Jump to content

[Επίσημο] Nokia 515


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 266
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ για την αμεσότητα,

 

Μου κάνει εντύπωση η απάντηση στο ερώτημα 4) , τι είδους λογική είναι όταν ένα κινητό που έχει φτιαχτή ιδικά για χρήση 2 sim , όταν μιλώ με το sim 1 την ώρα εκείνη το sim 2 είναι εκτός δικτύου; Στην προκειμένη το sim 1 είναι προσωπικό τηλέφωνο και το sim 2 είναι δουλειάς. Δηλαδή αν μιλώ με το προσωπικό τηλέφωνο 30 λεπτά την μια φορά, 45 λεπτά την άλλη φορά και την ώρα εκείνη κάποιος πελάτης με καλέσει θα είμαι εκτός δικτύου; Πάει έκλισε το μαγαζί...

 

Για να μην ''κλείσει το μαγαζί'' Samsung 3112 και 6112 dual active και βρήκες την ''υγειά σου''

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βλέποντας τους 2 τρόπους για dual δυστυχώς μειονεκτήματα έχουν και οι 2 περιπτώσεις. Στην μια περίπτωση έχοντας συσκευή με 2 sim όταν μιλώ με το sim1 δεν μπορεί κάποιος να επικοινωνήσει μαζί μου καλώντας με στο sim2. Στην δεύτερη περίπτωση έχοντας 1 sim με 2 νούμερα δεν έχει εύχρηστο τρόπο εναλλαγής από sim1 σε sim2 όταν επιθυμώ να καλέσω κάπου.

Όμως μια τρίτη επιλογή (αξιοποιώντας την δυνατότητα 1 sim με 2 νούμερα) είναι ότι υπάρχει κάποιο application με το οποίο γίνετε εύχρηστη η δυνατότητα επιλογής sim1 σε sιm2 ή αντίστροφα.

Αυτό το application στο Nokia 515 υπάρχει, το ξέρει κανείς;

 

Ευχαριστώ

Edited by BipBip
Link to comment
Share on other sites

απλα μου εχει κανει εντυπωση που εχουν γραψει καποιοι οτι τους κραταει πανω απο 3 μερες η μπαταρια

και εχω ανησυχησει μηπως ειναι ελαττωματικο το δικο μου.

έχω το nokia 515 , 3 μήνες τώρα. Όντως η μπαταρία μου κρατούσε 2-3 μέρες. Δεν μιλάω πολύ στο τηλ, καμιά ώρα την μέρα, μάλλον γιαυτό. Αλλά μου έχει βγάλει θέμα τις τελευταίες μέρες. Δεν κρατάει ούτε μια μέρα. Κρίμα γιατί την είχα καταβρεί με αυτήν την συσκευή. Έχω επικοινωνήσει με την nokia και περιμένω νέα.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Όταν αγόρασες το κινητό, η συσκευασία ήταν κλιστεί με αυτοκόλλητο ασφαλείας; Αν όχι, η μπαταρία ήταν σφραγισμένη ή χύμα μέσα στο κουτί;
Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα με τις μπαταριες που σας κρατανε λιγο, τα παθαινετε απο τοτε που βγηκαν οι ''μοδες'' οι νεες.

Οτι φορτιζεις οσο να 'ναι, οποτε να 'ναι... ειδικα τις νεες συσκευες..

Οχι. Πληρεις φορτισεις και αποφορτισεις 5 με 6. Ειδικα η πρωτη, να ειναι 8ωρη. Και εννοειται παντα σβηστο κατα την φορτιση.

Σε ολες μου τις συσκευες (και δεν ειναι λιγες) το κανω αυτο, και κρατανε ποοοολυ!

Ειδικα στο 515 που ειχα, μερα νυχτα ενεργο και με μπολικες κλησεις, κατω απο 4 μερες δεν μου πηγαινε.

Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάνει κάποιος αναβάθμιση μεσω internet?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έβγαλε ένα update και το έκανα.είναι σίγουρα 2 βδομάδες τώρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εχω χασει τα κουμπια για την ενταση λετε αμα παρω ενα καινουριο καπακι θα εχει και τα κουμπια ?
Link to comment
Share on other sites

η συσκευασια ηταν καινουργια, χωρις ομως αυτοκολλητο ασφαλειας. η μπαταρια ηταν μισοφορτισμενη, αλλα καπου διαβασα οτι ετσι δινουν τις μπαταριες τυπου li.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

antonio_r, αυτες οι νεες μοδες εμφανιστηκαν μαζι με τις μπαταριες νεου τυπου λιθιου. που υποτιθεται οτι δεν εχουν προβλημα με τετοια θεματα. Και στο ταμπλετ μου εχω διακοψει αρκετες φορες την φορτιση αλλα δεν εχει παρουσιασει κανενα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Ψαχνω τελευταια για το κινητο στην αγορα αλλα δεν υπαρχει σχεδον πουθενα. Μονο ελαχιστα μονοκαρτα σε μαυρο χρωμα υπαρχουν. Λευκο η δικαρτο ουτε για δειγμα. Εντωμεταξυ ουτε απο εξωτερικο ειναι δυνατη η αγορα λογω καπιταλ κοντρολς (ζητω η πρωτη φορα αριστερα). Μηπως εχει βρει κανεις καμια ακρη για καινουργιο δικαρτο;

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Έχει κάνει κανείς ενημέρωση του λογισμικού; Αν ναι, αλλάζει τίποτα ως προς την προβολή των ονομάτων στις Επαφές; Ούτε επιλογή αν θέλω να φαίνονται τα ονόματα από τηλέφωνο μόνο, από SIM μόνο, ή ακόμα και απ'τα 2! Σ'εμένα φαίνονται και από τηλέφωνο και από SIM! Είναι αυτό φυσιολογικό; Σαν glitch μου φαίνεται... Προηγούμενα Nokia Series 40 που είχα δεν είχαν αυτό το θέμα!

 

Viber υποστηρίζει το Nokia 515;

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Έχει κάνει κανείς ενημέρωση του λογισμικού; Αν ναι, αλλάζει τίποτα ως προς την προβολή των ονομάτων στις Επαφές; Ούτε επιλογή αν θέλω να φαίνονται τα ονόματα από τηλέφωνο μόνο, από SIM μόνο, ή ακόμα και απ'τα 2! Σ'εμένα φαίνονται και από τηλέφωνο και από SIM! Είναι αυτό φυσιολογικό; Σαν glitch μου φαίνεται... Προηγούμενα Nokia Series 40 που είχα δεν είχαν αυτό το θέμα!

 

Viber υποστηρίζει το Nokia 515;

 

Δεν αλλάζει κάτι η αναβάθμιση από ότι είδα. Προσθέτει το whatsup app. Viper δεν νομίζω να υποστηρίζει δεν έχω βρει μέχρι τώρα εφαρμογή. Αν θες κάνε ένα search στο google μήπως και υπάρχει εφαρμογή για s40. Πάντως όντως το κινητό πλέον δεν υπάρχει πουθενά για αγορά, ούτε καν μεταχειρισμένο.

 

Ψάχνω να βρω τη dual sim έκδοση αλλά τίποτα ούτε για δείγμα. Αν το έχει κάποιος και θέλει να το πουλήσει ας στείλει pm.

 

thanks

Συμβόλαιο = Κοροϊδία

Φοιτητικά πακέτα for ever!!!

Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ακόμα ελπίζω σε ένα ωραίο και ποιοτικό Nokia με φυσικό πληκτρολόγιο. πχ, ένα 302/303 με android...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχουν ακόμη τα ελληνικά αρχεία για το 515 κάπου κι αν μπορούν να περαστούν π.χ. με φοίνικα;

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...