Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλό φαίνεται το bluetooth. Μπορει να φορεθεί και χωρίς το άγκιστρο του; Επειδη το αγκιστρο ειναι κατι που σπάει πολύ εύκολα

Τι να σου πω, δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει Β/Τ συστηματικα και δεν το κατεχω, τωρα ξαφνικα μου προεκυψε... Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σας. Επειδή έχω διαβάσει πως το κινητό βγάζει δεν βγάζει προβλήματα, είναι δεν είναι αξιόπιστο, έχει το ένα δεν έχει το άλλο και μπερδεύτηκα, τελικά τι ισχύει? Είδα ότι ζεσταίνεται πολύ, οκ ως ένα βαθμό είναι κατανοητό, είδα για θεματάκια στο wifi του. Έχει? Γενικότερα αξίζει η αγορά του? Από ήχο ακουστικών και ηχείων πως τα πάει και από κάμερα?Από μπαταρία? Ήμουν έτοιμος να πάρω το p780 αλλά αυτό με έχει εντυπωσιάσει και θέλω να δω αν είναι καλύτερο και αξίζει να κατευθυνθώ προς τα εδώ.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!μπορουν να μου πουν αυτοι που παραγγειλαν απο aliexpress.com ποια μεθοδο πληρωμης επελεξαν?αν δεχεται prepaid απο πειραιως εαν οχι με bank tranfer(TT payment) πως γινεται?γιατι σκεφτομαι να το παραγγειλω και εγω απο εκει.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας!μπορουν να μου πουν αυτοι που παραγγειλαν απο aliexpress.com ποια μεθοδο πληρωμης επελεξαν?αν δεχεται prepaid απο πειραιως εαν οχι με bank tranfer(TT payment) πως γινεται?γιατι σκεφτομαι να το παραγγειλω και εγω απο εκει.ευχαριστω

 

Καλησπερα, εγω απο aliexpress το πηρα και πληρωσα με prepaid της πειραιως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εγω απο aliexpress το πηρα και πληρωσα με prepaid της πειραιως.

 

καλησπερα και ευχαριστω για την απαντηση!μπορεις να μου πεις τι επιλεγεις στην δευτερη επιλογη στο payment δηλαδη γιατι δεν ξερω και πολλα,θα παραγγειλω με prepaid ενος φιλου..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι το ZTE V975; Από ότι βλέπω στο κατάστημα που το φέρνει ότι οι προδιαγραφές δεν έχουν σχέση με το αυτό που λες στην αρχή. Εκτός και αν υπάρχει και άλλη έκδοση της συσκευής.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι το ZTE V975; Από ότι βλέπω στο κατάστημα που το φέρνει ότι οι προδιαγραφές δεν έχουν σχέση με το αυτό που λες στην αρχή. Εκτός και αν υπάρχει και άλλη έκδοση της συσκευής.

 

Άλλο μοντέλο είναι αυτό που δείχνεις.

Καμία σχέση και διαφορετικό νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα παραγγελία απ;o To2c αλλά δεν είχαν άτομα στο chat και δεν μου έβγαλε πουθενά για να ζητήσω ελληνικά και playstore.Να στείλω κάποιο mail?Πώς το πήρατε εσείς?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα παραγγελία απ;o To2c αλλά δεν είχαν άτομα στο chat και δεν μου έβγαλε πουθενά για να ζητήσω ελληνικά και playstore.Να στείλω κάποιο mail?Πώς το πήρατε εσείς?

 

Καλό είναι να διαβάζεις την περιγραφή ενός προϊόντος πριν το αγοράσεις.

Μπες στον "κόπο" να το κάνεις τουλάχιστον τώρα και δε θα έχεις απορίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να διαβάζεις την περιγραφή ενός προϊόντος πριν το αγοράσεις.

Μπες στον "κόπο" να το κάνεις τουλάχιστον τώρα και δε θα έχεις απορίες.

