Jump to content

Lenovo S820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν φλασαρω την VIBEROM_V1.0_1415_2_ST_S820 πανω απο την 1409, πρεπει να ξαναπερασω εφαρμογες κτλ?

 

επισης πηρε το ματι μου το εξης:

LENOVO Lenovo S820 (Build: VIBEROM_V1.0_1415_2_ST_S820) #Android 4.2.2 Now Supported for #Root at http://www.SRSRoot.com

Όταν κάνεις αναβάθμιση μέσω του system update, δημιουργείται ένα zip αρχείο που έχει σαν όνομα "από την υπάρχουσα έκδοση στη νέα.zip" και flash-άροντας αυτό δεν έχανες εφαρμογές. Τώρα εάν πας να περάσεις κατευθείαν τη 1415 δε ξέρω τι θα γίνει, υποθέτω ότι εάν δε κάνεις wipe λογικά δε θα χάσεις κάτι αλλά δε ξέρω εάν θα εγκατασταθεί σωστά. Όσο για το root, εγώ την 1.0 1415 ST την είχα κάνει root με το VROOT... Με το Play είχα πρόβλημα που δεν μου το εγκαθιστούσε με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν κάνεις αναβάθμιση μέσω του system update, δημιουργείται ένα zip αρχείο που έχει σαν όνομα "από την υπάρχουσα έκδοση στη νέα.zip" και flash-άροντας αυτό δεν έχανες εφαρμογές. Τώρα εάν πας να περάσεις κατευθείαν τη 1415 δε ξέρω τι θα γίνει, υποθέτω ότι εάν δε κάνεις wipe λογικά δε θα χάσεις κάτι αλλά δε ξέρω εάν θα εγκατασταθεί σωστά. Όσο για το root, εγώ την 1.0 1415 ST την είχα κάνει root με το VROOT... Με το Play είχα πρόβλημα που δεν μου το εγκαθιστούσε με τίποτα.

 

μεσω του system update δε μου το κανει με τιποτα..γραφει fail και οτι δε βρηκε το zip...edit: zip δεν υπαρχει..αν και δε δινει τη δυνατοτητα να το κατεβασω..εχει κατευθειαν το install now και μετα με παει στο recovery, οπου δε βρισκει τπτ..το μονο zip που υπαρχει ειναι το ΟΤΑ οποτε μιλαμε για downgrade δυνατοτητα μονο...

θα περιμενω να ρουταριστει η VIBEUI να βαλω αυτη

Edited by gnffilos
Link to comment
Share on other sites

μεσω του system update δε μου το κανει με τιποτα..γραφει fail και οτι δε βρηκε το zip...edit: zip δεν υπαρχει..αν και δε δινει τη δυνατοτητα να το κατεβασω..εχει κατευθειαν το install now και μετα με παει στο recovery, οπου δε βρισκει τπτ..το μονο zip που υπαρχει ειναι το ΟΤΑ οποτε μιλαμε για downgrade δυνατοτητα μονο...

θα περιμενω να ρουταριστει η VIBEUI να βαλω αυτη

Όταν πάει κατευθείαν στο install σημαίνει ότι το έχει ήδη κατεβάσει το OTA και το έχει αποθηκεύσει στον φάκελο που νομίζω λέγεται ota. Από μόνο του το recovery (το CWM στη δική μου περίπτωση) για κάποιο λόγο δε το βρίσκει αλλά είναι εκεί. Αν μπεις στο recovery μόνος σου και του πεις install zip from internal sd και ψάξεις να το βρεις μέσα στον Ota φάκελο (ή το μεταφέρεις πριν εκτός φακέλου και μετά μπεις στο recovery) και το flash-άρεις θα γίνει κανονικά εγκατάσταση. Και σε εμένα δε το έβρισκε αλλά μετά το πήγα manually και το flash-αρα... Δε κατάλαβα τι εννοείς με το "το μονο zip που υπαρχει ειναι το ΟΤΑ οποτε μιλαμε για downgrade δυνατοτητα μονο"

