Jump to content

[Επίσημο] Nokia 515


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό είναι το τηλεφωνάκι.

Ωστόσο με χάλασε που στην πλατφόρμα s40 που φοράει η αναζήτηση ονόματος από τον κατάλογο δεν γίνεται είτε στο όνομα είτε στο επίθετο όπως στην s60.

Επίσης πως μπορεί να χωρέσουν περισσότερες επαφές από τις 1000?

Το ηχείο τρίζει λίγο ή μου φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 266
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγόρασα πριν μια βδομάδα το dual sim NOKIA 515 σε λευκό με sw v09.04 (3-12-2013) RM 952. Μετά από δυό φορτίσεις της μπαταρίας, παρατηρώ ότι η οθόνη ασπρίζει ανεξήγητα και χρειάζεται να κάνω επανεκκίνηση. Η ΝΟΚΙΑ υποστηρίζει στο site υποστήριξης παλαιότερη έκδοση λογισμικού v7.01. Κάποιος φίλος στο φόρουμ ανέφερε ότι έχει περάσει την v10.34. Η δεύτερη κάρτα sim είναι μια παλιά, κομμένη σε microSIM, της TELESTET (νυν Wind). Μπορεί να βοηθήσει κανείς ώστε να ξεπεράσω το πρόβλημα με το ανεξήγητο screen freeze της συσκευής; Μπορεί να φταίει η παλιά sim ή το εγκατεστημένο λογισμικό; Κάποιο εξειδικευμένο ΝΟΚΙΑ centre στο συγκεκριμένο τύπο συσκευής; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν μια βδομάδα το dual sim NOKIA 515 σε λευκό με sw v09.04 (3-12-2013) RM 952. Μετά από δυό φορτίσεις της μπαταρίας, παρατηρώ ότι η οθόνη ασπρίζει ανεξήγητα και χρειάζεται να κάνω επανεκκίνηση. Η ΝΟΚΙΑ υποστηρίζει στο site υποστήριξης παλαιότερη έκδοση λογισμικού v7.01. Κάποιος φίλος στο φόρουμ ανέφερε ότι έχει περάσει την v10.34. Η δεύτερη κάρτα sim είναι μια παλιά, κομμένη σε microSIM, της TELESTET (νυν Wind). Μπορεί να βοηθήσει κανείς ώστε να ξεπεράσω το πρόβλημα με το ανεξήγητο screen freeze της συσκευής; Μπορεί να φταίει η παλιά sim ή το εγκατεστημένο λογισμικό; Κάποιο εξειδικευμένο ΝΟΚΙΑ centre στο συγκεκριμένο τύπο συσκευής; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

χωρις να ξερω τι σου συμβαινει,αλλα ποιος σου εκοψε τοσο παλια καρτα!! εγω 3ετιας καρτα ειχα και αναγκαστικα να την αλλαξω.δεν κοβοντε ολες οι καρτες.τωρα εγω στην θεση σου θα το εστελνα το κινητο στο σερβις.βεβαια θα τολμουσα να κανω και μονος μου ενα update μηπως και διορθωνα καπως την κατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χωρις να ξερω τι σου συμβαινει,αλλα ποιος σου εκοψε τοσο παλια καρτα!! εγω 3ετιας καρτα ειχα και αναγκαστικα να την αλλαξω.δεν κοβοντε ολες οι καρτες.τωρα εγω στην θεση σου θα το εστελνα το κινητο στο σερβις.βεβαια θα τολμουσα να κανω και μονος μου ενα update μηπως και διορθωνα καπως την κατασταση.

 

Το software update της συσκευής δεν υποστηρίζεται από το NOKIA Suite, αλλά ούτε και από μια παλιά έκδοση NOKIA PC Suite που κατέβασα. Στο σέρβις της ΝΟΚΙΑ να υπολογίσω τουλάχιστον κανά 10ΕΥΡΩ; Στο φορουμ της ΝΟΚΙΑ στα Αγγλικά αναφέρονται πολλά προβλήματα με τις αναβαθμίσεις της συσκευής και οι DIY χρήστες αναγκάζονται να καταφύγουν στο Nokia Recovery Tool (NRT) δηλ. πλήρες φορμάτ. Οχι δεν θα πάρω, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το software update της συσκευής δεν υποστηρίζεται από το NOKIA Suite, αλλά ούτε και από μια παλιά έκδοση NOKIA PC Suite που κατέβασα. Στο σέρβις της ΝΟΚΙΑ να υπολογίσω τουλάχιστον κανά 10ΕΥΡΩ; Στο φορουμ της ΝΟΚΙΑ στα Αγγλικά αναφέρονται πολλά προβλήματα με τις αναβαθμίσεις της συσκευής και οι DIY χρήστες αναγκάζονται να καταφύγουν στο Nokia Recovery Tool (NRT) δηλ. πλήρες φορμάτ. Οχι δεν θα πάρω, ευχαριστώ!

