Jump to content

Alcatel One Touch Idol X (6040 / 6040D)


tzivanas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτη τη μαγκια ξερεις θα ηθελα να την δω απο κοντα :)

 

Οντος το s4 εχει χαλια μπαταρια γιαυτο κιολας το εδωσα.

Η μαγκια θα ηταν να μην εχεις τον τιτλο του Hellas mega troll, ~10 ban εχεις φαει εδω στο myphone και αλλα τοσα στο insomnia και στο adsl.gr

Θες να βαλω λινκ με ολα σου τα nickname για να δουνε και οι υπολοιποι ποιος εισαι ?

Επισης μαγκια ειναι ο ''καθαρος'' (γραπτος στην περιπτωση τον forum) λογος και οχι η κολοκυθια.

Η μαγκια η δικη σου ειναι οι (_!_)τουμπες τα ψεματα και οι απειλες του στιλ ''θα σου στειλω τον σφακιανακη'' (οχι τον τραγουδιστη).

 

Στα υπολοιπα δες το lg g2 αν και θα ελεγα να ανοιξεις ενα νεο θεμα στην ''επιλογη συσκευης''

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 186
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και από μένα. Έχω το galaxy duos λόγο επαγγέλματος και έχω ψιλό απογοητευτεί και είπα να δοκιμάσω να το πάρω απο media markt του οποίου η τιμή είναι αρκετά δελεαστική 229 για όλα αυτά τα χαρακτηριστικά. Φοβάμαι απλά λόγο "alcatel ή Tcl " και λίγο το sar και το κάψιμο του αυτιού... θα εκτιμούσα τις συμβουλές σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Η μαγκια θα ηταν να μην εχεις τον τιτλο του Hellas mega troll, ~10 ban εχεις φαει εδω στο myphone και αλλα τοσα στο insomnia και στο adsl.gr

Θες να βαλω λινκ με ολα σου τα nickname για να δουνε και οι υπολοιποι ποιος εισαι ?

Επισης μαγκια ειναι ο ''καθαρος'' (γραπτος στην περιπτωση τον forum) λογος και οχι η κολοκυθια.

Η μαγκια η δικη σου ειναι οι (_!_)τουμπες τα ψεματα και οι απειλες του στιλ ''θα σου στειλω τον σφακιανακη'' (οχι τον τραγουδιστη).

 

Στα υπολοιπα δες το lg g2 αν και θα ελεγα να ανοιξεις ενα νεο θεμα στην ''επιλογη συσκευης''

 

Η μαγκια ειναι απο κοντα οποτε οτι και να μου λες...:) Ασχολεισαι με τους αλλους λες και εισαι η Μενεγακη,χαλαρωσε δεν σου τρωμε την θεση στο forum εισαι ΘΕΟΣ,αντε και εις Admin στο αμεσο μελλον !

 

LG G 2 ειπα θα παρω οταν πεσει στα 250 ευρω. Ακομα και τωρα το θεωρω ακριβο !

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και από μένα. Έχω το galaxy duos λόγο επαγγέλματος και έχω ψιλό απογοητευτεί και είπα να δοκιμάσω να το πάρω απο media markt του οποίου η τιμή είναι αρκετά δελεαστική 229 για όλα αυτά τα χαρακτηριστικά. Φοβάμαι απλά λόγο "alcatel ή Tcl " και λίγο το sar και το κάψιμο του αυτιού... θα εκτιμούσα τις συμβουλές σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

ελα ρε Σαλονικα ! Το Alcatel εχει πολυ μικρο Sar απο οτι διαβασα αρα μη κολλας ! Τωρα για τα υπολοιπα δεν εχω αποψη διοτι δεν το αγορασα ακομα...:)

Link to comment
Share on other sites

Η μαγκια ειναι απο κοντα οποτε οτι και να μου λες...:)

Εσυ απειλουσες τον αλλον και του ελεγες οτι

''θα σου στειλω τον σφακιανακη'' (οχι τον τραγουδιστη).'

Οποτε, (οπως παντα) αλλαζεις τα γραφομενα σου καθε φορα οπως σε βολευει

Ασχολεισαι με τους αλλους λες και εισαι η Μενεγακη,χαλαρωσε δεν σου τρωμε την θεση στο forum εισαι ΘΕΟΣ,αντε και εις Admin στο αμεσο μελλον !