Edited by AndreasQTEK
Link to comment
Share on other sites

Όταν πάει κατευθείαν στο install σημαίνει ότι το έχει ήδη κατεβάσει το OTA και το έχει αποθηκεύσει στον φάκελο που νομίζω λέγεται ota. Από μόνο του το recovery (το CWM στη δική μου περίπτωση) για κάποιο λόγο δε το βρίσκει αλλά είναι εκεί. Αν μπεις στο recovery μόνος σου και του πεις install zip from internal sd και ψάξεις να το βρεις μέσα στον Ota φάκελο (ή το μεταφέρεις πριν εκτός φακέλου και μετά μπεις στο recovery) και το flash-άρεις θα γίνει κανονικά εγκατάσταση. Και σε εμένα δε το έβρισκε αλλά μετά το πήγα manually και το flash-αρα... Δε κατάλαβα τι εννοείς με το "το μονο zip που υπαρχει ειναι το ΟΤΑ οποτε μιλαμε για downgrade δυνατοτητα μονο"

 

εχεις δικιο...νομιζα οτι ειχε ονομα αλλο....γερναω και δε βλεπω καλα....φφφφ..:X:X

 

το εκανα...αλλα παλι δεν...βγαζει error στο zip...(status 7) λεει στο τελος..και installation aborted

Edited by gnffilos
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, δε ξέρω... Εμένα δε μου είχε παρουσιάσει πρόβλημα σε αντίστοιχο zip αρχείο αναβάθμισης...
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό είναι θεωρώ από τα καλύτερα που κυκλοφορούν στη τιμή του, η οποία έχει πέσει κάτω από τα 130 € (minideal). Το γεγονός ότι η Lenovo το έχει συμπεριλάβει στα μοντέλα της που τα αναβαθμίζει σε 4.4 KitKat λέει πολλά. Απλά για να αποδώσει τα μέγιστα και να δουλέψει όπως πρέπει, θα πρέπει να περαστεί η VIBE ROM της LENOVO η οποία όμως έχει στη παρούσα φάση μόνο αγγλικό και κινέζικο μενού (οι ROMS που το φορτώνουν τα κινεζομάγαζα θεωρώ ότι το σκοτώνουν και το αδικούν). Προς το καλοκαίρι αναμένεται να περαστούν και άλλες γλώσσες στο μενού της VIBE ROM.

 

Χρήσιμη πληροφορία για παιδιά που δεν γνωρίζουν ξένες γλώσσες !!

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις να το συνδεσει με bluetooth σε car audio? Συνδεεται? Παιζει κανονικα? Αν χρησιμοποιεις και τις 2 καρτες παιζουν και οι 2 κανονικα?

Ξερει κανεις κατι για το παραπανω ρε παιδες?

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο μου παραμενει κλινικα νεκρο. Δεν ανοιγει ουτε φορτιζει. Δεν αναβει ουτε το πρασινο λαμπακι οταν το βαζω στην πριζα. Δεν το "πειραξα" καθόλου. Χθες το βράδυ το έβαλα να φορτισει (έδειξε ότι φόρτιζε) και το πρωι δεν ανοιγε με τιποτα. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε? Είναι καινούριο, χθες το παρέλαβα και δούλευε μια χαρά! Τι μπορεί να συνέβη? Edited by Costas_78
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο μου παραμενει κλινικα νεκρο. Δεν ανοιγει ουτε φορτιζει. Δεν αναβει ουτε το πρασινο λαμπακι οταν το βαζω στην πριζα. Δεν το "πειραξα" καθόλου. Χθες το βράδυ το έβαλα να φορτισει (έδειξε ότι φόρτιζε) και το πρωι δεν ανοιγε με τιποτα. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε? Είναι καινούριο, χθες το παρέλαβα και δούλευε μια χαρά! Τι μπορεί να συνέβη?

 

έβγαλες τα αυτοκόλλητα από τη μπαταρία???

Link to comment
Share on other sites

Αν το συνδέσεις με υπολογιστή το βλέπει? φορτίζει?

 

τιποτα ρε παιδια δυστυχως...ουτε στον υπολογιστη ουτε πουθενα...

πηγα στον Γερμανο για να μου πουν καμια ιδεα απο τι μπορει να είναι αλλα ουτε κ αυτοι ξερουν...το μόνο που μου ειπαν είναι να το αφησω 24ωρες να φορτισει μηπως ειναι θεμα μπαταριας...τι να πω δεν ξερω...

