Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τις γυναικας μου τις αρεσε παντως πιο πολυ απο το(ανωτερο θεωρητικα μονο σε καμερα)σονυ u που ειχε...οταν επιστρεψει απο την δουλεια θα τραβηξω μια φωτο να την ανεβασω να δεις..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τις γυναικας μου τις αρεσε παντως πιο πολυ απο το(ανωτερο θεωρητικα μονο σε καμερα)σονυ u που ειχε...οταν επιστρεψει απο την δουλεια θα τραβηξω μια φωτο να την ανεβασω να δεις..

 

Σ ευχαριστώ φίλε, δεν χρειάζεται να μου στείλεις φωτογραφία. Πηγα απο το πλαίσιο να το δω και τελικά κατέληξα στο Xperia L.

 

Να σαι καλα πάντως :D

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

το gps του ειναι αριστο παντος παιδια . GPS Test Plus + CoPilot πάει σαν νεράκι και χωρίς πρόβλημα στο σήμα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ φίλε, δεν χρειάζεται να μου στείλεις φωτογραφία. Πηγα απο το πλαίσιο να το δω και τελικά κατέληξα στο Xperia L.

 

Να σαι καλα πάντως :D

 

Απο το πλαισιο το πήρες το L ;

Link to comment
Share on other sites

Απο το πλαισιο το πήρες το L ;

 

Οχι. Απο το birdphone, 216 το έχει :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό κινητό και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

θα ήθελα να ξαναθέσω τις απορίες του φίλου μιας και τις έχω και γω και βλέπω οτι δεν απαντήθηκαν.

Μήπως κάποιος ξέρει κάτι?

Επίσης κάποια πρόταση για θήκη και προστατευτικό οθόνης ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ.

 

 

Εχω ομως 2 αποριες.

απορια πρωτη, μπορω να αλλαξω το πως θα εμφανιζει τα νουμερα οταν με καλουν?

Για παραδειγμα ενω υπαρχει το κλασσικο 210444444 η το 210 44 44 444 στο κινητο

τα γραφει ως εξης 21 0444 4444 και με μπερδευει η *******!

 

Απορια δευτερη, οταν με καλουν απο καποιο νουμερο που δεν το εχω στις επαφες μου,

κατω απο το νουμερο βγαζει κατι ακυρες περιοχες σε στυλ Αθηνα-Σαλαμινα-Χαλανδρι,

πως μπορω να το σταματησω?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό κινητό και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

θα ήθελα να ξαναθέσω τις απορίες του φίλου μιας και τις έχω και γω και βλέπω οτι δεν απαντήθηκαν.

Μήπως κάποιος ξέρει κάτι?

Επίσης κάποια πρόταση για θήκη και προστατευτικό οθόνης ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ.

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=59205

 

εγω πηρα αυτη κ ειναι τελεια σε εφαρμογη σιλικονατη..

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=59205

 

εγω πηρα αυτη κ ειναι τελεια σε εφαρμογη σιλικονατη..

 

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.014314 προστατευτικό οθόνης

 

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.014312 δεν έχει φωτο αλλα googlare να δεις τι θήκη είναι , εμενα μου αρέσει παρα πολύ την έχει και ένας φίλος μου στο s3

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου εμφανιζει στο πανω μερος συνεχως ενα ματι...δεν φευγει με τιποτα...ξερετε τι ειναι κ αν απενεργοποιειτε καπως?νομιζα οτι εκανε καποιο τσεκ σε gps η καποιο ειδος συγχρονισμου αλλα τ απενεργοποιησα ολα κ παλι δεν φευγει απο την μπαρα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου εμφανιζει στο πανω μερος συνεχως ενα ματι...δεν φευγει με τιποτα...ξερετε τι ειναι κ αν απενεργοποιειτε καπως?νομιζα οτι εκανε καποιο τσεκ σε gps η καποιο ειδος συγχρονισμου αλλα τ απενεργοποιησα ολα κ παλι δεν φευγει απο την μπαρα.