εγω την εκανα σε σερβις.δωρεαν.μεσα στην εγγθηση της συσκευης.τι να σου πω...

αρα,αλλαζεις καρτα σιμ με νεοτερη και να κοιταξεις να ειναι 128κ (το γραφει απο πισω απο το τσιπακι) και αν συνεχισουν τα προβληματα,αναγκαστικα θα το στειλεις στο σερβις.:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πηρα αναβαθμιση v10.34 xD μπηκε και το whatsapp

Και επiτελους ειδα το H δηλαδη 3g

 

Εχω προεγκατεστημένη την ν09.04 (3-12-2013) RM 952. Από που κατέβασες την ν10.34; ΟΤΑ update ή σε σέρβις της ΝΟΚΙΑ; Πόσο είναι η χρέωση της ΝΟΚΙΑ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

RAVER, ευχαριστώ για την άμεση απόκριση και την τεχνική διευκρίνηση. Θα δοκιμάσω την αλλαγή το ΣΚ και θα ενημερώσω το φόρουμ για το όποιο αποτέλεσμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω την εκανα σε σερβις.δωρεαν.μεσα στην εγγθηση της συσκευης.τι να σου πω...

αρα,αλλαζεις καρτα σιμ με νεοτερη και να κοιταξεις να ειναι 128κ (το γραφει απο πισω απο το τσιπακι) και αν συνεχισουν τα προβληματα,αναγκαστικα θα το στειλεις στο σερβις.:worry:

 

COLOR]RAVER, ευχαριστώ για την άμεση απόκριση και την τεχνική διευκρίνηση. Θα δοκιμάσω την αλλαγή το ΣΚ και θα ενημερώσω το φόρουμ για το όποιο αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε GR_ethan αυτο με την καρτα sim ειναι σοβαρο.εχω παει πολλες φορες να κοψω καρτες (να γλιτωσω το 5ευρο) και ευγεινια μου εχουν αρνηθει οτι δεν κοβοντα γιατι καταστρεφονται.οι παλιες οι καρτες μπορει να εχουν το ιδιο μεγεθος αλλα εχουν και μεγαλυτερο τσιπακι.αποτελεσμα στο κοψιμο ειναι να κοβετε και αυτο.εγω εχω κοψει τη δικη μου..οταν δουλεψα σε iphone 5 c - nano sim και τωρα που αλλαξα κινητο και δουλευει με μικρο σιμ (εβαλα ανταπτορα) το κινητο δεν εχει καλο σημα.βγαινει συνεχεια ακτος δικτυου.απελπιστηκα,εκανα update,restore.το προβλημα παρεμεινε..τουτεστιν..αλλαξα την καρτα σιμ (νεα κομμενη εργοστασιακη) και το προβλημα λυθηκε. δεν ξερω αν σε βοηθαει αυτο που σου λεω,απλα πρεπει να το δοκιμασεις.ασε που οι καινουργιες καρτες ειναι πιο συγχρονες απο τις παλιες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνεται πιο καλή η αναζήτηση ονόματος?

Στο μητρώο κλήσεων πως μεταβαίνουμε από το σύνολο κλήσεων σε αναπάντητες η εισερχόμενες ή εξερχόμενες?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να γίνεται πιο καλή η αναζήτηση ονόματος?

Στο μητρώο κλήσεων πως μεταβαίνουμε από το σύνολο κλήσεων σε αναπάντητες η εισερχόμενες ή εξερχόμενες?

 

α. Όχι, απλά πατάς το κάτω σημείο από το πλήκτρο περιήγησης, εμφανίζονται τα ονόματα και ή κάνεις scroll down ή up, ή γράφεις 2-3 γράμματα στο πλαίσιο που εμφανίζεται και "έρχεται" η αντίστοιχη λίστα.