Edited by Costas_78
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω κάτι ιδιαίτερο θα σου έλεγα να βγάλεις την μπαταρία κάνα μισάωρο και να ξαναδοκιμάσεις, πάτα το κουμπί που ανοίγει παρατεταμένα πχ.8-10 δευτερόλεπτα. Τι να σου πω, άλλο? Μίλα με το κατάστημα που το πήρες ίσως σου πουν κι αυτοί κάτι να κάνεις, στην χειρότερη το στέλνεις πίσω. Από που το πήρες?
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να ξέρω κάτι ιδιαίτερο θα σου έλεγα να βγάλεις την μπαταρία κάνα μισάωρο και να ξαναδοκιμάσεις, πάτα το κουμπί που ανοίγει παρατεταμένα πχ.8-10 δευτερόλεπτα. Τι να σου πω, άλλο? Μίλα με το κατάστημα που το πήρες ίσως σου πουν κι αυτοί κάτι να κάνεις, στην χειρότερη το στέλνεις πίσω. Από που το πήρες?

 

πηγα παλι Γερμανό για να μετρησω την μπαταρια και μου ειπαν οτι ειναι εξαντλημενη, οποτε θα πρεπει να το αφησω κανενα 24ωρο να φορτισει για να ανοιξει...αν ειναι θεμα μπαταριας...ας ελπισουμε οτι μονο αυτο ειναι το προβλημα και θα ανοιξει... Από το geekbuying το πηρα, μου ειπαν οτι ειναι αξιοπιστο, εχουν αγορασει γνωστοι μου.

Edited by Costas_78
Link to comment
Share on other sites

Στο antelife υπάρχει κλώνος του κινητού http://www.antelife.com/s820-mtk6572-dual-core-android-4-2-512mb-4g-4-7-inch-qhd-screen-dual-camera-smartphone-red.html 105 $ και υπάρχει και το κανονικό http://www.antelife.com/lenovo-s820-mtk6589-quad-core-4-7-inch-android-4-2-hd-screen-1280-720-1g-4g-3g-smartphone-red.html 197 $ Τελικά είναι να τους εμπιστεύεσαι τους Κινέζους ???
Link to comment
Share on other sites

Έχω την S820_ROW_120_131128 με cwm και λέω να δοκιμάσω την VIBE ποια από όλες να δοκιμάσω; Είναι απαραίτητο να περάσω πρώτα την κινέζικη ρομ ;
Link to comment
Share on other sites

Έχω την S820_ROW_120_131128 με cwm και λέω να δοκιμάσω την VIBE ποια από όλες να δοκιμάσω; Είναι απαραίτητο Πολ να περάσω πρώτα την κινέζικη ρομ ;

 

Ναι πρέπει να περάσεις την κινεζική πρώτα. Βάλε την 1413

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι η μπαταρια μου φορτιζει 99% και μου λεει οτι απομενουν 6 λεπτα να τελειωσει και κολαει εκει οση ωρα και αν το εχω στην πριζα? το εχει παθει αλλος?
Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι η μπαταρια μου φορτιζει 99% και μου λεει οτι απομενουν 6 λεπτα να τελειωσει και κολαει εκει οση ωρα και αν το εχω στην πριζα? το εχει παθει αλλος?

 

Κάνε ένα calibration στη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι ασχετος φιλε μου τι εννοεις calibration? πως γινετε?

κατευασε αυτην την εφαρμογη : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration

 

και κανε οτι λεει μεσα!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι επιτελους κατεφτασε. Ειναι στο ταχυδρομειο της Αργυρουπολης και περιμενει να παω Δευτερα να παραλαβω!! :)

Ξερει κανεις γιατι ενω το εχουν εκει και μου εχουν φερει ειδοποιητηριο να παω να παραλαβω δεν μπορω να παω σημερα?

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι off topic το πρώτο ειδοποιητήριο που σου έρχεται στο στέλνουν από το κέντρο διαλογής και όχι απ το ταχυδρομείο που θα παραλάβεις, ( γι αυτό και λέει αν διαβάσεις πάνω οτι μπορείς να το πάρεις την επόμενη εργάσιμη μετά τις 10:00 πμ και τις υπόλοιπες απ τις 7:30 πμ .!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχετε προβλημα και εσεις με την αυτοματη περιστροφη οθονης ειδικα στα μυνηματα? γιατι ειδικα στα μυνηματα σπανια μου γυρναει ο οθονη στα πλαγια και μου την σπαει γιατι δεν μπορω να γραψω ευκολα μυνημα στα ορθια Edited by pulse78
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...