Jump to content

Lenovo A760


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ιδια version εχω αλλα μεχρι στιγμης κανενα προβλημα

 

Απο tapatalk που μπαινω τωρα δε μπορω να στειλω screenshot

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο tapatalk που μπαινω τωρα δε μπορω να στειλω screenshot

 

σε ποιο δυκτιο εισαι? και σου δειχνει το δυκτιο με το ονομα του, οχι σαν αγνωστο?

Link to comment
Share on other sites

σε ποιο δυκτιο εισαι? και σου δειχνει το δυκτιο με το ονομα του, οχι σαν αγνωστο?

 

Vodafone και wind...Δεν το διχνει παντα..στο scroll down που κανεις στην status bar αλλοτε μου φερνει και τα 2 δυκτια και αλλοτε μονο της wind αλλα αυτο πραγματικα δεν με ενοχλει..Και δε νομιζω οτι θα ενοχλει καποιον :P.

 

Γενικα το μονο παρατραγουδο ηταν το θεμα του +30..ΤΟ wifi μεχρι στιγμης ολα καλα.Ανεβασα και την version με την οποια ηρθε απο minideal

Link to comment
Share on other sites

Vodafone και wind...Δεν το διχνει παντα..στο scroll down που κανεις στην status bar αλλοτε μου φερνει και τα 2 δυκτια και αλλοτε μονο της wind αλλα αυτο πραγματικα δεν με ενοχλει..Και δε νομιζω οτι θα ενοχλει καποιον :P.

 

Γενικα το μονο παρατραγουδο ηταν το θεμα του +30..ΤΟ wifi μεχρι στιγμης ολα καλα.Ανεβασα και την version με την οποια ηρθε απο minideal

ευχαριστω πολυ εχουμε το ιδιο λειτουργικο, ανακαλυψα οτι τελικα εχει να κανει με την Q-telecoms,τα αλλα custom roms ητανε σαφες πολυ καλυτερα απο αυτο κατα την ταπεινη μου γνωμη, πιο ομαλα, πιο γρηγορα, με περισσοτερες επιλογες, αλλα NO GREEK. παρτε μια γευση απο τα ακολουθα λινκ~http://lenovo-forums.ru/topic/2470-custom-rommodern-the-audi-rom-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-lenovo-a760/

και https://mega.co.nz/#!EJYDSYjD!TcP5t3VwCdPAlN_WX8t83hAeSVNhPRy0snj8IyCQob0 για το download του

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...σημερα παρελαβα απο minideal ....το κηνητο ηταν με περασμενη την μπαταρια και δεν ανοιγε...υπεθεσα οτι η μπαταρια ειναι αδεια και το εβαλα να φωρτισει... αλλα μολις συνδεω τον φωρτιστη προσπαθει να ανοιξει και κλεινει...ανοιγει η πρωτη εικονα και κλεινει...κανει το ιδιο εδω και μια ωρα που το εχω στη μπριζα....βγαζω την μπαταρια ενω ειναι στη φωρτιση και εξακολουθει να κανει το ιδιο....καμια ιδεα κανεις τη μπορει να ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ακούγεται χαζό, αλλά τη στιγμή που είναι στη φόρτιση(με την μπαταρία εννοείται) πατάς το power για να ανοίξει ή απλά ανοίγει και σβήνει μόνο του;
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος ειμαι υπερευχαριστημενος μεχρι στιγμης.οκ καποια ψιψιψονια δε τα εχει..π.χ το auto rotate σε καποιες εφαρμογες δε παιζει αλλα πραγματικα ....κλαιν.το κινητο ειναι γρηγορο σταθερο μεγαλη οθονη νορμαλ μπαταρια.ολα αυτα παιδια με 90 ευρω.Η ρομ του επισης απλη και σταθερη χωρις φαμφαρες.Αν μου βρειτε κινητο με αυτα τα χαρακτηριστικα κατω απο 150-200 ευρω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...σημερα παρελαβα απο minideal ....το κηνητο ηταν με περασμενη την μπαταρια και δεν ανοιγε...υπεθεσα οτι η μπαταρια ειναι αδεια και το εβαλα να φωρτισει... αλλα μολις συνδεω τον φωρτιστη προσπαθει να ανοιξει και κλεινει...ανοιγει η πρωτη εικονα και κλεινει...κανει το ιδιο εδω και μια ωρα που το εχω στη μπριζα....βγαζω την μπαταρια ενω ειναι στη φωρτιση και εξακολουθει να κανει το ιδιο....καμια ιδεα κανεις τη μπορει να ειναι?

 

Βγάλτο εντελώς από το ρεύμα, βγάλε την μπαταρία και άστο να ξεφορτίσει εντελώς για κανά λεπτό. Βάλε τη μπαταρία και βάλτο στο ρεύμα μέχρι να δείξει ότι φορτίζει κανονικά. Τότε μόνο άναψέ το ....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

...το λειτουργικο που μου στειλανε και εχει προβλημα ειναι Α760 1 Α 2 0022130427. εσυ nek4d ποιο εχης?

