Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα με επιτυχία την VIBE 1412 ST με τις οδηγίες του xda (μου έχει βγάλει ειδοποίηση για upgrade σε 1415 ST). Flash-άρω και τα gapps, λέει στο recovery ότι εγκαταστάθηκαν με επιτυχία αλλά εγώ δε βλέπω τίποτα, ούτε τις Υπηρεσίες Google ούτε το Google Play. Το έκανα 2-3 φορές αλλά και πάλι τίποτα. Επειδή δεν έχω ξανακάνει τη διαδικασία αυτή, κάνω κάτι λάθος; Πρέπει να κάνω και κάτι επιπλέον που μου διαφεύγει; Βασικά με καίει αυτό για να περάσω τις επαφές μου από τον λογαριασμό μου στο gmail.

 

Edit: Πριν, προσπαθούσα να βάλω τα gapps πριν γίνω root, υποθέτω ότι αυτό ήταν το λάθος. Αναβάθμισα σε 1415, έγινα root με το framaroot 1.9.1 και μετά flash-αρα τα gapps, εμφανίστηκε το gmail, τα news and weather, τα google settings, η επιλογή google στα accounts από όπου σύνδεσα το λογαριασμό μου στο gmail και έκανα συγχρονισμό τις επαφές μου αλλά εξακολουθώ να μη βλέπω εικονίδιο Google Play...

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας,είμαι νέα στο φόρουμ και θέλω την άποψη σας αν γίνεται :)

Πρώτη φορά θα πάρω smart και έχω προβληματισμό,δεν ξέρω αγγλικά,άρα θα το πάρω με Ελληνικά και δεν έχω σχέση με τεχνολογία.

Θέλω από το κινητό, ίντερνετ, φωτογραφίες, κανένα παιχνίδι, ίσως χρησιμοποιήσω gps, ταινιούλες, Fb, Youtube και να κρατάει η μπαταρία.

Είμαι ανάμεσα σε Huawai Honor 3c - lenovo s 820, που και τα 2 μου αρέσουν.

Το Honor λόγω 2 GB έναντι 1GB του lenovo,αλλά το lenovo έχει καλύτερη κάμερα πίσω 13ΜP ενώ το honor 8MP και ίσως 5MP όπως λένε κάποια παιδιά.

Και αν τελικά μου πείτε το Honor 3c τότε πάλι έχω προβληματισμό το Honor ή το Thl t11 που έχει οχτω πυρήνες και αν πείτε το Thl t11 μήπως τελικά αξίζει με 50 δολάρια παραπάνω το Thl T100s ;

Όπως καταλάβατε διάβασα πολλά εδώ μέσα 1 εβδομάδα και αντί να βοηθηθώ μάλλον τα έχω μπλέξει αρκετά :(

1. Honor 3c VS lenovo s820

2. Ο νικητής από τα παραπάνω VS Thl T11

3. Ο νικητής VS Thl T100s

4. Και αν τελικά πείτε το Thl t100s αξίζει η διαφορά των 90 δολαρίων με το lenovo και Honor 3c ;

Ελπίζω να με βοηθήσετε έστω στο πρώτο θέμα μου.

Όποιος έχει άποψη ακόμα και από γνωστό του θα ήθελα να μου την πει.

Σίγουρα θα βάλω και θέμα στην σύγκριση και στο φόρουμ του Thl t100s.

Ελπίζω να μην σας κούρασα και ευελπιστώ στο να με βοηθήσετε,σας ευχαριστώ :)

 

Χωρίς να θέλω να είμαι "ρατσιστής", νομίζω ότι άλλο Huawai και lenovo και άλλο THL.

Από αυτό και πέρα και εγώ έχω το ίδιο δίλημμα.

Φαίνεται ότι το Honor 3C έχει ένα προβάδισμα, κυρίως γιατί με τις ίδιες διαστάσεις έχει μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία. Από την άλλη όμως, η οθόνη του είναι OGS (οπότε αν σπάσει το γυαλί πρέπει να αντικατασταθεί LCD και γυαλί μαζί), παίρνει mini SiM, δεν φωτίζονται τα πλήκτρα του και είναι λίγο πιο ακριβό (αν πάρεις το S820 από alliexpress).

Επομένως ...πες μου να σου πω!