 

Το έχω διαβάσει φίλε μου αλλά πολλοί έχουν παραπονεθεί οτί τους ήρθε χωρίς ελληνικά και όλοι λένε να το ζητήσεις. Τώρα αν κουράζω συγνώμη αλλά δεν έχουμε όλοι την ίδια εμπειρία με τι αγορές απο Κίνα και μένα είναι η πρώτη μου φορά.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει φίλε μου αλλά πολλοί έχουν παραπονεθεί οτί τους ήρθε χωρίς ελληνικά και όλοι λένε να το ζητήσεις. Τώρα αν κουράζω συγνώμη αλλά δεν έχουμε όλοι την ίδια εμπειρία με τι αγορές απο Κίνα και μένα είναι η πρώτη μου φορά.

Ευχαριστώ

 

Αυτό συμβαίνει επειδή δε θα βρεις μερικές φορές από κατάστημα σε κατάστημα την ίδια εγκατεστημένη ρομ.

Καμιά φορά ακόμα και στο ίδιο κατάστημα, αν έρθει άλλη παραλαβή.

Από τη δική μου εμπειρία πάντως εάν λέει ότι δεν έχει και να πεις βάλτε και να σου απαντήσουν οκ, θα το πάρεις χωρίς.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και ευχαριστω για την απαντηση!μπορεις να μου πεις τι επιλεγεις στην δευτερη επιλογη στο payment δηλαδη γιατι δεν ξερω και πολλα,θα παραγγειλω με prepaid ενος φιλου..

Βάλε πληρωμή με MasterCard και αποστολή free και είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Επειδή έχω διαβάσει πως το κινητό βγάζει δεν βγάζει προβλήματα, είναι δεν είναι αξιόπιστο, έχει το ένα δεν έχει το άλλο και μπερδεύτηκα, τελικά τι ισχύει? Είδα ότι ζεσταίνεται πολύ, οκ ως ένα βαθμό είναι κατανοητό, είδα για θεματάκια στο wifi του. Έχει? Γενικότερα αξίζει η αγορά του? Από ήχο ακουστικών και ηχείων πως τα πάει και από κάμερα?Από μπαταρία? Ήμουν έτοιμος να πάρω το p780 αλλά αυτό με έχει εντυπωσιάσει και θέλω να δω αν είναι καλύτερο και αξίζει να κατευθυνθώ προς τα εδώ.
καλό είναι να δίνεις βαρος στην γνώμη αυτών που το έχουν αγοράσει και όχι αυτών που απλα διάβασαν η άκουσαν κάτι.. Διάβασε το νήμα, είμαστε αρκετοί που έχουμε παραλάβει και βγάλε τα συμπεράσματα σου.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος κάτοχος να μας πει σε ποιες εφαρμογές έχει βρει ασυμβατότητα (λόγω x86 αντί arm);

Αν έχει βρει βέβαια.

Πριν δύο χρόνια όταν είχε κυκλοφορήσει το Motorola RAZR i είχαν αναφερθεί ασυμβατότητες κυρίως με games που τότε είχαν υπολογιστεί στο 5-10% λόγω του ότι δεν υπήρχε η κατάλληλη υποστήριξη από την Google.Αλλά από τότε άλλαξαν πολλά πράγματα διότι πολλές εταιρίες έβαλαν τους Atom.Λογικά αυτό το 5-10% πρέπει να έχει κατέβει πάρα πολύ διότι:

Google officially supports Android on x86 and has already provided the developers with all the tools they need to support both platforms easily.

 

Επειδή κάθε site γράφει τα δικά του...ας πει κάποιος κάτοχος,τελικά έχει ή όχι Glonass η συσκευή?

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

τελικά έχει ή όχι Glonass η συσκευή?

Που το βλεπεις αυτο? Την λεξη Glonass δεν την εχω δει πουθενα. Παντως εχει η οχι, το GPS δουλευει θαυμασια. Καμμια σχεση με ΜΤΚ. Και μεσα στο σπιτι κιτρινιζουν οι μπαρες..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Που το βλεπεις αυτο? Την λεξη Glonass δεν την εχω δει πουθενα. Παντως εχει η οχι, το GPS δουλευει θαυμασια. Καμμια σχεση με ΜΤΚ. Και μεσα στο σπιτι κιτρινιζουν οι μπαρες..

