Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις ακολουθήσει αυτές τις διαδικασίες;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2576898

 

Ρίξε μια ματιά και σε αυτό:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2576746

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπαθώ απο χθες να βάλω μέσω sd ή μέσω sp tools αλλά τζίφος. Ξέρεις κάποιο link που να βοηθάει?

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2600865

 

δες το 2)

...τα αρχεια θα τα βρεις στο ιδιο post

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ξαναφλάσαρα χωρίς να έχω τικαρισμένο το Ρreloader στο SP Tools και έφτιαξε!!!

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και το ενδιαφέρον σας, να'στε καλά. :up:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι.

HELP.

Έβαλα την MIUI και δεν μπορώ να εντοπίσω την εξωτ. κάρτα με τίποτα. Έκανα format την κάρτα αλλά και πάλι τίποτα.

Δοκίμασα και με άλλη κάρτα και πάλι δε μου την αναγνωρίζει.

Edited by sotospapath1_
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον περάσουμε την VIBE, ας πούμε την τελευταία stable 1412, μετά πως έχουμε updates στις επόμενες εκδόσεις; Θα πρέπει να κάνουμε την ίδια διαδικασία κάθε φορά που βγαίνει νέα έκδοση;

 

Και στην περίπτωση που θέλουμε να γυρίσουμε στην multilanguage, αυτή είναι του minideal;

Link to comment
Share on other sites

κατι αναλογο θα ηθελα να ρωτησω κι εγω...δουλεω τη Vibe (1409) που περασα με αυτη τη διαδικασια : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2600865

 

αν πατησω το app που λεει system upgrade, μου λεει πως υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση σε Vibe 1413... σε περιπτωση που επιλεξω update χρειαζεται να ξαναστησω απο την αρχη ή ολα ενταξει?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Baniko καλησπέρα! Είναι η πρώτη φορά που ποστάρω στο myphone.gr. Καλησπέρα σε όλους!

Το κινητό αυτό (lenovo s820) μου ήρθε προχτές. Είμαι ενθουσιασμένος προς το παρόν απο την ομορφιά του, την ταχύτητα του και απο την όμορφη οθόνη του. Μπαινω στο Ιντερνετ ανετα χωρις να κολλαει και διαβαζω ανετα οτι θελω..

Έχουν καταγραφεί πολλές απόψεις για το εν λόγω κινητό και τώρα που το πήρα στα χέρια μου μπορώ να επιβεβαιώσω καποια πράγματα!

Σίγουρα είναι ένα κινητό όμορφο αλλα αυτό δεν ειναι και το κυριότερο. Το σημαντικό είναι οτι το κινητό είναι γρήγορο λογω χαρακτηριστικών. Επίσης είναι αρκετά λεπτό η οθόνη θα έλεγα οτι ειναι μεγάλη πολύ ικανοποιητική. Ότι θελεις μπορεις να με ρωτησεις. Ως τωρα εχω καλες εντυπώσεις και θα σου προτεινα ανεπιφυλακτα να το παρεις!! Εκανε 25 μερες να ερθει και το πήρα απο minideal που οι περισσοτεροι μου προτειναν. Επισης σε συμβουλευω να παρεις και μια SD card πχ 16GB (7 Ευρώ) γιατί απο μονο του έχει 4 GB ROM. Αυτό που παρακολουθώ τώρα και ως εκ τούτου δεν μπορώ να σου το πώ με βεβαιότητα είναι η μπαταρία. Πόσο θα κρατάει κτλ κτλ σε διάφορες χρήσεις. Ισως σε λίγες μέρες θα έχω ολοκλήρωμένη άποψη! Όπως και να χει ειναι κινητάρα και σε χαρακτηριστικα και εμφανισιακα και αν σκεφτεις οτι δινεις λιγοτερα απο 150 Ευρω πλεον για να το παρεις ειναι κατι που το κανει πραγματικα καλη επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον περάσουμε την VIBE, ας πούμε την τελευταία stable 1412, μετά πως έχουμε updates στις επόμενες εκδόσεις; Θα πρέπει να κάνουμε την ίδια διαδικασία κάθε φορά που βγαίνει νέα έκδοση;

 

Και στην περίπτωση που θέλουμε να γυρίσουμε στην multilanguage, αυτή είναι του minideal;

 

Υποτίθεται ότι γίνεται over the air η αναβάθμιση αλλά δεν ξέρω αν θα παίζουν τα Google Apps μετά. Η ρομ που λες είναι η row, δεν έχει ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Α.

Για την αγορά από alliexpres που έγραψα παραπάνω, τι λέτε?

 

Β.

