Jump to content

Samsung Galaxy Core (I8260)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει και πολυ καλο SUR (0.29) αλλα δεν βρισκω πουθενα αν εχει μπροστινη καμερα

 

Εχει μπροστινη καμερα VGA

 

http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/smartphone/android/GT-I8260CWAEUR-spec

Link to comment
Share on other sites

Δειτε αυτονομια συσκευης και πειτε μας.

Τωρα ειναι νωρις ακομα, αλλα στην πορεια το βλεπετε.

 

Δύο μέρες με μετρια χρήση, και gprs συχνά ανοιχτό

Link to comment
Share on other sites

Δύο μέρες με μετρια χρήση, και gprs συχνά ανοιχτό

 

Δηλαδη λίγο εως πολύ, ό,τι παίρνεις από ένα smartphone.

Σαν να λέμε, δεν υστερεί σε θέματα αυτονομίας, όπως είχα κάπου διαβασει.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα της γυναίκας μου το ace2 πριν λίγες μέρες και όταν του έβαλα τη jelly bean κάθισε το κινητάκι, έγινε αργό και με lag.

Κλασικό update Samsung.

Σκέφτομαι λοιπόν να της πάρω το core αλλά θέλω από κατόχους του να μου πουν αν δουλεύει ομαλά μιας και έχει τη jb μαμά ή έχει θέμα με lags ή καθυστέρηση και αυτό.

Επίσης η οθόνη είναι amoled, και αν ναι, φαίνεται στον ήλιο?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη στον ηλιο είναι από τα αρνητικά του κινητού

Είπα μέτρια χρήση, έαν το λιώνεις καμιά μέρα αντέχει

 

Από lags ακόμα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

μολις το παρηγγειλα για την γυναικα μου...στα 199ευρω κ νομιζω οτι με 1.2 επεξεργαστη κ 1giga μνημη θα δει την διαφορα απο το ανατριχιαστικα προβληματικο σονυ u που ειχε...(ευχομαι δλδ)
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη στον ηλιο είναι από τα αρνητικά του κινητού

Είπα μέτρια χρήση, έαν το λιώνεις καμιά μέρα αντέχει

 

Από lags ακόμα τίποτα

 

Κατάλαβα, ελπίζω μόνο να μην είναι και αυτό σα το τραγικό s3 mini που δεν έβλεπες τη μύτη σου στο νταλα ήλιο.

Όσο για τα lags δηλαδή στο σκρολαρισμα κ στο άνοιγμα κλείσιμο εφαρμογών τα πάει καλά?

Γιατί το ace2 μετά το update έχει θέμα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, ελπίζω μόνο να μην είναι και αυτό σα το τραγικό s3 mini που δεν έβλεπες τη μύτη σου στο νταλα ήλιο.

Όσο για τα lags δηλαδή στο σκρολαρισμα κ στο άνοιγμα κλείσιμο εφαρμογών τα πάει καλά?

Γιατί το ace2 μετά το update έχει θέμα

 

Αν εχει λεει! Ειμαι και εγω "θυμα" της αναβαθμισης του ace 2 και απλα αρνουμαι να κανω ταρζανιες και να περασω απο μονος μου με το odin αλλες εκδοσεις.

Και εγω γλυκοκοιταω το core και ενδιαφερομαι αν ειναι αργο.

Οσο για την οθονη του s iii mini, τα εχουν αυτα οι amoled, αλλα το core δεν εχει amoled, οποτε θα ειναι καλυτερο.

Δυστυχως ολα τα τηλεφωνα υποφερουν λιγο εως πολυ κατω απο τον Ελληνικο ηλιο....

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει λεει! Ειμαι και εγω "θυμα" της αναβαθμισης του ace 2 και απλα αρνουμαι να κανω ταρζανιες και να περασω απο μονος μου με το odin αλλες εκδοσεις.

Και εγω γλυκοκοιταω το core και ενδιαφερομαι αν ειναι αργο.

Οσο για την οθονη του s iii mini, τα εχουν αυτα οι amoled, αλλα το core δεν εχει amoled, οποτε θα ειναι καλυτερο.

Δυστυχως ολα τα τηλεφωνα υποφερουν λιγο εως πολυ κατω απο τον Ελληνικο ηλιο....

 

Ασε το πηρα βιαστηκα για τη γυναικα μου και νταξει δε το περιμενα και ετσι με το update.

