιποτα

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
προσπαθω να την περασω αλλα τιποτα, κανω update απο την sd που εχω αποθηκευση το αρχειο αλλα τιποτα

 

Έχεις περάσει κανονικά το cwm recovery στη συσκευή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια . θα ηθελα την βοηθεια σας. σημερα ξαφνικα το κινητο εκανε επανεκινηση και μετα σταματησε να λειτουργει το touch . δεν ανταποκρινεται καθολου. καποια βοηθεια? αλλαγη rom η για πεταμα? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει κανονικά το cwm recovery στη συσκευή σου;

την cwm recovery πως την περνας? μηπως εχω κανει κατι λαθος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
την cwm recovery πως την περνας? μηπως εχω κανει κατι λαθος

 

Εδώ έχει αναλυτικές οδηγίες και ότι θα χρειαστείς να κατεβάσεις. Πες μας αν σου δούλεψε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει αναλυτικές οδηγίες και ότι θα χρειαστείς να κατεβάσεις. Πες μας αν σου δούλεψε.

νασε καλα ευχαριστω

 

εδω και δυο ημερες ειχα προβλημα με την εξωτερική sd καρτα, την διαβαζε οποτε ηθελε και σημερα καθόλου και ειπα οτι φταει η θυρα αλλα τελικα ηταν η καρτα, λετε να χαλασε λογω οτι την ειχα σαν δεύτερη μνημη και τρέχανε οι εφαρμογες η' αστοχια υλικου? η καρτα ηταν 16 gb και τωρα του εχω μια 4αρα

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την καινουργια rom, ολα καλα αλλα το κινητο δεν εχει root access. τι κανω τωρα?

 

ενταξει με το root, σας rom εχει καποιες μικρο διαφορες απο την προηγουμενη,στις εφαρμογες και το μενου εμφανηση, καλη φαίνεται αλλα αν ειναι καλύτερη πιο γρηγορη δεν μπορω να την καταλαβω

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Με ένα A760 το οποίο παραγγείλαμε για φίλο, το φλασάραμε στη νεώτερη έκδοση με τις οδηγίες στο 1ο post του εδώ thread, αλλά χάσαμε τα Ελληνικά...

 

Τι συνιστάτε για Ελληνικά, αν δεν έχουμε απαίτηση για root, αλλά μόνο για Gapps;

 

EDIT: Μπορώ να κατεβάσω από κάπου τη ROM του Minideal που έχει Ελληνικά/rooted/Gapps;

Edited by carmik
Link to comment
Share on other sites

με την νεα rom μου βγαζει συνεχεια η εφαρμογη play store εχει κλεισει, τι μπορει να φταιει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με ένα A760 το οποίο παραγγείλαμε για φίλο, το φλασάραμε στη νεώτερη έκδοση με τις οδηγίες στο 1ο post του εδώ thread, αλλά χάσαμε τα Ελληνικά...

 

Τι συνιστάτε για Ελληνικά, αν δεν έχουμε απαίτηση για root, αλλά μόνο για Gapps;

 

EDIT: Μπορώ να κατεβάσω από κάπου τη ROM του Minideal που έχει Ελληνικά/rooted/Gapps;

 

στην σελιδα 43 εχει τις οδηγιες ο Mark-K

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Καλό θα ήταν να μπει αναφορά ότι το φλασάρισμα χάνει τα Ελληνικά... ;)

 

Μια ερώτηση όμως: υπάρχει τρόπος να μεγαλώσω το μέγεθος κειμένου (μέσω του συστήματος ή του Apex);

 

Φοβερό και κουφό. Δώσαμε το Α760 ως δώρο εκεί που προοριζόταν, για να μας πει ο άνθρωπος ότι δε βλέπει δίκτυο. Και στη δουλειά και στο σπίτι! Προφανώς σκέφτηκα ότι βάζει λάθος password, μια που ήδη το συγκεκριμένο έπαιζε μια χαρά σε 2 ασύρματα δίκτυα.

 

Να μην τα πολυλογώ, το κινητό έχει προβλήματα με το Netfaster πρώτης γενιάς (στα σίγουρα, δεν ξέρω αν έχεις και με το 2) που έδινε η HOL. Για αυτό είχε πρόβλημα και δουλειά και σπίτι (ίδιο δίκτυο, ίδιο router)!

 

Έχει συναντήσει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Υπάρχει λύση;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ειμαι και εγω κατοχος του a760 εδω και κατι μηνες απ΄την αρχη ειχε καποια προβληματα με το touch τωρα τελευταια εχει καταντηση πολυ σπαστικο εχω ανεβασει και ενα βιντεο περι του θεματος

ειδικα στα παιχνιδια σου σπαει τα νευρα να το γυριζεις απο εδω και απο εκει για να υπακουση το touch. καμια λυση παιδια.

 

κανεις?

Edited by basebil
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό και κουφό. Δώσαμε το Α760 ως δώρο εκεί που προοριζόταν, για να μας πει ο άνθρωπος ότι δε βλέπει δίκτυο. Και στη δουλειά και στο σπίτι! Προφανώς σκέφτηκα ότι βάζει λάθος password, μια που ήδη το συγκεκριμένο έπαιζε μια χαρά σε 2 ασύρματα δίκτυα.