...Όπως και να χει ειναι κινητάρα και σε χαρακτηριστικα και εμφανισιακα και αν σκεφτεις οτι δινεις λιγοτερα απο 150 Ευρω πλεον για να το παρεις ειναι κατι που το κανει πραγματικα καλη επιλογή!

Ανάμεσα σ αυτό και σε ένα Samsung S 3 ενός χρόνου μεταχειρισμένο με 150 ευρώ, ποια είναι η άποψη σας?

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι γίνεται over the air η αναβάθμιση αλλά δεν ξέρω αν θα παίζουν τα Google Apps μετά. Η ρομ που λες είναι η row, δεν έχει ελληνικά

Εάν δεις τις εικόνες στο link της ROM θα δεις ότι έχει και ελληνικά. Για αυτό υποθέτω ότι είναι κάποια ROM κινεζομάγαζων...

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από Baniko

Για την αγορά από alliexpres που έγραψα παραπάνω, τι λέτε?

Ανάμεσα σ αυτό και σε ένα Samsung S 3 ενός χρόνου μεταχειρισμένο με 150 ευρώ, ποια είναι η άποψη σας?

Δεν νομίζω οτι θα υπάρχει πρόβλημα αν το πάρετε απο alliexpres. Πάντως οι περισσότεροι που αγόρασαν κινητό μέσω ιντερνετ μου πρότειναν το minideal και όντως είχαν δίκιο και το λέω αυτό γιατί στο minideal σε ότι τους ρώτησα μέσω chat ή email η απάντηση τους ήταν άμεση και το σημαντικότερο απο όλα οτι ξερουμε ότι στο στέλνουν σαν δώρο μειωμενης αξιας οποτε δεν περνα τελωνείο. Τουλάχιστον σε μένα και σε όσους πήραν δεν έχει περάσει. Αυτό δεν ξέρω αν ισχύει με τις άλλες σελίδες αν και νομιζω οτι θα ισχυει οποτε δεν θα εχεις προβλημα. Το κινητο παντως στο minideal αυτη τη στιγμη κοστίζει 139 Ε και δίνουν μαζι θήκη, προστατευτικές ζελατίνες, ακουστικά φορτιστή. Οποτε νομιζω αξιζει!

Δεν συμφωνώ στην αγορά του Samsung S 3 οχι γιατι δεν ειναι καλο κινητο αλλα για τους εξης λόγους:

-Είναι μεταχειρισμενο και αυτο μπορει να εχει πολλα μειον μπαταρια κτλ κτλ και μπορει να μην εχει και εγγύηση αρα γιατι να μην παρεις ενα καινουργιο..

-Κοστιζει 150 Ε και το κινητο ειναι του 2012.. ενω το S820 είναι φθηνοτερο και ειναι του 2013 και το παιρνεις και στο κουτι του!!

-Προσωπικά θεωρώ οτι τα Samsung εχουν γινει σουπα πλεον..

 

Τώρα η αγορά μέσω ιντερνετ τετοιων μοντελων εχει και αρνητικα οπως για παραδειγμα οτι δεν ξερουμε διαρκεια ζωης κινητού, κανει πολλες μερες (περιπου 20-25) μπορει και 30 απο οτι μου παν απο τη σελιδα και αν χαλασει ποια ακριβως βηματα ακολουθουμε, θα μας καλυψει η εγγυηση ποσο καιρο θα κανει να παει το κινητο πισω κτλ κτλ..

Γνωμη μου ειναι να προχωρησεις στην αγορα του κινητου και να μην παρεις το Samsung S 3 για τους λογους που προανεφερα. Δεν ξερω δες και αλλες αποψεις! Εγω παντως ως τωρα ειμαι ευχαριστημενος και δεν θα το αλλαζα. Οτι αλλο θελησεις σχετικα με την διαδικασια αγορας ή κατι αλλο ειμαι στη διαθεση σου! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεις τις εικόνες στο link της ROM θα δεις ότι έχει και ελληνικά. Για αυτό υποθέτω ότι είναι κάποια ROM κινεζομάγαζων...

 

Ναι μάλλον η custom των κινεζομάγαζων είναι, η τελευταία ROW (που δεν έχει ελληνικά) είναι η έκδοση S120, αυτή ειναι η S129

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν το gps εχει προβλημα?Φοραω την rom oπως μου το εστειλε το minideal...θελει καποια ρυθμιση?Κανει αναζητηση δορυφορου αλλα δεν βρισκει...
Link to comment
Share on other sites

To παρελαβα χθες απο minideal. Δε περασε τελωνειο, ολα καλα με τη γλωσσα κτλ, προς το παρον δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα. 140 ευρω- φοβερο value for money. Δωρο θηκη και προστατευτικο οθονης. Το μονο που θα αλλαζα θα ηταν το πλαστικο καπακι, ειναι λιγο "ψευτικο" και φοβαμαι μη σπασει. Επισης το launcher του δεν γυριζει οριζοντια με την περιστροφη αλλα αυτο αλλαζει ευκολα.
Lenovo S820 :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι θα υπάρχει πρόβλημα αν το πάρετε απο alliexpres...