Εσυ γραφεις υποτημητικα/προσβλητικα σε αλλα θεματα με τα αλλα σου προφιλ με απαντησεις του στιλ <<ελα πριβε να σου πω.....>> <εχω δοκιμασει ολα τα τηλεφωνα και εχω αποψη>> <<εχω πολλα χρηματα>> <<γατακια>> <<θα σου στειλω τον σφακιανακη>>

 

Δεν εχω καμια <<θεση>> και ουτε θελω να αποκτησω.

LG G 2 ειπα θα παρω οταν πεσει στα 250 ευρω. Ακομα και τωρα το θεωρω ακριβο !

A ναι, το ειχα ξεχασει οτι δεν σου κανει το lg g2 και ολοι οι υπολοιποι δεν ηξεραν τι ελεγαν......

 

Δεν σου απανταω ξανα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εσυ απειλουσες τον αλλον και του ελεγες οτι

 

Οποτε, (οπως παντα) αλλαζεις τα γραφομενα σου καθε φορα οπως σε βολευει

 

Εσυ γραφεις υποτημητικα/προσβλητικα σε αλλα θεματα με τα αλλα σου προφιλ με απαντησεις του στιλ <<ελα πριβε να σου πω.....>> <εχω δοκιμασει ολα τα τηλεφωνα και εχω αποψη>> <<εχω πολλα χρηματα>> <<γατακια>> <<θα σου στειλω τον σφακιανακη>>

 

Δεν εχω καμια <<θεση>> και ουτε θελω να αποκτησω.

 

A ναι, το ειχα ξεχασει οτι δεν σου κανει το lg g2 και ολοι οι υπολοιποι δεν ηξεραν τι ελεγαν......

 

 

 

Δεν σου απανταω ξανα.

 

 

Απορω πως εχεις ΘΕΣΗ εσυ εδω μεσα-Επιθεση παλι σε μελλος ( οπως παντα απο μακρια ) απο κοντα χεσμεντεν.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι τι λέτε για αυτό http://www.skroutz.gr/s/4207139/Alcatel-One-Touch-Idol-X-6040-OT-6040-8GB.html που έχει 8G και χωρίς dual sim;;

 

Εμενα μου αρεσει,το απογευμα θα παω public να το δω. Αν μου κανει " κλικ" θα το παρω !

Ας γραψει καποιος με τη μπαταρια τι παιζει ;;;; Γιατι ειδα μονο 2000.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τελικα καπου διαθεσιμο;

Σε αυτο το βιντεο παρατηρησα οτι εχει αρκετα φωτεινη και καθαρη οθονη σε σχεση με το G2 που εχει και απο τις καλυτερες οθονες τις αγορας.. :)

Edited by lostre21
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καταφερα και εκανα τουβλο το κινητο.Του εβαλα cwm και μετα περασα miui v5 και αφου εβγαλε οτι πηγαν ολα καλα τωρα εχει μεινει μονιμα στο σημα mi και δεν κανει τπτ.Δεν με αφηνει να μπω στο cwm.....volume up+power αλλα και volume down+power απλα κανουν reboot.Καμια αλλη ιδεα εχεις κανεις?
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Το συγκεκριμενο τηλ μου παρουσιαζει διαφορα θεματακια οπως : χαμηλωνει ξαφνικα η φωτεινοτητα του, η οθονη κανει κατι κουλα απο μονη της οπως σαν ενα αορατο χερι να κουναει τα εικονιδια, μετα απο μια κληση η οθονη παραμενει μαυρη για καποια δευτερολεπτα, κτλ κτλ. Γνωριζει κανεις αν μπορω να διορθωσω αυτα τα προβληματα; Καποιο custom λογισμικο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους μια ερώτηση : οι συσκευές που βγάζουν προβλήματα είναι από Ελλάδα αγορασμένες για από Κίνα και κτλ;; δεν ξέρω αν έχει σημασία απλά ρωτάω..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,σκεφτομαι να αγορασω το alcatel απο το σκρουτζ(στα 220 ευρω το βρηκα) αλλα πρωτα ηθελα να ρωτησω αν θα ειναι στα ελληνικα ή οχι;αν δεν εχει μπορω να βαλω απο μονος μου;και γενικα θα ηθελα μια γνωμη για το κινητο αξιζει ή οχι;
Link to comment
Share on other sites

αν και κανεις δεν απαντησε εδω απλα αναφερω οτι το κινητο το επανεφερα και τελικα του εβαλα miui 4.2.2 και ειναι ταχυτατο χωρις κανενα προβλημα μεχρι στιγμης.
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

αν και κανεις δεν απαντησε εδω απλα αναφερω οτι το κινητο το επανεφερα και τελικα του εβαλα miui 4.2.2 και ειναι ταχυτατο χωρις κανενα προβλημα μεχρι στιγμης.