 

Σ'ευχαριστώ για την άποψη σου :)

Μέχρι πριν διαβάσω σχόλια στο φόρουμ και εγώ δεν γνώριζα καν την ΤΗL. Μια εβδομάδα στραβώθηκα στο διάβασμα και κατέληξα σε αυτά τα 4 και μου αρέσουν το καθένα ξεχωριστά για διαφορετικούς λόγους.. :(

Αν αφήσω λίγο το Τ100s λόγω τιμής,σίγουρα το Τ11 το ψιλοσυγκρίνης γιατί 8 πυρήνες με 25 ευρώ περισσότερο μπαίνει καλά στην σύγκριση...

Ας πάμε στα 2 πρώτα που είναι και το δικός μου πρώτο δίλημμα

Το lenovo υπερέχει σε κάμερα πίσω,Gorila οθόνη,για εμένα όνομα (έχω pc και είμαι υπερευχαριστημένη,χωρίς να λέει κάτι αυτό σε κάποιον άλλο..) και μου αρέσει εμφανισιακά λιγάκι περισσότερο(σε εμφάνιση μου αρέσει το Thl)

Όλα τα υπόλοιπα υπερτερεί το Honor 3c...

Οπότε εδώ είναι και το δύσκολο της τελικής επιλογής...

Και κάτι που διάβασα σήμερα το lenovo και τα Thl δεν έχουν γυροσκόπιο...

Ερώτηση Γυροσκόπιο είναι αυτό που όταν γυρνας το κινητό πλευρά,ταυτόχρονα αλλάζει και η εικόνα στην οθόνη μαζί ;

Ή κάνω λάθος και αυτήν την λειτουργία την έχει και το lenovo και έχει άλλη ονομασία ;

Αν είναι αυτό επειδή μου αρέσει άλλος ένας λόγος που υπερέχει το Honor 3c που είναι το μόνο που το έχει απο τα 3....

Lenovo αν είχε 2 GB Ram με κλειστά μάτια..

Δυστάζω στο Honor 3c δεν έχει καλή κάμερα..

THL μου αρέσει η εμφάνιση και 8 πυρήνες, σαν όνομα θα ήθελα lenovo...

Άστα να πάνε τρίλημμα και χρειάζομαι απόψεις και βοήθεια :(

Καλό σας βράδυ !!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα με επιτυχία την VIBE 1412 ST με τις οδηγίες του xda (μου έχει βγάλει ειδοποίηση για upgrade σε 1415 ST). Flash-άρω και τα gapps, λέει στο recovery ότι εγκαταστάθηκαν με επιτυχία αλλά εγώ δε βλέπω τίποτα, ούτε τις Υπηρεσίες Google ούτε το Google Play. Το έκανα 2-3 φορές αλλά και πάλι τίποτα. Επειδή δεν έχω ξανακάνει τη διαδικασία αυτή, κάνω κάτι λάθος; Πρέπει να κάνω και κάτι επιπλέον που μου διαφεύγει; Βασικά με καίει αυτό για να περάσω τις επαφές μου από τον λογαριασμό μου στο gmail.

 

Edit: Πριν, προσπαθούσα να βάλω τα gapps πριν γίνω root, υποθέτω ότι αυτό ήταν το λάθος. Αναβάθμισα σε 1415, έγινα root με το framaroot 1.9.1 και μετά flash-αρα τα gapps, εμφανίστηκε το gmail, τα news and weather, τα google settings, η επιλογή google στα accounts από όπου σύνδεσα το λογαριασμό μου στο gmail και έκανα συγχρονισμό τις επαφές μου αλλά εξακολουθώ να μη βλέπω εικονίδιο Google Play...

Δοκίμασα να κατεβάσω το apk του Play Store, κατέβασα δύο εκδόσεις (4.4.22 και 4.2.3 του com.android.vending) αλλά δυστυχώς όταν πάταγα να τρέξει, η εφαρμογή σταματούσε να λειτουργεί... Κάτι έχω κάνει λάθος, δε μπορεί...

 

Και επίσης, ενώ ο SU δουλεύει κανονικά, δίνει δηλαδή εγκρίσεις για να τρέξουν εφαρμογές, όταν πάω να μπω στον SU μου βγάζει ένα μήνυμα ότι ο SU binary χρειάζεται να ενημερωθεί, πατάω συνέχεια, μου λέει εάν θέλω να γίνει το update με recovery (TWRP/CMW) ή normal. Εάν του πατήσω normal βγάζει μήνυμα fail, εάν του πατήσω TWRP/CMW, κάνει reboot, μπαίνει στην αρχική εικόνα του recovery αλλά από εκεί και πέρα δε ξέρω τι να πατήσω...

