Jump to content

[Επίσημο] Nokia 515


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα μιλησα μαζι τους και μου ειπαν να το στειλω και αυτοι θα το στειλουν στη nokia για αντικατασταση. παντως το δικο μου εχει κανονικα ελληνικα και στις επαφες και στα μηνυματα και στο μενου παντου, εκτος απ τα πληκτρα που ειναι αγγλικα και εκτος των εγχειριδιων χρησης που ειναι γραμμενα στα τσεχικα σλοβακικα και ουγγαρεζικα, και οχι στα ελληνικα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 266
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς εννοεί ότι γράφει κανονικά μηνύματα στα ελληνικά. Στο e-shop αναφέρουν πάντως πως η συσκευή διατίθεται με αγγλική γλώσσα μενού.

 

Πριν από λίγη ώρα μίλησα με e-shop, επιβεβαίωσαν ότι είναι με αγγλικό μενού και γράφει μόνο greeklish !!!

what the :X

Link to comment
Share on other sites

απο χτες και εγω νεος κατοχος ,το κιν ειναι αψογο

(ελληνικα παντου εκτος απο τα κουμπια )

Για τους κατόχους έχω μια ερώτηση, επειδή το χρησιμοποιώ μερικές φορες , όταν με καλούν το βράδυ φωτίζεται η οθόνη κανονικά αλλά τα πλήκτρα είναι στο μαύρο σκοτάδι και για να απαντήσω πρεπει να μαντέψω που είναι το πλήκτρο απάντησης , όταν δε θέλω να πληκτρολογήσω νούμερο μες τα σκοτάδια είμαι ( η οθόνη δεν φωτίζει το πληκτρολόγιο) Μήπωβς υπάρχει κάποιοα ρύθμιση που αγνοώ η έτσι είναι σε όλους ?

Link to comment
Share on other sites

απο χτες και εγω νεος κατοχος ,το κιν ειναι αψογο

(ελληνικα παντου εκτος απο τα κουμπια )

 

Πες μας σε παρακαλώ από που το πήρες αν είναι το μαύρο ή το άσπρο και τιμή, γιατί θα τρελαθούμε από τις αντικρουόμενες πληροφορίες που παίρνουμε,

please help !

Link to comment
Share on other sites

το παραγγειλα και εγω σε ασπρο, ας ελπισουμε τουλαχιστον η ποιοτητα κατασκευης του να ειναι ανταξια των 100 € και βαλε Edited by mixlis
Link to comment
Share on other sites

το πηρα μεταχειρα απο αγγελια ,το παιδι το ειχε παρει απο σκρουτζομαγαζο

ποιοτικοτατο .ηχος αρκετα καλος απο αυριο που θα το εχω σαν βασικο θα δω και μπαταρια

οτι αλλο θελετε μου λετε

νομιζω οτι το 100αρικο το αξιζει

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε σημερα μαγκες το τηλεφωνο ειναι κοσμημα ... ποιοτητα κατασκευης 10/10

το πηρα απο το kaiser και εχει ελληνικο μενου ,αλλα τα κουμπια απο εξω ειναι μονο στα αγγλικα .

Το κουτι ηταν σφραγισμενο αυτο ελειπε.

Ειχα MB και Του εκανα αναβαθμιση και λογισμικου xD

Edited by mixlis
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε σημερα μαγκες το τηλεφωνο ειναι κοσμημα ... ποιοτητα κατασκευης 10/10

το πηρα απο το kaiser και εχει ελληνικο μενου ,αλλα τα κουμπια απο εξω ειναι μονο στα αγγλικα .

Το κουτι ηταν σφραγισμενο αυτο ελειπε.

Ειχα MB και Του εκανα αναβαθμιση και λογισμικου xD

 

απο ποιο kaizer γιατι εχει 2,3:lol: λινκ?

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε σημερα μαγκες το τηλεφωνο ειναι κοσμημα ... ποιοτητα κατασκευης 10/10

το πηρα απο το kaiser και εχει ελληνικο μενου ,αλλα τα κουμπια απο εξω ειναι μονο στα αγγλικα .

Το κουτι ηταν σφραγισμενο αυτο ελειπε.

Ειχα MB και Του εκανα αναβαθμιση και λογισμικου xD

 

Καλορίζικο,

περιμένω για προμήθεια σε black για να παραγγείλω.

Αναμένουμε εναγωνίως αναφορές σε επιδόσεις μπαταρίας με δύο κάρτες, αν υπάρχουν προβλήματα με την ταυτόχρονη αναμονή κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει το 515 με ελληνικούς χαρακτήρες στα πλήκτρα και ούτε πρόκειται. Όποιος καίγεται τόσο πολύ μπορεί να τυπώσει και να κολλήσει στα κουμπιά αυτοκόλλητα. Ελληνικό μενού και γραφή στα ελληνικά ειναι αρκετό για τους περισσότερους πάντως πιστεύω
Link to comment
Share on other sites

Αν ακουσει κανεις οτι θα το φερουν στην Ελλαδα αλλα με Ελληνικους χαρακτηρες στα πληκτρα ας ενημερωσει.