 

β. Μπορείς να διαμορφώσεις να εμφανίζεται το μητρώο με μία κίνηση στο πλήκτρο περιήγησης: μενού, ρυθμίσεις, οι συντομεύσεις μου, πλήκτρο περιήγησης και "αλλαγή" σε όποιο πλήκτρο θέλεις να βάλεις τη συντόμευση (εμφανίζεται μια λίστα διαθέσιμων).

Link to comment
Share on other sites

Εχω προεγκατεστημένη την ν09.04 (3-12-2013) RM 952. Από που κατέβασες την ν10.34; ΟΤΑ update ή σε σέρβις της ΝΟΚΙΑ; Πόσο είναι η χρέωση της ΝΟΚΙΑ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

RAVER, ευχαριστώ για την άμεση απόκριση και την τεχνική διευκρίνηση. Θα δοκιμάσω την αλλαγή το ΣΚ και θα ενημερώσω το φόρουμ για το όποιο αποτέλεσμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

COLOR]RAVER, ευχαριστώ για την άμεση απόκριση και την τεχνική διευκρίνηση. Θα δοκιμάσω την αλλαγή το ΣΚ και θα ενημερώσω το φόρουμ για το όποιο αποτέλεσμα.

 

ME ΟΤΑ:):)

Link to comment
Share on other sites

γιατι δε μπορω να βρω ενα συγκριτικο πουθενα μεταξυ single και dual sim; ουτε το gsmarena δεν εχει τη single εκδοση! στο σκρουτζ λεει πως η ραμ ειναι μεγαλυτερη στη single sim! γνωριζετε κατι περισσοτερο;
Link to comment
Share on other sites

εχω το δικαρτο 515 και η εφαρμογη fb φορτωνει απιστευτα αργα! ειμαι σε περιοχη φουλ σημα 3g. μηπως εχω κανει καποιο λαθος στις ρυθμισεις; με προτρεπει συνεχεια να βαλω επιλογη σιμ δεδομενων. θα εχω καποιο προβλημα στις κλησεις η καποια μεγαλη αυξηση στον ογκο δεδομενων;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το μονόκαρτο 515 και η έκδοση του λογισμικού του είναι η 5.09. Διαβάζω στο φόρουμ για 9.04 και 10.34, αλλά όπως με ενημέρωσαν από τη Vodafone κανένα από τα updates δεν υποστηρίζει Ελληνικά. Έχει κανείς ιδέα αν πρόκειται να βγει και για εμάς η αναβάθμιση;
NOKIAHOLIC
Link to comment
Share on other sites

Έχω το μονόκαρτο 515 και η έκδοση του λογισμικού του είναι η 5.09. Διαβάζω στο φόρουμ για 9.04 και 10.34, αλλά όπως με ενημέρωσαν από τη Vodafone κανένα από τα updates δεν υποστηρίζει Ελληνικά. Έχει κανείς ιδέα αν πρόκειται να βγει και για εμάς η αναβάθμιση;

 

εγω παντως εβαλα την τελευταια εκδοση και εχει μια χαρα τα ελληνικα!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εβαλα την τελευταια εκδοση και εχει μια χαρα τα ελληνικα!

Over the air πάντως δεν βρίσκει διαθέσιμη αναβάθμιση. Λες να το πάω στη Vodafone να μου φλασάρει ο τεχνικός την τελευταία έκδοση και ό,τι γίνει; Αυτό που με κάνει διστακτικό είναι ότι απ´ όσο ξέρω, μετά δεν υπάρχει επιστροφή...

NOKIAHOLIC
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένετε άλλο υποστήριξη από ΝΟΚΙΑ αν η συσκευή σας δεν είναι Windows... Πολύ απλά προσπαθούν να μας οδηγήσουν εκεί.

 

Είδα τα τελευταία σχόλια και είπα να πετάξω τη γνώμη μου... :Ρ

 

Αν και για άλλο λόγο επανήλθα στο θέμα... Εκεί που έκανα εκκαθάριση των θεμάτων υπό παρακολούθηση είδα και το 515... μπαίνω σκρουτζ να δω τιμούλα... ΚΑΙΙΙΙΙ τι είδα????

 

104 ευρό... Ο ΘΕΟΣ????? Ο ΘΕΟΣ!!!! μας δουλεύουν? Ακόμα να πέσει στο 50άρι 60άρι? ήμαρτον...