 

τα ειχα γραψει παραπισω αλλα βλεπω περασαν αρκετες σελιδες :-)

"για να συμπλρωσω τα προηγουμενα, ηρθε 'φορωντας' 4.1.2 με

version

A760_1_S_2_001_0099_130427

προτεινει αναβαθμιση σε >

Α760_1_S_2_001_0133_130828 "

 

ευχαριστω πολυ εχουμε το ιδιο λειτουργικο, ανακαλυψα οτι τελικα εχει να κανει με την Q-telecoms,τα αλλα custom roms ητανε σαφες πολυ καλυτερα απο αυτο κατα την ταπεινη μου γνωμη, πιο ομαλα, πιο γρηγορα, με περισσοτερες επιλογες, αλλα NO GREEK. παρτε μια γευση απο τα ακολουθα λινκ~http://lenovo-forums.ru/topic/2470-custom-rommodern-the-audi-rom-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-lenovo-a760/

και https://mega.co.nz/#!EJYDSYjD!TcP5t3VwCdPAlN_WX8t83hAeSVNhPRy0snj8IyCQob0 για το download του

 

Ελα, να ξεκινησει το παρτυ!

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια οποιος μπορει..Εκανα το update και εχω χασει την μπαλα...Πως μπαινει το play store ?Το βαζω αλλα μου σκαει και δεν ανοιγει..Πρεπει να μπουν ολα τα services ?

Βασικα μετανιωσα που το εκανα το update..Πολυ κινεζια στην rom

Link to comment
Share on other sites

τελικα αφου εφαγα καμια ωρα με πειραματισμους ανακαλυψα οτι ο κινεζος ειχε κολημενη μια ταινια διαφανη ακριβος πανω στους πολους τις μπαταριας(μαλλον το κανουν τωρα για το τελλονιο)...τη να πω ...βαλε τουλαχιστων μια χρωματιστη η γραψε ενα μηνημα να το καταλαβουμε...προσοχη λοιπον οσοι περιμενετε απο minideal...

το προβλημα που εχω τωρα ειναι οτι δε μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ...εχω οπως εγραψε κι ο φιλος ποιο πανω 4.1.2 με version

A760_1_S_2_001_0099_130427

προτεινει αναβαθμιση σε >

Α760_1_S_2_001_0133_130828 "

αν κανω αναβαθμη θα χασω το ρουτ και τα Ελληνικα ?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα θα χασεις τα αυγα και τα πασχαλια με το update...Μετα το update δεν εχω κατεφερει να βαλω play store..Ροοτ το εκαννα αλλα μεχρι εκει προς το παρον
Link to comment
Share on other sites

Βασικα θα χασεις τα αυγα και τα πασχαλια με το update...Μετα το update δεν εχω κατεφερει να βαλω play store..Ροοτ το εκαννα αλλα μεχρι εκει προς το παρον

 

Μην αγχώνεστε λεβέντες.

Όλα διορθώνονται.

Απλά θέλει προσοχή λίγο για να μην το μπρικάρετε και αρχίσουν τα ζόρια.

 

Το GPlay για να μπει και να δουλεύει σωστά πρέπει να το περάσουμε από recovery.

Πρώτα από όλα πρέπει να το ρουτάρουμε το κινητό.Και μετά να φλασάρουμε το cwm recovery.

Και από ότι είδα λίγο που έψαξα το πρωί,και τα 2 υπάρχουν πλέον στο νετ για το εργαλείο μας.

 

Οπότε, ή περιμένετε, μέχρι να βρώ χρόνο να τα κοιτάξω γιατί η δουλειά και η κοράκλα δε με αφήνουν, ή αν προλάβει κάποιος πιο πριν και ποστάρει οδηγίες και κάνετε τη δουλειά σας.

 

Οπότε, Τα βήματα που πρέπει να γίνουν σε μία νέα ROM που έχετε περάσει είναι:

Ρουτάρισμα αν δεν είναι rooted, recovery, φλασάρισμα του gapps, και μετά καθάρισμα της rom από τα περιττά και ότι άλλο δε γουστάρουμε.

Το πιο γ@μάτο πράγμα που έφερε το multitasking είναι πως πολλά μπορούν να πάνε στραβά ταυτόχρονα.:dance:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Θα μπορούσε να με ενημερώσει κάποιος αν διαθέτει led notification;

 

Όχι.

Αλλά έχει touch keys. Και έχω την εντύπωση πως υπάρχει app που κάνει ακριβώς αυτό. Να κάνει τα touch keys να συμπεριφέρονται σαν led notification. Κοίταξέ αν θες.

Το πιο γ@μάτο πράγμα που έφερε το multitasking είναι πως πολλά μπορούν να πάνε στραβά ταυτόχρονα.:dance:
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε λεβέντες.

