Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδή τα φτύνει σιγά σιγά ένα τηλεφωνο 5ετίας της γυναίκας λέω να της το τσιμπήσω. Το θέμα μου είναι ότι έχουμε ένα μωρό το οποίο ότι κινητό βρει το σουτάρει! Έχουμε καμία καλή θήκη σε λογική τιμή? Στο skroutz βρήκα μόνο τις flip cover της σαμμυ...

 

υ.γ. sorry αν υπάρχει άλλο thread για αξεσουαρ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://viewitem.eim.ebay.gr/LIGHT-BLUE-LEATHER-WALLET-CASE-COVER-WITH-CC-SLOTS-FOR-SAMSUNG-GALAXY-CORE-I8260/370878058227/item με δωρεαν εξοδα αποστολης,και αφου ειναι και για γυναικα,θα αρεσει το χρωμα. παντως βρισκεις στο ebay αρκετες.
Link to comment
Share on other sites

Πλήρη φόρτιση χθες το πρωί στις εννέα.καθόλου gaming, συνέχεια WiFi on, πολύ Facebook και tapatalk, κάμποσες φωτο και βίντεο,

 

Αυτήν την στιγμή 16:54 ,49%, αρκετά καλά μπορώ να πω

Link to comment
Share on other sites

Πήρα δυο core για τα παιδιά μου.Τα έχουν καταευχαριστηθεί στις φωτό,Skype,αλλα και σε gaming...

Τέλεια αγορά...

189 ευρώ έκαστο απο σκρουνζομαγαζο...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και απο μένα!

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το τηλεφωνάκι μου!! μετά το symbian vivaz σε πραγματικό smartphone! Περιττό να σας πω οτι είμαι σαν παιδάκι που ανακαλύπτει τον κόσμο απο το πρωί!!! Ας τα πάρω με τη σειρά όμως!

Αρχικά έκανα την παραγγελία του τηλεφώνου μέσω ιντερνετ απο το ηλεκτρονικό κατάστημα του Κωτσόβολου. Στα καταστήματα δεν ήταν διαθέσιμο σε λευκό πριν τον Σεπτεμβρη όπως μου είπαν. 2ον η τιμή στο κατάστημα ήταν 199 και μέσω πιστωτικής πήγαινε σε 6 άτοκες δόσεις. Ηλεκτρονικά όμως,το λευκό, μέχρι και την προηγούμενη εβδομάδα σου δινόταν η δυνατότητα να παζαρέψεις την τιμή και να το ρίξεις στα 182,56 και η χρήση πιστωτικής σου έδινε 12 άτοκες δόσεις και εννοείται χωρίς μεταφορικά έξοδα. έκανα την παραγγελία στις 17/8 και παρέλαβα σήμερα, καθόλου άσχημα βασιζόμενη στα όσα μου είχαν πει στο κατάστημα.

Η εμφάνιση του κινητου εξωτερικά είναι άκρως εντυπωσιακή στο λευκό του χωρίς να φαίνεται εντελώς πλαστικό. Ο΄πως ανέφερε κ ένας φίλος παραπάνω γλιστράει αρκετά και μέχρι να πάρει κατάλληλη θήκη θέλει προσοχή.

απο την ώρα που φόρτισε δεν το έχω αφήσει απο τα χέρια μου. εγκατάσταση- απεγκατάσταση εφαρμογων και παιχνιδιών μέχρι να καταλήξω σε κάτι, full sms κ μόνιμα ανοιχτο το wifi. δεν είδα το παραμικρό κόλλημα ου ίσως σαν noob που είμαι θα ήταν και μάλλον φυσιολογικό να του προκαλέσω κανένα κοκομπλόκο πατώντας εδώ και εκεί συνέχεια. εύχρηστο μενού και αυτο με την οθόνη που μένει αναμμένη όσο την κοιτάς, πραγματικά με ξεπερνάει!!!!!

