Jump to content

[Επίσημο] Nokia 515


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα από τα προβλήματα που περιγράφεις δεν έχω.

Το τηλέφωνο το παρέλαβα αυτή τη βδομάδα (προτίμησα από Nokia Care και όχι παράλληλης εισαγωγής διότι ήθελα και ελληνικό πληκτρολόγιο) και μέχρι στιγμής είναι ακριβώς, μα ακριβώς αυτό που περίμενα. Γράφω αυτή τη στιγμή από περιοχή Μαρτίου, με ραδιόφωνο από το 515, με ακουστικά Sony Bass Boost και ήχο κρυστάλλινο.

Μάλλον θα το χρησιμοποιήσω για βασικό, με twin sim για το Android (που δεν βλέπω να το χρησιμοποιώ πολύ...).

Ως παλαιός χρήστης του 6303 αλλά και του θρυλικού 6310 (ακόμα κάποιοι δεν το αλλάζουν), έχω να πω πως είναι μία φυσική συνέχεια της σειράς, αυτή τη φορά με dual sim !!!

Την μπαταρία εδώ και τέσσερις μέρες δεν την έχω φορτίσει (και βλέπουμε).

Το μόνο που έκανα ήταν να βρω και να αλλάξω το θέμα γιατί τα 2 θέματα που έχει ήδη, παραείναι συντηρητικά...

Πάντως, η ποιότητά του είναι μη συγκρίσιμη με άλλα featurephones, υπερέχει σε όλα.

Ένα μεγάλο μπράβο στη Nokia. :clap:

θα παρω αυριο τηλεφωνο στο νοκια store . και ο θεος βοηθος...... Φιλε εσυ πια εκδοση λογισμικου φορας?

Το ραδιοφωνο παντως ειναι μεγαλη απογοητευση + οτι οταν σε παιρνουν τηλεφωνο και παιζει μουσικη μετα την κληση δεν συνεχιζει το κομματι

Φυσικα αν τους πω δεν πιανω στερεο οπως θα επρεπε θα μου πουν φταιει η περιοχη σου , και αντε να αποδειξεις τι γινετε

Edited by mixlis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 266
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η έκδοση λογισμικού είναι V 05.08 / 8-10-13 RM -952 original Nokia

 

Ίσως θα έπρεπε να αποταθείς πρώτα στο κατάστημα που το πήρες. Οποιαδήποτε μεταβολή στο λογισμικό ή "ίχνος λογισμικής παρέμβασης" θα επιφέρει αποποίηση των ευθυνών του καταστήματος που στο πούλησε και φυσικά ακύρωση της εγγύησης. Τα προβλήματα που έχεις δείχνουν software bugs...

Edited by m_themis
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση λογισμικού είναι V 05.08 / 8-10-13 RM -952 original Nokia

 

Ίσως θα έπρεπε να αποταθείς πρώτα στο κατάστημα που το πήρες. Οποιαδήποτε μεταβολή στο λογισμικό ή "ίχνος λογισμικής παρέμβασης" θα επιφέρει αποποίηση των ευθυνών του καταστήματος που στο πούλησε και φυσικά ακύρωση της εγγύησης. Τα προβλήματα που έχεις δείχνουν software bugs...

H δική μου εκδοση ( και με ελληνικό πληκτρολόγιο) είναι V 09.04 03-12-13 RM-952

Link to comment
Share on other sites

H δική μου εκδοση ( και με ελληνικό πληκτρολόγιο) είναι V 09.04 03-12-13 RM-952

 

Έκανες αναβάθμιση ή υπήρχε;

 

Δοκίμασε κάποιος σύνδεση με usb σε win 7 ή 8.1 με το pc suit; Ενώ με Bluetooth δεν έχω πρόβλημα, δεν μπορώ να το συνδέσω με usb γιατί και στα δύο μου βγάζει ότι το 515 έχει συνδεθεί σε μη "συμβατή λειτουργία" ή κάπως έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Έκανες αναβάθμιση ή υπήρχε;

 

Δοκίμασε κάποιος σύνδεση με usb σε win 7 ή 8.1 με το pc suit; Ενώ με Bluetooth δεν έχω πρόβλημα, δεν μπορώ να το συνδέσω με usb γιατί και στα δύο μου βγάζει ότι το 515 έχει συνδεθεί σε μη "συμβατή λειτουργία" ή κάπως έτσι...