 

Να μην τα πολυλογώ, το κινητό έχει προβλήματα με το Netfaster πρώτης γενιάς (στα σίγουρα, δεν ξέρω αν έχεις και με το 2) που έδινε η HOL. Για αυτό είχε πρόβλημα και δουλειά και σπίτι (ίδιο δίκτυο, ίδιο router)!

 

Έχει συναντήσει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Υπάρχει λύση;

 

Αλλάζοντας σε netfaster 2, όλα jet! Είναι τελικά μάλλον πρόβλημα διαλειτουργικότητας!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λεβέντες.

Είχα ξεχάσει να σας το γράψω αυτό, συγχωρέστε με.

 

Όσοι έχετε πρόβλημα με σύνδεση σε ρούτερ, (εμένα αρνιόταν να συνδεθεί σε ένα linksys wag200G), θα κάνετε το εξής:

 

Θα κατεβάσετε τη μπάρα ειδοποιήσεων και θα πατήσετε παρατεταμένα το εικονίδιο του wifi.

Μετά θα πατήσετε το πλήκτρο του μενού και θα επιλέξετε το "WLAN Direct".

Εκεί, θα σβήσετε το όνομα μέχρι και την κάτω παύλα. Θα αφήσετε μόνο το "Α760".

Και θα είστε μια χαρά.

 

Μου είχε βγάλει τα μάτια μέχρι να βρω τί φταίει.

Το πιο γ@μάτο πράγμα που έφερε το multitasking είναι πως πολλά μπορούν να πάνε στραβά ταυτόχρονα.:dance:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ειμαι και εγω κατοχος του a760 εδω και κατι μηνες απ΄την αρχη ειχε καποια προβληματα με το touch τωρα τελευταια εχει καταντηση πολυ σπαστικο εχω ανεβασει και ενα βιντεο περι του θεματος
ειδικα στα παιχνιδια σου σπαει τα νευρα να το γυριζεις απο εδω και απο εκει για να υπακουση το touch. καμια λυση παιδια.

 

κανεις?

θα πρεπει να φταιει η rom που φορας, ποια εχεις? εγω με την rom που γραφει στην 43 σελιδα μια χαρα ειμαι

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με την τελευταια custom rom A760_1_S_2_001_0133_130828, ειχα θεμα με το play store μου εβγαζε συνεχεια οτι εχει σταματήσει , το απενεργοποιησα και ενεργοποιοταν μονο του συνέχεια αλλα το μήνυμα οτι εχει σταματήσει εβγαινε. τελικα ξανα εβαλα την A760_1_S_2_001_0099_130427 και τωρα ολα μια χαρα παλι με ολες τις εφαρμογες της google,

τωρα εχω εκδοση φασματος A760_1_S_2_001_0133_130828 και version A760_1_S_2_001_0099_130427

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε γιαννη η εκδοση βασικου φασματος ειναι A760_1_A_2_0022_130427

και version A760_1_S_2_001_0099_130427

Αν αλλαξω rom υπαρχει περιπτωση να φτιαξει? γιατι τωρα μερικες φορες το γυρναω γυρω γυρω για να κανω την δουλεια μου.

Edited by basebil
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λεβέντες.

Είχα ξεχάσει να σας το γράψω αυτό, συγχωρέστε με.

 

Όσοι έχετε πρόβλημα με σύνδεση σε ρούτερ, (εμένα αρνιόταν να συνδεθεί σε ένα linksys wag200G), θα κάνετε το εξής:

 

Θα κατεβάσετε τη μπάρα ειδοποιήσεων και θα πατήσετε παρατεταμένα το εικονίδιο του wifi.

Μετά θα πατήσετε το πλήκτρο του μενού και θα επιλέξετε το "WLAN Direct".

Εκεί, θα σβήσετε το όνομα μέχρι και την κάτω παύλα. Θα αφήσετε μόνο το "Α760".

Και θα είστε μια χαρά.

 

Μου είχε βγάλει τα μάτια μέχρι να βρω τί φταίει.

Φοβερός, αυτό μπορεί να ήταν! Θα το δοκιμάσω και θα σας πω ;)

Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγω κατοχος του a760 εδω και κατι μηνες απ΄την αρχη ειχε καποια προβληματα με το touch τωρα τελευταια εχει καταντηση πολυ σπαστικο εχω ανεβασει και ενα βιντεο περι του θεματος https://www.youtube.com/wa...&v=5_0vNGNs5Jg ειδικα στα παιχνιδια σου σπαει τα νευρα να το γυριζεις απο εδω και απο εκει για να υπακουση το touch. καμια λυση παιδια.

 

εκδοση βασικου φασματος ειναι A760_1_A_2_0022_130427

και version A760_1_S_2_001_0099_130427

Αν αλλαξω rom υπαρχει περιπτωση να φτιαξει? γιατι τωρα μερικες φορες το γυρναω γυρω γυρω για να κανω την δουλεια μου.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να ξανα περασεις την A760_1_S_2_001_0099_130427

τις εφαρμογες σου δεν τις χανεις,δεν εκανα backup, ετσι εγινε σε εμενα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...