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια

Μου χουν έρθει Lenovo S820 με ROW firmware με ελληνικά, και το σήμα τους είναι κακό. Δοκίμασα modem 50, 51, 52 και το 3G εξακολουθεί να ναι πολύ χαμηλό.

Δεν βρίσκω καμία άκρη, τι παίζει μ αυτό;

Η μόνη λύση ειναι να περάσω τη Vibe που δεν έχει ελληνικα;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια

Μου χουν έρθει Lenovo S820 με ROW firmware με ελληνικά, και το σήμα τους είναι κακό. Δοκίμασα modem 50, 51, 52 και το 3G εξακολουθεί να ναι πολύ χαμηλό.

Δεν βρίσκω καμία άκρη, τι παίζει μ αυτό;

Η μόνη λύση ειναι να περάσω τη Vibe που δεν έχει ελληνικα;

Προσωπικά έχω δει δύο multilanguage ROMS στο net, εδώ και εδώ, και οι δύο ROW, μπορείς να δοκιμάσεις εάν κάποια από αυτές έχουν καλύτερο σήμα. Διαφορετικά (και πλέον από προσωπική άποψη μιλώντας αφού την εγκατέστησα) η VIBE απλά μεταμορφώνει το κινητό. Είναι για μένα η ιδανική επιλογή για όσους δεν έχουν θέμα με το αγγλικό μενού.

 

Τώρα, σχετικά με το θέμα μου που ανέφερα προηγουμένως για τα gapps, όπως είπε και ο aloialone (τον οποίο και ευχαριστώ για τη βοήθεια) το πρόβλημα πρέπει να είναι με την STABLE έκδοση της VIBE (τα gapps προφανώς έχουν θεματάκι με τις STABLE εκδόσεις) και πρέπει να βάλω DEV έκδοση. Εγώ το προχώρησα λίγο παραπέρα και κατέβασα από το επίσημο site της VIBE την VIBEUI_V1.5_1415_2_DEV_S820V η οποία είναι η καινούργια με android 4.4 KitKat...!!! Ακολούθησα κατά γράμμα τις οδηγίες από εδώ με το CMW Recovery που είχα ήδη εγκαταστήσει από τις προηγούμενες εγκαταστάσεις και πλέον τρέχω με 4.4.2 KitKat... Επίσης εγκατέστησα επιτυχώς πάλι μέσω CMW Recovery τα Gapps κατεβάζοντας και flash-άροντας το αρχείο 4-11_GApps_Minimal_4.4.2_signed.zip από εδώ. Όλα δούλεψαν ρολόι. Το μόνο που δε μπόρεσα να κάνω είναι το ROOT αφού το FRAMAROOT δε μπορεί να το root-άρει. Προς το παρόν δε με νοιάζει και τόσο το θέμα root.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις από την 4.4 KitKat είναι καλές με το μόνο θέμα ότι, σε σχέση με την προηγούμενη VIBE 1415 STABLE με 4.2.2 Android που είχα εγκαταστήσει, έχει λίγο lag. Η απόκριση του κινητού στις εντολές είναι λίγο αργή. Υποθέτω ότι αυτό είναι κάτι που θα βελτιωθεί με νεότερες εκδόσεις αλλά προς το παρόν για εμένα αποτελεί θέμα. Εάν ήταν να διαλέξω, θα πρότεινα την εγκατάσταση κάποιας πρόσφατης DEV έκδοσης 1.0 VIBE με 4.2 Android μέχρι να διορθωθούν τα θεματάκια της KitKat...

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω δει δύο multilanguage ROMS στο net, εδώ και εδώ, και οι δύο ROW, μπορείς να δοκιμάσεις εάν κάποια από αυτές έχουν καλύτερο σήμα. Διαφορετικά (και πλέον από προσωπική άποψη μιλώντας αφού την εγκατέστησα) η VIBE απλά μεταμορφώνει το κινητό. Είναι για μένα η ιδανική επιλογή για όσους δεν έχουν θέμα με το αγγλικό μενού.