 

είναι όταν κοιτάς το κινητό να μην κλείνει η οθόνη . τώρα φορτίζει κλειστό το δικό μου για να σου που πως λέγεται ακριβώς . πάνε ρυθμίσεις οθόνης και θα το δεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είναι όταν κοιτάς το κινητό να μην κλείνει η οθόνη . τώρα φορτίζει κλειστό το δικό μου για να σου που πως λέγεται ακριβώς . πάνε ρυθμίσεις οθόνης και θα το δεις

 

Είναι στις ρυθμίσεις-->εμφάνησή-->έξυπνη διαμονή!

Link to comment
Share on other sites

Είναι στις ρυθμίσεις-->εμφάνησή-->έξυπνη διαμονή!

 

Ελα ρε, θα τρελαθω, αυτό το τηλεφωνάκι έχει smart stay?

Πολυ καλό!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας για την θήκη.

Εννοούσα κάτι τέτοιο γιατί εφαρμόζω πατέντα κουμπώνοντας τη στο φαίρινγκ της μηχανής για να βλέπω το gps. :p

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=59204

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό μια βδομάδα και δηλώνω ιδιαίτερα ικανοποιημένη από τις διάφορες λειτουργίες του. Είναι γρήγορο, έχει ωραία εμφάνιση, δε λαγκάρει, πολύ καλή η κάμερα για 5άρα.

 

Εκεί που έχω μεγάλο θέμα είναι η μπαταρία. Μου κρατάει 1 μέρα και κάτι χωρίς ιδιαίτερη χρήση και με σχεδόν τα πάντα κλειστά. Δηλαδή κατά τη διάρκεια της ημέρας το 3g είναι κλειστό, το wi fi το ίδιο, live wallpaper δεν έχω, gps/συγχρονισμοί κλειστοί, όχι παιχνίδια. Γενικά του κάνω αρκετά light χρήση. Παρόλα αυτά μπορεί να πάω για ύπνο με μπαταρία 50% & να ξυπνήσω με 10%.

Κοιτώντας την κατανάλωση της μπαταρίας βλέπω ότι μου τρώει 75% το android. Είναι φυσιολογικό αυτό. Μήπως έχως ξεχάσει να απερνεργοποιήσω κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

 

Παρόλα αυτά μπορεί να πάω για ύπνο με μπαταρία 50% & να ξυπνήσω με 10%.

Κοιτώντας την κατανάλωση της μπαταρίας βλέπω ότι μου τρώει 75% το android. Είναι φυσιολογικό αυτό. Μήπως έχως ξεχάσει να απερνεργοποιήσω κάτι άλλο?

 

Δεν εχω το συγκεκριμενο κινητο, αλλα το σκεφτομαι για να το αγορασω.

Αυτα που περιγραφεις ειναι ασυνηθιστα.

Ειθισται την μεγαλυτερη καταναλωση να την κανει η οθονη. Αν δεν την κανει η οθονη, επειδη δεν το "πειραζεις", τοτε την μεγαλυτερη καταναλωση την κανει η αναμονη συσκευης ή οι κλησεις. Συστημα android 75% δεν εχω δει.

Εγω θα σκεφτομουν καποια εφαρμογη που μπορει να κατεβασα προσφατα και που μπορει να τρωει τη μπαταρια. Ξεκινα να ξηλωνεις εφαρμογες!

Θα πηγαινα και στον διαχειριστη εφαρμογων και θα εβλεπα τι ειναι σε εκτελεση μηπως και εντοπιζα την ενοχη εφαρμογη.

Θα εκανα και ενα restart κατι που ουτως ή αλλως πρεπει να κσνουμε οσοι εχουμε smartphone.

Οι αλλοι του φορουμ κατοχοι της συσκευης εχουν το ιδιο θεμα?

Edited by Nikos1972
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το συγκεκριμενο κινητο, αλλα το σκεφτομαι για να το αγορασω.

Αυτα που περιγραφεις ειναι ασυνηθιστα.

Ειθισται την μεγαλυτερη καταναλωση να την κανει η οθονη. Αν δεν την κανει η οθονη, επειδη δεν το "πειραζεις", τοτε την μεγαλυτερη καταναλωση την κανει η αναμονη συσκευης ή οι κλησεις. Συστημα android 75% δεν εχω δει.