Οσο για τις amoled ευτυχως δεν ειναι ολες ιδιες μιας και αν εχεις εμπειρια απο Νοκια(Ν8,808,820)απλα πετανε και κατω απ τον ηλιο και ευτυχως και η Σαμμυ με το νεο S4 αλλα και τις νεες παρτιδες με το noteli2 παει να διορθωσει τα πραγματα καπως!

Οσο για το core ελπιζω να ειναι καλο αν και περιμενω να ακουσω και απο αλλα παιδια γνωμες για τυχον lags και ευκρινεια οθονης εξω:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως απο τα βιντεο reviews που εχω δει στο youtube ενθουσιαστικα...δεν αναφερουν πουθενα λαγκ..τουλαχιστον οχι κατι ενοχλητικο..επισης πολυ βασικο ειναι οτι κ σε καπως πιο βαρια games οπως το dead trigger κ fifa 13 δεν παρατηρουνται ουτε εκει λαγκς...νομιζω οτι για τα 200 ευρω θα ναι οκ...
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, ελπίζω μόνο να μην είναι και αυτό σα το τραγικό s3 mini που δεν έβλεπες τη μύτη σου στο νταλα ήλιο.

Όσο για τα lags δηλαδή στο σκρολαρισμα κ στο άνοιγμα κλείσιμο εφαρμογών τα πάει καλά?

Γιατί το ace2 μετά το update έχει θέμα

 

Χθες το έβγαλα να παρω ένα τηλέφωνο, κσι δεν εβέπα απόλυτος τιποτα, αλλά μεσημέρι με Ντάλα ήλιο,

 

Λαγκς σε κυλιση οθονης εφαρμογές κτλ ως τωρα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια η ευκρίνεια στο νταλα ήλιο, Μάλιστα. ..

Μου θυμίζει εποχές s3 mini

Όσο για τα lags θετικό που δεν έχει.

Να πω επίσης για το φίλο παραπάνω ότι ποτέ σχεδόν δε δίνω ιδιαίτερη βάση τι λένε τα διάφορα video reviews καθώς δυστυχώς παίζονται πολλά συμφέροντα οπότε προτιμώ το τι βλέπω εγώ ή διαβάζω από χρήστες σε φόρουμ σα και αυτό :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Μανο, τελικα ουτε τα reviews, ουτε τα hands on που κανεις εσυ ο ιδιος μεσα στα μαγαζια (αν υπαρχει το συγκεκριμενο κινητο), ουτε οι γνωμες των αλλων σε βοηθουν απολυτα.

 

Εγω, ας πουμε, θα το "χτυπησω" αν ξερω οτι εχει την αυτονομια του ace 2 που ηδη εχω. Αλλα ποιος θα μου πει, αφου αυτο εξαρταται απο τη χρηση και μονο εγω ξερω τι χρηση κανω ο ιδιος. Οι δε χρονοι αναμονης και χρονοι ομιλιας ηταν αντικειμενικοι δεικτες την εποχη των συμβατικων κινητων, αλλα δεν λενε ολη την αληθεια για τα smartphones οπου η μεγαλυτερη καταναλωση ενεργειας γινεται απο την οθονη. Κσι αυτοεδω "δεν το κοβω" να εχει καλη αυτονομια, αλλα δεν ξερω κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια η ευκρίνεια στο νταλα ήλιο, Μάλιστα. ..

Μου θυμίζει εποχές s3 mini

Όσο για τα lags θετικό που δεν έχει.

Να πω επίσης για το φίλο παραπάνω ότι ποτέ σχεδόν δε δίνω ιδιαίτερη βάση τι λένε τα διάφορα video reviews καθώς δυστυχώς παίζονται πολλά συμφέροντα οπότε προτιμώ το τι βλέπω εγώ ή διαβάζω από χρήστες σε φόρουμ σα και αυτό :)

 

εχεις ενα δικιο σε αυτο δε λεω...απλα στα τεστ ειδα το κινητο να παιζει πολυ σμουθ τα βαρια παιχνιδια κ μου καλοαρεσε...τεςπα εγω το παρηγγειλα ουδεμια σχεση δεν θα εχει με το ανεκδιηγητο σονυ u που ειχε η γυναικα μου κ ετσι δεν θα με πρηζει...ελπιζω!!

Link to comment
Share on other sites

το πηρα σημερα πολυ ωραιο απλα εχω θεματακι με την περιστροφη της οθονης ενω την εχω ενεργοποιημενη την λειτουργια δεν γυρναει... καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

@ kopoulos

Χαίρομαι, καλορίζικο και δώσε και 1 feedback όταν το πάρεις.