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

50ρι το 515...?????!!!!!!!!!!!! :X

Πλακα θα κανεις.. δεν μπορει...

Αν ομως σοβαρολογεις.... τα τυπου 206 και λοιπες lagαριστες αστειες πλαστικουρες με τις ντεμεκ καμερουλες πανω τους.... (που ομως εχουν το κοινο τους κι αυτες, ειτε γιατι ικανοποιουνται με τα τελειως βασικα, ειτε για οικονομικους λογους καποιοι).. μηπως λοιπον γι' αυτα, θα επρεπε ...να πληρωνει τους αγοραστες η nokia συμφωνα με τη λογικη σου, και τηρουμενων των αναλογιων..???......

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμένεις να πάει στο 50αρι για να το πάρεις δεν θα το πάρεις ούτε χιλιομεταχειρισμένο

Ουτως η άλλως δεν είναι για όλους, πρέπει να μπορείς να εκτιμάς μια ποιότητα που άλλοι την βλέπουν άλλοι όχι !!

Link to comment
Share on other sites

για οποιον δεν θελει να παρει το Νοκια 515 μπορει να παρει samsung Utopia S5611.το επαιξα σε ενα καταστημα και εμεινα ευχαριστημενος.στιβαρο,παναλαφρο και καμερα 5mp οθονη 2.4 ιντσες.επισης ειναι μεταλλικο και αυτο.στα (+) η τιμη του που εγω το βρηκα στα 69 ευρο.ενα 50ρικο κατω απο το νοκια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...με τη διαφορα οτι το samsung Utopia S5611, στη συνομιλια ακουγεται σαν τενεκες το ακουστικο του... Μια χαρα, δε λεω, για την τιμη του.

Αλλα, 515 δεν ειναι... :happy:

Link to comment
Share on other sites

για οποιον δεν θελει να παρει το Νοκια 515 μπορει να παρει samsung Utopia S5611.το επαιξα σε ενα καταστημα και εμεινα ευχαριστημενος.στιβαρο,παναλαφρο και καμερα 5mp οθονη 2.4 ιντσες.επισης ειναι μεταλλικο και αυτο.στα (+) η τιμη του που εγω το βρηκα στα 69 ευρο.ενα 50ρικο κατω απο το νοκια.

Είναι δίγραμμο?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένετε άλλο υποστήριξη από ΝΟΚΙΑ αν η συσκευή σας δεν είναι Windows... Πολύ απλά προσπαθούν να μας οδηγήσουν εκεί.

 

Είδα τα τελευταία σχόλια και είπα να πετάξω τη γνώμη μου... :Ρ

 

Αν και για άλλο λόγο επανήλθα στο θέμα... Εκεί που έκανα εκκαθάριση των θεμάτων υπό παρακολούθηση είδα και το 515... μπαίνω σκρουτζ να δω τιμούλα... ΚΑΙΙΙΙΙ τι είδα????

 

104 ευρό... Ο ΘΕΟΣ????? Ο ΘΕΟΣ!!!! μας δουλεύουν? Ακόμα να πέσει στο 50άρι 60άρι? ήμαρτον...

 

Εδώ το 206 μου δεν έχει πέσει κάτω από τα 45Ε και θα πέσει το 515 στην ίδια τίμη μάλιστα;;:lol:

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι δίγραμμο?

οχι ειναι single sim αλλα επειδη το δοκιμασα στο μαγαζι με καρτα σιμ δικη μου εχω να πω οτι προκειτε για ποιοτικο τηλεφωνο,και μιλαγα πολυ καθαρα.ισως και καλυτερο ακουστικο απο το ΝΟΚΙΑ 515.πιστεψε'με αμα ειχε βγει νωριτερα θα το χα αγορασει.αλλωστε και το το νοκια που πηρα το επελεξα με μια sim.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι single sim αλλα επειδη το δοκιμασα στο μαγαζι με καρτα σιμ δικη μου εχω να πω οτι προκειτε για ποιοτικο τηλεφωνο,και μιλαγα πολυ καθαρα.ισως και καλυτερο ακουστικο απο το ΝΟΚΙΑ 515.πιστεψε'με αμα ειχε βγει νωριτερα θα το χα αγορασει.αλλωστε και το το νοκια που πηρα το επελεξα με μια sim.

Χρησιμοποιώ το S5610 και εχω να πω τα καλύτερα από ποιότητα, ακουστική, μπαταρία,bt

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...