Εγω θα σκεφτομουν καποια εφαρμογη που μπορει να κατεβασα προσφατα και που μπορει να τρωει τη μπαταρια. Ξεκινα να ξηλωνεις εφαρμογες!

Θα πηγαινα και στον διαχειριστη εφαρμογων και θα εβλεπα τι ειναι σε εκτελεση μηπως και εντοπιζα την ενοχη εφαρμογη.

Θα εκανα και ενα restart κατι που ουτως ή αλλως πρεπει να κσνουμε οσοι εχουμε smartphone.

Οι αλλοι του φορουμ κατοχοι της συσκευης εχουν το ιδιο θεμα?

 

 

Έκανα μια επανεκκίνηση για καλό και για κακό. Στη Διαχείρηση Εφαρμογών, στις υπό εκτέλεση διεργασίες, υπάρχουν γενικά πολλά πράγματα που τρέχουν, κάποια τα ξέρω και κάποια όχι. Από θέμα μνήμης όμως αυτά που καταναλώνουν την περισσότερη είναι το Facebook, οι ρυθμίσεις και το play store. Θα το παρακολουθήσω 2-3 μέρες ακόμα μήπως βρω άκρη στο τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια επανεκκίνηση για καλό και για κακό. Στη Διαχείρηση Εφαρμογών, στις υπό εκτέλεση διεργασίες, υπάρχουν γενικά πολλά πράγματα που τρέχουν, κάποια τα ξέρω και κάποια όχι. Από θέμα μνήμης όμως αυτά που καταναλώνουν την περισσότερη είναι το Facebook, οι ρυθμίσεις και το play store. Θα το παρακολουθήσω 2-3 μέρες ακόμα μήπως βρω άκρη στο τι φταίει.

αν εισαι ρουτ(που ειναι απιστευτα ευκολο με την εφαρμογη framaroot)τοτε 2 εφαρμογες θα σε σωσουν... greenify k rescan media root

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω rootάρει ποτέ κάποιο κινητό γιατί δεν είμαι πολύ έμπειρη πάνω σ'αυτά. Επειδή όμως έχω διαβάζει από πάρα πολλούς για το framaroot & πόσο εύκολο είναι μπορεί κάποια στιγμή να το προσπαθήσω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω rootάρει ποτέ κάποιο κινητό γιατί δεν είμαι πολύ έμπειρη πάνω σ'αυτά. Επειδή όμως έχω διαβάζει από πάρα πολλούς για το framaroot & πόσο εύκολο είναι μπορεί κάποια στιγμή να το προσπαθήσω.[/QU

αν το αποφασησεις παντως(εγω μολις πηρα το κινητο στην γυναικα μου το εκανα)κατεβασε την εφαρμογη φραμαρουτ καντην εγκατασταση μπες πατα την δευτερη επιλογη...κ αυτο ηταν..

 

μια ερωτηση αν καποιος ξερει...παιρνουν τλφ στο κινητο κ αν μιλαει δειχνει κλειστο...καποιο ειδος αναμονης η εστω ειδοποιησης δεν υπαρχει στο εργαλειο?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

αν το αποφασησεις παντως(εγω μολις πηρα το κινητο στην γυναικα μου το εκανα)κατεβασε την εφαρμογη φραμαρουτ καντην εγκατασταση μπες πατα την δευτερη επιλογη...κ αυτο ηταν..

 

Θα το κάνω...thanks!

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση αν καποιος ξερει...παιρνουν τλφ στο κινητο κ αν μιλαει δειχνει κλειστο...καποιο ειδος αναμονης η εστω ειδοποιησης δεν υπαρχει στο εργαλειο?

 

Αυτό δεν είναι θέμα του κινητού αλλά αφορά το λειτουργικό του android!

Για να βρεις αυτό που ζητάς και ακόμα μια μεγάλη πληθώρα από ρυθμίσεις πηγενε: τηλέφωνο--> κουμπί μενού του κινητού για να ανοίξει μια λίστα με τρις επιλογές--> ρυθμίσεις κλησεων--> επιπλέον ρυθμίσεις και μετα κλικαρεις την αναμονή κλήσεων!

 

Ρίξε μια ματιά και στις αλλες ρυθμίσεις!

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...