Να ρωτήσω λοιπόν για να καταλάβω όταν πατάω μπαταρία και μου βγάζει:

ΜΠΑΤΑΡΙΑ 34% αποφόρτιση

ΟΘΟΝΗ 53%

ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ANDROID 17%

ΣΥΣΤΗΜΑ ANDROID 8%

SAMSUNG APPS 3%

ΦΩΝΗΤΙΚΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ 3%

FACCEBOOK 3%

ΑΡΧΙΚΗ TouchWiz 2%

ΤΗΛΕΦΩΝΟ 2%

ANDROID CORE APPS 2%

CHROME 2%

 

αυτό δείχνει που έχω καταναλώσει την μπαταρία μου μέχρι στιγμής? και αυτο μηδενίζει όταν ξαναφορτίσω?

 

επίσης στη χρήση δεδομένων τι είναι αυτό που εμφανίζει στο διάγραμμα και γράφει 2,0GB ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΊΗΣΗ

και κάτι τελευταίο

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ- ΟΛΑ: έχει άπειρα!!!! μερικά όπως fb και κάτι ρολόγια τα απενεργοποίησα όμως όλα αυτα που έχουν το σηματάκι android και άλλα που δεν ξέρω τι είναι δεν τα πείραξα. μου χρειάζονται όοοοολα αυτα ενεργά?????? RAM 480MBσε χρήση 356MBελεύθερα

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σου δείχνει που έχει γίνει η κατανάλωση της μπαταρίας και μηδενίζει όταν το φορτίσεις.

 

Εκεί μπορείς να ορίσεις πότε ξεκινάνε τα ΜΒ που σου παρέχει η εταιρία που είσαι και πόσα ΜΒ έχεις κάθε μήνα ώστε να εμφανίζει ειδοποίηση όταν θα πλησιάζεις τα ΜΒ. Επίσης όταν θα φτάσεις τα ΜΒ μπορείς να το ορίσεις να σου διακόψει τα Data ώστε να μην χρεώνεσαι.

 

Δεν είναι ανάγκη να απενεργοποιήσεις τίποτα. Το Android κάνει μόνο του διαχείριση εφαρμογών και μνήμης. Προς το παρόν αφού είσαι καινούργια στο χώρο του Android χρησιμοποίησέ το κινητό σου όπως είναι και αργότερα αν δεις ότι έχεις μεγαλύτερες απαιτήσεις μπορείς να προχωρήσεις σε Root και να φέρεις το κινητό ακριβώς στα μέτρα σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

αγορασα μόλις το ίδιο τηλ. απο τα OTESHOP όπου βρήκαι και θήκη για Ζώνη......

 

Πηρες το dual sim απο OTESHOP??? Εαν ναι ποσο??? Δοσεις με καρτα κανουν???

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Πήρα δυο core για τα παιδιά μου.Τα έχουν καταευχαριστηθεί στις φωτό,Skype,αλλα και σε gaming...

Τέλεια αγορά...

189 ευρώ έκαστο απο σκρουνζομαγαζο...

 

Που φιλε μου?

Εγω το βλεπω 220+

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Που φιλε μου?

Εγω το βλεπω 220+

 

http://www.e-expert.gr/ProductDetails.aspx?Product=b5bb6a02-12ad-440b-8620-cc90b51ed487

 

το πιο φτηνο ειναι 195 πλεον...υπηρχε ομως σιγουρα κ στα 187...

Link to comment
Share on other sites

Παιδεία κάντε τον κόπο να διαβάσετε τις παλιότερες απαντήσεις γιατί όλα αυτά έχουν απαντηθεί! Μην περιμένετε να πάρετε τις πλήρεις απαντήσεις όπως παλιά ...Μόνο κάτι κουτσουρεμένενες! (Ο νοών νοείτω).
Link to comment
Share on other sites

 

το πιο φτηνο ειναι 195 πλεον...υπηρχε ομως σιγουρα κ στα 187...

 

Σορρυ ελεγα για το DUOS.

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτισω κατι.

Εχω το Samsung Galaxy Advances που εχει s-amoled οθονη.