 

Υπάρχει στα Nokia Care Stores με τιμή 149 euros. Αλλά ποιος δίνει τόσα για feature phone; :mad:

Αν "λογικέψουν" την τιμή θα κάνουν χρυσές δουλειές ...

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε σημερα μαγκες το τηλεφωνο ειναι κοσμημα ... ποιοτητα κατασκευης 10/10

το πηρα απο το kaiser και εχει ελληνικο μενου ,αλλα τα κουμπια απο εξω ειναι μονο στα αγγλικα .

Το κουτι ηταν σφραγισμενο αυτο ελειπε.

Ειχα MB και Του εκανα αναβαθμιση και λογισμικου xD

 

Μετα την αναβαθμιση λογισμικου συνεχιζει να εχει ελληνικο μενου και γραφει,καθως αυτο ειναι το μεγαλυτερο θεμα μου και δε το παιρνω.

Αν ναι τοτε μαλλον με ΟΤΑ update δε χανει τα ελληνικα.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση λογισμικου συνεχιζει να εχει ελληνικο μενου και γραφει,καθως αυτο ειναι το μεγαλυτερο θεμα μου και δε το παιρνω.

Αν ναι τοτε μαλλον με ΟΤΑ update δε χανει τα ελληνικα.

 

οχι φιλε μου μετα το ΟΤΑ συνεχιζει να εχει ελληνικα

γραφει στοιχεια λογισμικου 03-12-13 v9.04

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου μετα το ΟΤΑ συνεχιζει να εχει ελληνικα

γραφει στοιχεια λογισμικου 03-12-13 v9.04

 

Πολύ θετικό αυτό, σ'ευχαριστώ!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει το 515 με ελληνικούς χαρακτήρες στα πλήκτρα και ούτε πρόκειται. Όποιος καίγεται τόσο πολύ μπορεί να τυπώσει και να κολλήσει στα κουμπιά αυτοκόλλητα. Ελληνικό μενού και γραφή στα ελληνικά ειναι αρκετό για τους περισσότερους πάντως πιστεύω

 

Λαθος! Με ελληνικους χαρακτηρες ειχε φερει λιγα κομματια η nokia Πατησιων στις 20 Νοεμβριου, απ' οπου πηρα και το δικο μου! Ημουν απο τους πρωτους τοτε που το πηραν.

Ωστοσο θα συμφωνησω με το δευτερο σκελος οπου γραφεις ''Ελληνικό μενού και γραφή στα ελληνικά ειναι αρκετό για τους περισσότερους πάντως πιστεύω''

Εξαιρετικη συσκευη σε ολα τα επιπεδα. Στις τοπ αναμεσα στις εκατονταδες που εχουν περασει απο τα χερια μου.

 

(απορω, πως ειχα δωσει καποτε 1000 ευρω για το πολυτελες Arte, οταν με 100 - 150 εχει κανεις σημερα το 515 που ειναι ενα αδερφακι του ''arte''..) :)

 

Αναδεικνυεται μεγιστα η συσκευη με θεματα που ''κατεβασα'' απο το zedge. Ειδικα ο χρηστης - δημιουργος zaragil στο zedge, εχει φτιαξει απιστευτα ομορφα θεματα που του πανε γαντι στο 515 ! Ψαξτε το... (δυστυχως, τα 2 νομιζω μαμισια του, τα βρισκω αχαρα και ακομψα για μια τετοια συσκευη... την υποβιβαζει)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο εχει παντως θεμα με το ραδιοφωνο....:happy: Στο κεντρο της θεσσαλονικης με το ζορι να πιασει stereo..

Κατα επαρχια μερια ουτε καν. Σε συγκριση παντα με το Nokia 112 που εχω ειναι πολλες φορες χειροτερο.

Λογικα φταιει το μεταλλικο καπακι τι να πω, ισως να φταινε και τα ακουστικα που ειχε στο κουτι. Δοκιμασα αυτα του 112 και γραφει μη υποστηριχομενο εξαρτημα !! Το δικο σας τηλεφωνο εχει θεμα με το ραδιοφωνο ?

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο εχει παντως θεμα με το ραδιοφωνο....:happy: Στο κεντρο της θεσσαλονικης με το ζορι να πιασει stereo..

Κατα επαρχια μερια ουτε καν. Σε συγκριση παντα με το Nokia 112 που εχω ειναι πολλες φορες χειροτερο.

Λογικα φταιει το μεταλλικο καπακι τι να πω, ισως να φταινε και τα ακουστικα που ειχε στο κουτι. Δοκιμασα αυτα του 112 και γραφει μη υποστηριχομενο εξαρτημα !! Το δικο σας τηλεφωνο εχει θεμα με το ραδιοφωνο ?

 

Κανένα από τα προβλήματα που περιγράφεις δεν έχω.