Δυστυχώς το κινητό πρέπει να έχει ελληνικά, αν και κατεβάζω και τη Vibe να δοκιμάσω. Το θέμα όμως ειναι οτι πέρασα το Modem V52 απ τη Vibe κι εξακολουθεί το σήμα να είναι άθλιο. Δοκίμασα 6-7 modem για row και CN, κι όλα το ίδιο κάνουν. Είναι δυνατόν το κινητό να μη δουλεύει σωστά με τις Row roms; Btw ειναι το κινέζικο μοντέλο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

Σκεφτομαι να παραγγειλω κι εγω το S820 αλλα εχω 2 ερωτησεις. Το βρισκω με 155 ευρα απο tinydeal και 136 ευρα απο minideal. Γιατι τοσο μεγαλη διαφορα, ξερει κανεις? Το κυριως θεμα που με αφορα ειναι το κομματι του mobile internet. Εστω οτι εχεις συνδεση με ελευθερα mb στο κινητο σου και θες να συδεθεις, με τι ταχυτητες συνδεεται? Ρωταω γιατι ενω λεει οτι ειναι 3G phone στο tinydeal, κατω απο το data transfer λεει μονο GPRS ενω σε αλλα κινητα οπως πχ στο Α820 γραφει στο data transfer HSPA+, HSPA, EDGE, GPRS. Εχει κανεις καμια ιδεα τι παιζει?

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Πιάνει κανονικά 3G. Από τη στιγμή που το minideal το έχει 20€ φθηνότερα και είναι γνωστό και αξιόπιστο μαγαζί, μην ασχολείσαι με το άλλο...
Link to comment
Share on other sites

Πιάνει κανονικά 3G. Από τη στιγμή που το minideal το έχει 20€ φθηνότερα και είναι γνωστό και αξιόπιστο μαγαζί, μην ασχολείσαι με το άλλο...

Σ'ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Aυτην του περασα για ελληνικα:

MIUI 4.3.21 http://xiaomi.eu/community/threads/4-3-21.23832/ με JB - 4.2

 

Οι οδηγιες μεταφραζονται απο τα κινεζικα και το recovery ειναι στα κινεζικα , αλλα εχει φωτο.

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5020-4-3-21-Lenovo-S820-miuiandroid-com/#description

 

Μοντελο

S820_S129_130513

 

Στο αγγλικο αναφερουν:

MIUI stopped S820 development since 4.3.21;

kabbat zin @ google
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την παραγγελια στο Minideal χθες αφου εφτιαξα πρωτα account και εβαλα και τη διευθυνση μου.

Σημερα μου ηρθε ενα mail απο gmail (ουτε καν απο Minideal) να με ρωταει για το zip code που ειναι περασμενο στο account μου γιατι για καποιον λογο ειχαν παρει τη διευθυνση απο το paypal που δεν εχει zip code.

Ειναι λιγο ο'τι να'ναι εκει?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα Lenovo S820 σε κόκκινο χρώμα. Περιέργως, είναι πολύυυυυυυυυυ ωραίο και το προτιμώ εμφανισιακά από iNew v3!

 

Επειδή δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα ελληνικά, αν κατάλαβα καλά, η καλύτερη επιλογή ρομ αυτή την στιγμή είναι Vibe 4.2.2, σωστά; CWM πως βάλατε;

 

Επίσης, ποια η διαφορά της Vibe ROM από Vibe UI;

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

CWM πως βάλατε;

ο οδηγος της miui για μενα ηταν σχετικα ευκολος σε σχεση με τα εξωτικα που διαβασα εδω.

Εχει και αρχειο bat που στελνει αυτοματα με adb το cwm.

Απλα το cwm τους ειναι στα κινεζικα, αν χρειαστει να το πειραξω ξανα κανενα

λινκ με το αγγλικο υπαρχει για την εκδοση μας ;

kabbat zin @ google
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα ελληνικά, αν κατάλαβα καλά, η καλύτερη επιλογή ρομ αυτή την στιγμή είναι Vibe 4.2.2, σωστά; CWM πως βάλατε;

 

Επίσης, ποια η διαφορά της Vibe ROM από Vibe UI;

Ναι η καλύτερη επιλογή είναι η VIBE 4.2.2. Η 4.4.2 KITKAT που έβαλα εγώ έχει αρκετό lag και κάποια θεματάκια, προφανώς γιατί είναι σε αρχικό στάδιο ανάπτυξης. Θα γυρίσω και εγώ στη VIBE 1413 dev. Νομίζω vibe rom και vibe ui (user interface) είναι το ίδιο πράγμα. Σχετικά με το cwm, δες λίγο τα προηγούμενα ποστ μου, δίνω λινκ με τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα Vibe 1413 και όλα καλά. Πήγα να περάσω την 1415 από πάνω και όλες οι εφαρμογές σχεδόν παθαίνουν f/c... Πάω πάλι για install την 1415 με factory reset.