Ναι έκανα αναβάθμιση μόλις το πήρα μεσω ΟΤΑ

Στο PC και μένα τα ίδια μου λέει ενω το BT δουλεύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

εμενα δουλευει το usb αλλα βγαζει τη συσκευη με κινεζικα γραμματα, μαλλον μπλεξαμε μαγκες αυριο παιρνω τηλ το νοκια store για το ραδιοφωνο .

Σε εμενα Το καπακι εχει αρχισει να κανει κενο κατω δεξια και δεν εφαρμοζει τελεια πλεον. Και το προσεξα αυτο το θεμα, ζητημα να εχω ανοιξει το καπακι 3 φορες. Μαλλον οτι παιρνουμε απο τα σκρουτζομαγαζα ειναι για τα σκουπιδια γι αυτο τα εχουν ολα τσαμπα .

Ξεχαστε την νοκια που ξεραμε.

Αυριο τους παιρνω τηλεφωνο γιατι βαρεθηκα πλεον (παλι θα μεινω χωρις τηλεφωνο ******)

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα αναβάθμιση μόλις το πήρα μεσω ΟΤΑ

Στο PC και μένα τα ίδια μου λέει ενω το BT δουλεύει κανονικά

 

Προφανώς η Nokia έχει πρόβλημα με drivers του 515.

Εντάξει, το bluetooth κάνει τη δουλειά του, αλλά είναι στα μείον της εταιρείας να μην έχει καταστήσει δυνατή την επικοινωνία μέσω usb μετά από ένα εξάμηνο κυκλοφορίας.

Κατά τα άλλα, το τηλέφωνο είναι άψογο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
το περιμενω και εγω(μαυρο δικαρτο) για να κανει παρεα στο LG G2 μου!για δευτερο!για αυτο που ειναι δηλαδη...για κινητο!το ερωτευτηκα με την πρωτη ματια!
Link to comment
Share on other sites

το περιμενω και εγω(μαυρο δικαρτο) για να κανει παρεα στο LG G2 μου!για δευτερο!για αυτο που ειναι δηλαδη...για κινητο!το ερωτευτηκα με την πρωτη ματια!

 

Τόλη για αυτό είναι σούπερ το τηλεφωνακι!

Άψογο, ένα Nokia απ τα παλιά.

Καλό σήμα, ποιότητα ομιλίας, πολύ καλή κάμερα για τα spect της, από αυτονομια δε μπορώ να σου πω γιατί ξέρεις ότι μόλις το πήρα το. .. έστειλα χάχα.

Απλά έχω μάθει σε κανονικά smartphones και οι περιορισμοί είναι πολλοί δυστυχώς ενώ δε κάνει και για απλο τηλέφωνο να το πετάς από εδώ και από εκεί όπως πχ κάτι Samsung των 19€.

Είμαι σίγουρος πάντως ότι εσένα θα σε βολέψει :)

Ανεβάζω και 2 φωτογραφίες πρόχειρα που έκανα πριν στο στείλω.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πιστεύω Μάνο.αν είχε και wi fi και έπιανε ράδιο χωρίς ακουστικά θα ήταν τέλειο αλλα και πάλι μια χαρά είναι
Link to comment
Share on other sites

Έτσι πιστεύω Μάνο.αν είχε και wi fi και έπιανε ράδιο χωρίς ακουστικά θα ήταν τέλειο αλλα και πάλι μια χαρά είναι

καλα αμα ειχε και αυτα που λες.τοτε θα "τελειωνε" τα κινητα αφης με low budget.οπως και να χει..τ κινητο το ειχα κι εγω στην κατοχη μου για 2-3 μερες και εκει που το εκανα δωρο ο κυριος ειναι καταευχαριστημενος,και απο αποδοση ομιλιας-μπαταριας και κυκλοφορει και κινητο ομορφο ποιοτικο και δεν το εχει και ο καθενας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις τις ακριβεις διαφορες δικαρτου-μονοκαρτου; το δικαρτο το βρισκεις γυρω στα 100 και το μονοκαρτο καπου 125!! κατι δε στεκει!!
Link to comment
Share on other sites

καλα αμα ειχε και αυτα που λες.τοτε θα "τελειωνε" τα κινητα αφης με low budget.οπως και να χει..τ κινητο το ειχα κι εγω στην κατοχη μου για 2-3 μερες και εκει που το εκανα δωρο ο κυριος ειναι καταευχαριστημενος,και απο αποδοση ομιλιας-μπαταριας και κυκλοφορει και κινητο ομορφο ποιοτικο και δεν το εχει και ο καθενας.