Όλα διορθώνονται.

Απλά θέλει προσοχή λίγο για να μην το μπρικάρετε και αρχίσουν τα ζόρια.

 

Το GPlay για να μπει και να δουλεύει σωστά πρέπει να το περάσουμε από recovery.

Πρώτα από όλα πρέπει να το ρουτάρουμε το κινητό.Και μετά να φλασάρουμε το cwm recovery.

Και από ότι είδα λίγο που έψαξα το πρωί,και τα 2 υπάρχουν πλέον στο νετ για το εργαλείο μας.

 

Οπότε, ή περιμένετε, μέχρι να βρώ χρόνο να τα κοιτάξω γιατί η δουλειά και η κοράκλα δε με αφήνουν, ή αν προλάβει κάποιος πιο πριν και ποστάρει οδηγίες και κάνετε τη δουλειά σας.

 

Οπότε, Τα βήματα που πρέπει να γίνουν σε μία νέα ROM που έχετε περάσει είναι:

Ρουτάρισμα αν δεν είναι rooted, recovery, φλασάρισμα του gapps, και μετά καθάρισμα της rom από τα περιττά και ότι άλλο δε γουστάρουμε.

 

Μωρε καλα τα λες :P...το εχω ρουταρισμενο το οποιο οκ ητανε σχετικα ευκολο.Για recovery να υποθεσω οτι μιλας μεσω adb ?Θα προσπαθησω να δω τι θα κανω....

Link to comment
Share on other sites

Μωρε καλα τα λες :P...το εχω ρουταρισμενο το οποιο οκ ητανε σχετικα ευκολο.Για recovery να υποθεσω οτι μιλας μεσω adb ?Θα προσπαθησω να δω τι θα κανω....

 

Ναι.

Μπουτάρεις το τηλέφωνο σε fastboot και φλασάρεις το recovery.img που είναι για το κινητό.

Το πιο γ@μάτο πράγμα που έφερε το multitasking είναι πως πολλά μπορούν να πάνε στραβά ταυτόχρονα.:dance:
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2434453 αυτό είναι ένας τρόπος για root:cool:

 

Ακριβως ετσι το ρουταρα..

 

Ναι.

Μπουτάρεις το τηλέφωνο σε fastboot και φλασάρεις το recovery.img που είναι για το κινητό.

 

Εκει κολαω στο fastboot.Τι εννωουμε βασικα fast boot ?Βασικα οταν εχεις χρονο και μπορεις γραψε αν θες τα βηματα.Μεχρι τοτε θα το ψαχνω :)

 

οκ περναω recovery Ολα οκ αλλα οπως λενε ολοι δεν υπαρχει επιλογη "flash from zip".Οριστε και τα βηματα

 

C:\fastboot>adb devices

List of devices attached

MSM8225QSKUD device

 

 

C:\fastboot>adb reboot bootloader

 

C:\fastboot>fastboot devices

MSM8225QSKUD fastboot

 

C:\fastboot>fastboot flash recovery recovery.img

sending 'recovery' (6544 KB)... OKAY

writing 'recovery'... OKAY

 

C:\fastboot>fastboot reboot

rebooting...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς?

Περνάς το cwm με επιτυχία και όταν κάνεις reboot είναι πάλι το παλιό recovery?

Το πιο γ@μάτο πράγμα που έφερε το multitasking είναι πως πολλά μπορούν να πάνε στραβά ταυτόχρονα.:dance:
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς?

Περνάς το cwm με επιτυχία και όταν κάνεις reboot είναι πάλι το παλιό recovery?

 

Προφανως αυτο που βλεπω πρεπει να ειναι το παλιο recovery ναι γιατι δε γρεφει π.χ cwm.

 

Κατι δε παει καλα γιατι και αλλος εχει αυτο το θεμα..Και προφανως απαξ και περασει η recovery απλα χημα περναμε τα gappas για 4.1.2 σωστα ?

 

μεσα απο την συγκεκριμενη recovery σε αφηνει να περασεις zip ...και ενω σου λεει οκ succesfully κ.λ.π ee δεν εχει περαστει τπτ :P....Πραγματικα πολυ περιεργα ολα αυτα..τοσα πειραματα εχω κανει στα παλια μου κινητα δεν ειχα ποτε θεμα να περασω recovery..οκ εδω ισως επειδη ειναι καινουριο κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Ποια ROM φοράς? Ποιο recovery περνάς?

Υποψιάζομαι πως η ROM τσεκάρει κατα την εκκίνηση το recovery και αν δεν το βρει το ξαναβάζει μόνη της.

Έτσι εξηγείται αν το περνάς σωστά όπως λες.

Το πιο γ@μάτο πράγμα που έφερε το multitasking είναι πως πολλά μπορούν να πάνε στραβά ταυτόχρονα.:dance:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...