Eδώ το διάβασα

http://www.techinsights.com/reports-and-subscriptions/open-market-reports/Report-Profile/?ReportKey=9610

http://mychinagadget.ru/obzor-telefona-zte-geek-v975/

Στο αυτοκίνητο το δοκίμασες το GPS?Δείχνει καλά τη θέση σου ?

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

μήπως όντως έχει για αυτό ο φίλος μας να λέει ότι δουλεύει τέλεια στην πλοήγηση? ή μήπως απλά έχει γαμάτο επεξεργαστή? :p

Σε κάποια sites λέει ότι έχει και σε κάποια ότι δεν έχει...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρήση 10 ημερών έχω να σχολιάσω…

 

(+)

Όμορφο

Βολικές διαστάσεις…αναλογικά με το μέγεθος πάντα

Ωραία αίσθηση στο χέρι

Καλή ποιότητα κατασκευής

Πάρα πολύ καλή οθόνη

Καλός ήχος και δυνατό ηχείο

Απίστευτα γρήγορο και δεν κολλάει πουθενά

No lags

Πολύ καλή μπαταρία

Wifi καμπάνα

Gps καμπάνα

Φωτογραφική ικανότητα από το πάνω ράφι

Βιντεοσκόπηση επίσης από το πάνω ράφι

Σαν τηλέφωνο για να μην ξεχνιόμαστε είναι άριστο

 

(-)

Κακό φλας

Δεν μου αρέσει ο τρόπος που κουμπώνει το backcover

 

Γενικά

  • Η συσκευή εντυπωσιάζει…η οθόνη σε πρώτο επίπεδο είναι πολύ καλή (πρέπει να δώσεις τα διπλά για να δεις κάτι καλύτερο και πραγματικά δεν νομίζω σε σημαντικό ποσοστό)...η υπολογιστική ισχύς είναι φανταστική...τα υπόλοιπα είναι σίγουρα καλά+
  • Ανταγωνίζεται στα ίσια συσκευές χλιδάτων brands οι οποίες κοστίζουν τα διπλά+
  • Δεν βρίσκω πραγματικά τον λόγω να πάρει κάποιος πχ ένα Samsung Galaxy S3 αντί του Geek και να δώσει τα διπλά...δεν μπαίνω στην διαδικασία να σας πω ότι είναι καλύτερο από το S3…θέλω απλά να καταδείξω πως είναι σίγουρα στο ίδιο επίπεδο…από εκεί και πέρα συγκρίνουμε λεπτομέρειες λίγο καλύτερη φωτογραφική, οθόνη ή κάτι σχετικό…το ζήτημα όμως είναι πως για κανένα λόγω αυτά δεν αξίζουν ώστε κάποιος να δίνει τα διπλά
  • Αυτά τα σχόλια βέβαια ισχύουν και για πολλές ακόμα Κινέζικες συσκευές...δεν εξετάζω θέμα εγγύησης βέβαια, εκεί πάω πάσο

 

υγ.1.

Όσο αναφορά το φλας είναι κακό όντως αλλά μην φρικάρετε γιατί ελάχιστες συσκευές έχουν σωστό φλάς...παρατηρώ μερικοί ψειρίζεται υπερβολικά και τα θέλετε όλα τέλεια από τίμιες φθηνές συσκευές ενώ κάνετε γαργάρα παρόμοια προβλήματα ναυαρχίδων

 

υγ.2.