 

edit: Με 1415 χάνεις το root. Δοκίμασα framaroot, kingo και αυτό αλλά τζίφος.

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες. Εχω ηδη παραγγειλει το κινητο οπως εχω αναφερει νωριτερα και περιμενω καποια στιγμη να το παραλαβω.

Τυχαινει ομως τωρα και μεχρι τις 22/4 να εχει προσφορα 50% στη sygic και σκεφτομουν οτι θα χρειαστω ενα καλο gps software. Το θεμα ειναι αν το εχει κανενας σε αντιστοιχο κινητο δικαρτο της lenovo και να ξερει να μου πει αν παιζει απροβληματιστα. Ειδα στο θεμα του Sygic οτι υπαρχουν καποια θεματακια με τα κινεζικα κινητα λογω του MTK επεξεργαστη που εχουν.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες. Εχω ηδη παραγγειλει το κινητο οπως εχω αναφερει νωριτερα και περιμενω καποια στιγμη να το παραλαβω.

Τυχαινει ομως τωρα και μεχρι τις 22/4 να εχει προσφορα 50% στη sygic και σκεφτομουν οτι θα χρειαστω ενα καλο gps software. Το θεμα ειναι αν το εχει κανενας σε αντιστοιχο κινητο δικαρτο της lenovo και να ξερει να μου πει αν παιζει απροβληματιστα. Ειδα στο θεμα του Sygic οτι υπαρχουν καποια θεματακια με τα κινεζικα κινητα λογω του MTK επεξεργαστη που εχουν.

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Οι MTK και το GPS δεν τα πάνε καλά. Όμως η αγορά του Sygic θα σου μείνει και για άλλες συσκευές..

Link to comment
Share on other sites

Jastonas και παλι thnx.

Μου εδωσε ενας φιλος στο θεμα του sygic link για mod για το gps σε ΜΤΚ οποτε λογικα δε θα εχω προβλημα.

Δεν αλλαζω συχνα κινητο φιλε μου. Αν το lenovo με ικανοποιησει θα μεινει για καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Aυτην του περασα για ελληνικα:

MIUI 4.3.21 http://xiaomi.eu/community/threads/4-3-21.23832/ με JB - 4.2

 

Οι οδηγιες μεταφραζονται απο τα κινεζικα και το recovery ειναι στα κινεζικα , αλλα εχει φωτο.

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5020-4-3-21-Lenovo-S820-miuiandroid-com/#description

 

Μοντελο

S820_S129_130513

 

Στο αγγλικο αναφερουν:

MIUI stopped S820 development since 4.3.21;

Στο πρωτο βημα περναμε το αρχειο κατευθειαν χυμα στην sd?Eγω εχθες παρελαβα το κινητο ειναι super.Tα Ελληνικα της miui και γενικα η ρομ πως σου φαινεται?

Link to comment
Share on other sites

Οι MTK και το GPS δεν τα πάνε καλά. Όμως η αγορά του Sygic θα σου μείνει και για άλλες συσκευές..

εκτός θέματος αλλά δεν μπορώ βρε παιδιά αυτό MTK και το GPS δεν τα πάνε καλά απο που προκύπτει έχω τρεις συσκευές στην οικογένεια p780, p770, A660,και τα τρία δεν έχουν κανένα πρόβλημα με πλοήγηση με IGO και το Sygic.Βρίσκουν δοριφόρους και κλειδώνουν σε 1 με 2 λεπτά αν έχει μέρες να ενεργοποιηθεί το gps.Σε σχέση με πλοηγούς που πέρασαν απο ταχέρια μου δεν βλέπω υστέρηση στην πλοήγηση σε κάποιο σημείο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια η θηκη που κανει δωρο η minideal, ειναι αυτη : http://www.minideal.net/nillkin-cases-for-lenovo-s820-super-frosted-shield-with-screen-protector.html

αν οχι μπορει καποιος να τραβηξει μια φοτογραφεια κ να ποσταρει εδω?!

Link to comment
Share on other sites

εκτός θέματος αλλά δεν μπορώ βρε παιδιά αυτό MTK και το GPS δεν τα πάνε καλά απο που προκύπτει έχω τρεις συσκευές στην οικογένεια p780, p770, A660,και τα τρία δεν έχουν κανένα πρόβλημα με πλοήγηση με IGO και το Sygic.Βρίσκουν δοριφόρους και κλειδώνουν σε 1 με 2 λεπτά αν έχει μέρες να ενεργοποιηθεί το gps.Σε σχέση με πλοηγούς που πέρασαν απο ταχέρια μου δεν βλέπω υστέρηση στην πλοήγηση σε κάποιο σημείο.