Σε θεμα ΑΦΗΣ και ΧΕΙΡΙΣΜΟΥ. εχει καμια διαφορα με αυτο το κινητο?

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτισω κατι.

Εχω το Samsung Galaxy Advances που εχει s-amoled οθονη.

Σε θεμα ΑΦΗΣ και ΧΕΙΡΙΣΜΟΥ. εχει καμια διαφορα με αυτο το κινητο?

 

Όχι. 10 chars

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

'Οσο περνούν οι μέρες τόσο πιο πολύ το αγαπώ αυτό το κινητό. Να προσθέσω ότι το wifi του είναι εκπληκτικό! φανταστείτε οτι μόλις είχα παρκάρει έξω απο την πολυκατοικία της φίλης μου και είχε ήδη συνδεθεί στο δίκτυο της!!!!!! στο σπίτι επειδή λόγω τεχνικών προβλημάτων δεν έχει γίνει ακόμα η σύνδεση του ιντερνετ "δανείζομαι" απο τους απο πάνω ασύρματα! κ ενώ στην κρεβατοκάμαρα το λαπτοπ έχει ισχνό σήμα το κινητό πάει σφαίρα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το συγκεκριμένο κινητό (i8260) προχθές και διαπίστωσα πως στο wifi του σπιτιού μου δεν συνδέεται. Βρίσκει το δίκτυο κανονικά απλά δεν παίρνει IP και μετά από κάποια ώρα βγάζει το μήνυμα "ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΣΦΑΛΜΑ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ". Υπάρχουν κανονικά συνδεδεμένες άλλες συσκευές πάνω στο συγκεκριμένο wifi χωρίς κανένα πρόβλημα. Δοκίμασα να συνδεθώ σε άλλο δίκτυο wifi και συνδέεται κανονικά. Η κρυπτογράφηση που έχω στο router είναι WEP και το router είναι της Linksys. Καλοδεχούμενες όλες οι προτάσεις.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αγόρασα σήμερα αυτό το κινητό και αντιμετωπίζω και γω το ίδιο πράγμα με το σφάλμα πιστοποίησης. έχω και γω linksys. φταίει αυτό η' είναι ελαττωματική η συσκευή; σε άλλα δίκτυα δεν έχω δοκιμάσει. βρήκες άκρη με το δικό σου;

 

 

και γω το ίδιο πράγμα με το σφάλμα πιστοποίησης. έχω και γω linksys

Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα μου που το έχει δεν έχει πρόβλημα στο wifi. Έχω ένα Thomson 585 v.7. Μια χαρά κατά την σύνδεσή του και μάλιστα με static ip.
Link to comment
Share on other sites

 

καλησπέρα, ποιό από αυτά τα καταστήματα είναι πιο αξιόπιστο? θέλω να πάρω το core duos..ελληνικα θα χει??

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ποιό από αυτά τα καταστήματα είναι πιο αξιόπιστο? θέλω να πάρω το core duos..ελληνικα θα χει??

ευχαριστω!

 

κοίτα τις αξιολόγησης και αποφάσισε καλύτερα μονος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ποιό από αυτά τα καταστήματα είναι πιο αξιόπιστο? θέλω να πάρω το core duos..ελληνικα θα χει??

ευχαριστω!

 

Εγω εχω ψωνισει αρκετες φορες απο το buyshell στην ομονοια και απο το kaizershop και δεν ειχα κανενα προβλημα με οσα κινητα πηρα. Ολα εχουν ελληνικη γλωσσα αλλα ειναι απο ευρωπαικη ενωση εισαγωγη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ψωνισει αρκετες φορες απο το buyshell στην ομονοια και απο το kaizershop και δεν ειχα κανενα προβλημα με οσα κινητα πηρα. Ολα εχουν ελληνικη γλωσσα αλλα ειναι απο ευρωπαικη ενωση εισαγωγη.

 

Έχουν καμιά διαφορά με τα ελληνικής εισαγωγής? Ποιότητα κατασκευής κυρίως αλλά και εξαρτημάτων, hands free παράδειγμα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...