Το τηλέφωνο το παρέλαβα αυτή τη βδομάδα (προτίμησα από Nokia Care και όχι παράλληλης εισαγωγής διότι ήθελα και ελληνικό πληκτρολόγιο) και μέχρι στιγμής είναι ακριβώς, μα ακριβώς αυτό που περίμενα. Γράφω αυτή τη στιγμή από περιοχή Μαρτίου, με ραδιόφωνο από το 515, με ακουστικά Sony Bass Boost και ήχο κρυστάλλινο.

Μάλλον θα το χρησιμοποιήσω για βασικό, με twin sim για το Android (που δεν βλέπω να το χρησιμοποιώ πολύ...).

Ως παλαιός χρήστης του 6303 αλλά και του θρυλικού 6310 (ακόμα κάποιοι δεν το αλλάζουν), έχω να πω πως είναι μία φυσική συνέχεια της σειράς, αυτή τη φορά με dual sim !!!

Την μπαταρία εδώ και τέσσερις μέρες δεν την έχω φορτίσει (και βλέπουμε).

Το μόνο που έκανα ήταν να βρω και να αλλάξω το θέμα γιατί τα 2 θέματα που έχει ήδη, παραείναι συντηρητικά...

Πάντως, η ποιότητά του είναι μη συγκρίσιμη με άλλα featurephones, υπερέχει σε όλα.

Ένα μεγάλο μπράβο στη Nokia. :clap:

Link to comment
Share on other sites

Το dual το εχει στα 103 και το κανονικο στα 127 ξερετε τι παιζει;Να προσεξω κατι; γιατι θελω να το παρω:O
Link to comment
Share on other sites

Το dual το εχει στα 103 και το κανονικο στα 127 ξερετε τι παιζει;Να προσεξω κατι; γιατι θελω να το παρω:O

 

Πρόταση:

Να επιλέξεις το dual για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις πακέτα προσφορών ομιλίας όπως καρτοκινητό Cosmote με 200 λεπτά προς όλους με 5 ευρώ + What's up με προσφορές επικοινωνίας με κατόχους What's up.

Προσοχή:

Να κάνεις ερώτημα προς το κατάστημα που θα το αγοράσεις αν θα έχει πληκτρολόγιο και με ελληνικούς χαρακτήρες στα πλήκτρα (αυτό ίσως να μην σε πειράζει). Σημαντικό όμως είναι να έχει ελληνικό μενού για να μπορείς να γράφεις μηνύματα και να καταχωρείς ονόματα με ελληνικούς χαρακτήρες και βέβαια, σε περίπτωση αναβάθμισης λογισμικού που συχνά κάνει η Nokia, αν το ελληνικό μενού "φεύγει". Αν συμβαίνει αυτό, εάν έχουν τεχνικό τμήμα που επανεγκαθιστά το ελληνικό μενού δωρεάν.

Η άλλη περίπτωση είναι να το πάρεις από επίσημη αντιπροσωπεία (όπως Nokia Care) όπου εκεί το τηλέφωνο έχει και ελληνικούς χαρακτήρες στα πλήκτρα και φυσικά σε περίπτωση αναβάθμισης δεν απαλείφεται το ελληνικό μενού. Το κόστος του τηλεφώνου όμως σε αυτή την περίπτωση είναι περίπου 140 ευρώ.

It's your choice...

Link to comment
Share on other sites

Πρόταση:

Να επιλέξεις το dual για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις πακέτα προσφορών ομιλίας όπως καρτοκινητό Cosmote με 200 λεπτά προς όλους με 5 ευρώ + What's up με προσφορές επικοινωνίας με κατόχους What's up.

Προσοχή:

Να κάνεις ερώτημα προς το κατάστημα που θα το αγοράσεις αν θα έχει πληκτρολόγιο και με ελληνικούς χαρακτήρες στα πλήκτρα (αυτό ίσως να μην σε πειράζει). Σημαντικό όμως είναι να έχει ελληνικό μενού για να μπορείς να γράφεις μηνύματα και να καταχωρείς ονόματα με ελληνικούς χαρακτήρες και βέβαια, σε περίπτωση αναβάθμισης λογισμικού που συχνά κάνει η Nokia, αν το ελληνικό μενού "φεύγει". Αν συμβαίνει αυτό, εάν έχουν τεχνικό τμήμα που επανεγκαθιστά το ελληνικό μενού δωρεάν.

Η άλλη περίπτωση είναι να το πάρεις από επίσημη αντιπροσωπεία (όπως Nokia Care) όπου εκεί το τηλέφωνο έχει και ελληνικούς χαρακτήρες στα πλήκτρα και φυσικά σε περίπτωση αναβάθμισης δεν απαλείφεται το ελληνικό μενού. Το κόστος του τηλεφώνου όμως σε αυτή την περίπτωση είναι περίπου 140 ευρώ.

It's your choice...

Σε ευχαριστω αν δεν εχει καποια διαφορα απο το κανονικο τοτε λεει να επιλεξω το dual;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...