 

Έτσι.άσε που μετά την οριστική συμφωνία με την Microsoft πλέον είναι και συλλεκτικό

Link to comment
Share on other sites

Έτσι.άσε που μετά την οριστική συμφωνία με την Microsoft πλέον είναι και συλλεκτικό

το κινητο μου θυμισε παλιες καλες εποχες.τετοια ποιοτητα δεν την συναντας ευκολα.ασε που για μενα στα +++ ειναι οτι το κινητο δεν πολυκυκλοφορει και αμα το δεις καπου σημαινει οτι αυτος που το πηρε ειναι "ψαγμενος".μακαρι κοι οι αλλοι κατασκευαστες να στραφουν και σ'αυτην την κατηγορια γιατι το κοινο ειναι μεγαλο και μονο χαμενοι δεν θα βγουν.:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως καποιος ξερει τροπο να κατεβασω 5,6 εφαρμογες στο κινητο χωρις να χαλασω τα mb μου?μεσω υπολογιστη γινεται?κατεβασα το pc suite και λεει δεν ειναι συμβατο
Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου θυμισε παλιες καλες εποχες.τετοια ποιοτητα δεν την συναντας ευκολα.ασε που για μενα στα +++ ειναι οτι το κινητο δεν πολυκυκλοφορει και αμα το δεις καπου σημαινει οτι αυτος που το πηρε ειναι "ψαγμενος".μακαρι κοι οι αλλοι κατασκευαστες να στραφουν και σ'αυτην την κατηγορια γιατι το κοινο ειναι μεγαλο και μονο χαμενοι δεν θα βγουν.:whistle:

εχει οσα χρειαζεσαι (και μετρια καμερα) και εχει πιο ευχρηστο αφου εχει πληκτρα. Εγω θελω κινητο με πληκτρα απο τη sony, μακαρι να βγει κανενα.

like that.. που ειχε και wifi, αυτοματη εστιαση, vga βιντεο, (και χαλια ληψη σηματος αλλα το προσπερναμε..).

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3057&idPhone2=5663

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πάντως πρώτη φορά..απογοήτευση!στρώνει η έτσι είναι;

 

κατι πηγε λαθος την πρωτη φορα!κατι ετρεχε...κρυφα!τωρα 2η μερα εχει χασει μια γραμμη.ολα καλα λοιπον....

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να το δω στο birdphone αλλά δεν το είχαν ανοικτό και μου το έδειξαν σε φωτο, αλλά τι να λέει.. Τελικά το άσπρο η το μαυρο είναι το καλύτερο?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να το δω στο birdphone αλλά δεν το είχαν ανοικτό και μου το έδειξαν σε φωτο, αλλά τι να λέει.. Τελικά το άσπρο η το μαυρο είναι το καλύτερο?

ασπρο με πλατη γκρι αλλουμινιο.το μαυρο εμενα δεν μαρεσε για φιανοντουσαν εντονα οι δαχτυλιες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαυρο.

Εχει αλλο αερα πολυτελειας και φινετσας.

 

Προτιμήστε το μαύρο και διαλέξτε σκούρο θέμα από το site:

http://www.zedge.net/themes/

 

Βάλτε και ένα σκούρο κοστουμάκι... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Προτιμήστε το μαύρο και διαλέξτε σκούρο θέμα από το site:

http://www.zedge.net/themes/

 

Βάλτε και ένα σκούρο κοστουμάκι... :cool:

 

Για να θυμηθώ,αυτό είναι dual active μόνο στην αναμονή και οχι κατά την διάρκεια της κλήσης σε μια απο τις δυο γραμμές ,έτσι δεν είναι?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Για να θυμηθώ,αυτό είναι dual active μόνο στην αναμονή και οχι κατά την διάρκεια της κλήσης σε μια απο τις δυο γραμμές ,έτσι δεν είναι?

 

Ναι, είναι dual standby

3g στην 1η simcard.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...