Jump to content

Lenovo A760


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το δοκιμασα σε ενα conex και μπηκε με την μια.. στο hol δεν μπαινει...

πριν την επαναφορα εμπαινε και στα δυο.. απροβληματιστα..

Edited by Tazzz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το δοκιμασα σε ενα conex και μπηκε με την μια.. στο hol δεν μπαινει...

πριν την επαναφορα εμπαινε και στα δυο.. απροβληματιστα..

μηπως το hol εχει αλλαξει κωδικο και δεν?

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα σε ενα conex και μπηκε με την μια.. στο hol δεν μπαινει...

πριν την επαναφορα εμπαινε και στα δυο.. απροβληματιστα..

 

To HOL είναι δικό σου ruter? Αν ναι πες τι μάρκα είναι.

Δεν νομίζω να παίζει ρόλο η εταιρεία (ΟΤΕ ή HOL). Λογικά έχει να κάνει με το ruter. Στην αρχή το topic έχουν αναφερθεί κάποια προβλήματα με κάποια ruter.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια παιζει να ειναι αυτη η τιμη?

 

Φυσικά και ΌΧΙ

Θα σου πρότεινα να διαγράψεις και το link γιατί όλο και κάποιος θα το δει και θα πάει να ψωνίσει από το "κατάστημα" νομίζοντας πως έπιασε την "καλή".

Edited by vasilk
Link to comment
Share on other sites

Τόσο και λιγότερο μπορεί να κοστίζει η αγορά του από τους κινέζους που το πουλάνε στη διπλή σχεδόν τιμή. Ακόμα και μαϊμού να είναι, αν διάβαζα πως έχει αγοράσει κανείς από εκεί και του ήρθε ίσως το χτύπαγα...
Link to comment
Share on other sites

Τόσο και λιγότερο μπορεί να κοστίζει η αγορά του από τους κινέζους που το πουλάνε στη διπλή σχεδόν τιμή. Ακόμα και μαϊμού να είναι, αν διάβαζα πως έχει αγοράσει κανείς από εκεί και του ήρθε ίσως το χτύπαγα...

 

Μην λες πράγματα που δεν ισχύουν. Κανένα κινέζικο μαγαζί δεν πουλάει με 200% κέρδος. Λόγο του ανταγωνισμού τα περισσότερα πουλάνε με καθαρό κέρδος κάπου στο 10% (άντε λίγο παραπάνω εκεί που τους παίρνει).

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΤΙΜΕΣ. Το υποτιθέμενο "μαγαζί" είναι απλός παγίδα για μι έμπειρους αγοραστές. Τέτοια "μανιτάρια" ξεπηδούν κάθε τόσο και όποιον πιάσουν. Για αυτό είπα στο φίλο που το βρήκε να διαγράψει το link. Δεν προτείνω σε κανέναν να κάνει κίνηση αλλά στην τελική ο καθένας παίρνει τις αποφάσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα ξέρω. Είναι ένα προϊόν κατασκευασμένο για την αγορά της Κίνας. Για αυτό και τα προβλήματα που έχει στην προσπάθειά του να μετατραπεί σε "παγκόσμια" συσκευή(π.χ. προβληματικό touch, hardware ασυμβατότητα με τη μπάντα του 3G που χρησιμοποιεί η wind όταν βάλεις και 2η κάρτα sim κλπ). Με αυτά τα δεδομένα, η τιμή που το πουλάνε οι άλλοι μου φαίνεται έως και ακριβή. Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν κάποια στιγμή το πούλαγε κάποιος στην Κίνα τόσο. Το ότι το δίνει για όλον τον κόσμο σε αυτήν την τιμή είναι ίσως ύποπτο, για αυτό και λέω πως θα ήμουν επιφυλακτικός και θα έκανα έρευνα πριν την αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και γω αυτο το μαγαζι, μου το βγαλε στο γοογλε σε αναζητηση αλλου κινητου. Μαλλον μουφα εφοσον το lenovo πιο κατω απο $108 δε παιζει πουθενα. Τωρα ποιο το κοστος αγνωστο... θα δειξει αν πεσει και αλλο. Edited by ipal
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα ξέρω. Είναι ένα προϊόν κατασκευασμένο για την αγορά της Κίνας. Για αυτό και τα προβλήματα που έχει στην προσπάθειά του να μετατραπεί σε "παγκόσμια" συσκευή(π.χ. προβληματικό touch, hardware ασυμβατότητα με τη μπάντα του 3G που χρησιμοποιεί η wind όταν βάλεις και 2η κάρτα sim κλπ). Με αυτά τα δεδομένα, η τιμή που το πουλάνε οι άλλοι μου φαίνεται έως και ακριβή. Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν κάποια στιγμή το πούλαγε κάποιος στην Κίνα τόσο. Το ότι το δίνει για όλον τον κόσμο σε αυτήν την τιμή είναι ίσως ύποπτο, για αυτό και λέω πως θα ήμουν επιφυλακτικός και θα έκανα έρευνα πριν την αγορά.