Ποιος θα κάνει την παλικαριά να βάλει Β06 ROM

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρήση 10 ημερών έχω να σχολιάσω…

 

(+)

Όμορφο

Βολικές διαστάσεις…αναλογικά με το μέγεθος πάντα

Ωραία αίσθηση στο χέρι

Καλή ποιότητα κατασκευής

Πάρα πολύ καλή οθόνη

Καλός ήχος και δυνατό ηχείο

Απίστευτα γρήγορο και δεν κολλάει πουθενά

No lags

Πολύ καλή μπαταρία

Wifi καμπάνα

Gps καμπάνα

Φωτογραφική ικανότητα από το πάνω ράφι

Βιντεοσκόπηση επίσης από το πάνω ράφι

Σαν τηλέφωνο για να μην ξεχνιόμαστε είναι άριστο

 

(-)

Κακό φλας

Δεν μου αρέσει ο τρόπος που κουμπώνει το backcover

 

Γενικά

  • Η συσκευή εντυπωσιάζει…η οθόνη σε πρώτο επίπεδο είναι πολύ καλή (πρέπει να δώσεις τα διπλά για να δεις κάτι καλύτερο και πραγματικά δεν νομίζω σε σημαντικό ποσοστό)...η υπολογιστική ισχύς είναι φανταστική...τα υπόλοιπα είναι σίγουρα καλά+
  • Ανταγωνίζεται στα ίσια συσκευές χλιδάτων brands οι οποίες κοστίζουν τα διπλά+
  • Δεν βρίσκω πραγματικά τον λόγω να πάρει κάποιος πχ ένα Samsung Galaxy S3 αντί του Geek και να δώσει τα διπλά...δεν μπαίνω στην διαδικασία να σας πω ότι είναι καλύτερο από το S3…θέλω απλά να καταδείξω πως είναι σίγουρα στο ίδιο επίπεδο…από εκεί και πέρα συγκρίνουμε λεπτομέρειες λίγο καλύτερη φωτογραφική, οθόνη ή κάτι σχετικό…το ζήτημα όμως είναι πως για κανένα λόγω αυτά δεν αξίζουν ώστε κάποιος να δίνει τα διπλά
  • Αυτά τα σχόλια βέβαια ισχύουν και για πολλές ακόμα Κινέζικες συσκευές...δεν εξετάζω θέμα εγγύησης βέβαια, εκεί πάω πάσο

 

υγ.1.

Όσο αναφορά το φλας είναι κακό όντως αλλά μην φρικάρετε γιατί ελάχιστες συσκευές έχουν σωστό φλάς...παρατηρώ μερικοί ψειρίζεται υπερβολικά και τα θέλετε όλα τέλεια από τίμιες φθηνές συσκευές ενώ κάνετε γαργάρα παρόμοια προβλήματα ναυαρχίδων

 

υγ.2.

Ποιος θα κάνει την παλικαριά να βάλει Β06 ROM

 

ωραίος, τι εννοείς πάνω ράφι?

Link to comment
Share on other sites

 

Οι φώτος από Καβάλα;

 

Για το φίλο που ρωτάει "Από το πάνω ράφι", μάλλον ο φίλος που το έγραψε εννοεί πως είναι πάνω από το μέσο όρο των Κινέζικων και σίγουρα καλύτερο από ότι περιμένεις για τα λεφτά που πλήρωσες :shifty:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κακό φλας

Δεν μου αρέσει ο τρόπος που κουμπώνει το backcover

Γιατι το λες κακο το φλας? Οι φωτο που εβγαλα νυχτα πριν 3-4 σελιδες δεν σου αρεσαν? Τι κουσουρι ειχαν?

Οσο για το καπακι και μενα δεν μου πολυαρεσε ετσι που αγκαλιαζει ολο το σωμα, υποψιαζομαι πως μετα απο μερικα βαλε βγαλε θα αρχισει να βγαινει απο μονο του.

Ελπιζω να κανω λαθος..

 

Eδώ το διάβασα

http://www.techinsights.com/reports-and-subscriptions/open-market-reports/Report-Profile/?ReportKey=9610

http://mychinagadget.ru/obzor-telefona-zte-geek-v975/

Στο αυτοκίνητο το δοκίμασες το GPS?Δείχνει καλά τη θέση σου ?

Εννοω μεσα στη συσκευη που φαινεται αν εχει Glonass..

Για το GPS διαβασε τι γραφω στο #393

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...