 

Μπορεί να σου φαίνεται γρήγορο σε σχέση με άλλα κινητά (βλέπε Galaxy Sx) που κλειδώνουν σε λίγα δευτερόλεπτα πάντα..

Link to comment
Share on other sites

Οι MTK και το GPS δεν τα πάνε καλά. Όμως η αγορά του Sygic θα σου μείνει και για άλλες συσκευές..
Αυτό είναι μια μεγάλη λάνθασμένη φήμη, αν το κινητό ειναι σωστά σεταρισμένο και έχει ποιοτική κεραία, λειτουργεί άψογα, καλύτερα κι από πολλά επώνυμα. Πρόβλημα έχουν μονο τα φθηνιάρικα κινέζικα με προβληματικές κεραίες

εκτός θέματος αλλά δεν μπορώ βρε παιδιά αυτό MTK και το GPS δεν τα πάνε καλά απο που προκύπτει έχω τρεις συσκευές στην οικογένεια p780, p770, A660,και τα τρία δεν έχουν κανένα πρόβλημα με πλοήγηση με IGO και το Sygic.Βρίσκουν δοριφόρους και κλειδώνουν σε 1 με 2 λεπτά αν έχει μέρες να ενεργοποιηθεί το gps.Σε σχέση με πλοηγούς που πέρασαν απο ταχέρια μου δεν βλέπω υστέρηση στην πλοήγηση σε κάποιο σημείο.
Κι αν έχεις ενεργά τα data και το agps σεταρισμένο με τους europe ntp servers, κλειδώνει σε ελαχιστα δευτερόλεπτα

 

Καλημερα παιδες. Εχω ηδη παραγγειλει το κινητο οπως εχω αναφερει νωριτερα και περιμενω καποια στιγμη να το παραλαβω.

Τυχαινει ομως τωρα και μεχρι τις 22/4 να εχει προσφορα 50% στη sygic και σκεφτομουν οτι θα χρειαστω ενα καλο gps software. Το θεμα ειναι αν το εχει κανενας σε αντιστοιχο κινητο δικαρτο της lenovo και να ξερει να μου πει αν παιζει απροβληματιστα. Ειδα στο θεμα του Sygic οτι υπαρχουν καποια θεματακια με τα κινεζικα κινητα λογω του MTK επεξεργαστη που εχουν.

Ευχαριστω εκ των προτερων

To Sygic λειτουργεί άψογα μόλις το εγκαταστήσεις, δε θα χεις κανένα πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο βημα περναμε το αρχειο κατευθειαν χυμα στην sd?Eγω εχθες παρελαβα το κινητο ειναι super.Tα Ελληνικα της miui και γενικα η ρομ πως σου φαινεται?

Ναι, οπως το κατεβαζεις.

Τα ελληνικα ειναι σαφως καλυτερα, καπου ειδα να αναφερουν 95% μεταφρασμενα.

Ο βασικος λογος που την περασα ηταν αυτος, γιατι το προσωπο θελει ελληνικο μενου.

 

Η ρομ λιγο διαφορετικη, περισσοτερες επιλογες, και δεν εβγαλα συμπερασμα γιατι το πηρε πριν το δοκιμασω.

Στο cwm ,οταν το περασεις, μπαινεις αν χρειαστει με τα τρια πληκτρα πατημενα.

 

Τα μηνυματα δεν εμφανιζουν ή θελουν +30 για να δειξουν το ονομα της επαφης; Δεν προλαβα να τσεκαρω.

kabbat zin @ google
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μια μεγάλη λάνθασμένη φήμη, αν το κινητό ειναι σωστά σεταρισμένο και έχει ποιοτική κεραία, λειτουργεί άψογα, καλύτερα κι από πολλά επώνυμα. Πρόβλημα έχουν μονο τα φθηνιάρικα κινέζικα με προβληματικές κεραίες

Κι αν έχεις ενεργά τα data και το agps σεταρισμένο με τους europe ntp servers, κλειδώνει σε ελαχιστα δευτερόλεπτα

 

To Sygic λειτουργεί άψογα μόλις το εγκαταστήσεις, δε θα χεις κανένα πρόβλημα

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου.

Να'σαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...