 

Αυτή είναι μια άλλη συζήτηση φίλε μου. Για το πόσο συμφέρει ή όχι το τηλέφωνο και αν συμφέρει ή όχι η αγορά του και αν έχει προβλήματα.

Ο φίλος πιο πάνω δεν ρώτησε αυτό αλλά αν είναι πιθανό να υπάρχει σε αυτή τη τιμή (60 δολάρια) το τηλέφωνο.

Η άποψη μου είναι καθαρή ΌΧΙ.

Από την άλλη εσύ με την πρώτη απάντηση σου λες πως μπορεί να υπάρχει σε αυτή τη τιμή (60 δολάρια) και η τιμή που το βρίσκουμε συνήθως (πάνω από 120-130 δολάρια) πιθανόν οφείλετε στο μεγάλο κέρδος των καταστημάτων. Επειδή το topic μπορεί να το διαβάσουν και άνθρωποι που δεν έχουν εμπειρία στις αγορές από Κίνα και μπορεί να λάβουν λανθασμένες εντυπώσεις σου απάντησα πως αυτά που λες δεν ισχύουν. Ούτε για αυτή τη τιμή, ούτε για το κέρδος των καταστημάτων.

Έρευνα πριν την αγορά θέλει όταν το βρίσκεις -10% από την συνηθισμένη τιμή. Όταν το βρίσκεις -50%-60% από την συνηθισμένη τιμή, απλός το προσπερνάς :) Αυτή είναι η άποψη μου. Όπως έγραψα και πιο πάνω, στην τελική ο καθένας παίρνει τις αποφάσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Το αν συμφέρει ή όχι όντως είναι άλλη κουβέντα, και είναι ένα σχόλιο που έπρεπε να το βάλω στο τέλος, τονίζοντας πως είναι η άποψη μου μετά από 6μηνη χρήση του συγκεκριμένου κινητού σαν κύρια συσκευή.

 

Από εκεί και έπειτα, σαφώς και μπορεί να πρόκειται για απάτη, κάτι για το οποίο είπα πως χρειάζεται προσοχή και διερεύνηση για ενδεχόμενη αγορά. Όμως δεν θα μου έκανε εντύπωση αν κάποια στιγμή το έβλεπα σε μια τέτοια τιμή στην Κίνα. Άλλωστε βγαίνει ήδη 8-9 μήνες τουλάχιστον. Και τονίζω το γεγονός πως ότι πρόκειται για συσκευή κατασκευασμένη αυστηρά για την κινεζική αγορά. Αν η κουβέντα ήταν για κάποιο άλλο Lenovo που προορίζεται για παγκόσμια πώληση θα μιλούσαμε με άλλα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα στα χέρια μου ένα a760. θέλω να του περάσω την miui γιατί απ'ότι διάβασα είναι η καλύτερη. Την βρήκα εδώ: http://en.miui.com/thread-14300-1-1.html

 

αυτή είναι η τελευταία ή υπάρχει και νεότερη; και μπορεί να βοηθήσει κάποιος με την εγκατάσταση μην κάνω κανα λάθος; ευχαριστώ

LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω στο post #702 είχα βάλει ένα αρχείο με την miui και αν θυμάμαι καλά είχα ένα αρχείο κειμένου μέσα που έγραφα πως την είχα περάσει.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω στο post #702 είχα βάλει ένα αρχείο με την miui και αν θυμάμαι καλά είχα ένα αρχείο κειμένου μέσα που έγραφα πως την είχα περάσει.