Τελεια θα κοιταξω να την βαλω και γω! Ποια εκδοση εβαλες? Την 3.11.22? Και να ρωτησω αν ξερεις πως μπορω να το επαναφερω στην εργοστασιακη κατασταση για να μην χασω εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

αν και κανεις δεν απαντησε εδω απλα αναφερω οτι το κινητο το επανεφερα και τελικα του εβαλα miui 4.2.2 και ειναι ταχυτατο χωρις κανενα προβλημα μεχρι στιγμης.

 

καλησπερα μηπως θα μπορουσες να γραψεις αναλυτικα πως αλλαξες ρεκοβερυ και πως περασες τη mi . ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Τελεια θα κοιταξω να την βαλω και γω! Ποια εκδοση εβαλες? Την 3.11.22? Και να ρωτησω αν ξερεις πως μπορω να το επαναφερω στην εργοστασιακη κατασταση για να μην χασω εγγύηση?

 

καλησπερα μηπως θα μπορουσες να γραψεις αναλυτικα πως αλλαξες ρεκοβερυ και πως περασες τη mi . ευχαριστω.

 

ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ και βαλετε MIUI που εβαλα εγω.Το εχω μετανιωσει,παλευω να σωσω το κινητο μου.Καταφερα και του εβαλα με το sp flash tools με επιτυχια αλλη επισημη rom αλλα και το κινητο αρνειται να ανοιξει και ειναι κολλημενο στην οθονη που μου δειχνει το σημα της TCL.Ακομα το παλευω........οποιος θελει MIUI ας παρει καλυτερα κανα Xiaomi...εγω την πατησα.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ και βαλετε MIUI που εβαλα εγω.Το εχω μετανιωσει,παλευω να σωσω το κινητο μου.Καταφερα και του εβαλα με το sp flash tools με επιτυχια αλλη επισημη rom αλλα και το κινητο αρνειται να ανοιξει και ειναι κολλημενο στην οθονη που μου δειχνει το σημα της TCL.Ακομα το παλευω........οποιος θελει MIUI ας παρει καλυτερα κανα Xiaomi...εγω την πατησα.

 

φιλε εισαι σιγουρος οτι τα εκανες ολα σωστα?

Link to comment
Share on other sites

φιλε εισαι σιγουρος οτι τα εκανες ολα σωστα?

 

Ναι φιλε μου κατα γραμμα......τελικα το κινητο το ανεστησα φλασαροντας το με επιτυχια μια ρωσικη ρομ μεσω sp flash tools και ολα καλα πλεον.Δεν το ξαναπειραζω,οπως ειναι παει σφαιρα...........σε τοσα κινητα και ταμπλετ που εχω σεταρει πρωτη φορα αντιμετωπιζω τετοιες δυσκολιες.:!::!:

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου κατα γραμμα......τελικα το κινητο το ανεστησα φλασαροντας το με επιτυχια μια ρωσικη ρομ μεσω sp flash tools και ολα καλα πλεον.Δεν το ξαναπειραζω,οπως ειναι παει σφαιρα...........σε τοσα κινητα και ταμπλετ που εχω σεταρει πρωτη φορα αντιμετωπιζω τετοιες δυσκολιες.:!::!:

 

εγω αυτο ηθλεα να παρω κυριως λογω ομορφιας και καμερας αλλα την τριτη ηταν out of stock στο μινιντιλ και βαριομουνα να περιμενω οποτε παρηγγειλα το honor 3c το οποιο ερχοταν δευτερο... δεν πειραζει!! παρολα αυτα το κινητο (το tcl) ειναι πανεμορφο

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό πριν λίγες μέρες. Κατέβασα από το play store το battery monitor widget. Αλλά δείχνει ότι η μπαταρία είναι 1000 mAh. Μπορείτε να τσεκάρετε και την δική σας? Ευχαριστώ.

Το έχω πάρει από aliexpress.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel One Touch Idol X (6040 / 6040D)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...