...

Δεν συμφωνώ στην αγορά του Samsung S 3 οχι γιατι δεν ειναι καλο κινητο αλλα για τους εξης λόγους:...

...

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση/άποψη σου.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ειδοποίηση για αναβάθμιση σε Vibe 1.5 (Android 4.4 KitKat)...

Τελικά μου φαίνεται ότι πρέπει να περάσω και εγώ τη VIBE...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,είμαι νέα στο φόρουμ και θέλω την άποψη σας αν γίνεται :)

Πρώτη φορά θα πάρω smart και έχω προβληματισμό,δεν ξέρω αγγλικά,άρα θα το πάρω με Ελληνικά και δεν έχω σχέση με τεχνολογία.

Θέλω από το κινητό, ίντερνετ, φωτογραφίες, κανένα παιχνίδι, ίσως χρησιμοποιήσω gps, ταινιούλες, Fb, Youtube και να κρατάει η μπαταρία.

Είμαι ανάμεσα σε Huawai Honor 3c - lenovo s 820, που και τα 2 μου αρέσουν.

Το Honor λόγω 2 GB έναντι 1GB του lenovo,αλλά το lenovo έχει καλύτερη κάμερα πίσω 13ΜP ενώ το honor 8MP και ίσως 5MP όπως λένε κάποια παιδιά.

Και αν τελικά μου πείτε το Honor 3c τότε πάλι έχω προβληματισμό το Honor ή το Thl t11 που έχει οχτω πυρήνες και αν πείτε το Thl t11 μήπως τελικά αξίζει με 50 δολάρια παραπάνω το Thl T100s ;

Όπως καταλάβατε διάβασα πολλά εδώ μέσα 1 εβδομάδα και αντί να βοηθηθώ μάλλον τα έχω μπλέξει αρκετά :(

1. Honor 3c VS lenovo s820

2. Ο νικητής από τα παραπάνω VS Thl T11

3. Ο νικητής VS Thl T100s

4. Και αν τελικά πείτε το Thl t100s αξίζει η διαφορά των 90 δολαρίων με το lenovo και Honor 3c ;

Ελπίζω να με βοηθήσετε έστω στο πρώτο θέμα μου.

Όποιος έχει άποψη ακόμα και από γνωστό του θα ήθελα να μου την πει.

Σίγουρα θα βάλω και θέμα στην σύγκριση και στο φόρουμ του Thl t100s.

Ελπίζω να μην σας κούρασα και ευελπιστώ στο να με βοηθήσετε,σας ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Που κοιταμε για ρομ που να εχει ελληνικα καλυτερα απο την εργοστασιακη;

 

 

άντε παλληκάρια διαβάστε το θέμα 27 σελίδες είναι μη τα θέλετε έτοιμα μια αναζήτηση να κάνετε και βρίσκεται τα πάντα.:p

http://www.needrom.com/phone-roms/lenovo/serial-s/s820/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

Το ερωτημα ειναι για οσους εχετε δει αποτελεσματα:

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s820-vibe-ui/ +morelocale

ή

MIUI [4.2.28] http://xiaomi.eu/community/threads/4-3-28.23911/ (multilanguage και υποστηρίζει τα Ελληνικά)

kabbat zin @ google
Link to comment
Share on other sites

...

Είμαι ανάμεσα σε Huawai Honor 3c - lenovo s 820...

...

Και αν τελικά μου πείτε το Honor 3c τότε πάλι έχω προβληματισμό το Honor ή το Thl t11 που έχει οχτω πυρήνες και αν πείτε το Thl t11 μήπως τελικά αξίζει με 50 δολάρια παραπάνω το Thl T100s ;

...

 

Χωρίς να θέλω να είμαι "ρατσιστής", νομίζω ότι άλλο Huawai και lenovo και άλλο THL.

Από αυτό και πέρα και εγώ έχω το ίδιο δίλημμα.

Φαίνεται ότι το Honor 3C έχει ένα προβάδισμα, κυρίως γιατί με τις ίδιες διαστάσεις έχει μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία. Από την άλλη όμως, η οθόνη του είναι OGS (οπότε αν σπάσει το γυαλί πρέπει να αντικατασταθεί LCD και γυαλί μαζί), παίρνει mini SiM, δεν φωτίζονται τα πλήκτρα του και είναι λίγο πιο ακριβό (αν πάρεις το S820 από alliexpress).

Επομένως ...πες μου να σου πω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...