 

Ευχαριστώ. Την έβαλα τη miui αλλά μου έκανε διάφορα κολλήματα και την έβγαλα.

 

Πριν λίγο έβαλα την lewa και νομίζω είναι καταπληκτική, πανέμορφο UI τύπου iphone, πάει σφαίρα τα πάντα δουλεύουν άψογα και δεν μου'χει κάνει το παραμικρό θέμα προς το παρόν.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=52802802

Edited by Sibi
LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

...μια απορια και απο εμενα για τα "φωτα" σας ...παω να ανοιξω καποιο e-mail (gmai η hotmail το ιδιο κανει ) και βγαζει το μηνυμα " Δυστηχως η εφαρμογη Μηνυμα Ηλ. ταχυδρομιου εχει σταματησει" εχει κανεις ιδεα τι μπορει να ειναι??
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι, πρέπει να έχει κάποιο bug η rom στην stock εφαρμογή που έχει το android για e-mail που κολλάει και κλείνει. Θυμάμαι πως μου έκανε ακριβώς το ίδιο και δεν δούλεψε ποτέ. Ενώ σε άλλο τηλέφωνο με την ίδια διαδικασία για την εισαγωγή λογαριασμού λειτούργησε χωρίς πρόβλημα.

 

Όταν λέω πως έχει πολλά προβλήματα το "φτιαγμένο" λογισμικό που έχουν περάσει για να γίνει πολυγλωσσικό και να το πουλήσουν παγκόσμια, δεν το λέω έτσι για πλάκα ή για να κοκορευτώ που το έδωσα και έχω πλέον ένα καλύτερο τηλέφωνο. Για την ακρίβεια αν το θέλει κανείς απλά για να μιλάει σαν dual sim κινητό, είναι πάρα πολύ καλό. Για χρήση σαν smartphone έχει πάρα πολλά προβλήματα με τούτο το λογισμικό, και αν δεν έχει πολύυυ υπομονή κάποιος θα του σπάσει τα νεύρα...

Link to comment
Share on other sites

και το δικο μου εχει θεμα με την εφαρμογη e-mail, και δουλευω την εφαρμογη του yahoo και ολα μια χαρα
Link to comment
Share on other sites

...μια απορια και απο εμενα για τα "φωτα" σας ...παω να ανοιξω καποιο e-mail (gmai η hotmail το ιδιο κανει ) και βγαζει το μηνυμα " Δυστηχως η εφαρμογη Μηνυμα Ηλ. ταχυδρομιου εχει σταματησει" εχει κανεις ιδεα τι μπορει να ειναι??

 

 

To προβλημα λυθηκε χρησιμοποιοντας τις αντιστοιχες εφαρμογες των gmail και hotmail που πριν δεν μπορουσα να διαβασω... οποτε ολα καλα!!!:D:D:D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 10 μέρες με τη Lewa έχω να πω ότι όντως αυτή η rom παίζει καλύτερα απο την εργοστασιακή και τη miui. Δοκίμασα και τη cyanogenmod η οποία έδειχνε να παίζει πολύ καλά αλλά είχε ένα σημαντικό πρόβλημα δεν έπαιζε η δεύτερη sim, κάπου διάβασα οτι υπάρχει λύση αλλά δεν ασχολήθηκα και γύρισα στη lewa.

 

Με τη lewa αντιμετώπισα μόνο ένα πρόβλημα, έβγαζε συχνά προειδοποιήσεις το permission manager αλλά το έκανα freeze απ'το titanium backup και όλα οκ τώρα.

Edited by Sibi
LeEco Le Max2 x829 4/64 # EUI tele_23 Google OTA
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορουσα να κανω ρυθμησεις mms με πέταγε εξω και πηρα την εφαρμογή MmsFavoriteProvider.apk απο την lewa και ολα ενταξη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...