Προς το παρόν εγώ πάντως έκανα root χθες το ace2 και βλέπω κάτι γίνεται.

Σήμερα θα του πετάξω και άλλη σαβούρα και βλέπω.

Πάντως βλακεια που δε το έψαξα για το core αλλά δεν είχα καμία επαφή με τη συγκεκριμένη κατηγορία των μικρών διαστάσεων κινητών και πήγα στο ace2 μιας και το είχα δει κάποτε και μου είχε αρέσει.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

@ kopoulos

Χαίρομαι, καλορίζικο και δώσε και 1 feedback όταν το πάρεις.

Προς το παρόν εγώ πάντως έκανα root χθες το ace2 και βλέπω κάτι γίνεται.

Σήμερα θα του πετάξω και άλλη σαβούρα και βλέπω.

Πάντως βλακεια που δε το έψαξα για το core αλλά δεν είχα καμία επαφή με τη συγκεκριμένη κατηγορία των μικρών διαστάσεων κινητών και πήγα στο ace2 μιας και το είχα δει κάποτε και μου είχε αρέσει.

 

Μολις το παρω να σαι σιγουρος..:D

Link to comment
Share on other sites

το πηρα σημερα πολυ ωραιο απλα εχω θεματακι με την περιστροφη της οθονης ενω την εχω ενεργοποιημενη την λειτουργια δεν γυρναει... καμια βοηθεια?

 

Εξαρταται που θελεις να γυρίσει.

Ας πουμε η Homescreen δεν γυρναει (στα LG γυρναει, αλλά όχι στα Samsung).

Στην εφαρμογή του μηνυματος όμως πχ οφείλει να γυρίζει 90 μοιρες. Δεν γυρίζει εκεί;

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω.η καμερα του εχει ζουμ?απο φωτογραφιες ειστε ικανοποιημενοι?εχω το s advance και το μονο κακο του ειναι αυτο κ σκεφτομαι να το αλλαξω με το core.
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω.η καμερα του εχει ζουμ?απο φωτογραφιες ειστε ικανοποιημενοι?εχω το s advance και το μονο κακο του ειναι αυτο κ σκεφτομαι να το αλλαξω με το core.

 

Εχει zoom η καμερα απο ενα hands on που εκανα σε ενα core στο plaisio.

Kαι εγω το σκεφτομαι ,αλλα το advance εχει HD video και super amoled οθονη,στα θετικα του

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το εχω περιπου 1-2 εβδομαδες και εχω τις εξης παρατηρησεις.

Εχει το κλασσικο ομορφο design που εχουν ολα τα sammy πλεον.

Η μπαταρια σε κραταει μια μερα περιπου με αρκετο λιωσιμο αλλιως βγαζει 2 μερουλες στο νερο.

Η οθονη κατω απο ηλιο σχεδον ειναι σαν να παιζεις στα τυφλα.

Δεν lagαρει και σηκωνει απαιτητικα παιχνιδια (μην περιμενε ομως να κανει και παπαδες)

Rootαρετε σχετικα ευκολα.

Συνοπτικα ειναι ενα πολυ τιμιο κινητο και το θεωρω VFM.

 

Παμε τωρα σε αποριες που εχω και δεν ξερω τι να κανω.

 

Οταν με καλουν εμφανιζει το νουμερο σε μια μορφη εντελως ακυρη για να μπορεσω να το διαβασω σωστα

και επισης μου εμφανιζει περιοχες κατω απο το νουμερο (Αθηνα - Πειραιας - Σαλαμινα) οι οποιες δεν αντιστοιχουν κιολας ουτε καν.

Πως μπορω να αλλαξω το πως να εμφανιζει το νουμερο και να σταματησει να μου γραφει τις περιοχες?

 

http://s10.postimg.org/ec5xdirz9/2013_08_07_09_39_14.jpg

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα δωρο στον αδερφο μου το συγκεκριμενο κινητο samsung galaxy core και ειναι τελειο το κινητο.Γρηγορο,ομορφα χρωματα,δεν λαγκαρει,ωραια οθονη.Το μονο προβλημα ειναι οτι εφαρμογες εχουμε κατεβασει,ολα τα αποθηκευει στην μνημη του τηλεφωνου.Εψαξα να βρω καμια επιλογη που να μεταφερει της εφαρμογες και τα παιχνιδια και δεν βρηκα τιποτα.Μπορειτε να μου πειτε πως γινετε τις μεταφερω στην sd card??Κατα τ΄αλλα το κινητο ειναι τελειο...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Core (I8260)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...